NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dentysta
Autor Wiadomość
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Śro Cze 11, 2008 1:57 pm   

Czy ktos sie orientuje czy P. Stalewska ma strone internetowa swojego gabinetu? niestety nie moge znalesc przez google. Generalnie widze ze tutaj chyba nikt nie ma, mozna jednynie znalesc adres mailowy.
 
 
dart 
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 4
Wysłany: Śro Cze 11, 2008 8:21 pm   

Gochna H - dzieki wielki, jutro dzwonie z rana i umawiam sie na wizyte. Pozdrawiam
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Cze 11, 2008 10:29 pm   

Cytat:
quote="ania_gallus"]Pani doktor Małgosia dokonała tego czego nie chciało się podjąć wielu dentystow.
Jestem alergikiem, mam alergie na leki, miedzy innymi znieczulenie podawane podczas zabiegu dentystycznego. Niestety dostałam okropny ból zęba mądraości, czyli ósemki. Okazało się że sprawa jest poważna, bo ząb nie nadaje się do leczenia, trzeba wyrywać.
Po podwójnej dawce antybiotyków ból nadal nie dawał mi spać i normalnie funkcjonować. Dentysci do których udało mi się dostać rozkładali ręce widząc mój list od lekarza rodzinnego ze spisem leków na które mam uczulenie. Lęk w ich oczach i opowiadanie że konieczne jest wyrwanie zęba w szpitalu doprowadziło mnie prawie do paniki, a termin proponowany przez szpital doprowadził by mnie do smierci z bólu. Ok. 3 miesiące, no ewentualnie 2-3 tygodnie. Dla kogoś kto nie śpi, każda godzina odgrywa role.
Zrozpaczona w sobote podjełam próbe i poszłam prosto do szpitala, gdzie odesłano mnie do dyżurującego lekarza dentysty. On przeczytawszy sławny list o alergiach odeslał mnie do szpitala, a szpital odeslał mnie do domu i kazał czekać na termin w bólu i cierpieniu.
Jak zdażyłam ustalić, to w gabinetach dentystycznych w Holandii nie usuwa się zebów nr.8 tylko w szpitalu i są duże kolejki, bo tu młodym holendrom od razu usuwają te zęby by nie stanowiły problemów w dojrzałym życiu.
Wycienczona bólem wzięłam do ręki nasz tygodnik “Niedziela w Holandii” , czytam : dentysta chirurg, Zoutmanstraat 47 tel.0707532285 – myśle zadzwonie, to coś dla mojego zęba. W słuchawce słysze milutki głos asystentki która cierpliwie wysłuchała mojej historii i bez wahania powiedziała : zęby nr.8 wyrywamy, co do alergji to zaraz pani oddzwonie tylko skonsultuje się z panią doktór. Po niedługim okresie oczekiwnia zadzwoniła pani asystentka i poinformowała mnie że nie ma problemu, gabinet dysponuje znieczuleniem dla alergikow i dostałam szybki termin wizyty. Bałam się strasznie nie tylko rwania ale i śmierci po zastrzyku. Dwa razy byłam reanimowana przez alergie na leki, lecz gdzieś w duszy czułam że mi pomogą i będzie dobrze.
W drzwiach gabinetu powitał mnie uśmiech personelu. Pani doktór wyciągnęła do mnie swoja ciepła dłoń i pewnym tonem powiedziała “ Uśmiechnij się ,wszystko będzie dobrze”
Usiadłam na wygodym fotelu. Pani doktor widząc mój strach opowiadała mi o swojej wieloletniej praktyce zawodowej. Przekonała mnie, że nie tylko ja mam taki problem. Ona spotkała się z wieloma alergiami i wie jak postępować w takich przypadkach. Zrobiła mi próbę uczuleniową a moje serce powoli nabierało spokojnego prawidłowego rytmu. Próba okazała się ujemna więc lek nadawał się dla mnie. Czułam, że strach zmienia się w radość, a lęk o życie przestaje mnie dręczyć.
Po podaniu znieczulenia pani doktor Małgosia wyrwała mi zęba. Co czułam podczs zabiegu to radość, bo pani doktor wciąż miło podtrzymywała mnie na duchu. Atmosfera panująca w czasie tego trudnego zabiegu tak mnie uspokoiła, że nawet nie wiem kiedy mój ząb mogłam podziwiać bez otwierania buzi.
Pani Małgosia jest dentystą, który dobrze pamięta czasy gdy leczenie zębów było bolesne i nieprzyjemne. Postanowiła jednak zmierzyć się z tym mitem i tak leczyć swoich pacjentów by nie cierpieli z bólu i nie umierali ze strachu przed każdą wizytą w jej gabinecie. Swoją osobowością, ciepłem i dobrym słowem oraz fachową obsługą pacjenta doprowadza do tego, że strach przed zabiegiem umyka jak poranna mgła. Pani Małgosia uratowała mnie od cierpienia i spychomanii w wir której popadłam. Swoim profesjonalnym zachowaniem dała mi to czego pacjent potrzebuje najbardziej - poczucia bezpieczenstwa. Za to wszystko dziękuje z całego serca. Tym wszystkim, którzy potrzebują pomocy dentystycznej polecam gabinet “Sandra”. Wejdziecie i wyjdziecie z uśmiechem na ustach, bez bólu i strachu.
ania_gallus"] nastepny post mam nadzieje napiszesz w temacie :028:
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Śro Cze 11, 2008 10:40 pm   

ania_gallus czy moglabym dostac namiary na ten gabinet?
Z gory dziekuje :) :039:
 
 
ania_gallus 
Poczatkujacy

Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 1
Wysłany: Śro Cze 11, 2008 10:51 pm   

Oczywiscie, nie ma problemu

Tandartspraktijk "Sandra""
Zoutmanstraat 47 (na przeciwko sklepu Kamilski)

nr. tel. 070 753 2285
kom. 0657254365

godz. otwarcia pon,sr. 15- 20
wt, czw. 15- 21
pt 12- 18

Dodalam kilka szczegolow, bo wczesniej zalezalo mi na jak najszybszej odpowiedzi ;)
Ostatnio zmieniony przez ania_gallus Śro Cze 11, 2008 11:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Śro Cze 11, 2008 11:20 pm   

Dzieki sliczne
Pozdrawiam :039:
 
 
ikke 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 31 Sty 2008
Posty: 116
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 2:53 pm   

http://www.tandpraktijksandra.nl/

Zapraszamy serdecznie na strone internetowa naszego gabinetu.
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Czw Cze 26, 2008 12:23 pm   

a mnie chyba szlag w koncu trafi bo obdzwonilam WSZYSTKICH dentystow w Zwolle jestem na 4 listach oczekujacych a do jednego mam zadzwonic za pare dni bo dr jest chory. Dzieki Bogu ze nie mam zadnych problemow z zebami a chcialabym tylko zapisac sie i zrobic przeglad. Czasem po prostu trace wiare ... ech
 
 
 
Nano 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Lut 2008
Posty: 13
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 9:55 pm   

witam witam :026:
Mam pytanie jak moge sie dostac do Pani Sandry (lub Pani Stalewskiej )z CS??
Nie mieszkam w Hasdze , mam nadzieje ze to gdzies blisko (CS)lub ew mozna dostac sie jakos komunikacja miejska :082:
Moze mi to ktos wyjasnic co jak gdzie ??
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Nano Nie Wrz 28, 2008 9:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 10:12 pm   

Na dole CS wsiadasz w tramwaj 17tke w kierunku Statenkwartier .To sa przystanki po kolei : Centraal Station Beneden tram HTM 17
Korte Voorhout
Buitenhof
Gravenstraat
Noordwal
Elandstraat (Oost)

Jak wysiadziesz na Elanstraat to kieruj sie na prawo to bedzie Zautmanstraat.
Powodzenia :039:
 
 
 
Nano 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Lut 2008
Posty: 13
Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 5:04 pm   

oke bedankt :) :026:
 
 
Sylwiaaa 
Poczatkujacy
Ilka

Dołączyła: 27 Lis 2016
Posty: 17
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie Sie 06, 2017 7:17 pm   

Witam wszystkich bardzo proszę o podpowiedź muszę zapisać córkę do dentysty ponieważ w ciągu kilku dni muszę dostarczyć wszystkie dokumenty do szkoły wraz właśnie z danymi dentysty do którego córka będzie uczęszczać czy mogę ją zapisać do jakiegokolwiek dentysty w pobliżu czy nie wszędzie ją przyjmą ? Mamy ubezpieczenie podstawowe i dzieci są pod nas podpięte

Znalazłam w pobliżu:
http://www.mond-time.nl
https://tandartsmichael.tandartsennet.nl/?HTTPSHASH
https://www.google.nl/sea...705627322760504

Czy ktoś mógłby mi podpowiedź czy mogę zapisać córkę do któregoś powyżej nie znam jeszcze języka dopiero się uczę a mam kilka dni na załatwienie tego z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi pozdrawiam
_________________
Ilka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group