NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
tabletki antykoncepcyjne
Autor Wiadomość
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 10:53 am   

dzieki :)
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Beata 
Super gaduła


Wiek: 51
Dołączyła: 13 Gru 2006
Posty: 200
Skąd: Utrecht
Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 12:03 pm   

Duuvelke napisał/a:
tak wiec wypisal mi recepte, ktore sobie u niego odebralam... i poszlam do apteki... pozniej juz nie potrzebowalam recepty... dostalam je automatycznie...


Z tabletami antykoncepcyjnymi jest tak samo. Tylko pierwszy raz potrzebna jest recepta, potem juz tylko wystarczy isc do apteki, ale do tej samej oczywiscie.

Ja uzywam od 3 lat mikrogynon 30 . Apetyt mi sie od nich nie zwiekszyl, ale to chyba zalezy od organizmu.
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 1:39 pm   

magda w tez pytalam lekarza o plastry bo wydawaly mi sie wygodniejsze ale lekarz powiedzial ze tabletki sa bardziej pewne ze plasty nie sa pewne nawet w 80% takze nie wiem..
za pare dni zaczne brac tabletki to zobacze jak dziala i opisze..
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 1:59 pm   

nie trzeba isc do tej samej apteki, trzeba miec tylko recepte przypomianajaca i mozesz wybrac piguly w innej aptece (placisz tyle samo, albo nawet mniej, testowane na sobie, przeprowadzilam sie; przeciez nie bede jechac pol miasta do mojej starej apteki, poszlam do najblizszej z recepta przypominajaca i mi sprzedano, to co potrzeba)
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 3:19 pm   

pasQdzia napisał/a:
magda w tez pytalam lekarza o plastry bo wydawaly mi sie wygodniejsze ale lekarz powiedzial ze tabletki sa bardziej pewne ze plasty nie sa pewne nawet w 80% takze nie wiem..
za pare dni zaczne brac tabletki to zobacze jak dziala i opisze..


ja z wlasnego doswiadczenia mam inne zdanie... uzywalam plastry.. hmm... musze pomyslec...przez jakies 2 - 3 miesiace... i nie zaszlam w ciaze... ehhe...

o plastrach slyszalam od innych dziewczyn, ktore uzywaja plastry dluzej niz ja... i sa bardzo zadowolone... nigdzie nie wyczytalam, ze plastry nie sa pewne... wrecz przeciwnie... daja taka sama pewnosc jak tabletki... ale to jest moje zdanie...
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 10:51 pm   

duuvelke ja dokladnie to co mowisz tez czytalam no ale lekarz mi tak powiedzial..nie wiem sama zobacze najpierw jak mi pojdzie z tabletkami..
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 8:54 am   

jezeli chodzi do tabletki to od niedawna w holandii dostepne sa Yasminelle , 4. generacji, czyli z lepszymi syntetycznymi hormonami, niz Microgynon, ktory jest najtanszy i w zwiazku z tym najczesciej przepisywany, Marvelon czy Mercilon. Poniewaz chodzi tu o nasze zdrowie nalegajcie na lekarza, aby przepisywal te tzw. nowsze.
Kobiety karmiace dzieci piersia: Cerazette wylacznie, zawiera jedynie progesteron i nie ma estrogenu, ktory moze przejsc do mleka matki.
Pozdrawiam, Malgosia
 
 
Anna Lucka
Gaduła


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 154
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 11:45 am   

Hej malgosia. Czy mozesz napisac troche wiecej o Yasminelle, co tak naprawde rozni je od tych wymienionych wczesniej poza tym ze sa nowsze? Czy wiesz cos wiecej na ten teamt?
_________________
szczesliwym byc - tego trzeba sie nauczyc (eurypides)
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Śro Kwi 25, 2007 9:59 pm   

Yasminelle zawiera obniżoną dawkę estrogenu (20 μg) oraz innowacyjny składnik - drospirenon (3 mg), zbliżony do progesteronu, naturalnego hormonu występującego w organizmie każdej kobiety. Zastosowanie drospirenonu to przełomowy moment w historii pigułki. Obecność tego hormonu pozwala na przeciwdziałanie niektórym efektom ubocznym doustnej antykoncepcji hormonalnej. Yasminelle łagodzi objawy PMS i napięcie piersi. Pozwala cieszyć się piękną cerą i lśniącymi włosami, a dzięki drospirenonowi zapobiega gromadzeniu wody w organizmie, umożliwiając zachowanie smukłej sylwetki. Zmniejsza drażliwość i łagodzi zmiany nastrojów.
Pozdrawiam,Malgosia
 
 
Anna Lucka
Gaduła


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 154
Skąd: Haga
Wysłany: Śro Kwi 25, 2007 10:58 pm   

Dzieki za info malgosia. Troche poczytalam o tym w necie. jedno jest pewne Yasminelle jest naprawde dobrze promowana, ale zdania wsrod holenderek sa podzielone. przy najblizszej okazji zapytam mojego lekarza.
pozdrawiam
_________________
szczesliwym byc - tego trzeba sie nauczyc (eurypides)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Kwi 25, 2007 11:57 pm   

Wydaje mi sie ze czesto zapominamy o tym ze tabletki te nawet najnowszej generacji maja dzialanie uboczne o ktorym juz lekarz raczej nas nie informuje (lub bardzo rzadko)wiec warto przeczytac jakie sa dzialania niepozadane To sciagnelam z tej strony http://www.yasminelle.pl/niep.php
Jak każdy lek, Yasminelle może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częste działania niepożądane (dotykające więcej niż 1 na 100 lecz mniej niż 1 na 10 kobiet): wahania nastroju, ból głowy, ból brzucha (żołądka), trądzik, ból piersi, powiększenie piersi, bolesne lub nieregularne miesiączki, zwiększenie masy ciała.
Niezbyt częste działania niepożądane (dotykające więcej niż 1 na 1000 lecz mniej niż 1 na 100 kobiet): kandydoza (zakażenie grzybicze), opryszczka (herpes simplex), reakcje alergiczne, niekiedy ciężkie (obrzęk naczynioruchowy) z obrzękiem skóry i (lub) błon śluzowych, zwiększony apetyt, depresja, nerwowość, zaburzenia snu, obniżenie libido (pożądania seksualnego), odczuwanie mrowienia i drętwienia, zawroty głowy, problemy ze wzrokiem, zaburzenia rytmu serca lub niezwykle szybki rytm serca, zakrzep krwi (zakrzepica) w naczyniu nogi lub płuc (zatorowość płucna), wysokie ciśnienie krwi, migrena, żylaki, ból gardła, zapalenie żołądka i (lub) jelit, mdłości, wymioty, biegunka, zaparcie, wypadanie włosów (łysienie), świąd, wysypki, suchość skóry, łojotokowe zapalenie skóry, ból szyi, ból kończyn, kurcze mięśni, zakażenie pęcherza moczowego, guz piersi (łagodny i rak), wydzielanie mleka u kobiet nie będących w ciąży (mlekotok), torbiele jajników, nagłe zaczerwienienie twarzy, brak miesiączek, bardzo obfite miesiączki, upławy, suchość pochwy, ból w dolnej części brzucha (miednica), nieprawidłowy rozmaz szyjkowy (metodą Papanicolau), zatrzymanie płynów, brak energii, silne pragnienie, zwiększone pocenie się, zmniejszenie masy ciała.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 10:14 am   

oczywiscie, zgadza sie, tyle, ze ten wykaz znajduje sie przy wszystkich doustnych srodkacha antykoncepcyjnych, wydaje mi sie, ze kobiety stosujace antykoncepcje hormonalna zdaja sobie z tego mniej lub bardziej sprawe...
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 2:22 pm   

plastry te sie nazywaja EVRA, ja je uzywalam ale nie bylam tak strasznie zadowolona bo mialam odparzenia na skorze. sa dosc drogie, kasa chorych do tej pory nie zwraca (calkowicie) pieniedzy za to, takze musicie sie liczyc z dodatkowym wydatkiem okolo 6 euro na miesiac!

pozdr Agata
 
 
 
mandarynka 
Poczatkujacy
Mandarynka

Wiek: 42
Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 22
Skąd: den Haag
Wysłany: Wto Maj 08, 2007 2:28 pm   microgynon21

dziekuje dziewczyny za informacje iore te tabletki od paru lat i znacznie utylam A slyszalam ze w holandi sprzedaja bez recepty jakies tabletki antykoncepcyjne wspomagajace odchudzanie jasmin czyc cos takiego czy ktoras z was je uzywala? pozdrawiam
_________________
Mandarynka
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Maj 09, 2007 2:31 am   

Mandarynko ja nie slyszalam nic o tabletkach antykoncepcyjnych bez recepty a interesuje sie wszelkimi nowosciami jakie pojawiaja sie na rynku ,tym bardziej zdziwilam sie ze sa jakies taletki , bez recepty i to jeszcze wspomagajace odchudzane :roll: Moja kolezanka mieszkajaca w Polsce wlasnie uzywala yasmin, teraz w maju minelo by 1,5 roku jak je brala .... ale przerwała bo utyla.. wazy 8 kg wiecej ..... mimo iz w ulotce jest napisane(tak mi powiedziala) ze sie nie tyje!!!!!Wydaje mi sie, ze nie wymyslono jeszcze takich tabletek po ktorych sie nie przybiera na wadze, hormony zawsze robia swoje i jakby nie bylo jest to interwencja w organizm kobiety.Moze jednak ja jestem niedoinformowana i rzeczywiscie mozna juz kupic hormony odchudzajace ????sama z checia bym skorzystala :wink: drogie forumowiczki jak cos wiecie to piszcie ...ale mi nie chce sie w to wierzyc chyba sie starzeje :lol:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group