NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
tabletki antykoncepcyjne
Autor Wiadomość
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Śro Maj 09, 2007 8:54 am   

ja bralam przeez lata (10) marvelon, nie utylam, dopiero jak zaszlam w ciaze :) :) ... ale tak powaznie, to podobno yasminelle nie sprzyja tyciu, a o chudnieciu... nie slyszalam nigdy. Byc moze, ze kobiety ktore zaczynaja brac tabletke obawiaja sie przytyc i zaczynaja kontrolowac swoje nawyki zywieniowe i odwrotnie, wierzac w cudowne dzialanie zaczynaja jesc bez opamietania ? Nie wiem, to mi tylko przyszlo do glowy..
pozdrawiam,malgosia
 
 
mandarynka 
Poczatkujacy
Mandarynka

Wiek: 42
Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 22
Skąd: den Haag
Wysłany: Śro Maj 09, 2007 11:31 am   yasmin

no ja wlasnie nie jezdze do pl i nie mam juz mozliwosci zalatwienia sobie tabletek i znajoma mi powiedziala e mam isc do apteki i poprosic o yasmin Sprzedaja po 3-4 opakowania I ze te tabletki nie powoduja tycia Ja po microgynonie utylam 20kg dziewczyny
_________________
Mandarynka
 
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Śro Maj 09, 2007 12:17 pm   

Mycrogynon jest tabletka przestarzala i dlatego tania.Przynajmniej takie sa opinie na holenderskich forach internetowych i jej cena. Nowesze tabletki powoduja mniej skutkow ubocznych. Ja Mycrogynon bralam 13 lat temu dokladnie 2 miesiace, bardzo sie po nim kiepsko czulam, potem za namowa znajomego aptekarza tutaj zaczelam brac Mercilon, a potem Marvelon, obie ok. Teraz karmie piersia,wiec Cerazette , natomiast potem pewnie zmienie na Yasminelle, bo czytalam wiele b. pozytywnych wypowiedzi, takze lekarzy. To znaczy glownie.Pozdrawiam, Malgosia
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Śro Maj 09, 2007 1:02 pm   

mandarynka nie strasz mnie..
ja biore tydzien i narazie nie zauwazylam skutkow wiekszych ubocznych pojawily sie mi na twarzy pryszcze i mam wieksza ochote na sex..zobaczymy za kolejne pare dni..
 
 
Magda S. 
Gaduła


Wiek: 50
Dołączyła: 03 Maj 2007
Posty: 112
Skąd: okolice Goudy
Wysłany: Śro Maj 09, 2007 1:19 pm   

Zanim zaszlam w pierwsza ciaze bralam kilka lat Marvelon. rewelacja, zadnych skutkow ubocznych! Po skonczenui karmieniem piersia lekarz przepisal mi Microgynon. To byl koszmar! Tydzien przed okresem tak mnie bolaly piersi, ze myslam, ze zwariuje. Poza tym bardzo bolala mnie glowa. Zmienilam na Lovette i wybor okazal sie sluszny. Dolegliwosci zniknely. Tylko, ze przy kazdej pigulce moj apetyt na sex byl zerowy.... :cry:
Gdy zdecydowalismy sie na trzecie dziecko, to w pierwszym m-cu po odstawienui pigulki moj maz nie mogl sie ode mnie odpedzic. :oops:
Powiedzial, ze jak urodze to mam zakaz brania jakichkolwiek hormonow i ze on ''sie poswieci''. :lol:
Dla mnie bomba...!
_________________
Wąski strumień świadomości bardziej bawi mnie niż złości...
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Śro Maj 09, 2007 4:41 pm   

czyli nie ja jedynie mialam problemy po Microgynonie... Tak wiec, tym bardziej po przeczytaniu postu Magdy, odradzam !!!!
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Śro Maj 09, 2007 10:51 pm   

kazdy organizm przyjmuje je po swojemu..takie moje zdanie chyba..
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 9:50 am   

pewnie tak, wiec jesli zobaczysz, ze Microgynon powoduje skutki uboczne, wiesz jakie masz inne mozliwosci. Pozdrawiam serdecznie Malgosia
 
 
alicja2911 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 390
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 3:09 pm   

ja tez sie "spaslam "lekko po Mycrogynon .Chociaz mam wymowke :wink:
ale od roku juz nie biore i waga taka sama. :evil:
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 3:20 pm   

Ja również nie słyszałam o tabletkach antykoncepcyjnych bez recepty.Ja kiedyś brałam tabletki antykoncepcyjne typu Diana,Regulon i Cilest,i zawsze musiałam chodzić do ginekologa po receptę.Każdy organizm inaczej reaguje na hormony.Ja np. nigdy nie przytyłam i nie miałam żadnych ubocznych objawów.Przed odstawieniem tabletek przebadałam wątrobę,ale wszystko było ok.Stwierdziłam,że nie można brać tabletek w nieskończoność a ja brałam je około 3 lata.Co do plastrów to nigdy nie używałam. :P
 
 
mojaholandia
Gaduła


Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 103
Skąd: Bergen op Zoom
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 5:25 pm   

Biore Cilest juz chyba 10 lat i nic zlego mi sie nie dzieje.
Cera OK, watroba OK, przytyc nie tylam
(tylko 4 lata temu 5 kg po przyjezdzie do NL ale to normalka przy zmianie trybu jedzenia)
i chwale sobie te tabletki :-)
Do lekarza po recepty nie chodze, bo juz od kilku lat nie trzeba.
_________________
<b>Pozdrawiam serdecznie
Monika herbu przypalony racuszek
czyli belferka z Bergen op Zoom
</b>
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 8:02 pm   

Jesli od 10 lat bierzesz te same tabletki antykonc.to logiczne jest ze nie musisz chodzic do lekarza po recepte, wystarczy ze pojdziesz po nie do apteki....wczesniej ktos jednak musi 1-wsza recepte wypisac??? Moniko mam jednak nadzieje ze , to co napisalas, : "cera ok i watroba ok "!!!!poparte jest dobrymi i aktualnymi wynikami z labolatorium :D u osoby młodej zdrowej, antykoncepcja nie powoduje zadnych nastepstw- ale przy dlugotrwałym stoswaniu- powiedzmy powyżej 7 lat moze powodowac wzrost ryzyka raka sutka no i ma nieobojetny wpływ na watrobe
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Maj 11, 2007 1:35 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
biedronka
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 9
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 10:22 pm   

Używam YASMIN już od ponad roku i jestem naprawdę bardzo zadowolona. Miałam już różne tabletki, ale te są naprawde super. Lekarz mi mówił, że się po nich nie tyje a czasami nawet można chudnąć. Nie brałam sobie tego zbytnio do siebie, ale wiem że to prawda!!! Cera idealna....W Holandii są pakowane po 3 lub 5 listków w opakowaniu.
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 11:13 pm   

ja na szczęście nie mam żadnych problemów z wątrobą,ale koleżanka,która brała tabletki antykoncepcyjne 7 lat miała je,lekarz kazał odstawić tabletki.
 
 
yokasta
Poczatkujacy


Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 26
Skąd: Leiden
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 3:29 pm   

zdania widze podzielone- ale kazdy organizm reaguje inaczej :)
bralam yasmin przez 3 lata- i o 3 lata za dlugo....cera mi sie poprawila- to fakt,ale nie wiem czy jest to za sprawa kosmetykow i czy rzeczywiscie yasmin ''leczy'' takie problemy... niestety zauwazylam wzrost mojej wagi a naleze do osob szczuplych,ktore zdrowo sie odzywiaja...hustawki nastrojow rozniez wystepuja ze wzmozona sila 8) ale zaznaczam-o czym zreszta wszystkie wiemy,ze taka bylam moja reackcja na ten antykoncepcyjny srodek doustny :wink:
zreszta yasmin to jedyne tabletki za ktore ubezpieczalnia zwraca TYLKO 50% :roll: moze warto sie zastanowic glebiej i oczywiscie obgadac ta sprawe z ginekologiem :wink:

pozdrawiam cieplutko :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group