NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Poród PL czy NL???
Autor Wiadomość
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Sob Lis 01, 2008 11:04 pm   

aga 910 maz ma 3 stopien ,a ty bedziesz rodzic i masz basic?????????? siebie dobrze ubezpieczyl ,a Ciebie nie?niewiarygodne ,no i 300 euro za urodzenie dziecka ,co za bzdury :119:
 
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Nie Lis 02, 2008 11:36 am   

Witch dobrze pisze, aga910 chyba dobrze nie zrozumieliscie, tutaj nie ma zadnych pieniedzy 'za urodzenie dziecka', moja ubezpieczalnia tez pokryla koszty porodu poliklinicznego, nic nie placilam, mialam ubezpieczenie Top Aanvulende (AV Top, 2-stopien, maz ma basis), wiem ze kolezanka ktora miala basis w tej samej ubezp. musiala zaplacic ok. 200E

troche dziwny ten Twoj maz ze siebie ubezpieczyl wyzej niz Ciebie; mozecie przeciez od nowego roku zmienic Ci ubezpieczenie na wyzsze, zgloszenie trzebaby wyslac juz teraz
(ja zmienialam na AV Top z basis gdy dowiedzielismy sie ze jestem w ciazy, nie bylo zadnego problemu, tyle ze nalezy wczesniej to zglosic, by od Nowego Roku obowiazywalo Cie wyzsze)
 
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Nie Lis 02, 2008 1:53 pm   

post usuniety
Ostatnio zmieniony przez aga910 Nie Lis 02, 2008 3:59 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Nie Lis 02, 2008 2:55 pm   

Aga910 rozumiem,ze w szpitalu bedziesz sie poslugiwac karta ubezpieczeniowa meza?Szczerze mowiac jestem zaskoczona - super sprawa!
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Nie Lis 02, 2008 3:32 pm   

Postanowilam usunac swoje posty bo nie mam ochoty na jalowe dyskusje z Witch01 jesli kogos wprowadzilam w blad przepraszam.
Ostatnio zmieniony przez aga910 Nie Lis 02, 2008 4:04 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Nie Lis 02, 2008 3:41 pm   

aga910 napisał/a:
Litosci Witch01 ty to zawsze masz jakies ale do kazdego postu i na kazdy temat :po pierwsze bede rodzic w domu (jesli nadal bedzie wszystko tak dobrze jak teraz) a po drugie ubezpieczenie basic w Mensiz tez pokrywa koszty porodu (w domu lub w klinice) tyle ze w razie potrzeby interwencji lekarskiej czyli komplikacji rachunek bede musiala pokryc z wlasnej kieszeni. Ale mam nadzieje ze wszystko bedzie ok i porod odbedzie sie w domu z pomoca mojej poloznej i sil natury. Jesli beda komplikacje, jak juz mowilam mam gotowke na ten cel przygotowana. Maz bedzie uzywal swojego ubezpieczenia jak beda klopoty z dzieckiem. Czemu tak trudno zaakceptowac fakt ze rozne kobiety moga miec rozne podejscie do porodow, kontrybucji do budzetu domowego itd .... wiecej optymizmu zycze


Mam prawo tak jak kazdy wypowiadac sie na forum czy Ci sie to podoba czy nie.Menzis nie pokrywa kosztow porodu w szpitalu,jesli nie masz skierowania i tylko basis ubezpieczenie.A TY wczesniej napisalas o 300 euro,ktore rzekomo masz otrzymac na dziecko z ubezpieczenia meza - co nie pokrywa sie z prawda,wiec prostuje zebys nie wprowadzala w blad innych kobiet.Poza tym naprawde nie obchodzi mnie gdzie i jak bedziesz rodzic,nie interesuje mnie Twoj budzet domowy, wiec niepotrzebnie mi to tlumaczysz :083:
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Nie Lis 02, 2008 4:10 pm   

aga910 napisał/a:
Radze sie dobrze dowiedziec bo moj maz w Mensiz ma 3 stopien ubezpieczenia i z okazji urodzin dziecka dostaniemy 300 euro (informacja potwierdzona przez pracownika Menzis) ja mam Basic ale na 100% wiemy co nam przysluguje a co ni.
co za bzdury,nie wprowadzaj innych w blad,a co do zmiany pakketu w menzis na lepszy mozna zamienic w kazdej chwili ,nie trzeba czekac do stycznia ,ja zmienialam w ciagu roku i tez mam ubezpieczenie w menzis
 
 
 
agnieszka01 
Nieśmiały użytkownik
agnieszka01

Dołączyła: 17 Sty 2008
Posty: 54
Wysłany: Nie Lis 02, 2008 4:27 pm   

... a ja dziewczyny nie widze w tym nic nadzwyczajnego, ze kobieta ma basis ubezpieczenie a jej maz 3 stopnia. Duzo zalezy tez od tego jaka prace sie wykonuje, jesli kobieta nie pracuje, nie jest ,,chorowita"', to ubezpieczenie podstawowe w zupelnosci wystarcza. A na okres ciazy wystarczy zmienic na wyzsze i problem z glowy.
Witch01 , jak zwykle jestes ukasliwa w swoim poscie. Wystarczy sprostowac jesli ktos sie myli, a nie od razu kasac jadem. Wiecej szacunku dla innych.
_________________
agnieszka01
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Nie Lis 02, 2008 4:59 pm   

W usunietym poscie przyznalam sie do bledu w wytlumaczeniu o co mi chodzilo dokladnie. A co do zmiany ubezpieczenia MAARIT nie mam powodu zeby klamac bo taka informacje dostalam od nich w maju : ze zmiana ubezpieczenia na wyzsze nie moze byc wykonana natychmiast tylko od nowego roku (deklaracja moglam wyslac odrazu ale zmiany beda obowiazywac od nowego roku). Jak widac ile ludzi tam pracuje tyle roznych informacji mozna dostac. Zadzwonie jutro ponowienie i zabaczymy co tym razem mi powiedza.
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Nie Lis 02, 2008 5:29 pm   

aga910 napisał/a:
nie mam ochoty na jalowe dyskusje z Witch01


Jalowe to znaczy jakie?Czyzbym ja podawala jakies nieprawdziwe informacje i robila zamieszanie na forum?

agnieszka01 napisał/a:

Witch01 , jak zwykle jestes ukasliwa w swoim poscie. Wystarczy sprostowac jesli ktos sie myli, a nie od razu kasac jadem. Wiecej szacunku dla innych.


Jesli masz jakies dawne zale czy pretensje(watek o mamuskach) to pisz na pw i nie zasmiecaj tego topiku bo akurat do tego postu nie mozesz sie przyczepic,nikogo tu nie obrazilam!
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Wto Lis 04, 2008 1:56 pm   

dzwonilam do Menzis ponownie (do 2 oddzielnych konsultantow tak na wszelki wypadek) Co do pomocy finansowej po urodzeniu dziecka przysluguje 230 euro ale tylko przy ciazy mnogiej przy extraverzog 3 (wiec tu mnie wprowadzono w blad poprzednio wiec wycofuje co napisalam i przepraszam za wprowadzenie w blad).
Co do porodu z ubezpieczeniem basic mam do wyboru rodzic w domu, poliklinice czy szpitalu i porod (bez komplikacyjny oczywiscie) pokrywa ubezpieczenie w 100%. Dodatkowo mam 4 dni na pobyt w szpitalu (jesli akcja porodowa sie zatrzyma, przedluzy czy cokolwiek ) po tych 4 dniach musze placic za kazdy dodatkowy dzien pobytu z wlasnej kieszeni. Nie jestem pewna co do Kraamzogpakket ale nawet jesli musze kupic to koszt wynosi 28 euro (pod koniec listopada dopytam mojej poloznej).
Mam nadzieje ze wyjasnilam nieporozumienie i pozdrawiam wszystkie przyszle mamy
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Wto Lis 04, 2008 3:45 pm   

aga910 napisał/a:

Co do porodu z ubezpieczeniem basic mam do wyboru rodzic w domu, poliklinice czy szpitalu i porod (bez komplikacyjny oczywiscie) pokrywa ubezpieczenie w 100%



Niestety ale to jest bledna informacja - jezeli masz ubezpieczenie basis to owszem,mozesz wybrac porod w szpitalu,ale bez skierowania od lekarza czyli - zonder medische reden - majac basis verzekering placi sie z wlasnej kieszeni tzw.eigen bijdrage,ktore w tym roku wynosi 268 euro.
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Śro Lis 05, 2008 10:44 am   

Witch01 mysle ze powinnas pracowac w Mensiz phone line skoro masz tak pewne i dokladne informacje. Ja uzyskalam inna od 2 roznych operatorow. Kto znowu sie pomylil przekonamy sie za 4 miesiace.
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Śro Lis 05, 2008 12:17 pm   

aga910 napisał/a:
Witch01 mysle ze powinnas pracowac w Mensiz phone line skoro masz tak pewne i dokladne informacje. Ja uzyskalam inna od 2 roznych operatorow. Kto znowu sie pomylil przekonamy sie za 4 miesiace.



Widocznie Ty jestes jakims wyjatkiem i Tobie zwroca 100% a moze i 200%? (przy basis ubezpieczeniu za porod w szpitalu bez skierowania dla jasnosci) :033:
Koncze dyskusje w tym temacie bo rece opadaja jak osoby ktore nie maja kompletnego pojecia o ubezpieczeniach zdrowotnych wprowadzaja ludzi w blad wypisujac bzdury.

A swoja droga ciekawa jestem w jakim jezyku rozmawialas z konsulentami Menzis,bo odnosze wrazenie,ze w jakims...niezrozumialym dla Ciebie.
Ostatnio zmieniony przez Witch01 Śro Lis 05, 2008 12:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
emes 
Gaduła

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 171
Wysłany: Śro Lis 05, 2008 12:36 pm   

Witch01 ma racje. Ubezpieczenie podstawowe nie obejmuje (gratis) porodu w szpitalu na zyczenie. Tylko w razie komplikacji. Bez wskazan medycznych - trzeba zaplacic.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group