NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Mar 04, 2013 11:48 pm
Rozwod w Holandii + rezygnacja z mieszkania socjal.
Autor Wiadomość
EMIRA
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 19
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 12:24 pm   Rozwod w Holandii + rezygnacja z mieszkania socjal.

Witam

Wiem, ze wątki takie juz byly ale (jak wszysyc piszacy) uwazam, ze moja sprawa jest troche inna i dlatego pozwalam sobie na zalozenie nowego.
Jestesmy ponad 4 lata po slubie zawartym z jednym z panstw UE z wpisem do polskiego USC.
Maz jest spoza Unii i ma tutaj 5 letnia karte pobytowa wydana w maju 2011.
Mamy mieszkanie socjalne ale ze wzgledu na moj wiek (on jest mlodszy i nie kwalifikuje sie absolutnie)
On pracuje..zarabia b. malo, ja nie pracuje.
Bezwzglednie chcę sie rozwieśc (ja nie mowie po niderlandzku ani po ang) za to bardzo prosze o rade ....na PW lub nawet kontakt tel/osobisty w naszym lub wloskim jezyku co do sposobu , krok po kroku JAK SIE ROZWIESC W HOLANDII, jak skorzystac z pomocy prawnej darmowej i pomocy zasilkowej przy rozwodzie (tylko czytalam o tym)
oraz jak zrezygnowac z mieszkania aby on w nim nie zostal!

Mieszkam w A-damie i niestety nie mam tu zadnych znajomych ..:((

sprawa jest niezwykle nagląca :( , poniewaz mieszkanie jest oplacone za luty a czy on zaplaci za marzec-nie mam pojecia.
Dziekuję bardzo za pomoc.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 5:01 pm   

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=11630

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=278643


Cytat:

On pracuje..zarabia b. malo, ja nie pracuje.
a jakie ma to znaczenie w chwili obecnej dla ciebie


chcesz sie rozwiesc i obchodzi cie ze maz malo zarabia ?

Cytat:
oraz jak zrezygnowac z mieszkania aby on w nim nie zostal!




wejdz na strone spoldzielni z ktorej wynajmujesz mieszkanie tam znajdziesz info
co zrobic w takim wypadku , a jesli nie znasz jezyka to niestety musisz poszukac osobe ktora w tym bedzie mogla ci pomoc za darmo, ewentualnie odplatnie


mozesz skorzystac z bezplatnej porady http://www.juridischloket...CFYXLtAodoE8A3w


ps.
gdybys tylko poszukala znalazalbys odpowiedzi na niemal wszystkie pytania zawarte w swoim poscie
 
 
EMIRA
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 19
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 1:32 pm   

sliczne dzieki za pomoc ale moze ktos jeszcze , czy do rejestacji malzenstwa tutaj (zeby sie rozwiesc tu, trzeba najpierw istniec ) wystarczy odpis aktu malz. z polskiego usc na formularzu miedzynarodowym? Nie ma tam danych rodxzicow obojga malzonkow czy trzeba brac zupelny i tlumaczyc ?
Ostatnio zmieniony przez EMIRA Pią Lut 22, 2013 1:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 3:55 pm   

Rozumiem ze mieszkanie na Ciebie. Mozesz powiedziec jak je otrzymalas? Bo ja jakos 6 lat reaguje w tym regionie i mowie po ang. i trohe po nid. i jakos musze wynajmowac z vrij sectoru. Moze tez musimy sie z pracy zwolnic bo z tego co piszesz nie pracujesz.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 4:13 pm   

stroopwafel napisał/a:
Mozesz powiedziec jak je otrzymalas?

EMIRA napisał/a:
Maz jest spoza Unii



co masz namysli istniec ?
to nie jestes tu nigdzie zameldowana ?

EMIRA napisał/a:
czy do rejestacji malzenstwa tutaj (zeby sie rozwiesc tu, trzeba najpierw istniec )



EMIRA napisał/a:
ja nie mowie po niderlandzku ani po ang

EMIRA napisał/a:
ja nie pracuje


ani pracy ani meldunku ani jezyka ani pieniedzy, no to jak chcesz tu wszystko zalatwic ?
Ja ci poradze zdaj mieszkanie zaznacz w woningstichting ze wszyscy sie wyprowadzacie , pojedz do polski rozwiesc sie odeslij do IND i do gminy gdzie twoj przyszly ex jest zameldowany , kopie rozwodu .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pią Lut 22, 2013 4:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
EMIRA
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 19
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 9:47 pm   

Spokojnie :)
meldunek w Holandii mam 3 lata .
mieszkanie mam przyydzielone , zwyczajnie ..socjalne.
owszem ,ja nie pracuje ale pracuje on ,
W ostatnim poscie pytalam czy do rejestracji malzenstwa zawartego poza holandia potrzebny jest odpis skrocony na formularzu miedzynarodowym (sa na nim tylko dane obojga mazlonkow oraz datych ich urodzenia, miejsce i data zawarcia slubu), czy potrzebny jest pelny odpis aktu slubu ale naturalnie tlumaczony na ang czy dutch?
Skrot myslowy zaistniec powstal w zw z tym .ze aby sie rozwiesc w holandii musze najpierw malzenstwo zarejestrowac w gminie tutejszej .
Kazde z nas jest zreszta innej narodowosci .
Proces rozwodowy w Holandii a raczej orzeczenie o jego rozwiazaniu jest o niebo prostsze niz w Polsce i nie wymaga ani swiadkow ani tez powodu takiej decyzji, a oprocz tego nie jest wazne czy partner/malzonek sie zgadza czy nie .

Tego sie dowiedzialam ale w zw .z watpliwosciami dot skroconego czy pelnego aktu slubu - zadalam pytanie na forum i jesli ktos wie..bardzo prosze o inf.
nieznajomosc jezyka jest ale jakos tam sie dogaduje ..
Dziekuje
Ostatnio zmieniony przez EMIRA Pią Lut 22, 2013 9:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 10:56 pm   

EMIRA napisał/a:

Proces rozwodowy w Holandii a raczej orzeczenie o jego rozwiazaniu jest o niebo prostsze niz w Polsce


Ale nie dla malzenstwa, ktore zostalo zawarte za granica a w dodatku przez dwie osoby roznych narodowosci. Tu sobie poczytaj:

http://www.internationaal...l-familierecht/

Nie wiem czy w Holandii w ogole ktos udzieli Wam rozwodu, na to pytanie i na inne odpowiedziec Ci moze tylko WYSPECJALIZOWANY w tej dziedzinie adwokat a tu na forum o ile mi wiadomo takiego nie ma :-) .
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 1:56 am   Re: Rozwod w Holandii + rezygnacja z mieszkania socjal.

(ja nie mowie po niderlandzku ani po ang)

[ Dodano: Sob Lut 23, 2013 1:57 am ]
nieznajomosc jezyka jest ale jakos tam sie dogaduje ..
 
 
EMIRA
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 19
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 12:47 am   

mocno punktujecie zamiast popatrzec/poczytac, ze w miare uplywu dni mam informacje znacznie lepsze niz te ktore od was otrzymuje.
W ostatnim poscie zadalam tylko jedno pytanie :''czy ktos orientuje sie jaki rodzaj/wersje aktu malzenstwa z usc polskiego trzeba przedlozyc w gemeenschap aby moc zarejestrowac malzenstwo w Holandii.
- czy skrocony odpis na formularzu miedzynarodowym (bez danych dot. rodzicow obojga malzonkow)
- czy pelny, ktory trzeba dopiero przetlumaczyc.
Reszta dot .form rozwiazania związku tutaj jest mi znana.
Dziekuję
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 1:42 am   

Cytat:
W ostatnim poscie pytalam czy do rejestracji malzenstwa zawartego poza holandia potrzebny jest odpis skrocony na formularzu miedzynarodowym (sa na nim tylko dane obojga mazlonkow oraz datych ich urodzenia, miejsce i data zawarcia slubu), czy potrzebny jest pelny odpis aktu slubu ale naturalnie tlumaczony na ang czy dutch?


Nie wiem tego na 100 % ale z tego co czytalam na forum to odpisu na formularzu miedzynarodowym nie trzeba tlumaczyc

ten drugi juz tak i potrzebny do tego jest tlumacz przysiegly
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 9:37 am   

EMIRA, skoro masz lepsze info to podziel sie nim z nami na przyszlosc bysmy innym mogli pomoc przekazaniem twojego lepszego info .
EMIRA napisał/a:
''czy ktos orientuje sie jaki rodzaj/wersje aktu malzenstwa z usc polskiego trzeba przedlozyc

pelny, ktory trzeba dopiero przetlumaczyc .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
EMIRA
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 19
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 10:08 am   

baileys napisał/a:
[b]EMIRA[/pelny, ktory trzeba dopiero przetlumaczyc .

I o to mi chodzilo ..sliczne dzieki. :026:

W miedzyczasie zdobylam troche info i moge (jesli komus to jest niezbedne) podzielic sie swoja nt. temat wiedza; chodzi o dokumenty, co przygotowac/dostaczyc adwokatowi i jak mniej wiecej przebiega droga aby zawarte niewazne gdzie malzenstwo rozwiazac w Holandii.
Takie sprawy na pewno nigdy nie sa niczyja wygrana ale niestety, kiedy nie da sie inaczej - trzeba sie rozstac. :062:
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 10:35 am   

EMIRA, no to podziel sie opisz co i jak .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
EMIRA
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 19
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 1:00 pm   

nie sądze, ze jestes zainteresowana/y akurat w tej chwili...choc moze sie myle albo wychodzisz z zalozenia, ze zawsze warto wiedziec bo (czego nikomu nie zycze) moze sie zdarzyc. :073:
Jesli zas ktos bedzie szukal takich info , chetnie podam na PW.
:039:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group