NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczepienia niemowląt i dzieci
Autor Wiadomość
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Czw Cze 28, 2007 12:45 pm   

wydaje mi sie ze jezeli tylko twoj narzeczony pracuje to bedzie najlepiej zeby Ciebie i twojego synka ubezpieczyl na swojej polisie, tak jak sie orientuje nie musi byc oficialnie ojcem synka zeby moc go ubezpieczyc!
musicie tylko wszyscy byc wpisani w gminie pod jednym adresem.

pozdr Agata
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Cze 28, 2007 4:15 pm   

ataga napisał/a:
wydaje mi sie ze jezeli tylko twoj narzeczony pracuje to bedzie najlepiej zeby Ciebie i twojego synka ubezpieczyl na swojej polisie, tak jak sie orientuje nie musi byc oficialnie ojcem synka zeby moc go ubezpieczyc!
musicie tylko wszyscy byc wpisani w gminie pod jednym adresem.

pozdr Agata


no tak... nie musi byc ojcem jesli chodzi o ubezpieczenie... ale kazdy ma teraz wlasna polise...
 
 
Mamafor4
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 22
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Czw Cze 28, 2007 4:49 pm   

Przeciez wszyscy bedziecie musieli miec ubezpieczenie zdrowotne.Tutaj to jest obowiazkowe,kto sie nie ubezpieczy,czekaja go prawdziwe klopoty,jak rowniez kara finansowa.Nie trzeba tak "mieszac" z tym ubezpieczeniem.Twoj narzeczony bedzie mial swoje ubezpieczenie,Ty swoje,a pod Ciebie- Twoje ubezpieczenie bedzie podlegal Twoj syn.Za dzieci ,bodajze do 16 roku zycia nie wnosisz oplat skladkowych.

P.S. Nie ma znaczenia czy bedziesz pracowala ,czy nie,jezeli planujesz mieszkac na terenie holandii-MUSISZ miec ubezpieczenie.
 
 
Bizonek
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 80
Wysłany: Śro Lip 11, 2007 9:30 pm   WZW szczepienie

Witam,moja Mala ma za miesiac szczepienie WZW. Wyjezdzamy do holandii juz za tydzien,wiec bede musiala ja zaszczepic w NL. Czy jest szczepionka tylko i wylacznie przeciw WZW?Czy jest ona polaczona z jakas inna?
_________________
"Nawet w skrzypcach nie słyszymy strun, tylko pudło" (J. T.)
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 1:27 pm   

na pewno jest, bo byc musi, tylko musisz ja zamowic przez lekarza domowego i najprawdopodobniej bedziesz musiala za nia tu zaplacic, poniewaz w tzw. consultatiebureau sa tylko szczepionki tzw. skojarzone czyli coctaile. Nie wiem czy nie lepiej poztarac sie o wziecie szczepionki z Polski, zaoszczedzi Ci na pewno trudow.
Pozdrawiam, Malgosia
 
 
Pola30 
Poczatkujacy
Pola30

Wiek: 47
Dołączyła: 25 Lut 2008
Posty: 6
Skąd: Barendrecht
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 12:33 pm   

Podpowiedzcie mi proszę, czy Wasze Pociechy były szczepione przeciwko gruźlicy a jeśli tak, to w jaki sposób udało Wam się to załatwić?
_________________
Pola
 
 
SHREK 
Poczatkujacy

Wiek: 63
Dołączył: 19 Gru 2007
Posty: 31
Skąd: Haga(bijna)
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 1:54 pm   

A nie mozna kupic po prostu szczepoinki???Moj syn byl w Polsce szczepiony jak mial jakies 6 czy 5 lat.Pamietam,bo to byly prawie wakacje i mielismy problem z paprzaca sie rana no i kapielami na wakacjach.
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 2:25 pm   

jesli jestes zameldowana i dziecko tez dostaniecie list z najblizszego CB (consultatie bureau) z wezwaniem na wizyte
mozesz sie tez sie sama rozejrzec za CB (sa w ksiazkach tel.) i zglosic sie tam
jestesmy z PL czyli kraju z wykazu antygruzliczego (przynajmniej w moim CB taka kartka wisiala), moje dziecko zostalo zaszczepione na 3 tyg. przed wyjazdem na wakacje
nie sadze zebys kupila szczepionke ot tak sobie w aptece, musza byc ze wskazania na recepte, ale wiekszosc udzielana jest nieodplatnie w CB
 
 
 
silaczka 
Gaduła

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 159
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 11:04 am   

Witam
Dziewczyny co to za szczepionka BMR?Przeciwko czemu?
Dzieki
 
 
baba jaga 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 466
Skąd: Z klanu Nosferatu
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 1:18 pm   

Jest to szczepienie przeciw swince,odrze i rozyczce.
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 7:35 pm   

Mam pytanie odnośnie karty szczepień dzieci.
Dostałam pismo z Stichting Entadministratie żeby podać im na co i kiedy były w Polsce szczepione moje dzieci. Mam to odesłać do 20 maja.
Czy wystarczy im odesłać odpisy z kartoteki w Polsce czy koniecznie muszę to tłumaczyć?
Sama nie dam rady tego uzupełnić bo z tego co widzę (i co wyczytałam na forum) są to zupełnie inne kombinacje szczepień niż w Polsce. A może mam z tym iść do lekarza domowego żeby mi to wypisał?
Nie wiem co będzie lepiej - poradźcie :061:
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
marzena 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 99
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 7:37 pm   

Wystarczy,ze wyślesz im ksero kart szczepień z Polski. Ja tak zrobiłam i nie było żadnych problemów.
 
 
elzunia
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 164
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 8:08 pm   

Hera, idz do punktu szczepien, tam gdzie dziecko bylo szczepione i popros o wykaz szczepionek po lacinie..powiedz ze to do Holandii/ Wypisza Ci od reki i to wlasnie wyslesz..Oni je zaakceptuja i odesla Ci orginal...Sama nie pisz na kartce bo Ci tego nie uzwglednia...Dopilnuj by pielegniarka na tym wykazie zlozyla pieczatke i podpis...
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 8:39 pm   

marzena napisał/a:
Wystarczy,ze wyślesz im ksero kart szczepień z Polski. Ja tak zrobiłam i nie było żadnych problemów.

Dokladnie,nic nie tlumacz,bo oznaczenia szczepionek sa przeciez takie same wszedzie(chyba hehehe),wystarczy ksero,napewno.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
elzunia
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 164
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 8:44 pm   

Cytat:
Wystarczy,ze wyślesz im ksero kart szczepień z Polski. Ja tak zrobiłam i nie było żadnych problemów.
a Ja musialam mame prosic by poszla do przychodni i wziela "papier" na ktorym wszystkie szczepionki byly po lacinie... :073: Wyslala mi poczta.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group