NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
polskie położne
Autor Wiadomość
nowinka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 31 Sie 2008
Posty: 6
Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 11:42 am   

Jestem w 9 tym tygodniu i zanielugo chcialabym isc na wizyte kontrolna,mam zamiar rodzic w Polsce,ale poki tu jestem chcialabym miec sie do kogo zwrocic w razie potrzeby.Mieszkam w Delft,adresy przychodni moge znalesc sama,ale nie mam holenderskiego ubezpieczenia i zdaje sobie sprawe ze bede musiala zaplacic,a dopiero w Polsce moja ubezpieczania mi zwroci pieniadze.Lecz to nie jest problem,chcialam sie tylko dowiedziec czy bede miala jakis problem z dostaniem sie do przychodni i umowieniem na wizyte bez holenderskiego ubezpieczenia,czy moze musze isc do jakies innej placowki. Z gory dziekuje za pomoc.pozdrawiam
 
 
Meliloti 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2007
Posty: 128
Skąd: Leiden
Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 12:16 pm   

Mozesz isc do poloznej bez problemu. Najprawdopodobniej wysla Ci rachunek do domu. Moze beda chcieli abys zaplacila od razu, ale to malo prawdopodobne.
 
 
aha83 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 23
Skąd: Den Haag / Ełk
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 11:00 am   

Witam wszystkie obecne i przyszle mamy!!
Mam pytanko czy ktoras z Was rodzila moze w Polsce albo ma zamiar majac tylko holenderskie ubezpieczenie??? poniewaz ja chyba urodze dzidzie w Pl i chcialabym wiedziec w razie czego czy pakiet podstawowy ubezp.holen. pokryje koszta porodu i pozniej opieki medycznej dziecka po porodzie??czy musze rozszerzyc ubezpieczenie, bo jesli tak to od stycznia bede musiala to zrobic!!

Pozdrawiam!!
Ostatnio zmieniony przez aha83 Wto Wrz 16, 2008 11:01 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 8:40 pm   

aha83... a gdzie jestes ubezpieczona??
 
 
aha83 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 23
Skąd: Den Haag / Ełk
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 8:51 pm   

Hej
jestem ubezpieczona w Zilveren Kruis :)
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 9:14 pm   

aha83 napisał/a:
Hej
jestem ubezpieczona w Zilveren Kruis :)


niestety nie udalo mi sie znalesc odpowiedzi... bynajmniej nie takiej jak szukalam... jedyne co znalazlam to:
Buitenland:
- Niet spoedeisende hulp: 100%; gecontracteerd; niet gecontracteerd: max. Nederlands tarief
- Spoedeisende hulp EU: 100%; max. 180 dagen; mits gecontracteerd

mysle, ze powinnas zadzwonic i sie zapytac... bo nie folderze nie ma mowy o twoim przypadku...
Ostatnio zmieniony przez Duuvelke Wto Wrz 16, 2008 9:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aha83 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 23
Skąd: Den Haag / Ełk
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 9:36 pm   

Oki wielkie dzieki Duuvelke za info!!!

Jesli juz sie zdecydje na porod w Polsce tak ostatecznie to bede do nich dzownic i jak cos zmienie polise od stycznia!!

Jeszcze raz dzieki za poswiecony czas!!

Milej nocki!!
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 9:39 pm   

troche poczytalam w necie... i wniosek z tego taki, ze roznie to bywa... czasem ubezpieczalnie pokrywaja czesc kosztow... a czasem i nawet w 100%...
 
 
aha83 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 23
Skąd: Den Haag / Ełk
Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 2:41 pm   

Hej!! jestem po pierwszej wizycie u polskiej położnej w Hadze i stwierdzam że jest sympatyczna i konkretna.

Pozdrawiam
 
 
 
Arany Anya 
Poczatkujacy
Ania

Wiek: 43
Dołączyła: 16 Wrz 2008
Posty: 10
Skąd: Haga
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 10:25 am   

Ja przyjechalam juz w ciazy do Holandii. Mieszkam w Hadze. Mam zle doswiadczenia z poloznymi z MUNDO. Przenioslam sie do poloznych TRIA i bylam bardzo zadowolona. Nastepnym razem jednak wezme pod uwage, czy blisko domu ;) . To samo z huisartem. duze znaczenie i w zaawansowanej ciazy i potem jak sie ma male dziecko. Polozne i huisart powinni byc blisko, bo podroz nie jest taka prosta w zaawansowanej ciazy lub z malym dzieckiem. System podoba mi sie znacznie bardziej niz w Polsce. Ginekolodzy w Polsce... no coz, no koment.
Rodzilam w domu. Ciesze sie bardzo, ze w Holandii rodzilam. Mialam troche trudnosci organizacyjnych na poczatku, bo nie mialam sofi number i nie moglam sie rejestrowac przez internet, co tutaj jest regula.
Pozdrawiam wszystkie oczekujace. Powodzenia!
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 7:43 pm   

Arany Anya napisał/a:
Ja przyjechalam juz w ciazy do Holandii. Mieszkam w Hadze. Mam zle doswiadczenia z poloznymi z MUNDO. Przenioslam sie do poloznych TRIA i bylam bardzo zadowolona. Nastepnym razem jednak wezme pod uwage, czy blisko domu ;) . To samo z huisartem. duze znaczenie i w zaawansowanej ciazy i potem jak sie ma male dziecko. Polozne i huisart powinni byc blisko, bo podroz nie jest taka prosta w zaawansowanej ciazy lub z malym dzieckiem. System podoba mi sie znacznie bardziej niz w Polsce. Ginekolodzy w Polsce... no coz, no koment.
Rodzilam w domu. Ciesze sie bardzo, ze w Holandii rodzilam. Mialam troche trudnosci organizacyjnych na poczatku, bo nie mialam sofi number i nie moglam sie rejestrowac przez internet, co tutaj jest regula.
Pozdrawiam wszystkie oczekujace. Powodzenia!

Ale jaki to ma zwiazek z polskimi poloznymi???
 
 
madamagda 
Poczatkujacy
czarownica25

Wiek: 40
Dołączyła: 29 Paź 2008
Posty: 5
Wysłany: Śro Paź 29, 2008 10:11 am   

ja mieszkam w Hadze
mialam tylko kilka spotkan z polzona bo mialam problemy w ciazy i bylam pod opieka ginekologa caly czas ( wizyta co 3 tyg z usg)
Ale wracajac do tematu...chodzilam do Pani Malgosi i bylam baardzo zadowolna, po porodzie mnie odwiedzila w domu sprawdzic dziecko
kobieta chyba z powolania wiec polecam ;-)
 
 
PYSKA 
Poczatkujacy
PYSIA

Wiek: 39
Dołączyła: 13 Sty 2009
Posty: 1
Wysłany: Wto Sty 13, 2009 3:10 pm   Re: polskie położne

Czy macie może jakies linki do stron,gdzie mogłabym znaleźć namiary na polskie położne W BREDZIE???bede bardzo wdzieczna :038:
_________________
PYSKA
 
 
p.smotrys 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 30
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 11:06 am   

Przyłączam się do pytania PYSKA: szukamy z żoną położnej w Bredzie lub okolicach. Pomoże ktoś?

Pozdrawiam
Paweł
 
 
marte78 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 191
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 7:42 pm   

rowniez jestem w ciazy i wybieram sie na wizyte do poloznej.jednak moim problemem jest nieznajomosc jezyk.nie moge zlokalizowac przychodni gdzie moglabym sie udac.prosze o pomoc.mieszkam na spoorwijku w den haag
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group