NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Adwokat potrzebny.
Autor Wiadomość
hoolio 
Gaduła
FSW ZACHÓD

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 116
Skąd: Świebodzin FSW
  Wysłany: Wto Maj 31, 2011 4:38 pm   Adwokat potrzebny.

Witam,
Czy w Holandii mozna dostać adwokata z urzędu lub jakiegoś częściowo opłacanego przez państwo?? Prywatni są strasznie drodzy. Potrzebuje adwokata (nie Polaka), który zna sie na prawie urzędowym. Najlepiej w Hadze.

Dziekuje za pomoc . . .
_________________
-------------------------------------------
Dzięki :)
 
 
Alutka 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 06 Sty 2007
Posty: 324
Skąd: Lelystad
Wysłany: Wto Maj 31, 2011 6:34 pm   

Hejka,
Popatrz na stronie www.juridischloket.nl
Ale chyba były juz te tematy na forum.
Powodzenia
 
 
hoolio 
Gaduła
FSW ZACHÓD

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 116
Skąd: Świebodzin FSW
Wysłany: Wto Maj 31, 2011 8:05 pm   

Szukalem podobnego tematu ale znalazło mi prywatnych adwokatow.
_________________
-------------------------------------------
Dzięki :)
 
 
Antje 
Poczatkujacy
Antje

Wiek: 68
Dołączyła: 31 Maj 2011
Posty: 1
Wysłany: Wto Maj 31, 2011 8:45 pm   Re: Adwokat potrzebny.

hoolio napisał/a:
Witam,
Czy w Holandii mozna dostać adwokata z urzędu lub jakiegoś częściowo opłacanego przez państwo?? Prywatni są strasznie drodzy. Potrzebuje adwokata (nie Polaka), który zna sie na prawie urzędowym. Najlepiej w Hadze.

Dziekuje za pomoc . . .
jesli masz problemy z prawem w Holandii-to tylko wspolczuje!Ja mam specjalne ubezpieczenie (rechtsbijstand verzekering) i ta ubezpieczalnia wyznaczyla mi adwokata,za ktorego nic nie placilam(oni wszystko oplacaja).Niestety moj adwokat byl tak slaby,ze sprawe przegralam mimo,ze to ja bylam poszkodowana.Ubezpieczenie zaplacilo za proces,za adwokata i poniewaz sprawe przegralam zaplacilo takze za adwokata strony przeciwnej(!).Gdybym ja to miala zaplacic to bylby to koszt ponad 10.000 euro(!).Strona przeciwna miala normalnego adwokata (czyli tego,za ktorego trzeba zaplacic ponad 220 euro za godzine)i dlatego sprawe wygrala.Jestem niezadowolona z wyroku i moge wniesc apelacje,ale jak przegram to musze zaplacic wszystkie koszta!Wiec apelacji nie wnosze chociaz jestem poszkodowana.Niestety prawo holenderskie bardzo sie rozni od prawa polskiego a i rozprawy sadowe przebiegaja inaczej.Jesli ktos przeciwko tobie wnosi pozew to juz od poczatku jestes przegrany i od poczatku (czyli jeszcze przed procesem)wiadomo jaka bedzie kara.W Holandii licza sie przede wszystkim pieniadze:jak je masz to sie ze wszystkiego wybronisz a i odszkodowanie mozesz dostac!Jestem tutaj od 8 lat,ale mam zamiar stad wyjechac.Kiedys byl tutaj RAJ ale teraz wiele sie zmienilo i to na niekorzysc.Przeraza mnie tutaj to co sie dzieje i jak obywatel innego panstwa jest traktowany,no chyba ze jest muzulmaninem,bo ci maja tutaj mimo wszystko lekko.Aha,jesli potrzebujesz tlumacza to musisz go sobie sam zaplacic a stawki sa rozne.Zycze powodzenia!
 
 
pro_myk5 
Poczatkujacy
pro_myk5

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 49
Wysłany: Sob Cze 04, 2011 4:22 pm   Re: Adwokat potrzebny.

hoolio napisał/a:
Witam,
Czy w Holandii mozna dostać adwokata z urzędu lub jakiegoś częściowo opłacanego przez państwo?? Prywatni są strasznie drodzy. Potrzebuje adwokata (nie Polaka), który zna sie na prawie urzędowym. Najlepiej w Hadze.

Dziekuje za pomoc . . .


http://www.rvr.org/nl/sub...-de-kosten.html
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Cze 04, 2011 10:03 pm   

Antje napisał/a:
Kiedys byl tutaj RAJ ale teraz wiele sie zmienilo i to na niekorzysc.


Byłem w Nl w 2007 , 2008 , 2009 i od 2009 jestem do teraz i zgadzam sie z Toba w zupełności ...

Raj w Holandi sie kończy z roku na rok ... :072:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Sob Cze 04, 2011 10:58 pm   

nawet prywatny adwokat( tylko nie Moszkowicz i Mejerig ) moze byc z dotacja , placisz tylko jakas czesc ( zalezna od twoich zarobkow)
najnizsze koszty to okolo 100 euro
tylko jak pojdziesz do adwokata musisz powiedziec ze to ma byc z dotacja
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group