NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
znieczulenie przy porodzie
Autor Wiadomość
aka 
Poczatkujacy
aka

Dołączyła: 19 Maj 2008
Posty: 28
Wysłany: Sob Wrz 06, 2008 5:31 pm   znieczulenie przy porodzie

Chcialam zapytac mamy rodzace tutaj w holandii jak wyglada(la) sprawa z otrzymaniem znieczulenia przy porodzie. Jestem w ciazy z trzecia dzidzia, dwa poprzednie razy rodzilam w Polsce, teraz niestety przyjdzie mi chyba rodzic w Holandii. Slyszalam, ze nie tak latwo wyprosic tutaj znieczulenie w trakcie porodu.....
_________________
aka
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Sob Wrz 06, 2008 7:54 pm   

kiedy przyjechalam do szpitala pielegniarka juz przygotowywala welfron zeby mi wkuc znieczulenie (w udo) troche sie przerazilam ze nie bede nic czuc ani nie miec wplywu na skurcze (ale chyba to taki normalny lek) po czym sie spytala czy chce rodzic wlasnymi silami na co sie zgodzilam

rodzilam 4,5 godz. porod przebiegl bez komplikacji, aczkolwiek wolalabym szybciej; bez zadnych naciec, pekniec itp.;to moje pierwsze dziecko;
mysle ze warto to zaznaczyc juz na wizycie u poloznej ze preferowalabys znieczulenie (ja to mialam w karcie, jak i to ze wolalam porod w wodzie, ale... wyszlo inaczej :)
nie boj sie masz juz dwa porody za soba, szybkiego rozwiazania :)
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 12:11 am   

szeda napisał/a:
kiedy przyjechalam do szpitala pielegniarka juz przygotowywala welfron zeby mi wkuc znieczulenie (w udo)


Sorki,ale jak juz - to wenflon. :039:
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 11:28 am   

no jasne ;) hehehe :073:
 
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 1:59 pm   

pogadaj ze swoja polozna ze chccesz znieczulenie i nie powinno byc problemow chyba ze beda jakies medyczne przeciwskazania. Litosci to nie pustynia zeby trzeba bylo blagac o leki :) . Moja polozna powiedziala mi ze zdanie na ten temat moge zmienic w kazdej chwili i rodzac np w domu zabrac sie do szpitala i dostac co mi sie podoba ze znieczuleniem. Bedzie dobrze
 
 
 
denton 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 65
Skąd: NB
Wysłany: Śro Wrz 10, 2008 4:21 pm   

Zalezy jakie znieczulenie masz na mysli.Jesli chodzi o znieczulenie zewnatrzoponowe(epiduraal) to oczywiscie jest to mozliwe ale tylko w szpitalu i zalezy od tego jak sie dogadali ginekolodzy z anestezjologami w danej jednostce :) -przewaznie wykonuje sie je w tzw rozsadnych godzinach czyli w ciagu dnia do godz 24.Pozniej czasem tez ale musza byc konkretne wskazania.Pzdr Jacek
 
 
aka 
Poczatkujacy
aka

Dołączyła: 19 Maj 2008
Posty: 28
Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 10:23 pm   

faktycznie nie pisalam, o jakie znieczulenie mi chodzi, ale przy dwoch poprzednich porodach mialam welfron do ktorego ,,wstrzyknieto" mi jakis (nie pamietam dokladnie nazwy) srodek znieczulajacy. Wiec nie chodzi mi o zewnatrzoponowe znieczulenie.... Pewnie dzieki takiemu znieczuleniu bol jest jeszcze mniej odczuwalny, ale welfron tez byl bardzo pomocny.
_________________
aka
 
 
dutch
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 81
Skąd: noord holland
Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 10:34 pm   

Witch01 napisał/a:


Sorki,ale jak juz - to wenflon. :039:


:039:
Ostatnio zmieniony przez dutch Pon Wrz 15, 2008 10:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mospania 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Mar 2008
Posty: 4
Skąd: Almere
Wysłany: Śro Wrz 24, 2008 9:24 pm   

Witam wszystkie obecne i przyszłe mamusie :)
Ja jestem młodą mamą 3 letniej super dziewczynki i razem z mężem myślimy o nastepnym dziecku, rodzeństwie do wspólnych zabaw. Pierwszy raz rodziłam w Polsce i mialam komplikacje ze względu na białko w moczu i bardzo podwyższone ciśnienie, dlatego podano mi znieczulenie w kręgosłup, dwa razy. Obawiam się, żę przy następnym porodzie może byc podobna sytuacja, gdzyyż od tamtego czasu jestem ciśnieniowcem. I tu moje pytanie czy takie znieczulenie nie jest trudno wyprosić i czy to nie jest tak, że czekają z jego podaniem do ostatniej chwili. Wydaje mi się to głupie, ale wiele osób pisze różne rzeczy więc wolę się dopytac :)
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Czw Wrz 25, 2008 12:32 pm   

Lekarze i polozne staraja sie namawiac kobiety na porody naturalne ale jesli sa jakiekolwiek przeciwskazania (jak w Twoim przypadku) lub po prostu paniczny strach przed bolem nikogo nie trzeba blagac o znieczulenie tylko od razu zaznaczyc z innej opcji nie ma. A jak Ci polozna czy lekarz beda odradzac czy marudzic zawsze w trakcie ciazy mozna ich zmienic na takich ktorzy uszanuja Twoja sytuacje :) . Bez przesady z tym blaganiem, czasem sa sytuacje ze kobieta decyduje sie na porod rodzinny, w trakcie zmini zdanie a np jest srodek nocy a anestezjologa nie ma w szpitalu, wtedy owszem wierze ze moga byc klopoty itd ale normalnie w wiekszosci przypadkow nie slyszalam o klopotach. Ja narazie szykuje sie do porodu naturalnego ale od razu mnie uprzedzono ze moge zmienic zdanie w kazdej chwili i nie bedzie problemow. Powodzenia w staraniach
 
 
 
su86 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Kwi 2008
Posty: 33
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 8:58 pm   

ja nie mialam zadnych problemow ze znieczuleniem,wczesniej nawet nie rozmawialm o nim z polozna,przyjechalam do szpitala i od razu chcialam znieczulenie,spytali tylko czy chce juz "glupiego jasia" czy pozniej w kregoslup,gdybym wiedziala ze prawdziwy bol dopiero przyjdzie to bym poczekala na znieczulenie w kregoslup;) dodam jeszcze ze rodzilam w srodku nocy,to tez nie bylo problemem,wiec nie martwcie sie na zapas,nie taki diabel straszny jak go maluja:)
 
 
Meliloti 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2007
Posty: 128
Skąd: Leiden
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 10:48 am   

Su86, moge spytac gdzie rodzilas? Jesli w przypadkowo Hadze lub okolicach, to w ktorym szpitalu?
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 9:11 pm   

Su86 napisala mi ostatnio ze jest ze Zwolle jak i ja wiec pewnie rodzila w tutejszym szpitalu ale glowy nie dam :) Pozdrawiam
 
 
 
su86 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Kwi 2008
Posty: 33
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 11:06 am   

potwierdzam,rodzilam w Zwolle
 
 
,,CZARNA,, 
Poczatkujacy
,,czarna,,

Dołączyła: 28 Lis 2008
Posty: 13
Wysłany: Pon Gru 01, 2008 1:57 am   

a ja słyszałam że jest takie znieczulenie że zakładają wenflon i na końcu jest taka pompka z guziczkiem że samemu sobie podaje sie znieczulenie gdy najbardziej dokucza ból wciskając tylko te guziczek.podobno jest to lepsze niż znieczulenie w kręgosłup.dopiero będe miała okazje tego spróbować :073: dam znac czy to naprawde takie dobre
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group