NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zmeczenie
Autor Wiadomość
kocica 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2007
Posty: 99
Skąd: HOLANDIA
Wysłany: Wto Lis 11, 2008 4:27 pm   zmeczenie

mam pytanie od miesiaca jestem caly cas zmeczona nie mam energii na nic. mam pytanie czy wiecie czego moze brakowac organizmowi? jakich witamin? czy warto sie udac do lekarza w nl aby pobral krew i cos przepisal? dziekuje za odpowiedzi
 
 
sylwka90 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd: Lelystad
Wysłany: Wto Lis 11, 2008 5:20 pm   

Wybrac sie zawsze warto, badania Ci nie zaszkodza..trwaja krotko i szybko dostajesz wyniki.

:039:
 
 
 
polka 
Poczatkujacy
roxana

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Sty 2008
Posty: 25
Skąd: polska
Wysłany: Wto Lis 11, 2008 6:13 pm   

Idz do lekarza ,badanie krwi pomoze lekarzowi postawic diagnoze ,oraz jakie witaminy sa Ci potrzebne.Oczekiwanie na wyniki ok. 1 tyg.Wyniki dostaje lekarz ,wiec po tyg.czeka jeszcze jedna wizyta
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lis 11, 2008 6:17 pm   

kocica,
Cytat:
czy warto sie udac do lekarza w nl

Pytanie raczej do dzieci z przedszkola co to zastrzyku sie boja :033: .
pewnie ze warto! przeciez to Twoje zdrowie nikt za Ciebie tego nie zrobi

To co opisujesz moze byc poczatkiem depresji w skutek dugotrwalego stresu jaki np przezywalas w ostatnich tygodniach czy miesiacach... moze byc wynikiem zlego odzywiania,
moze byc poczatkiem anemi etc
radze zrob sobie afspraak do lekarza nie czekaj i nie pytaj czy warto, bo odpowiedz moze byc tylko jedna Warto

sylwka90,
Cytat:
badania Ci nie zaszkodza..trwaja krotko i szybko dostajesz wyniki

co masz na mysli ? tu wynikow nikt nie dostaje do reki. :083:


Zeby zrobic analize krwi trzeba najpierw dostac skierowanie od lekarza domowego do labolatorium potem wyniki sa przesylane droga komputerowa (w niektorych przypadkach listem)do lekarza ktory wydal skierowanie

niestety potrzebny jest na to jednak jakis czas zazwyczaj 2-5 dni chyba ze sa robione na CITO wowczas lekarz dostanie je nawet po pol godzinie
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Lis 11, 2008 6:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Lis 11, 2008 6:18 pm   

brakuje ci zelaza, ale tabletki z zelazem (ferrum zapisac moze ci tylko huisarts), mozesz tez uzupelnic magnez ten jest ogolnie dostepny
 
 
 
sylwka90 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd: Lelystad
Wysłany: Wto Lis 11, 2008 6:40 pm   

Gocha chodzilo mi o to ze szybko wiesz co i jak, bo 2-5 dni to raczej niezbyt dlugi okres prawda ? :] Wiem, ze nikt nie dostaje do reki, raczej bym sie nie wypowiadala, gdybym na dany temat nic nie wiedziala :]

:039:
 
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Wto Lis 11, 2008 6:42 pm   

Kup sobie tableki z magnezem i od razu lepiej popatrzysz na swiat.
Jednak jak poprzednicy powiedzieli idz tez do lekarza i zrob badania krwi, bo byc moze brakuje Ci zelaza, albo jest jakas inna przyczyna chorobowa.
Nie lekcewaz tej sprawy
 
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Wto Lis 11, 2008 8:01 pm   

Zmęczenie o tej porze roku występuje bardzo często,wystarczy spojrzeć za okno a wszystkiego się odechciewa. Jeśli to nie przepracowanie to najpewniej organizmowi brakuje jakichś pierwiastków,ale jak moi poprzednicy radze zrobić badania,przydadza się zawsze.Ale co do środków czy witamin to najpierw badania a potem witaminy.Bo wcześniejsze zażywanie witamin,żelaza itp.po prostu wypaczy wyniki badań.Dodam,że ja rokrocznie w Holandii pózna jesienia i wczesną wiosną jestem przemęczony,zasypiam prawie w pracy.Przechodzi po jakimś czasie samo.Może to wpływ klimatu,albo zmiany czasu?
 
 
Agattka 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 77
Wysłany: Śro Lis 12, 2008 2:04 pm   

Przyczyn zmeczenia moze byc bardzo duzo...wiec rady typu kup magnez....niewiele pomoga :)
Mozesz miec niedoczynnosc tarczycy, anemie...albo byc zwyczajnie przepracowana/ny

A badania to sie chyba robi w LABORATORIUM :) Nie labolatorium :) No chyba, ze takie cos tez isnieje.... :082:
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Śro Lis 12, 2008 2:11 pm   

Agattka napisał/a:
Przyczyn zmeczenia moze byc bardzo duzo...wiec rady typu kup magnez....niewiele pomoga :)
Mozesz miec niedoczynnosc tarczycy, anemie...albo byc zwyczajnie przepracowana/ny

A badania to sie chyba robi w LABORATORIUM :) Nie labolatorium :) No chyba, ze takie cos tez isnieje.... :082:


Agattka a co to jest - ISNIEJE :082:
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Śro Lis 12, 2008 2:13 pm   

przestańcie już sobie dogryzać :036: ,to na pewno tylko literówki :043:
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Lis 12, 2008 5:22 pm   

Agattka, dziekuje Ci za zwrocenie uwagi masz racje powinno byc LABORATORIUM wstyd mi ze ''az'' takiego byka walnelam pozdrawiam :039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Agattka 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 77
Wysłany: Śro Lis 12, 2008 8:15 pm   

:)
Ja wcale nikomu nie chce dogryzac. Tak sie sklada, ze pracuje w laboratorium i to jest typowy blad Polakow, ktory ciagle slysze :( . Duzo osob mysli, ze to jest rzeczywiscie labolatorium :)

Pozdrawiam Gochna!
 
 
destyni86 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Paź 2008
Posty: 19
Skąd: Enschede
Wysłany: Czw Lis 13, 2008 10:34 am   

temat był" zmeczenie" czy "lekcja gramatyki polskiej" ???? :033:
 
 
kocica 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2007
Posty: 99
Skąd: HOLANDIA
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 3:02 pm   

dziekuje wszytkim za odp w piatek bylam u lekarza dostalam skierowanie na bada nie krwi w piatek powinnam miec wyniki. pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group