NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczepienia niemowląt i dzieci
Autor Wiadomość
marzena 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 99
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 11:51 am   

Jeszcze raz Wam dziękuję za pomoc :)
Z zameldowaniem w Hadze nie jest tak szybko, bo trzeba isć najpierw do IND, a terminy wyznaczaja dość długie, ale mąż jest już zameldowany, więc najwyżej jego będę wysyłać na początku do załatwienia takich spraw.
a powiedzcie mi jeszcze czy do tego biura od dzieci zgłasza się tylko niemowlęta czy 6 letnie dziecko też pod nich podlega?
 
 
Magda S. 
Gaduła


Wiek: 50
Dołączyła: 03 Maj 2007
Posty: 112
Skąd: okolice Goudy
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 12:07 pm   

Pod te przychodnie podlegaja dzieci do lat 4. Poniewaz dzieci ida w tym wieku do szkoly podstawowej wysylaja za twoja zgoda wszystkie dokumenty do szkoly. Poczawszy od 4 lat dziecko podlega juz tylko pod lekarza domowego.
_________________
Wąski strumień świadomości bardziej bawi mnie niż złości...
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 12:21 pm   

jezeli maz jest zameldowany to nie od razu juz teraz domelduje sobie dziecko, wtedy wszystko sie chyba zalatwi szybciej...malgosia
 
 
silaczka 
Gaduła

Wiek: 40
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 159
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 5:42 pm   

acha,moje niedopatrzenie,pozno bylo,sorki.ja bylam szczepic we wtorek.w ta szpetna pogode duzo slonca w serduszkach zycze papa
 
 
silaczka 
Gaduła

Wiek: 40
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 159
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 5:49 pm   

acha i dobra rada jak zaoszczedzic troche grosza-nie badz nadgorliwa i nie tlumacz w pl dokumentow dzieci bo oni,tubylcy,wymagaj tlumaczen z nl.stoi w prawie ze moze byc z pl ale mi nie przyjeto,znow wydawalam kaske na tlumaczenie.no chyba ze od gminy to zalezy?
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 8:24 pm   

silaczka napisał/a:
acha i dobra rada jak zaoszczedzic troche grosza-nie badz nadgorliwa i nie tlumacz w pl dokumentow dzieci bo oni,tubylcy,wymagaj tlumaczen z nl.stoi w prawie ze moze byc z pl ale mi nie przyjeto,znow wydawalam kaske na tlumaczenie.no chyba ze od gminy to zalezy?


a tlumaczylas u tlumacza przysieglego???
 
 
silaczka 
Gaduła

Wiek: 40
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 159
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 8:58 pm   

tak u przysieglego,ale widzisz to cala holandia.chronia swoj rynek i dobrze.tutejsza p tlumaczka powiedziala mi ze to dlatego iz maja liste zaprzysieglych i kazda instytucja moze w kazdej chwili ich sprawdzic jak rowniez skierowac ewntualne zapytania.i w sumie podoba mi sie to jak rowniez ich podejscie do uslug,ale to juz calkiem inny temat...
 
 
marzena 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 99
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 9:01 pm   

Ja jedynie akty urodzenia na unijnych drukach biore z Pl, do tej pory nie bylo problemów z ich akceptacją w Nl
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 11:31 pm   

silaczka napisał/a:
tak u przysieglego,ale widzisz to cala holandia.chronia swoj rynek i dobrze.tutejsza p tlumaczka powiedziala mi ze to dlatego iz maja liste zaprzysieglych i kazda instytucja moze w kazdej chwili ich sprawdzic jak rowniez skierowac ewntualne zapytania.i w sumie podoba mi sie to jak rowniez ich podejscie do uslug,ale to juz calkiem inny temat...


ja tlumaczylam moj pierwszy akt urodzenia w polsce... potrzebowalam go do wizy... i przyjeto go bez problemow... na szczescie... :twisted:
 
 
Agnieszka*
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 40
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 12:58 am   

Ja wszystkie papiery do wizy, swiadectwa i rozne zaswiadczenia tlumaczylam w Polsce i nie bylo nigdy problemow z przyjeciem:)
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 12:49 pm   

z tego co wiem, to polska podpislala z Holandia umowe, ktora honoruje podpisy holenderskich i polskich tlumaczy w obu krajach. Ja tez nigdy nie mialam problemow z tlumaczeniami z Polski, pozdrawiam, Malgosia
 
 
silaczka 
Gaduła

Wiek: 40
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 159
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 7:21 pm   

czesc.no nie mowcie!no hollender, ale ja to mam pecha.babka w okienku powiedziala ze nie ma takiej mozliwosci to se mysle co ja sie bede z konmi klocic.wkurzylam sie teraz troszeczke...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 11:28 pm   

silaczka napisał/a:
czesc.no nie mowcie!no hollender, ale ja to mam pecha.babka w okienku powiedziala ze nie ma takiej mozliwosci to se mysle co ja sie bede z konmi klocic.wkurzylam sie teraz troszeczke...


moze powinnas pania poinformowac... ze tlumacz przysiegly to tlumacz przysiegly... i nie wazne z jakiego kraju on pochodzi... :wink:
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 8:23 am   

Holandia podpisala w ubieglym roku na pewno ta umowe, o ktorej wspominialam, tzn. apostillie i dlatego kloc sie do skutku silaczko, bo masz racje !, kobieta musi przyjac te dokumenty, pozdrawiam i zycze powodzenia, Malgosia
 
 
Bizonek
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 80
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 8:43 am   i znowu szczepienia

Witam,
widze ze temat szczepieniowy nieco odbiegl od zrodla :) Troche juz sie zaczynam tak w ogole w tym wszystkim gubic. Moze ktos moglby mi pomoc. Przeprowadzamy sie do Nl z mezem i coreczka w polowie lipca. Mieszkanie mamy zalatwione,ale tylko na miesiac, pozniej cos znajdziemy na stale. Moja corcia ma 5 miesiecy, jest po 3 szczepieniach kombinowanych(pierwsze Infanrix hexa,nastepne dwa Inf-Ipv-Hib),czwarte ma na poczatku sierpnia. Oczywiscie nie chcemy wracac do Pl na samo szczepienie. Mamy nadzieje,ze moj maz szybko znajdzie prace i nas tez ubezpieczy. Ale jesli nie... Wiem ze tez trzeba wykupic dodatkowe ubezpieczenie,poza tym,ktore sie ma w pracy.Choc opinie forumowiczow sa sprzeczne nieraz :) Czy do zapisania dziecka do przychodni wystarczy zameldowanie?
Czy ktos moglby mi to wyjasnic?
Moze jakas mama w NL byla w takiej samej sytuacji?
Dziekuje!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group