NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przykra sytuacje w Media Markt
Autor Wiadomość
domi23 
Poczatkujacy

Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 2
Wysłany: Pią Wrz 24, 2010 7:46 pm   przykra sytuacje w Media Markt

Wczoraj mialam przykra sytuacje w Media Markt kupowalam kabel usb i mialam do wyboru 2 na jednym nie bylo ceny wiec poszlam z nim do czytnika sprawdzic..i go odlozylam. Po odejsciu od kasy podchodzi do mnie facet i mowi ze mam isc za nim jak nie to wezwie policje troche sie przestraszylam nie mialam pojecia o co mu chodzi. Zaprowadzil mnie do pomieszczenia gdzie byl jeszcze 1 koles, ktory doslownie wyrwal mi torebke i zaczał w niej grzebać. Pytam sie go co robi i jakim prawem .A on do mnie ze ukradlam kabel.
Powiedzialam zeby szedl za mna i zobaczyl gdzie jest. Zaszlismy do tego miejsca gdzie pozostawilam ten kabel i pokazyje mu ze tutaj ma swoj upragniony kabel i taka sytuacja ze az parsklam smiechem. Po chwili uprzejmy pan bierze opakowanie z kablem targa je i wpiera mi ze ja to uszkodzilam i mam to kupic . W razie przeciwnym wezwie policje a moje zdj bedzie widnialo w rejestrze zlodziei Media Markt i przez rok nie bede miala wstepu do sklepu. Spytal sie mnie skąd pochodze ja mowie ze z Polski a holenderski frajer na to ,ze "dus alles is duidelijk" co mozna przetłumaczyc wszystko jasne. Poczułam sie strasznie i uswiadomilam sobie ze holendia niby tak tolerancyjny kraj a dyskryminacje można spotkać niemal ze na kazdym kroku.. nic pozdrawiam rodaków na obczyźnie


edit,nie musisz uzywac pogrubionej czcionki , tytul postu zostal zmieniony , poniewaz taki temat(dyskryminacja polakow ) istnieje od dawna na forum
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Wrz 26, 2010 1:05 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
AGW 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 72
Wysłany: Pią Wrz 24, 2010 8:20 pm   

Przeciez nie zatrzymali Cie jako Polke, tylko dlatego ze twoje zachowanie wydalo im sie podejrzane. Gdzie tu dyskryminacja?
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pią Wrz 24, 2010 8:23 pm   Re: Dyskryminacja Polaków

domi23 napisał/a:
Wczoraj mialam przykra sytuacje w Media Markt kupowalam kabel usb i mialam do wyboru 2 na jednym nie bylo ceny wiec poszlam z nim do czytnika sprawdzic..i go odlozylam. Po odejsciu od kasy podchodzi do mnie facet i mowi ze mam isc za nim jak nie to wezwie policje


I bylo by najlepiej gdybys poczekala na policje no ale "madry Polak po szkodzie". Pewnie sama wpadlabym w panike i nie wiedziala co zrobic.
Wspolczuje Ci, nigdy nie bylam w takiej sytuacji. I jak to sie skonczylo, masz to USB ? Jest dobre czy zepsute?
 
 
Guiscard 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 74
Wysłany: Pią Wrz 24, 2010 8:37 pm   

Zamiast wyplakiwac sie na forum bys to zglosila komu trzeba.
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pią Wrz 24, 2010 8:42 pm   

Ja bym to odebrala jako ostrzezenie dla innych rodakow, z jakimi sytuacjami mozna sie tu spotkac, a nie wyplakiwaniem sie.
 
 
magdalena14 
Super gaduła
Polka


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 220
Wysłany: Pią Wrz 24, 2010 8:52 pm   

nie wiem jak to wygląda w Holandii,ale w Polsce żaden ochroniarz nie ma prawa przeszukiwać ani osoby ani toreb,nawet jeśli podejrzewa kradzież.
takie prawo ma tylko policja.
_________________
możesz się ze mną nie zgadzać,ale mnie nie obrażaj...
 
 
Gryzomir 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 136
Wysłany: Pią Wrz 24, 2010 9:17 pm   Re: Dyskryminacja Polaków

domi23 napisał/a:
uswiadomilam sobie ze holendia niby tak tolerancyjny kraj a dyskryminacje można spotkać niemal ze na kazdym kroku


Witamy w klubie. Ja uswiadomilem sobie to samo. Holandia nigdy nie byla tolerancyjnym krajem. Holendrzy byli sobie obojetni ale nigdy nie byli tolerancyjni. Te ich obojetnosc na caly swiat poza wlasnymi czterema literam wiele osob bralo za tolerancje. Ten caly ich verzuiling to byl praktycznie apartheid a nie zadna tolerancja.

Latwo jest dawac dawac "madre" uwagi zza komputera. Zwazywszy na okolicznosci wybrnelas z tej sytuacji bardzo dobrze. :041: Na ochroniarzy w Holandii zatrudnia sie niestety rasistowskie bezmozgi ale tutaj Holandia nie jest wyjatkiem. W piosence pod tytulem Polska Kult kiedys spiewal o pelnych bezmozgow sluzbach porzadkowych. To samo jest w Holandii.

Poza tym powinnas poinformowac jeszcze https://www.discriminatie...iminatiebureaus Nic Ci oczywiscie nie pomoga ale przypadek zostanie odnotowany.

W kazdym razie nie dawaj sie zgnoic i nastepnym razem dzwon na policje.

Zeby byc do konca uczciwym chcialem dodac w MediaMarkecie w Bredzie spotkalem sie z bardzo milymi ochroniarzami. Jakis czas temu wsrod polek uryla sie moja coreczka (niby ze to taka zabawa). Cala obsuga MediaMarketu (wlaczajac ochrone) jej szukala i ja znalezli. Wszyscy byli bardzo zyczliwi i pomocni.
Ostatnio zmieniony przez Gryzomir Pią Wrz 24, 2010 9:35 pm, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Pią Wrz 24, 2010 9:31 pm   

Glupoty gadacie.
Jesli faktycznie grzebali jej w torebce, nalezalo z tej samej torebki ewentualnie kieszeni wyjac telefon komorkowy i zadzwonic chocby pod 112 i poprosic o przyslanie patrolu policji do danej placowki sklepu nie tylko dla idiotow. Wtedy nie autorka postu mialaby do czynienia z funkcjonariuszami tylko przeszulujacy. Przy odpowiedniej dawce szczescia autorka moze dostalaby telewizor zeby zatuszowac sprawe. Ale to tak btw.
Jesli ktos mowi ze Holandia to kraj nieolerancyjny jest skonczonym idiota.
Waroom? Prosze polacz na polskim osiedlu Surinam, Maroko, Indonezje, Bosnie, Turcje kilku Polakow oraz obywateli RPA. W kazdym miescie bede gnoic kolorowych. Tu nie ma z tym problemow.
Nastepnym razem powiedz gdzie mieszkasz, na jakiej ulicy i na tym sie skonczy rozmowa.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Wrz 24, 2010 10:08 pm   

domi23,

Cytat:
Spytal sie mnie skąd pochodze ja mowie ze z Polski a holenderski frajer na to ,ze "dus alles is duidelijk

no i wszystko jasne sprawa sie wyjasnila, a po tym co tu napisalas nie odnioslam wrazenia ze to co cie spotkalo to dyskryminacja ...ciesz sie ze spotkalas holenderskiego frajera, a nie polskiego miesniaka,z napisem na koszulce ''ochrona'' :061:
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Wrz 24, 2010 10:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Pią Wrz 24, 2010 10:26 pm   

Mozesz napisac list do kierownika sklepu,i dokladnie opisac co sie zdarzylo ,ja bym tak napewno zrobila...
Klient ma zawsze racje.....maja kamery moga sprawdzic
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
Ostatnio zmieniony przez MAARIT Pią Wrz 24, 2010 10:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 12:24 pm   Re: Dyskryminacja Polaków

domi23 napisał/a:
Wczoraj mialam przykra sytuacje w Media Markt kupowalam kabel usb i mialam do wyboru 2 na jednym nie bylo ceny wiec poszlam z nim do czytnika sprawdzic..i go odlozylam. Po odejsciu od kasy podchodzi do mnie facet i mowi ze mam isc za nim jak nie to wezwie policje troche sie przestraszylam nie mialam pojecia o co mu chodzi. Zaprowadzil mnie do pomieszczenia gdzie byl jeszcze 1 koles, ktory doslownie wyrwal mi torebke i zaczał w niej grzebać. Pytam sie go co robi i jakim prawem .A on do mnie ze ukradlam kabel.
Powiedzialam zeby szedl za mna i zobaczyl gdzie jest. Zaszlismy do tego miejsca gdzie pozostawilam ten kabel i pokazyje mu ze tutaj ma swoj upragniony kabel i taka sytuacja ze az parsklam smiechem. Po chwili uprzejmy pan bierze opakowanie z kablem targa je i wpiera mi ze ja to uszkodzilam i mam to kupic . W razie przeciwnym wezwie policje a moje zdj bedzie widnialo w rejestrze zlodziei Media Markt i przez rok nie bede miala wstepu do sklepu. Spytal sie mnie skąd pochodze ja mowie ze z Polski a holenderski frajer na to ,ze "dus alles is duidelijk" co mozna przetłumaczyc wszystko jasne. Poczułam sie strasznie i uswiadomilam sobie ze holendia niby tak tolerancyjny kraj a dyskryminacje można spotkać niemal ze na kazdym kroku.. nic pozdrawiam rodaków na obczyźnie




ale zz postu domi wcale nei wynika ze to jest jakas dyskryminacja POLAKOW

przeciez ochrona nie biegla z zania krzyczacz: ej polka pokazuj torebke bos polka i zlodziejka,
oni nie wiedzieli jakiej jestes narodowosci z tego co wyczytalam, zapytali ja o narodowosc dopiero po sprawdzeniu torebki i znalezieniu kabla skomentowali, tym rasistowskim "dus alles is duidelijk"

Mysle ze oni mieli prawo Cie sprawdzic chociaz zapewne nie w taki sposob w jaki to opisalas a do tego kazanie Ci zakupienie tego kabla o ile naprawde nic z tym kablem nie zrobilas

A jak ta cal historia sie zakonczyla bo nie napisalas za jasno zakonczenie
 
 
Marekk 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 9
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 8:56 pm   

Estamos napisał/a:
Glupoty gadacie.
Jesli ktos mowi ze Holandia to kraj nieolerancyjny jest skonczonym idiota.
Waroom? Prosze polacz na polskim osiedlu Surinam, Maroko, Indonezje, Bosnie, Turcje kilku Polakow oraz obywateli RPA. W kazdym miescie bede gnoic kolorowych. Tu nie ma z tym problemow.

Bo oni przyzwyczaili sie juz do kolorowych, a poza tym boja sie ich. Szczegolnie muzulmanow. Przeciez za niedlugo bedzie ich wiecej niz samych holendrow... Zaden holender nie podskoczy do takiej osoby, czy w jakis sposb ja zniewazy. I co tu ma laczenie narodowosci? Po prostu jak ich tak wszystkich wsadzaja w jedo osiedle to robia to tylko i wylacznie dlatego, aby ich odizolowac zdala od siebie. O to ich pseudo tolerancja.
Zgadm sie w 100% z kolezanka domi23. Ta ich tolerancja to tylko jest na pokaz.
A Ty kolego nie obrazaj tu kogos, za to ze stal sie swiadkiem a zarazem ofiara takiego chamstwa.
 
 
Hanka67 
Poczatkujacy
Pepsi - to moj kot

Dołączyła: 25 Wrz 2010
Posty: 8
Skąd: Vriezenveen
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 9:43 pm   

Marekk napisał/a:
Estamos napisał/a:
Glupoty gadacie.
Jesli ktos mowi ze Holandia to kraj nieolerancyjny jest skonczonym idiota.
Waroom? Prosze polacz na polskim osiedlu Surinam, Maroko, Indonezje, Bosnie, Turcje kilku Polakow oraz obywateli RPA. W kazdym miescie bede gnoic kolorowych. Tu nie ma z tym problemow.

Bo oni przyzwyczaili sie juz do kolorowych, a poza tym boja sie ich. Szczegolnie muzulmanow. Przeciez za niedlugo bedzie ich wiecej niz samych holendrow... Zaden holender nie podskoczy do takiej osoby, czy w jakis sposb ja zniewazy. I co tu ma laczenie narodowosci? Po prostu jak ich tak wszystkich wsadzaja w jedo osiedle to robia to tylko i wylacznie dlatego, aby ich odizolowac zdala od siebie. O to ich pseudo tolerancja.
Zgadm sie w 100% z kolezanka domi23. Ta ich tolerancja to tylko jest na pokaz.
A Ty kolego nie obrazaj tu kogos, za to ze stal sie swiadkiem a zarazem ofiara takiego chamstwa.



WITAM WSZYSTKICH - JA TU PIERWSZY RAZ !! MILO MI MIEDZY POLAKAMI

Co do kolorowych to nie wiem , mieszkam w takiej pipiduwie gdzie sa sami holendrzy i krowy,
A co do sklepu to prawo jest takie :
Nikt nie moze nas bez zgody przeszukac, mamy prawo wezwac policje i tak nalezy robic w kazdym tego rodzaju przypadkow - ale wiadomo jak jest w praktyce , nic nie mozna udowodnic jak jest sie sam na sam z takim wszytko wiedzacym waznym panem z nivo 2
No ja tez mialam okazje na wstepie miec rasistowskiego sasiada doprowadzil do tego ze sie wyprowadzilam.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko
Hanka
_________________
Marzenia sa jak gwiazdy - rozswietlaja nam ciemnosc
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 11:15 pm   

Marekk napisał/a:
Po prostu jak ich tak wszystkich wsadzaja w jedo osiedle to robia to tylko i wylacznie dlatego, aby ich odizolowac zdala od siebie. O to ich pseudo tolerancja.

Kpisz sobie? Holendrzy ich wsadzaja w jedno osiedle? Oni sami sie tak osadzaja, zeby tworzyc sobie swoje male Turcje, Maroka, rowniez Polski ostatnio. Pojezdzij troche po Holandii, poczytaj a nie glupoty gadasz, bo jednym z najwazniejszych celow stawianych ostatnio w Holandii dosc wysoko, jest by mieszkancow roznych narodowosci jak najbardziej wymieszac za rowno ze soba jak i z Holendrami. Zapraszam np do Delft, gdzie widze to na wlasne oczy.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Sob Wrz 25, 2010 11:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 7:27 am   

Teraz to juz pewnie jest PO PTOKACH, no ale moge zrozumiec twoj szok na miejscu.
Gochna H napisał/a:
no i wszystko jasne sprawa sie wyjasnila, a po tym co tu napisalas nie odnioslam wrazenia ze to co cie spotkalo to dyskryminacja ...ciesz sie ze spotkalas holenderskiego frajera, a nie polskiego miesniaka,z napisem na koszulce ''ochrona''
wiesz gosia jeden frajer + drugi frajer + 3,4,5 - i tak rozprzestrzenia sie dyskryminacja. Tutaj w holandii nigdy mnie ochrona nie zaczepila w pl przeciwnie musialam sie zmierzyc z miesniakiem z centrum M1 :/ nie bylo mi milo.
suska napisał/a:
Zapraszam np do Delft, gdzie widze to na wlasne oczy.
a ja w zamian zapraszam na zwiedzenie delftzijl gdzie nasi kochani ulokowali bylych AZC.
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group