NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
180 euro co miesiąc z balasting / Voorlopige Teruggaaf
Autor Wiadomość
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Lis 20, 2009 10:50 am   

ja1206 napisał/a:
jak to zrobic zeby dostac jednorazowo za 2009 rok


wystarczy sie rozliczyc wspolnie z mezem za rok 2009

ja1206 napisał/a:
i zeby mi nie przeluzali automatycznie na 2010 rok


rozliczajac sie rocznie, nie bedziesz dostawala tego miesiecznie... zeby dostawac to miesiecznie to trzeba o to wystapic... wiec jesli ty o to nie wystapisz to nic nie dostaniesz...
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Pią Lis 20, 2009 11:17 am   

Jesli byliscie malzenstwem przez caly rok ,to twoj maz jest twoim partnerem fiskalnym przez caly rok, niezaleznie od tego czy byliscie razem zameldowani pod tym samym adresem czy nie
 
 
ja1206 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Kwi 2009
Posty: 103
Wysłany: Pią Lis 20, 2009 11:22 am   

ok wielkie dzieki czyli teraz juz wszystko rozumie jeszcze raz dziekuje za pomoc
 
 
beataw 
Gaduła
beataw

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 146
Wysłany: Pią Lis 20, 2009 5:13 pm   

wlasnie dostalam dzis pismo ze dostane zamiast 2074.00E bo tyle nam ksiegowy wyliczyl ze wzgledu na to ze ja w 2008r zarobilam 200 euro
przyznali nam 1800.00 tylko -ciesze sie nawet z tego
 
 
dzesmenka 
Poczatkujacy
Kotek

Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 10
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 6:44 pm   

Pracuje od lipca/2009 roku na kontrakt w Holad. .
Zaś Małrzonek ma polską działalność ale pracuje tu..
Jesteśmy zameldowani tutaj w Hola..
Czy moge starać się także o te 180E..dochody nam nie przekraczają..Prosze o rade i odp..
 
 
anetka789 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Wrz 2009
Posty: 25
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 7:26 pm   

Witam ja mam takie pytanko odnosnie tematu jaki jest tu poruszony.Oboje z meżem pracujemy w holandi mąż już 6 lat a ja 2,5 roku .Nie mamy wspólnego meldunku oraz rozliczamy sie osobno.Czy ja w tym wypadku moge starać sie o ten dodatek
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 8:08 pm   

Jak najbardziej, tylko pod tym warunkiem ze jedno z was zarobi powyzej 10000 a drugie ponizej 6000, i nie zawsze jest to 180 euro miesiecznie - zalezy od wysokosci pobranych podatkow.


________________________________

AGW Administratiekantoor
 
 
dzesmenka 
Poczatkujacy
Kotek

Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 10
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 9:02 pm   Re: 180 euro co miesiąc z balasting / Voorlopige Teruggaaf

czy jesli ja takze nie miałam dochoducałego rocznego tylko 1.5miesiąca a moj mąz ma firme polską i wystawia tutaj faktury,czy tez mi ten dodatek sie przysługuje.pozdrawiam i dziekuję za rady.
 
 
anetka789 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Wrz 2009
Posty: 25
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 9:34 pm   

Dzięki to sprubuje ten dodatek załatwić uda sie to dobrze nie to trudno
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 10:00 pm   

To nie jest zaden dodatek tylko znizka podatkowa na partnera finansowego o niskich lub zerowych dochodach. I tu sie nie ma co udawac, to tak czy siak wyjdzie przy rozliczeniu rocznym o ile oczywiscie jest dobrze zrobione przez fachowca a nie przez amatora.


____________________________
Rozliczenia podatkowe
AGW Administratiekantoor
 
 
aniasz 
Poczatkujacy

Dołączyła: 25 Lis 2009
Posty: 2
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 1:11 pm   

Witam.Przeczytałam wczoraj prawie cały temat ale nie znalazłam odpowiedzi dotyczącej mojego pytania.
W ubiegłym roku złozyłam ten dokument o przyznanie mi tego zwrotu podatku,moje dochody za tamten rok nie przekroczyły 6 tys.I nie dostałam ani pieniędzy ani odpowiedzi.Uznałam wtedy,że mi sie to nie należy.W tym roku własnie mi przyznano 180 euro mieięcznie i zastanawiam sie czy mogłabym jeszcze teraz starac sie o wyprostowanie tego?Czy nie jest za pózno?Wiecie może o ile lat (?) wstecz można sie starac o te pieniądze?Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
I jeszcze ...jesli ktos by wiedział jaka była w ubiegłym roku dokładna kwota wolna od podatku to byłoby super.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 6:03 pm   

dzesmenka, nie wydaje mi sie ale z tym pytanie powinnas zajsc do jakiejs ksiegowej lub postaw je dla MAVD http://forum.niedziela.nl...ewprofile&u=156 ona powinna znac odpowiedz na twoje pytanie:)
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 6:44 pm   

Dzesmenka. Jesli maz oprocz wystawiania faktur takze placi tutaj podatki to ten "dodatek"ci sie nalezy i jego wysokosc jest uzalezniona od dochodow meza i wysokosci podatku jaki w Holandii zaplacil



_________________________________

Rozliczenia podatkowe

AGW Administratiekantoor
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 7:06 pm   

Als u belasting betaalt, hoeft u niet te wachten op een definitieve afrekening via uw aangifte na afloop van het jaar. U kunt ook al maandelijks geld terugkrijgen of betalen via een voorlopige aanslag.

Jesli placisz podatek , nie musisz czekac na rozliczenie roczne .Mozesz to zrobic rowniez po przez rozliczenie czasowe , wiec jesli masz dostac zwrot lub musisz placic to mozna to zrobic w miesiecznych wplatach lub wyplatach ( luzne tlumaczenie tego )

Sluchajcie , zeby raz w koncu wyjasnic jasno sprawe tych pieniedzy ,jesli dostaniesz ten zwrot to jesli robi sie rozliczenie roczne to trzeba podac ile sie dostalo do tychczas zwrotu w danym roku .

przy punkcie : te verrekenen bedragen , tam jest podpunkt voorlopige teruggaafe of anslaag i tam trzeba ten punkt zaznaczyc

podczas kontroli rozliczenia urzad podatkowy sprawdza to i jesli juz sie cos dostalo w danym roku to ta suma jest odejmowana od calosci zwrotu i jesli cos zostanie jest wyplacane lub trzeba zwrocic.
dochody jakie sie podaje do takiego zeznania tymczasowego sa z roku poprzedniego .

Zeznanie tymczasowe robi sie jedorazowo i potem przechodzi to automatycznie z roku na rok ale trzeba samemu pamietac o zmianach np. w zarobkach

Voorlopige teruggaafe jest calkiem co innego niz Heffingskorting

pozdrawiam

monika

mam nadzieje ze to troche wyjasnilo w sprawia
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 9:29 pm   

aniasz. Korekte zeznania podatkowego mozna skladac do 5 lat wstecz. Suma wolna od podatku zalezy od kilku czynnikow ale przewaznie wynosi ok. 6500 euro


______________________________

Rozliczenia podatkowe

AGW Administratiekantoor
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group