NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[ot] Kryzys w UK
Autor Wiadomość
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Mar 03, 2009 11:28 am   [ot] Kryzys w UK

Cytat:
"Daily Mail": bezrobotni Polacy koczują w namiotach

Bezrobotni polscy imigranci bez środków do życia są zmuszeni do koczowania w namiotach lub pod gołym niebem. Nie mają pieniędzy na powrót i na podstawowe potrzeby - pisze brytyjska gazeta "Daily Mail".

Jak pisze "Daily Mail" coraz częściej Polacy, którzy pozostając bez pracy i środków do życia, tracą też dach nad głową. W miejscowości Lincoln już 30 osób jest bezdomnych - pół roku temu było ich połowę mniej. "Daily Mail" podaje, że czterech mężczyzn rozbiło namioty w okolicy miasta, przy rzece. Obozowisko to kilka namiotów, prowizoryczne paleniska i drzewa, które służą za wieszaki i suszarki. Obóz został niedawno zalany - teraz mężczyźni muszą się też borykać z błotem.

Żywność bezdomni otrzymują od okolicznych mieszkańców. Zainteresowały się też nimi organizacje charytatywne. Przedstawiciele jednej z nich zaznaczyli w rozmowie z "Daily Mail", że Polacy mieszkający w namiotach w Lincoln mają szczęście. Niektórzy bezdomni są zmuszeni spać pod gołym niebem.

Polacy pozostający w tej sytuacji nie mają pracy, nie mają też pieniędzy na powrót do kraju. Według "Daily Mail" najczęściej też nie mają ważnych paszportów i środków, aby pojechać do Londynu, aby je odnowić.

Wielu Polaków, którzy stracili pracę i mieszkanie nie ma prawa do ochrony socjalnej, ponieważ mieszkali na Wyspach mniej, niż wymagane 12 miesięcy.

Jak podaje "Daily Mail", ocenia się, że około 300 tysięcy Polaków opuściło Wielką Brytanię z powodu kryzysu gospodarczego. Niektórzy decydują się na pozostanie, aby skorzystać z przywilejów socjalnych. Pozostający na Wyspach Polacy skarżą się na rosnącą niechęć ze strony Brytyjczyków. Pomimo wyjazdów Polaków, liczba imigrantów starających się o pracę na Wyspach znacząco wzrosła.


Zrodlo: http://wiadomosci.gazeta...._namiotach.html
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Coccolinco 
Super gaduła

Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 292
Skąd: skontowni
Wysłany: Wto Mar 03, 2009 12:05 pm   

Przykre to, miejmy nadzieję, że u nas tego nie będzie..
 
 
mariusz29l 
Poczatkujacy


Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 3
Skąd: Londyn UK
Wysłany: Śro Mar 04, 2009 11:12 am   

Robi się nie ciekawie, ja jak na razie to mam pracy i to aż za dużo (magazyn Tesco), ale i tak planuje chwilowy powrót do kraju.
_________________
A State Of Trance !!!
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Mar 04, 2009 11:24 am   

Wez pod uwage stosunek liczby postow "Szukam pracy" vs "Dam prace"
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
nowinka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 31 Sie 2008
Posty: 6
Wysłany: Śro Mar 04, 2009 12:31 pm   

Nie mają pieniędzy na powrót i podstawowe potrzeby?To co oni tam robili?Trzeba było odłożyć sobie choć jedną tygodniówke"na wszelki wypadek"który właśnie ich spotkał,a nie przepijać wszystkiego na bierząco i żyć z tygodnia na tydzień.
Wcale nie jest mi ich żal.
 
 
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Śro Mar 04, 2009 2:37 pm   

nowinka napisał/a:
Nie mają pieniędzy na powrót i podstawowe potrzeby?To co oni tam robili?


Pili dopoki kasa sie nie skonczyla.
Wstyd po raz kolejny.
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 3:35 pm   

Moje skromne zdanie jest takie :P o raz to media ubarwiaja sytuacje napewno ,po dwa to w większosci przypadkow jeszcze przed kryzysem tak sobie zycie poukładali i to z własnej nieprzymuszonej woli a po trzy to niestety trzeba miec jakiś kawałek grosza na przexzycie lub ewentualnie powrót do PL gdzie zawsze (a przynajmniej najczesciej )jest rodzina .Nie czekac do momentu az gacie trza na krzaku suszyc !!Wydaje mi sie ze Ci co stracili prace z powodu kryzysu to nie mieszkaja w tych namiotach Tam raczej mieszkaja Ci co stracili prace z powodu naduzywania ,lub tez swojej bezsilinosci .
 
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 5:39 pm   

Witam,

Też nie chce być nie miły ale Ja jadąc do Nl staram sie zawsze mieć te 100 euro wiecej w razie czego ...

Nie rozumiem ludzi którzy pracują za granicą pija , pala a potem jak tracą prace nie maja pieniędzy na podstawowe potrzeby ... To świadczy jednie o ich głupocie ... A co gorsze robią nam Polakom opinie w danym kraju ... :072:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Pon Mar 16, 2009 2:49 pm   

Chciałam sie jeszcze raz odniesc do tematu ,,kryzys,, Ktos mi zarzucił ze nie ma pracy a ja sobie zwyczajnie z tego zartuje !!Otoz chciałam powiedziec ze kilka lat temu (moze nie mnie bezposrednio) ale moja rodzine dotknął własnie taki stan I nie wiem czy Pani X czy Pan Y z tego powodu bardzo rozpaczał ? A kryzys był o wiele wiekszy niz teraz Tylko ze nazewnictwo było nieco inne Wtedy to nie był kryzys tylko (nie wiem) bieda ?Bezrobocie wynosiło 16%-18% (w tym czasie w holandii 3% nie wiem jak jest obecnie) A teraz jak dobrze słyszalam jest 10% w Polsce Napewno nieco starsze wiekiem damy(to m/in JA :033: )i Panowie pamietaja jak zamykali zakłady ,likwidowali ,bo były nierentowne !!! I wszyscy ! jak jeden mąż musiał opuscic teren ! NIESTETY Tylko nie mowiło sie wtedy ze to jest to spowodowane KRYZYSEM ale jaka jest róznica ? nie wiem !

Napewno młodzież o tym mało wie bo ich to wtedy --,,rybka,,-- :033:
Ostatnio zmieniony przez aknairam Pon Mar 16, 2009 2:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Angelaaaa 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 08 Sty 2009
Posty: 57
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Mar 20, 2009 9:11 pm   

zgadzam sie z Beny-rac,ze jak mozna nie miec jakis pieniedzy "jakby co"..? Widocznie oni wszystko na biezaco wydawali co zarobili i teraz maja to na co zasluzyli-bo bezmyslnie wydawali pieniadze..Poza tym szkoda mi ich, ale sami sa sobie winni...
_________________
Angela:)
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Sob Mar 21, 2009 7:58 am   

Znowu osady tak jak w przypadku tego zabitego Polaka .Zastanowcie sie jaka byla przyczyna ze nie maja kasy i dlaczego nie chca wrocic do Polski . Moze nie maja gdzie sie podziac a co to za roznica czy beda koczowac w warszwie na dworcu czy w angli tez mi cos :072:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Sob Mar 21, 2009 2:35 pm   

Magda W własnie po to jest opinia publiczna zeby kazdy sie mógł wypowiedziec a na koncu wyciągniemy z tego wniosek ! A jak widac ile ludzi tyle opinii !!A co do tego skąd Oni sie wzieli w tych namiotach ? Przeczytałam to co masz pod postem i co nieco do tego dołozyłam
życie jest za krótkie zeby pic tanie wino
życie jest za krótkie by pod mostem gdzieś zginąc ....... :033:
 
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Sob Mar 21, 2009 6:30 pm   

aknairam dobre :038: dobre
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
Ostatnio zmieniony przez Magda W Sob Mar 21, 2009 6:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group