NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ubezpieczenie studenckie
Autor Wiadomość
perejra 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2008
Posty: 57
Skąd: haga
Wysłany: Śro Sie 13, 2008 11:17 pm   ubezpieczenie studenckie

czy ma ktos moze namiary na jakies ubezpieczenie studenckie? slyszalam gdzies kiedys o firmie zajmujacej sie tylko studentami ale stracilam namiary :(
 
 
An:) 
Poczatkujacy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Lip 2008
Posty: 18
Wysłany: Śro Sie 13, 2008 11:29 pm   

http://www.studenten-zorgverzekeringen.nl/
 
 
grzybek0131 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 6
Skąd: Gdańsk/Landgraaf
Wysłany: Nie Sie 17, 2008 6:17 pm   

http://www.euro26.org/ope...eader/homepage/
jesto miedzy narodowe ubezpieczenie do 26 roku zycia i bardzo tanie
 
 
Lidkaaa 
Poczatkujacy
Lidka

Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 4
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 7:41 pm   

jezeli nie skonczylas jeszcze 26 lat i rodzice ubezpieczaja cie nadal w PL przysluguje ci ubezpiecznie zagraniczne z NFZ - zglos sie do swojego odzialu NFZ po specjalna karte.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 2:11 pm   

grzybek0131 napisał/a:
http://www.euro26.org/opencms/opencms/euro26_org/data/public/header/homepage/
jesto miedzy narodowe ubezpieczenie do 26 roku zycia i bardzo tanie


Lidkaaa napisał/a:
jezeli nie skonczylas jeszcze 26 lat i rodzice ubezpieczaja cie nadal w PL przysluguje ci ubezpiecznie zagraniczne z NFZ - zglos sie do swojego odzialu NFZ po specjalna karte.


majac zameldowanie w Holandii lub/i pracujac tutaj... trzeba miec ubezpieczenie wykupione na terenie Holandii... ustawa, ktora weszla 01-01-2006
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 4:15 pm   

Lidkaaa napisał/a:
jezeli nie skonczylas jeszcze 26 lat i rodzice ubezpieczaja cie nadal w PL przysluguje ci ubezpiecznie zagraniczne z NFZ - zglos sie do swojego odzialu NFZ po specjalna karte.


Ja slyszalam ze ubezpieczenie to z NFZ obowiazuje tylko przez miesiac za granica. Jesli jest sie dluzej, to trzeba sie samemu ubezpieczyc.
 
 
grzybek0131 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 6
Skąd: Gdańsk/Landgraaf
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 7:33 pm   

Duuvelke napisał/a:
majac zameldowanie w Holandii lub/i pracujac tutaj... trzeba miec ubezpieczenie wykupione na terenie Holandii... ustawa, ktora weszla 01-01-2006


Z Polisą karty euro26 możesz swobodnie podejmować pracę za granicą, jeżeli tylko jest legalna. To samo dotyczy nauki w szkołach i na uczelniach zagranicznych, programów "Work&Travel", nauki w szkołach językowych, staży naukowych, wymian studenckich i uczniowskich.

Ja mieszkam i pracuje już rok w Holandii i nie mam,żadnych problemów z tym.

Pozdrawiam...
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 8:30 pm   

To prawda, Euro 26 obejmuje duzo rzeczy, oprocz:
1) usiłowania lub popełnienia przez ubezpieczonego przestępstwa lub samobójstwa, umyślnego działania
ubezpieczonego,
2) wypadku powstałego w czasie prowadzenia przez ubezpieczonego pojazdu lub innych środków lokomocji w
stanie po uŜyciu alkoholu, narkotyków lub innych podobnie działających środków odurzających lub bez
wymaganych uprawnień do prowadzenia tego pojazdu,
3) zdarzeń po spoŜyciu alkoholu, zaŜyciu narkotyków lub innych środków odurzających,
4) działań wojennych, stanu wojennego, stanu wyjątkowego lub udziału ubezpieczonego w zamieszkach,
rozruchach, strajkach, akcjach protestacyjnych, blokadach dróg i bójkach,
5) istnienia przeciwwskazań lekarskich co do odbycia podróŜy zagranicznej, jeŜeli miało to wpływ na
powstania kosztów leczenia,
6) istnienia wskazań lekarskich co do wykonania zabiegu operacyjnego lub poddania się leczeniu lub
obserwacji lekarskiej w warunkach szpitalnych, przed wyjazdem za granicę, jeŜeli miało to wpływ na
powstanie kosztów leczenia,
7) chorób przewlekłych, zaburzeń psychicznych, depresji, wad wrodzonych,
8 chorób wenerycznych, leczenia chorób wynikających z zakaŜenia wirusem HIV, epidemii,
9) nagłych zachorowań i nieszczęśliwych wypadków związanych z wyczynowym uprawianiem sportu,

Na to nie ma ubezpieczenia :)
Ostatnio zmieniony przez Ewa P Wto Sie 19, 2008 8:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 10:17 pm   

grzybek0131 napisał/a:
Ja mieszkam i pracuje już rok w Holandii i nie mam,żadnych problemów z tym.


do czasu az ktos Cie nie skontroluje... Wtedy zaplacisz zalegle ubezpiecznie + 30% kary
 
 
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 10:36 pm   

Jezeli studiujesz w Holandii (nie jestes na wymianie) MUSISZ sie ubezpieczyc (takie jest prawo holenderskie) i kazda szkola cie o tym poinformuje. Za brak ubezpieczenia sa kary.
Kazda normalna uczelnia proponuje korzystne ubezpieczenie w danej ubezpieczalni itp. gdzie mozesz sie ubezpieczyc, mozesz sobie tez wybrac inne ubezpieczalnie.
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
 
 
Lidkaaa 
Poczatkujacy
Lidka

Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 4
Wysłany: Sob Sie 23, 2008 2:47 pm   

Moi drodzy,

Sprawa jest lekko "niejasna",
NUFFIC - holenderska organizacja do miedzynarodowej wspolpracy w wzszym szkolnictwie informuje tak: http://www.nuffic.nl/inte...ealth-insurance

Jestem w trakcie wyjasniania wlasnego ubezpieczenia w czasie kiedy bylam studentka w NL. Dodam iz pani z Ohry (bo ta ubezpieczalnia mnie sciga) telefonicznie potwierdzila iz ubezpieczenie z NFZ jest ok.

Czekam na formalne wyjasnienie sprawy.

pozdrawiam
 
 
perejra 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2008
Posty: 57
Skąd: haga
Wysłany: Wto Sie 26, 2008 10:39 pm   

dzieki Lidkaaa, o to wlasnie mi chodzilo :)
 
 
Celka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Mar 2008
Posty: 21
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 7:55 pm   

witam,
mam pytanie z tej samej serii, wiec postanowilam zadac je tu zamiast zakladac nowy watek.

wlasnie zaczynam w Holandii 2-letnie studia magisterskie. posiadam karte NFZ i w zwiazku z tym biore pod uwage opcje ubezpieczenia sie tutaj:

http://www.ace-ips-nl.com/en/in_quote_s_3.asp

IPS Secondary (ktory wyglada na calkiem sensowny pakiet ubezpieczeniowy) kosztowaloby mnie 300 euro za rok, na co moge sobie pozwolic.


problem jednak polega na tym, ze zaczynam wlasnie prace jako babysitter 32h miesiecznie - po to zeby dostac studiefinanciering od IB Groep. czy w takim wypadku musze wykupic obowiazkowe ubezpieczenie - to ktore wynosi powyzej 100e miesiecznie i jest wymagane dla osob pracujacych w Holandii?? czy jest moze jakas zasada, ze np jesli pracujesz mniej niz 10h tygodniowo, jestes z tego zwolniony?
jako opiekunka bede zarabiac ok 200e miesiecznie, wiec prawie calosc przeznaczalabym na ubezpieczenie....
z drugiej strony, nie chce sie znalezc w sytuacji, w ktorej za rok nalicza mi jakies meeeeega koszty 130%...

i jeszcze pytanie jak to wyglada w przypadku gdybym zalozyla na siebie firme? wtedy pewnie musialabym kupic to ubezpieczenie, prawda?

czy trzeba je wykupic od razu po rozpoeczeciu pracy, czy mozna sie troche wstrzymac? czytalam gdzies, ze podobno mam 4 miesiace od momentu rozpoczecia pracy, czy to prawda?
 
 
perejra 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Lip 2008
Posty: 57
Skąd: haga
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 8:00 pm   

ubezpieczenie studenckie jest tylko dla niepracujacych, inaczej trzeba wykupic zwykle. cz ma ubezpieczenie tuz ponizej 100. co do zwloki w kupieniem ubezpieczenia, to niezaleznie kiedy kupisz i tak nalicza ci od momentu kiedy bedziesz zameldowana i trzeba bedzie zaplacic wstecz.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 9:04 pm   

Celka... mozesz wykupic sobie ubezpieczenie dla studentow w ubezpieczalni z ktora twoja uczelnia ma podpisana umowe... gdzieki czemu otrzymasz znizke na swoje ubezpieczenie...

ja wlasnie w taki sposob jestem ubezpieczona... mimo tego, ze pracuje moge miec ubezieczenie studenckie... a to z prostej przyczyny... bo jestem zapisana na uczelni...

zobacz sobie tutaj to jest ubezpieczalnia, ktora ubezpiecza na okreslony czas... i jest to holenderska ubezpieczalnia... tam rowniez mozesz ubezpieczyc sie jako studentka na okres 2 lat... roznica jest taka, ze bedziesz mniej placila... mysle, ze to dobra opcja w twoim wypadku...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group