NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Poród PL czy NL???
Autor Wiadomość
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Śro Lis 05, 2008 1:36 pm   

Tez uwazam ,ze Witch ma racje ,mam ubezpieczenie w menzis i urodzilam tutaj troje dzieci, i nie tak dawno,wiec wiem cos na ten temat,
 
 
 
agnieszkaela 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Lut 2008
Posty: 9
Wysłany: Śro Lis 05, 2008 8:06 pm   Re: Poród PL czy NL???

Ciekawa dyskusja ;-)
Ja zdecydowanie chce rodzic znowu w Holandii. Zarowno z opieki w ciazy jak i porodu i opieki poporodowej bylam bardzo zadowolona. Owszem- jest mniej badan niz w Polsce- co w pierwszej ciazy tez mnie przerazalo, ale nie dajmy sie zwariowac, ciaza to nie choroba.

Najwieksza zaleta tutejszej opieki jest wg mnie porod po ludzku-oraz to ze mozna szybko z maluszkiem wyjsc do domu zamiast meczyc sie w szpitalu.
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Lis 05, 2008 9:17 pm   

Ja uwazam,ze to iz wychodzi sie do domu od razu to zaleta akurat.Pierwsze dziecko rodzilam w Polsce i te 3 dni w szpitalu to mnie wykonczyly dopiero.W domu to jest w domu.Jak dziecko zasnie to idziesz z nim spac a nie sluchasz chrapania,chrzakania itd,itp.Ociekac krwia mozna tez w domu i przynajmniej jak sie ocieka to nie patrzy na to maz sasiadki z lozka obok,bo jestes u siebie.
Jezeli ciaza przebiega ok,to te wizyty u poloznej sa ok.Jednak jezeli ma sie jakies problemy to rzeczywiscie mozna sie rozczarowac.Ja niestety w drugiej ciazy trafilam na polozna,ktora zbagatelizowala moje skurcze,nie poslala mnie do gina mimo nalegania i zakonczylo sie tym,iz urodzilam wczesniaka.Dodam,iz jak trafilam do szpitala to nie dostalam nic na powstrzymanie skurczy a moje dziecko nie dostalo sterydow na rozwiniecie pluc,co w Polsce jest standartem.Taka znajoma ,ktora poznalam w polskim sklepie trafila ze skurczami i akcja porodowa w 27 tyg i tez nie starali sie skurczy powstrzymac i dziecku nic na plucka nie dali,czyli to chyba standart.
Poniewaz urodzilam wczesniaka to lezalam z nim w szpitalu tydzien i fakt,opieka jest na 6+,ale wolalabym jednak urodzic dziecko o czasie i nie lezec na tej pieknej sali z tv,telefonem i super lozkiem oraz obsluga jak w 5-o gwiazdkowym hotelu.
Na odziale wczesniakow opiea wspaniala,panie pielegniarki wspaniale(byla jedna nawiedzona,ale gdzie ich nie ma?),opiekowaly sie naszymi dziecmi jak wlasnymi.Byla zapewniona takze opieka psychologa.
Jezeli chodzi o te badania i niechec kierowania przez polozne to tez zalezy jak sie trafi,bo sa takie polozne,ktore daja skierowania bez problemu.Z tego co wiem,to one negocjuja kontrakty z tutejszym NFZ(nie wiem jak tutaj sie ta instytutcja nazywa) i stad ta ostroznosc u niektorych poloznych ze skierowaniami,chyba wplywa to niekorzystnie na ich zarobki,tak to mi tlumaczyla pani,ktora robila mi usg w szpitalu.
WPolsce tez nie jest tak kolorowo,wystarczy poczytac inne fora i nie trudno trafic na historie i lekarzach konowalach,ktorzy swoim postepowaniem spowodowali tragedie.
Niektore dziewczyny pisza,ze ciaza to nie choroba.Tak,ale sa niestety takie ciaze,gdzie lezenie jest jedyna mozliwoscia donoszenia jej.Prawda jest taka,ze dziewczyna ktora miala ciaze bez komplikacji i biegala do konca nie zawsze jest w stanie zrozumec te,ktora ma problemy i walczy o kazdy jej dzien.Pozdrawiam.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Czw Lis 13, 2008 4:24 am   

Witch01 napisał/a:
aga910 napisał/a:

Co do porodu z ubezpieczeniem basic mam do wyboru rodzic w domu, poliklinice czy szpitalu i porod (bez komplikacyjny oczywiscie) pokrywa ubezpieczenie w 100%



Niestety ale to jest bledna informacja - jezeli masz ubezpieczenie basis to owszem,mozesz wybrac porod w szpitalu,ale bez skierowania od lekarza czyli - zonder medische reden - majac basis verzekering placi sie z wlasnej kieszeni tzw.eigen bijdrage,ktore w tym roku wynosi 268 euro.


Witch01,wypowiadasz sie, jakbys znala dobrze temat, wiec moze mi pomozesz z ubezpieczeniem,bo naprawde czasami ciezko sie dowiedziec od konsultantow menzis,czasami maja niejednakowe opinie. Mam anvullende extraverzorg2, chcialaby rodzic w szpitalu bez sierowania lekarza, slyszalam ze zwracaja tylko 160euro, a koszt pokoju ok 500??Zwariowalam po tych postach, jak w basis zwracaja niby 100% to w extra2 160?? :119:
A co do opieki w NL, to ja osobiscie nie narzekam, jestem w 30 tyg, w polsce wykryli podczas usg mojemu synkowi kilkumilimetrowe poszerzenie moczowodu i przyjechalam tutaj przekazalam informacje, i prowadza dalej,zrobione mialam wszystkie badania,kolejne usg, co 2 tyg odwiedzam ginekologa,jeszcze co 2 polozna,wszyscy sa sympatycznie nastawieni i dzialaja rzeczowo,dokladnie wyjasnili co moze sie dziac z moczowodem,co w razie jesli bedzie sie powiekszal. Zastanawiam sie tez, czy ginekolog wlasnie ze wzgledu na ta dolegliwosc moze dac mi mozliwosc porodu w szpitalu ze wskazaniem medycznym?co myslicie??
Na poczatku ciazy chodzilam co 5-6 tyg do ginekologa podczas pobytu w Polsce i wcale nie narzekam z tego powodu, bo po co meldowac sie co 3tyg jak czlowiek sie dobrze czuje,i sam sobie do glowy nie wciska swojego przewrazliwienia, jak czytam,ze w 10tyg juz kobiety chcialyby niewiadomo jakiej opieki medycznej. Tutaj poprostu nie przesadza sie z badaniami,lekami, kiedy nie ma do tego powodow,ale jesli sie pojawiaja napewno nikt tego nie zbagatelizuje-jesli macie takie zle doswiadczenia z poloznymi, zawsze mozna zmienic.To moje zdanie do tej chwili, byc moze sie zmieni wraz ze wzrostem doswiadczenia ale na dzien dzisiejszy nie mam powodow do narzekania.
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Czw Lis 13, 2008 9:02 am   

jak jestes pod kontrola ginekologa ,musisz rodzic w szpitalu i nie trzba zadnego skierowania
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Czw Lis 13, 2008 10:00 am   

ewcia.pol napisał/a:


co 2 tyg odwiedzam ginekologa,jeszcze co 2 polozna


Jestes pod opieka ginekologa,masz prawo do porodu w szpitalu (poliklinisch bevalling)bez ponoszenia kosztow.Czy rozmawialas juz z ginekologiem na temat porodu?
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Czw Lis 13, 2008 12:51 pm   

[quote="Witch01"]
ewcia.pol napisał/a:



Jestes pod opieka ginekologa,masz prawo do porodu w szpitalu (poliklinisch bevalling)bez ponoszenia kosztow.Czy rozmawialas juz z ginekologiem na temat porodu?


Nie, jeszcze nie, zamierzam przy następnej wizycie wypytac o wszystko.
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Czw Lis 13, 2008 2:07 pm   

ewcia.pol napisał/a:

Mam anvullende extraverzorg2, chcialaby rodzic w szpitalu bez sierowania lekarza, slyszalam ze zwracaja tylko 160euro, a koszt pokoju ok 500??Zwariowalam po tych postach, jak w basis zwracaja niby 100% to w extra2 160?? :119:


W Menzis dziala to tak - koszt pokoju w szpitalu (kost verloskamer ziekenhuis) = 452 euro
Kazdy kto ma basis verzekering i Extra Verzorgd 1 placi za porod bez med.indykacji wlasne koszta ( max.eigen bijdrage) 286 euro (nigdy calosci sumy czyli 452 euro).
Osoba majaca ubezp.Extra Verzorg2 placi 126euro (to jest 286 - 160zwrot).
Osoba z Extra Verzorg3 otrzymuje 300euro zwrotu czyli wszystkie koszta sa pokryte i nie doplaca nic.

W poprzednim poscie przekrecilam - ma byc 286 eigen bijdrage a nie jak podalam 268!

Uwaga!Liczy sie ubezpieczenie matki a nie ojca.

Ewcia.pol porozmawiaj z ginekologiem i dowiedz sie jak sprawy stoja odnosnie porodu,mam nadzieje ze bedzie po Twojej mysli.
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Czw Lis 13, 2008 8:25 pm   

W Menzis dziala to tak - koszt pokoju w szpitalu (kost verloskamer ziekenhuis) = 452 euro
Kazdy kto ma basis verzekering i Extra Verzorgd 1 placi za porod bez med.indykacji wlasne koszta ( max.eigen bijdrage) 286 euro (nigdy calosci sumy czyli 452 euro).
Osoba majaca ubezp.Extra Verzorg2 placi 126euro (to jest 286 - 160zwrot).
Osoba z Extra Verzorg3 otrzymuje 300euro zwrotu czyli wszystkie koszta sa pokryte i nie doplaca nic.

W poprzednim poscie przekrecilam - ma byc 286 eigen bijdrage a nie jak podalam 268!

Uwaga!Liczy sie ubezpieczenie matki a nie ojca.

Ewcia.pol porozmawiaj z ginekologiem i dowiedz sie jak sprawy stoja odnosnie porodu,mam nadzieje ze bedzie po Twojej mysli.[/quote]

Dzięki bardzo, rozjaśniłaś mi sprawę z ubezpieczeniem. A wiesz na jakich zasadach jest zwrot kosztów leczenia z zagranicy?bo wybieram się na święta do Polski,i nigdy nic nie wiadomo z naturą :D
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Pią Lis 14, 2008 12:04 pm   

Witch01 .....przepraszam i chyle czolo :) Wszystkie informacje od Ciebie sa prawdziwe. Dzwonilam wczoraj do Menzis w innej sprawie ale postanowilam ich w koncu przyszpilic majac Twoje kwoty i informacje w glowie. I co ???? Okazalo sie ze jak zaczelam pytac o konkretne sytuacje plus podawalam kwoty o jakich slyszalam nagle okazalo sie ze poprzedni konsultanci chyba mieli cos innego na mysli !!!!!!!!
Tak jak podala Witch koszt w szpitalu bez skierowania (takie ceny podala mi babka) to 466 minus 180 do zaplaty wlasnej 286 euro.
Ja pytalam o takie sytuacje konkretne jak : Co bedzie jesli w trakcie porodu domowego JA zmienie zdanie ze chce jechac do szpitala ...odpowiedz trzeba bedzie zaplacic 286 euro
Co bedzie jesli bede chciala rodzic w szpitalu a moja polozna powie ze nie ma zadnych przeciwskazan do porodu w domu? Odpowiedz trzeba bedzie zaplacic 286 euro
Jesli w trakcie porodu domowego cos pojdzie nie tak i polozna zadecyduje ze jedziemy do szpitala? Odpowiedz koszty pokrywane sa w calosci
AAAAAAAAAAAA trzeba jak widac tlumaczyc jak krowie na miedzy i podpierac sie informacjami madrzejszych.
Witch jeszcze raz dziekuje i przepraszam za niewiare nastepnym razem najpierw zapytam Was a potem z informacjami bede dzwonic do nich bo nic z tego nie bedzie !!!
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pią Lis 14, 2008 12:34 pm   

ewcia.pol napisał/a:
A wiesz na jakich zasadach jest zwrot kosztów leczenia z zagranicy?bo wybieram się na święta do Polski,i nigdy nic nie wiadomo z naturą :D


Niestety nie wiem,najlepiej zadzwon do ubezpieczalni i zapytaj.

aga910 napisał/a:
Witch01 .....przepraszam


Jest ok,wyjasnilysmy sobie juz na pw :-)

Zycze Wam dziewczyny aby porod przeszedl po Waszej mysli i bez komplikacji! :023:
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pią Lis 14, 2008 12:51 pm   

No własnie dzwonilam i mi powiedziała, ze musze wykupic ubezpieczenie turystyczne :119: , i że nie zwrócą za leczenie za granica, to w takim razie, po co piszą,że w krajach unii 100% zwrotu? ta pani chyba byla zdeczka niedoinformowana, bo rozmowa trwała 10min, z czego 8 to ja czekałam, bo ona ciagle musiała sie doradzić kolegi :021:
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pią Lis 14, 2008 12:55 pm   

Ewcia.pol a ile bys zaplacila za porod w Polsce,dowiadywalas sie?
 
 
agnieszkaela 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Lut 2008
Posty: 9
Wysłany: Pią Lis 14, 2008 7:42 pm   

ewcia.pol napisał/a:
No własnie dzwonilam i mi powiedziała, ze musze wykupic ubezpieczenie turystyczne :119: , i że nie zwrócą za leczenie za granica, to w takim razie, po co piszą,że w krajach unii 100% zwrotu? ta pani chyba byla zdeczka niedoinformowana, bo rozmowa trwała 10min, z czego 8 to ja czekałam, bo ona ciagle musiała sie doradzić kolegi :021:


Nie. zadne turystyczne. Po pierwsze popros o europejska karte ubezpieczeniowa (niebieska- we wszystkich ubezpieczalniach) Ona jest dowodem na to ze jestes ubezpieczona i w naglym przypadku- a takim bylby porod - szpital w Polsce bez problemu Cie przyjmnie a tutejsza ubezpieczalnia zaplaci. Nie wiem co prawda jak z dodatkowymi kosztami-typu znieczulenie, osobna sala do rodzenia itd za ktore w Polsce placi sie ekstra, albo za ktore tutaj nie zwracaja, ale podstawowe swiadczenia masz zapewnione na pewno bez wzgledu na to w jakiej ubezpieczalni jestes.
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Pią Lis 14, 2008 9:49 pm   

Moja znajoma rodzila w sali porodow rodzinnych i zaplacila za to 1200 zl :) w Bialymstoku . Znieczulenie slyszalam roznie od 500-800 zl pewnie zalezy od regionu i szpitala.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group