NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem ze stopą i lekarzem
Autor Wiadomość
Jacek-Rodo
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Sie 2019
Posty: 9
Wysłany: Pon Gru 16, 2019 12:38 pm   Problem ze stopą i lekarzem

Witam pracuje w Holandii przez agencje good morning wszystko bylo ok pare miesiecy poki nie doznalem kontuzji, mialem odcisk zwykly na stopie w pracy od zlych butow zanim wogole dowiezli mi nowe, najpierw nie wygladal groznie ale bardzo bolalo i dopiero po 3dniach koordynator zawiozl mnie do lekarza , dostalem antybiotyki i maść antybakteryjna ale patrzcie co wyroslo mi na nodze https://ibb.co/y61z1G3 teraz drugi tydzien na L4 ale musze isc na zabieg do chirurga prawdopodobnie a koordynator mowi ze od tak mnie nikt nieprzyjmie, ze moze uda jej sie umowic wizyte u tamtej pseudolekarki. Sprawe utrudnia to ze jestem na zadupiu pod Belgią . Oczywiscie mam karte Holland Zorg. Nie wiem co robic i boje sie, prosze o porady
Ostatnio zmieniony przez Jacek-Rodo Pon Gru 16, 2019 12:39 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Gru 16, 2019 6:37 pm   

Cytat:
koordynator mowi ze od tak mnie nikt nieprzyjmie
Wlasciwie to jest jak mowi..ale to twoje zdrowie wiec nie czekaj , tylko jak masz , a nawet jak nie masz mozliwosci zapierniczaj do szpitala , moze ktos cie zawiezie na pierwsza pomoc, nawet jeszcze dzisiaj .

Wez ze soba lekarstwa, ktore brales i powiedz, ze drugi tydzien nie pracujesz, a to zamiast sie zmniejszac jeszcze sie powieksza.
Powiedz ze bardzo cie to boli, a dzisiaj sie bol sie jeszcz bardziej nasilil i nocy nie przetrzymasz nawet na srodkach przeciwbolowych .
Przyjma cie ,bedziesz musial jednak uzbroic sie w cierpliwosc ,bo zapewne beda musieli sciagnac chirurga.
Rob co ci radze jak nie chcesz, by wdala sie w to jakas sepsa. To nie wyglada zdrowo nie jest to nawet ganglion tylko cos zupelnie innego. Nie rozumiem dlaczego z tym zwlekales juz wczesniej kiedy zaczelo zmieniac kolor trzeba bylo alarmowac, gdybys potrzebowal jakiejs pomocy, to pisz na priw.
 
 
Jacek-Rodo
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Sie 2019
Posty: 9
Wysłany: Pon Gru 16, 2019 6:59 pm   

Juz czekam w szpitalu na poczekalni , dam znac co potem, dzieki za odp
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Gru 16, 2019 8:08 pm   

Jacek-Rodo,

No i to jest super odpowiedz . Moglabym jeszcze dodac zuch chlopak :038: .
Zdrowia zycze

Ps .daj znac jak obiecales. :039:
 
 
Jacek-Rodo
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Sie 2019
Posty: 9
Wysłany: Pon Gru 16, 2019 8:21 pm   

Juz po zabiegu, ulga conajwazniejsze psychiczna, teraz ma mnie odwiedzac codzien pielegniarka na zmiane opatrunkow. Szpital w Terneuzen profesjonalny niepowiem ze nie, mila obsluga i lekarki itd. Zbada no mi tez krew ,jest ok. Mam pytanie bonteraz kolejne 2 tyg mam odpoczywac, czy bede mial platne chociaz 80 % ?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Gru 16, 2019 9:10 pm   

Jacek-Rodo, z forum temat o UWV i chorobowym

Cytat:
Przewaznie pierwsze dwa dni choruje sie na swoj koszt,potem platne jest 100%,a 70%wynagrodzenia otrzymuje sie przy rencie chorobowej.Dla pracownikow tymczasowych wyglada to troche innaczej:
cyt."Prawo do zasiłku chorobowego
Może się tak zdarzyć, że zachorujecie Państwo. Podczas choroby zazwyczaj macie Państwo prawo do ustawowego zasiłku (wypłacanego przez UWV – zakład ubezpieczeń pracowniczych). W przypadku umowy, która wygasa po wykonaniu pracy uznaje się, że umowa o pracę jest wypowiedziana przez pracodawcę i wygasa. W tym wypadku pracownik ma prawo do zasiłku (ZW), uzupełnionego w ciągu pierwszych 52 tygodniu choroby przez agencję pracy tymczasowej do 91% wynagrodzenia. Może być też tak, że agencja pracy tymczasowej będzie zobowiązana wypłacić Państwu wynagrodzenie. W przypadku umowy na czas określony obowiązek wypłaty wynagrodzenia obowiązuje w okresie obowiązywania umowy. Przez pierwsze 52 tygodni choroby jest wypłacane 91% ostatniego wynagrodzenia, a następnie do 104 tygodni 70%. Jednak musicie Państwo sami podjąć działania: chorobę należy na czas zgłosić agencji pracy tymczasowej."


a tu strona oficjalna zeby sie doinformowac
https://www.uwv.nl/particulieren utamet/ziek/index.aspx
 
 
Jacek-Rodo
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Sie 2019
Posty: 9
Wysłany: Pon Gru 16, 2019 9:18 pm   

Sory ale niezbyt to kumam. Mam u.owe 3 miesięczna bodajże sdo 29.12 pozniej z tego co wiem automatyczne przedluzenie. Czyli bede mial.platne 100 % ?

Z kolei sie dowiedzialem ze tu koledzy maja jakos 80% platne z L4
Ostatnio zmieniony przez Jacek-Rodo Pon Gru 16, 2019 10:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Sob Gru 21, 2019 12:07 am   

Jeśli twoja umowa konczy się 29-12, a Ty dalej będziesz chory, to biuro może, ale nie musi przedluzyc tej umowy.
Jeśli nie przedluzy, będziesz ziek uit dienst i Twoje chorobowe przejmie UWV.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
Ostatnio zmieniony przez agastepa13 Sob Gru 21, 2019 12:08 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Gru 21, 2019 9:23 am   

tak jak pisze agasepta tu choroba nie zobowiazuje pracodawcy do przedluzenia kontraktu
Jacek-Rodo napisał/a:
Mam u.owe 3 miesięczna bodajże sdo 29.12 pozniej z tego co wiem automatyczne przedluzenie.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Sob Gru 21, 2019 10:06 am   

Dodam jedynie, że najważniejsze jest żebyś wyzdrowiał. Prace według mnie stracisz. Ale jak noga wyzdrowieje znajdziesz nowa. Patrz na zdrowie nie na biuro. W Holandii nie ma sentymentów jeżeli chodzi o prace. Tutaj biznes to biznes chociażbyś pracował 30 lat.
 
 
Jacek-Rodo
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Sie 2019
Posty: 9
Wysłany: Pią Gru 27, 2019 1:00 pm   

No okazuje sie ze niemialem przepracowanych 13 tygodni i chyba.nic nie dostane, moze tak byc wogole ?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Gru 27, 2019 10:37 pm   

Jacek-Rodo, chorobowe musza ci wyplacic gdybys nawet prtzepracowal tylko 1 dzien . Jezeli nie sa ubezpieczeni na wypadek chorobowego to musza ci je sami wyplacac w innym wypadku powinni ciebie przekazac na chorobowym do UWV i to UWV bedzie ci wyplacac chorobowe
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Jacek-Rodo
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Sie 2019
Posty: 9
Wysłany: Nie Gru 29, 2019 9:08 am   

Koordynatorka z tej zlodziejskiej agencji good morning mowi ze przepracowalem 11 tygodnj a chorobowe jest płatne po 13. Zaraz minie miesiac jak leze w domu bez roboty co odlozylem to teraz trace. Chyba sprawa trafi do sądu jak tylko stane na nogi bo to jakaś farsa a przez ich powolne reakcje doprowadziła sie ta noga do takiego stanu
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Gru 29, 2019 9:36 am   

Jacek-Rodo napisał/a:
Chyba sprawa trafi do sądu
jeny jak kazdy tylko sadami i adwokatami straszy . https://werkwacht.nl/artikel/recht-op-ziektewet/
https://www.rijksoverheid...ktewetuitkering

nie dogadasz sie z pracodawca to nim polecisz do sadu najpierw zadzwon do UWV .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Gru 29, 2019 9:36 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek-Rodo
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Sie 2019
Posty: 9
Wysłany: Pon Gru 30, 2019 11:15 am   

Tak tylko ja nie umiem mowic po niderlandzku
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group