NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
nostradamus
Autor Wiadomość
amika 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 05 Lut 2010
Posty: 77
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 11:34 pm   nostradamus

Cytat:
Przepowiednia francuskiego jasnowidza i okultysty Nostradamusa nie pozostawia złudzeń. 2010 rok będzie bardzo trudnym czasem dla ludzkości.

Jak podaje portal niewiarygodne.pl naukowcy zajmujący się badaniem proroctw słynnego jasnowidza odkryli wiele odniesień do "tajemniczej Dziewicy", której śmierci chce "pozbawiony uczuć i żądny krwi przywódca" rządzący "ogniem i mieczem". Wspomniany jest także "łuk furii Szatana". Specjaliści podejrzewają, że chodzi o pocisk balistyczny, który wywoła konflikt na szeroką skalę.

Cytat:
Pod koniec roku, w listopadzie prawdopodobnie wybuchnie III wojna światowa. Ma ona być straszniejsza od dwóch poprzednich, ponieważ tym razem na szeroką skalę mają zostać użyte broń biologiczna i chemiczna. Dodatkowo, na Morzu Czarnym ma dojść do ogromnej katastrofy ekologicznej.
zrodlo http://www.wspolczesna.pl...INACH/905065572 co myslicie o przepowiedni? wiem, ze na forum jest kilka osob twardo stapajacych po ziemi, moze znajdzie sie wiecej niz kilka...
 
 
Waleczne serce 
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 216
Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 1:41 am   

Przepowiednie, magia itp to bzdura. Ciagle obowiazuja prawa fizyki;)
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 1:51 am   

przeczytane na innym forum, ale tez tak uwazam
Cytat:
tego co pamiętam Nostradamus
nigdy sensownie nie skleił czterech
wersów, więc
to nawet nie jego. Kwiaty jego
poezji ;) wyglądały tak mniej więcej:
Wielki Mars wschodzi Wenecjanin
liczy monety
Drzewa skaczą i krowy nie chcą się
cielić
Wielkiego niszczyciela z Zachodu boli
lewe jądro
Runą mosty nad rzeką zielonego
piasku
Napisane tak kunsztownie, że każdy
sobie może po swojemu
zinterpretować :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 8:48 am   

dokladnie jak w cytacie, mysle ze kazdy moze napisac wlasna przepowiednie :) ktos poezje interpretuja tak, a ktos inny inaczej.

ilu jest fałszywych prorokow? wizjonerow?

Taki ceniony (w tvn), a zobaczcie jego przepowiednie na 2010:
http://www.pomorska.pl/ap...EGION/829598918
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 10:48 am   

lusia0101 napisał/a:


Taki ceniony (w tvn), a zobaczcie jego przepowiednie na 2010:
http://www.pomorska.pl/ap...EGION/829598918


Lusia, Jackowski wielokrotnie podkreślał, że jego jasnowidzenie dotyczy przede wszystkim znajdowania ciał osób zmarłych, a jego przepowiednie na dany rok są na prośbę dziennikarzy, i należy brać na nie poprawkę.
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 10:51 am   

moze masz racje nie interesuje sie wizjonerami, tak mi ten artykul ostatnio wpadl w oko, miejmy nadzieje ze panu Jackowskiemu udaje sie odnalesc ciala bodz zyjacych.
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 10:54 am   

ja juz kiedys slyszalam o tej przepowiedni, ale ostatnio jak bylam w PL to tesciowa mi strasznie o tym naoopowiadala, ogladala programy na dicovery ze ta przepowiednia to nie tylko nostradamus ale ktos tam jeszcze zanotowal, ze raz na iles tam tysiecy lat jest przebiegunowanie ziemi i to ma wlasnie wypasc na tego 12 grudnia 2012, ze maja byc straszne powodzie, przezyje garstka ludzi gdzies w gorach w Afryce. ja mowie ze w zyciu jesli jest wierzaca ( a moja tesciowa lata do Kosciolka) to nie powinna w ogole brac takiej opcji pod uwage, ale w sumie wyszlam od niej i zaczelam o tym myslec, a pozniej jeczalam swojemu mezowi, ktory mnie wysmiewa czesto. a ja jakas taka strachliwa i teraz siedzi mi to w glowie :/ ciekawe co sie bedzie dzialo jak bedzie zblizala sie ta data :(
 
 
amika 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 05 Lut 2010
Posty: 77
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 11:39 am   

nostradamus zyl w czasach inkwizycji, musial nadac odpowiednia forme temu co pisal albo jak kto woli przepisywal
co do np.
zaq napisał/a:
Wielkiego niszczyciela z Zachodu boli
lewe jądro
to hitler podczas pierwszej wojny swiatowej stracil jedno jadro, moze to o nim mowa.
uwazam, ze w tych przepowiedniach jest duzo prawdy, co nie oznacza, ze ciagle o tym mysle. kazdy kiedys umrze, a przeciez nie siedzimy w bezruchu czekajac na smierc.
 
 
Waleczne serce 
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 216
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 12:28 pm   

amika napisał/a:
nostradamus zyl w czasach inkwizycji, musial nadac odpowiednia forme temu co pisal albo jak kto woli przepisywal
co do np.
zaq napisał/a:
Wielkiego niszczyciela z Zachodu boli
lewe jądro
to hitler podczas pierwszej wojny swiatowej stracil jedno jadro, moze to o nim mowa.
uwazam, ze w tych przepowiedniach jest duzo prawdy, co nie oznacza, ze ciagle o tym mysle. kazdy kiedys umrze, a przeciez nie siedzimy w bezruchu czekajac na smierc.


Dla Nostradamusa Hitler jak juz moglbyc ze wschodu;)(Niemcy sa wschodnim sasiadem Francji)A co do tego jadra HItlera, to sa to historyjki rodem ze skandali.Owszem Hitler byl ranny podczas walk na froncie zachodnim,ale jego jadra nie byly w to zamieszane. W tego typu przepowiedniach kazdy widzi co chce. Jezeli umiesz(jakis tam wrozbito) przepowiadac przyszlosc dlaczego jej nie przepowiesz normalnie np o tej i o tej , to sie wydarzy. A tak z tymi przepowiednieniami jest jak z plama na scianie,dla niektorych wyglada jak matka boska;]Czyli kazdy widzi co chce.
Ostatnio zmieniony przez Waleczne serce Pon Kwi 19, 2010 12:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Illumini 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 83
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 12:36 pm   

Zgadzam sie z Toba Waleczne serce kazdy widzi i wierzy w co chce lub co mu powiedza tak samo jest z biblia
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 1:48 pm   

Też jestem raczej sceptycznie nastawiony do takich przepowiedni typu Nostradamus, niemniej jednak nie twierdzę że nie są jakieś tam wyższe zdolności możliwe, przykład wspomniany tu pan Jackowski z Człuchowa, którego zdolności skupiają się przy znajdowaniu ciał osób zaginionych, a z którym bardzo chętnie współpracuje policja z całej Polski.
 
 
amika 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 05 Lut 2010
Posty: 77
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 3:42 pm   

Waleczne serce napisał/a:
Niemcy sa wschodnim sasiadem Francji
przeciez kazdy wie, gdzie sie konczy zachod a zaczyna wschod a mimo to mi w szkole mowiono, ze polska nalezy do krajow lezacych na wschodzie europy...
mi tez sie tak wydaje, ze on byl jakims szurnietym moze nawet nie 'wrozbita' (oprocz tego, ze z owczesnymi epidemiami walczyl skutecznie), przeciez mogl napisac bez ogrodek imiona, nazwiska i imiona ich ojcow dla pewnosci, ze o te osoby chodzi, podac daty i godziny, miejsca, wtedy nikt by tego niepodwarzal? jak nie mial takich konkretnych wizji to mogl wogole nie zajmowac sie ich spisywaniem.
a tak naprawde ja widze to tak. wiele jego 'smiesznych i bezsensu' wersow znajduje odzwierciedlenie i sens w wydarzeniach na calym swiecie. wiele z nich zostalo przypisanych konkretnym sytuacjom.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group