NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Poród PL czy NL???
Autor Wiadomość
dachma 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 43
Dołączyła: 03 Wrz 2008
Posty: 58
Wysłany: Nie Paź 26, 2008 9:16 pm   

zgadzam się z opinią aki i pioagi. Pierwsze dziecko rodziłam w Polsce-opieka wręcz cudna, teraz jestem w 11 tygodniu i porównując tutejszych lekarzy...nie jestem zadowolona i żyję w ciagłym stresie o moje dziecko.
Gocha upominasz za zmiane tematu, rozmowa znów zmienia tor, a Ty dowalasz jeszcze swoje trzy grosze...także nie na temat!
dziwna skala ocen!
 
 
pioaga
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 73
Wysłany: Nie Paź 26, 2008 9:18 pm   

a w holandi jestem 3 lata i 3 lata pracuje, place obowiazkowe ubezpieczenie i nic, a nikt mi nie musi mowic jak urodzic w PL bo proste wsiasc w auto i pojechac ,tylko chcialam uzyskac info o ubezp ktore tutaj oplacam co miesiac bo musze niestety czy zwraca jakas czesc za porod w Pl i tyle
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Nie Paź 26, 2008 9:24 pm   

pioaga napisał/a:
Becikowe to mam w .... a niestety mysle o zdrowiu dziecka a nie o kasie bo jak zaczelam krwawic teraz w ciazy to nie uzyskalam pomocy w Nl wiec niestety wsiedlismy w auto i 1400 km w jedna strone do polski do lekarza a niestety tu oplacam ubezpieczenia podatki itd itp i nie gadaj mi prosze ze na kasie mi zalezy a nie na dziecku ok?!!!!!


Nie oslabiaj mnie prosze i nie pisz bzdur!Zadna normalna kobieta nie tluklaby sie z krwotokiem w dodatku w zagrozonej ciazy autem ponad tysiac kilometrow do Polski!
A o becikowym sama napisalas,ze skoro w Holandii nie placa wiec lepiej oplaca sie rodzic w Polsce. :030:
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Paź 26, 2008 9:33 pm   

pioaga napisał/a:
Becikowe to mam w .... a niestety mysle o zdrowiu dziecka a nie o kasie bo jak zaczelam krwawic teraz w ciazy to nie uzyskalam pomocy w Nl wiec niestety wsiedlismy w auto i 1400 km w jedna strone do polski do lekarza a niestety tu oplacam ubezpieczenia podatki itd itp i nie gadaj mi prosze ze na kasie mi zalezy a nie na dziecku ok?!!!!!


Pioaga przeczytaj co napisalas i sama az sie zdziwisz jaka materjaliska jestes

.. a niestety mysle o zdrowiu dziecka a nie o kasie bo jak zaczelam krwawic teraz w ciazy to nie uzyskalam pomocy w Nl wiec niestety wsiedlismy .... ja sie podpisuje do zdania goski

a po drógie jezeli bys krwawila w trakcie ciazy to lekarze a zwlaszcza w szpitalu natychmiast by cie polozyli przynajmniej na obserwacji .
Ja niestety tez stracilam ciaze i wiem jaka jest reakcja na krwawiace ciezarne .
Wiec nie wyzywaj sie na tutejszej sluzbie zdrowia ,
Jak z twoich wypowioedzi wynika ze jestes tu nie dluzej jak 2 do 2,5 lat dziecko jeszcze poronilas przed przyjazdem do nl .( zaznaczam z twoich wypowiedzi wynika ) wiec wydaje mi sie krytyke co do sluzby zrowia tutejszej lepiej zachowala bys dla siebie .
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Paź 26, 2008 9:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
su86 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Kwi 2008
Posty: 33
Wysłany: Nie Paź 26, 2008 9:53 pm   

wydaje mi sie ze duzo kobiet "przywiozlo" tu,do holndii ze soba polski stereotyp ze ciaza to choroba,ze ciagle trzeba robic badania,brac leki-ile tylko sie da,lezec plackiem i narzekac.... opieka w ciazy nie odpowiada tu tylko POLKA!holenderki sa jakos zadowolone. ja bylam zadowolona z prowadzenia mojej ciazy przez polozna,na poczatku wszystkie badania,grupa krwi,mocz itd co 4 tyg wazenie,pomiar cisnienia, zawsze sprawdzala jak bije serduszko dziecka i przy kazdej wizycie musialam miec ze soba mocz czesto tez mialam badanie krwi pozniej wizyty byly czesciej,ostatni miesiac co tydzien, w 4 miesiacu zaczelam odczuwac skurcze i wystraszylam sie,zadzwonilam do poloznej i byla u mnie w 10 minut zbadala i nie bylo zadnego problemu,nawet glupio mi bylo ze narobilam tyle halasu i powiedziala mi ze zawsze moge dzwonic w dzien i w nocy i zawsze przyjedzie...wiec bylam spokojna,po porodzie 6 godzin i do domu,porod byl szybki i polozne bardzo mi pomagaly a potm opieka kazdy dzien mi bardzo pasowala,jestem zadowolona z prowadzenia ciazy porodu i opieki po, tu ciaza to normalny stan nie tak jak w polsce-choroba,bo tak jest,rozumiem jak sa komplikacje,ale nie badzcie takie przewrazliwione

[ Dodano: Nie Paź 26, 2008 9:57 pm ]
[quote="aka"]. Dowiedzialam sie, ze po porodzie (Jesli przebiegal bez komplikacji) wysylaja juz do domu po dwoch, trzech godzinach. Czyli nikt nie przejmuje sie , za przeproszeniem ociekajaca krwia kobieta.....
nie przesadzaj,jak sa kompliacje np kobieta "ocieka krwia" to zostaje w szpitalu, wysylaja do domu jak jest wszystko ok
 
 
jack 
Gaduła


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 104
Skąd: amsterdam
Wysłany: Nie Paź 26, 2008 10:25 pm   

http://poland.indymedia.org/pl/2008/10/38875.shtml
http://www.rynekzdrowia.p...ne,1302,20.html
_________________
Jacek
_____________________________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
Albert Einstein
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Paź 27, 2008 1:10 am   

dachma,
Cytat:
Gocha upominasz za zmiane tematu, rozmowa znów zmienia tor, a Ty dowalasz jeszcze swoje trzy grosze...także nie na temat!
dziwna skala ocen!
serdeczne dzieki za zwrocenie uwagi bije sie w piersi.... wiecej nie bede...

Spiesze jednak wyjasnic iz juz na pierwszej stronie tego watku podalam kilka linkow nie dla siebie (bo ja je znam) .....dla Was drogie kolezanki chcialam w delikatny sposob bez wypowiadania sie w tym temacie zwrocic Wasza uwage na to, ze na forum byly poruszane juz podobne tematy w ktorych sa wypowiedzi niemal dokladne takie same jak tu....nikt chyba nawet na to nie zwrocil uwagi...
Prosze was zatem jesli ktos zna odpowiedz na zadane przez pioaga pytanie i jest w stanie Jej na nie udzielic odpowiedzi niech to zrobi przypominam pytanie brzmi

Cytat:
poniewaz w Polsce nie posiadam zadnego ubezpieczenia a nie wiem czy Holenderskie pokryje koszty porodu za granica lub jakie moglabym wykupic ubezpieczenie zeby pokrylo takie koszty bo rodzic bede dopiero na poczatku maja, bardzo prosze o pomoc:)

prosze bardzo o nie rozpisywanie sie na temat porodu ciazy zlej opieki holenderskich lekarzy niekompetencji ... etc ,te tematy sa juz na forum prosze o konkretna odpowiedz
 
 
aka 
Poczatkujacy
aka

Dołączyła: 19 Maj 2008
Posty: 28
Wysłany: Pon Paź 27, 2008 2:06 pm   

ja komentowac wczesniejszych wypowiedzi baileys, a szczegolnie witch01 nie bede, bo jak zauwazylam zwlaszcza ta druga ma w kazdym temacie zaaaawsze wiele do powiedzenia niekoniecznie na temat. Myslalam, ze na foum mamy ,my'' Polacy wzajemne sobie pomagac a nie rzucac sie oszczerstwami, sorrry witch, ale bredzisz strasznie.
..a do pytania pioagi dorzuce jeszce jedno pytanko, a mianowicie czy ubezpieczalnie nalezy wczesniej informowac o zamiarze porodu w Polsce czy raczej sciemniac iz w trakcie pobytu w Polsce nagle sie zdarzylo.....(tylko czy to przejdzie jesli dzidzia urodzi sie w planowanym terminie?)
_________________
aka
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pon Paź 27, 2008 2:13 pm   

aka napisał/a:

..a do pytania pioagi dorzuce jeszce jedno pytanko, a mianowicie czy ubezpieczalnie nalezy wczesniej informowac o zamiarze porodu w Polsce czy raczej sciemniac iz w trakcie pobytu w Polsce nagle sie zdarzylo.....(tylko czy to przejdzie jesli dzidzia urodzi sie w planowanym terminie?)



Czy to jest temat - Porod Pl czy Nl czy - Jak oszukac moja ubezpieczalnie :?: :?:
Ostatnio zmieniony przez Witch01 Pon Paź 27, 2008 2:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Pon Paź 27, 2008 4:00 pm   

pioaga,zajrzyj na pw
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Paź 27, 2008 4:24 pm   

aka napisał/a:
a do pytania pioagi dorzuce jeszce jedno pytanko, a mianowicie czy ubezpieczalnie nalezy wczesniej informowac o zamiarze porodu w Polsce czy raczej sciemniac iz w trakcie pobytu w Polsce nagle sie zdarzylo.....(tylko czy to przejdzie jesli dzidzia urodzi sie w planowanym terminie?)


jesli chcesz miec pewnosc ze ci zwroca... to radze zawiadomic... bo jesli tego nie zrobisz... to masz bardzo duza szanse na to, ze ci nie zaplaca za porod w pl...

juz kiedys ktos sie o to pytal... i przytaczalam wtedy rozprawe sadowa kogos... kto rodzil w belgii majac ubezpieczenie w nl... twierdzac wlasnie, ze przypadko byla w Belgii... kobieta sprawy nie wygrala... i ubezpieczalnia nie zaplacila jej za porod w Belgii....
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Pon Paź 27, 2008 8:50 pm   

a moze rodzic w Niemczech ,tam daja 25000 za urodzenie dziecka,to sie nazywa becikowe,napewno sie chetni znajda :119:
 
 
 
MagdaAnisko 
Poczatkujacy
truskawkowa poziomka

Wiek: 40
Dołączyła: 29 Paź 2008
Posty: 1
Skąd: den Haag
Wysłany: Śro Paź 29, 2008 9:31 am   

ja rodzilam w Holandii , miałam planowane cc ze wzgledu na połozenie miednicowe dziecka
opieke mialam rewelacyjna, lekarze podczas cc caly czas ze mna rozmawiali
anestezjolog przemila
zero bolu, zero stresu
maz byl caly czas ze mna :)
pozniej po porodzie opieka w szpitalu cudowna, polozne, lekarze , doslownie wszyscy mi pomagali

to moje pierwsze dziecko i jesli bede miala drugie to zdecydowanie chcialabym rodzic tu znowu ;-)
:038:
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Sob Lis 01, 2008 10:46 pm   

Radze sie dobrze dowiedziec bo moj maz w Mensiz ma 3 stopien ubezpieczenia i z okazji urodzin dziecka dostaniemy 300 euro (informacja potwierdzona przez pracownika Menzis) ja mam Basic ale na 100% wiemy co nam przysluguje a co nie w trakcie i po porodzie wiec warto podzwonic i sprawdzic. Co do opieki jestem w 22 tyg ciazy i jestem zadowolona w 100% badania zrobione USG juz 3 za mna a czeka jedno dodatkowe na specjalna prosbe mojego meza bo chcialby sprawdzic na czy wszystkie paluszki sie rozwinely (jego syn urodzil sie bez 4 wiec ma teraz z tym problem). Pierwsza ciaze niestety stracilam wyladowalam w szpitalu na lyzeczkowaniu ale opieka i sam zabieg na 6 z plusem. Moj maz nie byl ze mna tylko 20 min w trakcie zabiegu a mogl byc wszedzie nawet na sali przed operacyjnej jak juz mnie przelozyli na szpitalne lozko itd. Opieke psychologiczna po stracie dziecka mamy do dzis za darmo z organizacji o nazwie FIOM ... chyba wszystko zalezy na kogo i gdzie sie trafi i kropka.
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Sob Lis 01, 2008 10:54 pm   

aga910 napisał/a:
Radze sie dobrze dowiedziec bo moj maz w Mensiz ma 3 stopien ubezpieczenia i z okazji urodzin dziecka dostaniemy 300 euro


Te pieniadze sa na pokrycie kosztow porodu w szpitalu:

Poliklinisch - zonder medische noodzaak: 100%; eigen bijdrage tot max. € 300 vergoed

http://www.zorgplanet.nl/..._verzorgd_3.htm

Ty bedziesz rodzic wiec to nie Ty musisz miec ubezpieczenie - Extra verzorgd 3?
Ostatnio zmieniony przez Witch01 Sob Lis 01, 2008 10:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group