NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
polskie położne
Autor Wiadomość
AgaL
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 67
Skąd: Haga
Wysłany: Śro Kwi 01, 2009 9:28 pm   

do marte78 : jesli chodzi Ci o polską położną to w hadze jest Pani Małgorzata Szylar-Braun. Nr tel kom. 0610260103, i 0708891382. Adres Strausslaan 90. Rejestracja telefoniczna od pon do pt w godz 8-9
 
 
 
marte78 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 191
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 6:32 pm   

AGA dziekuje za reakcje.te informocje juz mam wlasnie z tego forum.tak sobie mysle,ze zaryzykuje i pojde do holenderskiej poloznej,ktora jest w poblizu mojego miejsca zamieszkania dok.Spoorwijk.prosze o jakies namiary ,adresy
 
 
AgaL
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 67
Skąd: Haga
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 7:33 pm   

moze tu http://spoorwijk.shg.nl/pages/670/verloskunde/
 
 
 
marte78 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 191
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 8:42 pm   

AgaL jestes wielka.stokrotne dzieki.pozdrawiam
 
 
anecik26 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Kwi 2009
Posty: 1
Wysłany: Sob Kwi 18, 2009 8:35 pm   polska polozna

Witam

Od kilku miesiecy jestem pod opieka p.Szylar-Braun i jestem bardzo zadowolona.Mila,kompetentna osoba,chetnie udziela odpowiedzi na kazde zadane pytanie.Polecam
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 6:52 pm   

a co potrzeba ze sobą zabrać do szpitala?Czy szpital większość rzeczy gwarantuje?
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 7:56 pm   

Ewa pampersy i wszystko z tych rzeczy dla dziecka daja,podklady dla mamy tez.Wez ubranka dla dziecka,fotelik samochodowy,dla siebie koszule+szlafrok+bielizne.Nawet picia nie musisz brac,bo chodzi salowa co chwila z takim wozkiem i masz do wyboru i koloru,chyba ze chcesz czysta mineralke to wez bo akurat u mnie nie bylo.Zreszta jak poprosisz o picie to dadza.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
czarna2009 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 3
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 4:02 pm   

hejka jestem w 1 miesiacu ciazy nieznam holenderskiego(chodze do szkoly ale to malo na dogadanie sie)interesuje mnie czy tutaj tez sa takie wizyty kontrolne jak w polsce?ogolnie jak tu wyglada opieka nad ciezarna?
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 4:03 pm   

http://www.niedziela.nl/f...highlight=porod
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Camel 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 29
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 10:38 am   polska połozna

Witam wszystkie przyszłe mamusie, ja chodziłam do polskiej położnej w Noord-Holland, Noord Scharwoude & Nieuwe Niedorp - położna - dane personalne usuniete niestety nie byłam zadowolona z jej usług tyle że straciłam pieniądze na dojazdy do niej. Wizyty u niej wyglądały w następujacy sposób, zmierzenie ciśnienia i posłuchanie bicia serduszka a potem zapytała sie "czy masz jakies pytania?" jeśli nie to dziękuje i zapraszam za miesiac. Jeśli juz mialas jakies pytanie to z reguly albo odsyłała na strone internetowa albo udzieliła informacji ktore nie zawsze sie zgadzały z rzeczywistymi faktami np. w urzedzie lub ubezpieczalni. Owszem zrobiła mi podstawowe badanie typu krew i mocz oraz mialam zrobione 2 USG pierwsze w 9 tygodniu a drugie w 20-tym i tylko tyle a jak zapytalam czy moze zrobic trzecie to poowiedziala ze nie ma takiej potrzeby bo wszystko dobrze wyszlo na tym drugim USG. Teraz chodze do holenderskiej położnej i jestem bardzo zadowolona. Takze, mamusie jesli znacie minimum angielskiego lub holenderskiego to moze lepiej udajcie sie do pobliskiej holenderskiej położnej niz jezdzic do polskiej, ktora i tak 2 miesiace przed terminem porodu odesle was do poloznej w poblizu was. Pozdrawiam i życze szczęśliwego rozwiązania :)
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Lis 24, 2013 11:22 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
semilka 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 65
Wysłany: Pon Maj 11, 2009 11:37 pm   

Witam, ja również jestem za tym, że nie ma sensu szukać polskiej położnej. Ja z kolei urodziłam córkę w październiku i byłam przerażona bo na obczyźnie i bez języka, z angielskim nieodgadnionym stopniem znajomości.

Pierwsze co, to szukałam położnej i zadzwoniłam do położnej z Den Haag, ale pani ta powiedziała, że mnie nie przyjmie bo za daleko mieszkam - mimo wszystko zadałam jej parę pytań na które nie uzyskałam odpowiedzi i była tak przy tym nie miła. To była moja druga ciąża, ale pierwszą przechodziłam z wszelkimi problemami. Naszczęście ta ciąża okazała swój przebieg łagodnie i bardzo się cieszę, że rodziłam w holenderskim szpitalu i z holenderską lekarką. Cała obsługa była super.
_________________
pozdrawiam
semilka
 
 
Anahi 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 18 Kwi 2009
Posty: 50
Skąd: Haga
Wysłany: Nie Maj 31, 2009 10:04 pm   

Ja chodziłam do p.Malgosi w den haag i jestem zadowolona.Na kazde pytanie odpowiadala,nawet pokazala mi dokladnie ,na schemacie co maja na celu skorcze itp.Mysle ze w polsce takich rzeczy bym sie nie dowiedziala.Bylam u gina w polsce w 8 tyg ciazy i jak zobaczyl zdjecia z USG to powiedzial "a to chyba za granica pani robiła ,takie sa dobre zdjecia" zbadal mnie i nawet nie zapytal jak sie czuje .Skasował 100 zl :072: :072:
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Maj 31, 2009 10:16 pm   

Usmialam sie jak przeczytalam ten post,serio.Ty chyba w Koziej Wolce bylas u gina w Polsce.Jeszcze te opisy skurczy na schemacie,chyba jakis zart.Tutaj opieka jest jaka jest,zalezy kto ma jakie doswiadczenia,ale nie rob z Polski kraju trzeciego swiata.Nie przyszlo ci do glowy,ze jak poszlas z takim zdjeciem "zagramanicznym " to lekarz sobie zazartowal zadajac to pytanie?
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Anahi 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 18 Kwi 2009
Posty: 50
Skąd: Haga
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 9:08 pm   

RobKAM napisał/a:
Usmialam sie jak przeczytalam ten post,serio.Ty chyba w Koziej Wolce bylas u gina w Polsce.Jeszcze te opisy skurczy na schemacie,chyba jakis zart.Tutaj opieka jest jaka jest,zalezy kto ma jakie doswiadczenia,ale nie rob z Polski kraju trzeciego swiata.Nie przyszlo ci do glowy,ze jak poszlas z takim zdjeciem "zagramanicznym " to lekarz sobie zazartowal zadajac to pytanie?



Mozesz nie wierzy jak nie chcesz ,ale on to serio mowił!!!!!!!Mam USG z pl i hol wiec moge porownac ty zapewne nie! :072: W polsce wcale nie jest tak peknie.Nie mowie ,ze tu jest wspaniala opieka poprostu moja polozna byla ok!Kolezanka rodzila w polsce i nie miala sie za dobrze,ginekolog jej powiedzial w 7 tyg ,ze on nie jest pewien czy to ciaza.Moze w waszych okolicach sa wspaniali lekarze ,ale nie u nas :011:
 
 
alliahhh 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączyła: 15 Cze 2009
Posty: 4
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 1:32 pm   

Hej wszystkim!
mam pare pytan do Was i mam nadzieje ze moze mi ktos pomoc!w zeszlym tygodniu dowiedzialam sie ze jestem w ciazy, to dopiero poczatek bo 4 tydzien ale chcialabym isc juz do lekarza i sie przebadac dla pewnosci ze wszystko jest wporzadku!!zna ktos moze jakas dobra polozna (nie koniecznie polska) w Gelderland a konkretnie w Putten, Nijkerk, Amertsfoort lub Harderwijk bo tu akurat mam blisko!? idac do poloznej musze miec skierowanie od lekarza rodzinnego??
z gory dziekuje za pomoc!
pozdrawiam
_________________
Alliahhh
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group