NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
problem przy zdawaniu mieszkania
Autor Wiadomość
iskierka8515 
Poczatkujacy


Wiek: 38
Dołączyła: 21 Maj 2009
Posty: 18
Skąd: Amsterdam
  Wysłany: Śro Sie 14, 2013 10:49 pm   problem przy zdawaniu mieszkania

Witam,
czy znacie jakąś rzetelna osobę, która pomorze załatwić sprawę mieszkania.
Otóż 01-07-2013 zdałam mieszkanie, przy sprawdzaniu mieszkania był makler, właściciel i mój chłopak. Cała procedura trwała 2h (!), po czym dostałam email ze zdjęciami info co jest nie tak ( od maklera). Dzisiaj dostałam email od właściciel z rozliczeniem i o zgrozo okazuje się ze prócz depozytu ( 1300e) mam mu dopłacić prawie 800e!!! Podobno przekroczyłam opłaty ( prąd i gaz) o 900e ( 3 osoby w ciągu 9miesiec, płacą miesięcznie 150e przekraczają o 900e??) i rozliczenie usterek, np. wymiana paneli pod gazówką( nie zostałam poinformowana że coś z nimi nie tak)-80e, pranie sofy-90e, pranie 2 krzeseł-60e, toster ( marki tomado)-45e itd.....
co ja mam teraz zrobić, przecież te kwoty są ewidentnie zawyżone?!
Nie stać mnie w tym momencie na prawnika :(
_________________
w zyciu piekne sa tylko chwile.....
 
 
Microfast
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 51
Wysłany: Śro Sie 14, 2013 11:15 pm   

niech pokaże papierek za te przekroczone opłaty, niestety z reszta nie wiem co ;/
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sie 14, 2013 11:34 pm   

iskierka8515, w tym roku byla bardzo dlugo i ostra zima w NL . Z moich znajomych wszyscy maja doplate . Srednia doplata to 750-1000 € przy oplatach 150-175€ na miesiac . Wiec ta doplata moze jak najbardziej sie zgadzac . Ale popros o okaznie rachunku za powyzsze .
Co do calej reszty czy macie moze zdjecia z chwili odbiuru mieszkania jak sie wprowadzaliscie ?
Czy mozecie udowodnic ze bylo to juz wczesniej oszkodzone , zabrudzone ?
Popros tez o rachunki wykonanych napraw , czyszczenia mebli i zakupu zniszczonych rzeczy . Nie moga na miejsce np tostera marki tomado ktory kosztuje w sklepie 15-18 euro kupic innego za 45€ . Pozatym nim oni to wszystko naprawia i odkupia maja obowiazek ci dac czas i okazje by doprowadzic wszystko do stanu z dnia jak sie wprowadzaliscie .

[ Dodano: Śro Sie 14, 2013 11:37 pm ]
P.S.
Skoro oni tak perfidnie was chca naciagnac , przejdz sie jeak najszybciej do najblizszego jurysty .
http://www.juridischloket.nl/Pages/default.aspx
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Jasnim 
Poczatkujacy
Jasnim

Dołączyła: 17 Maj 2013
Posty: 20
Skąd: Dongen
Wysłany: Czw Sie 15, 2013 10:22 am   

Iskierka,
Skoro mieszkanie bylo wynajmowane od maklera to wlasciciel powinien skierowac wszystkie te oplaty i zazalenia do firmy maklerskiej a nie do ciebie. Skoro od poczatku to wszystko szlo przez posrednika to tak musi sie zakonczyc. A jezeli makler sie z wami w tym temacie nieskontaktowal to niemusicie sie tym przejmowac.
Pozdrawiam
 
 
iskierka8515 
Poczatkujacy


Wiek: 38
Dołączyła: 21 Maj 2009
Posty: 18
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Sie 15, 2013 10:39 am   

mam zdjęcia z dnia wyprowadzki, mam oficjalnego emaila od maklera co do szkód itd. Nikt się ze mną nie skontaktował czy i co ma być naprawione, dodam, ze tylko niektóre rzeczy z rachunku są na liście.

sama sobie nie poradzę z tym, Makler się " wypił" kazał mi samej coś z tym z robić, a ja mam 14 dni na zapłatę!
proszę o rzetelną pomoc, fachową, taką na którą mogę sie powołać, bo domysły i logiczne podejście to mam sama :)
_________________
w zyciu piekne sa tylko chwile.....
 
 
olek1063 
Gaduła

Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 111
Wysłany: Czw Sie 15, 2013 10:47 am   

Masz zdjęcie liczników lub wzmiankę w umowie o ich stanie? Inaczej będzie trudno udowodnić cokolwiek...
Chociaż będziesz mieć lekcję na przyszłość wszystko fotografuj i spisuj. Wiadomo przecież że każdy chce jak najlepiej wyjść na wszystkim.

Powodzenia.

A tak poza tym jedynie na podstawie rachunku cokolwiek właścicielowi zapłać. Chyba, że szkoda jest nie do odkupienia tj. ta sama rzecz - wtedy przybliżona kwota. Rachunki i jeszcze raz rachunki.
Ostatnio zmieniony przez olek1063 Czw Sie 15, 2013 10:50 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Sie 15, 2013 10:48 am   

iskierka8515, 2 posty wyzej dostalas zetelna odpowiedz . Nie wiem czego odnas oczekujesz ? ze ktos ciebie za raczke poprowadzi ? i Zalattwi wszystko za ciebie ?
Nie potrafisz sie dogadac w angielskimlub holenderskim wes kogos kto umie jeden z tych jezykow i niech ci potlumaczy np u jurystu .
Powodzenia
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Jasnim 
Poczatkujacy
Jasnim

Dołączyła: 17 Maj 2013
Posty: 20
Skąd: Dongen
Wysłany: Czw Sie 15, 2013 11:00 am   

W takim razie proponuje zeby zglosila sie do Rechtswinkel , ponizej link do tego z Amsterdamu
http://www.rechtswinkelamsterdam.nl/
Daja porady za darmo.
Niestety ale makler niemoze sie wypiac na to gdyz to z nim macie/mieliscie umowe.
Zglos sie do tego biura wez ze soba wszystkie papiery umowe kontakty do maklera i wlasciciela, wszystko co masz.
Pozdrawiam.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Sie 15, 2013 11:26 am   

iskierka8515,

Cytat:
proszę o rzetelną pomoc, fachową, taką na którą mogę sie powołać,


To nie jest forum na ktorym fachowcy czyt.prawnicy udzielaja odpowiedzi, a zdaje sie ze takiej pomocy wymaga twoja sprawa

Skorzystaj z podpowiedzi Jasnim, baileys,
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
iskierka8515 
Poczatkujacy


Wiek: 38
Dołączyła: 21 Maj 2009
Posty: 18
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Sie 16, 2013 8:59 pm   

baileys napisał/a:
iskierka8515, 2 posty wyzej dostalas zetelna odpowiedz . Nie wiem czego odnas oczekujesz ? ze ktos ciebie za raczke poprowadzi ? i Zalattwi wszystko za ciebie ?
Nie potrafisz sie dogadac w angielskimlub holenderskim wes kogos kto umie jeden z tych jezykow i niech ci potlumaczy np u jurystu .
Powodzenia


nie chcę by któś mnie za rączke poprowadził ! Wiek, ze sa osoby, które specjalizują sie w TAKIEJ pomocy, oczywiście odpłatnie i miałam nadzieje, ze taka osoba sie odezwie, dlatego napisała, ze szukam pomocy.
_________________
w zyciu piekne sa tylko chwile.....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group