NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak sie starc o wize do Usa w Hollandii?
Autor Wiadomość
Kriss2009 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 3
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 8:07 pm   Jak sie starc o wize do Usa w Hollandii?

Na wstepie chcialbym bardzo pozdrowic wszystkich mieszkajacych w Hollandii. Interesuje mnie sprawa dotyczaca starnia sie o wize do Usa w Hollandii. Z tego co wiem to mozna sie strac poprzez ambasade Amerykanska ktora sie miesci w Amsterdamie i nie jest konieczne jechanie do polski a w moim przypadku do Warszawy. A moze ktos z WAS ma pojecie na ten temat i moglby sie z nim podzielic. dziekuje i pozdrawiam
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 8:21 pm   

Po pierwsze - musisz byc zemeldowany w Nl zeby tutaj starac sie o wize. Jesli spelniasz ten warunek to problemu z zlatwieniem wizy w NL nie ma.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Kriss2009 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 3
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 8:38 pm   

akurat nie jestem zameldowany.pracuje na kontrakcie itd.sa szanse w taki sposob
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 9:28 pm   

W takim razie nie masz szans na otrzymanie wizy w Holandii. Musisz starać się tam gdzie jesteś zameldowany.
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 9:40 pm   

przykro mi ale nawet jezeli bedziesz zameldowany tez nie dostaniesz Dopiero jak bedziesz obywatelem tego kraju Chyba ze chodzi Ci o wize studencka to załatwiasz przez biuro ,ktore Cie kieruje do szkoly czy tez na praktyke itp Poczekaj moze Obama cos zmieni ???? :038:
 
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 9:43 pm   

aknairam napisał/a:
przykro mi ale nawet jezeli bedziesz zameldowany tez nie dostaniesz Dopiero jak bedziesz obywatelem tego kraju Chyba ze chodzi Ci o wize studencka to załatwiasz przez biuro ,ktore Cie kieruje do szkoly czy tez na praktyke itp Poczekaj moze Obama cos zmieni ???? :038:
A myślałem,że Holendrzy nie potrzebują wiz do USA,a może się mylę.
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 9:46 pm   

nie mylisz sie !! holendrzy tak ! ale jak jestes zameldowany w holandii to jeszcze nie jestes holendrem

[ Dodano: Pon Sty 26, 2009 9:47 pm ]
zgadza sie ?
 
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 11:26 am   

Co Wy wypisujecie za bzdury. Sama ostatnio otrzymałam wiza do USA. I zasada jest taka:

JESTEŚ zameldowany w Holandii, możesz ubiegać się o wize w ambasadzie amerykańskiej w Holandii!!!!

To że Holendrzy nie potrzebują wizy do USA nie ma nic wspólnego z wizą amerykańską dla Polaków!! Nawet jeśli mieszkasz w Holandii i jesteś tutaj zameldowany! Dopóki nie masz onbywatelstwa holenderskiego - tylko polskie, potrzebujesz wizę do USA- nawet jeśli mieszkasz w Holandii i jesteś tutaj zameldowany! Ułatwienie jest takie, że jeśli masz meldunek tutaj, to o wizę możesz się starać tutaj.

Jęśli nie masz meldunku w Holandii- to o wizę starasz się w Polsce!! Nigdzie więcej. Jeśli zadzwonisz do ambasady amerykańskiej w Polsce- zapytają Cię gdzie jesteś zameldowany , bo to zależy gdzie będziesz mial rozmowę z konsulem o wizę. Generalnie prawi cała Polska podlega pod Warszawę i tam są spotkania, tylko województwa południowe, takie jak małopolskie itd, mają rozmowy w Krakowie.

Zresztą wszystkie informacje są na stronie ambsady amerykańskiej!!! I jeśli ktoś zamierza starać się o wizę to jest to tak poważna procedura że proponuję zadzwonić tam i zapytać o wszystko dokładnie, a nie temat poddawać dyskusji, gdzie każdy pisze swoje i nie wiadomo kogo słuchać..

:039:
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 12:41 pm   

aknairam napisał/a:
przykro mi ale nawet jezeli bedziesz zameldowany tez nie dostaniesz Dopiero jak bedziesz obywatelem tego kraju Chyba ze chodzi Ci o wize studencka to załatwiasz przez biuro ,ktore Cie kieruje do szkoly czy tez na praktyke itp Poczekaj moze Obama cos zmieni ???? :038:


Bzdura. Jest tak jak Ewa pisze.
Ambasada USA jest w Amsterdamie - moj kolega z pracy (jest z Rumunii) zalatwial tam wize 3 tygodnie temu.
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 2:40 pm   

No to ja musiałam cos przespac !! Bo wiem (z doswiadczenia) ze w Krakowie to sie trzeba dobrze napocic zeby dostac wize do USA ! I jeszcze moze powiedzcie o jakiej wizie mowa ? Bo tak jak pisalam studencka (to jest chyba J1 ?)to moze nie tak trudno tylko do 26 lat i trzeba byc uczniem A turystyczna dostac w Krakowie to graniczyło z cudem A to ze ja jestem zameldowana w holandii i dostane bez problemu ??? to byłoby super ! -dziekuje
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 2:51 pm   

Zasady przyznawania wiz polakom sa takie same w Krakowie/Amsterdamie/Pradze/Berlinie... I jak je spelniasz zasady to wize dostaniesz.

Moim skromnym zdaniem teraz nie powinno byc problemu z wiza turystyczna bo wszak kryzys i kto by chcial pracowac ;)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 3:00 pm   

ja przechodzilam przez to trzy razy w KRAKOWIE (koszmar) czwarty nie wypalił

[ Dodano: Wto Sty 27, 2009 3:01 pm ]
dlatego pisze ze byloby super proste gdyby tylko chodzilo o meldunek ale dobrze !!
 
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 7:18 pm   

m4rcin napisał/a:
Zasady przyznawania wiz polakom sa takie same w Krakowie/Amsterdamie/Pradze/Berlinie... I jak je spelniasz zasady to wize dostaniesz.

Moim skromnym zdaniem teraz nie powinno byc problemu z wiza turystyczna bo wszak kryzys i kto by chcial pracowac ;)


Dokładnie się zgadza wszystko.
Regulacje są stosowane to obywatelstwa a nie do krau w którym się akurat mieszka.

Tak na marginesie, to zasady przyznawania wizy turystycznej są indywidualne i nie generalizujcie że jest tak ciężko żeby ją dostać. Jeśli posiada się stałą pracę (bądź jesteś studentem), masz gdzie mieszkać i powody aby wracać do właśnego kraju, a także w papierach porządek- terminowe powroty z USA w przypadku poprzedniej wizy, oraz nikt nie ma konfliktów z prawem amerykańśkim, to wiza powinna być przyznana bez problemu. I też nie ma znaczenia czy jest to Kraków czy Warszawa, rozróżnienie jest ze względu na regiony Polski, a nie na to gdzie ciężej można dostać.
Poza tym nie dziwie się też że ludzie nie dostają wizy, jak klepią głupoty konsulowi, sama słyszałam (w Warszawie rozmowy odbywają się przy okienkach gdzie wszyscy ludzie mogą słuchać). Jedna Pani ględziła że była w Stanach na 3 miesiące na co konsul odpowiedział że nie na 3 tylko wróciła po 6 (kłamstwa), albo że jej siostra mieszka w USA 20 lat i jeszcze nie maamerykańskiego obywatelstwa, tzn. chce mieć ale jeszcze czeka. Jak się gada takie rzeczy to nic dziwnego że się dostaje odmowy.
A to że ciągle wymagają od nas wizę to też nie żadna niespodzianka, jak lubie wyjeżdzają na turystycznej a potem nielegalnie tam zostają i pracują.
A potem wszyscy mają pretensje..dlaczego te odmowy..bo przecież NAM POLAKOM się należy...
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 2:19 pm   

Drążąc temat wiz wiemy tyle ze: Polacy owszem traktowani sa wszedzie jednakowo i... jak masz meldunek ,mieszkanie ,pozycje ,konto w banku to reszta juz pikuś !
aha i jeszcze Kriss2009 :jak bedziesz na rozmowie z konsulem to nie zapomnij ważyc słowa
zebys czego głupiego nie powiedział :082:
no chyba ze \jestes po 60siątce to juz o nic Cie nie beda pytac !! :082:
 
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 6:49 pm   

aknairam napisał/a:

aha i jeszcze Kriss2009 :jak bedziesz na rozmowie z konsulem to nie zapomnij ważyc słowa
zebys czego głupiego nie powiedział :082:
no chyba ze \jestes po 60siątce to juz o nic Cie nie beda pytac !! :082:


Może nie tyle ważyć, co niczego nie ukrwać- to raz. A dwa to nawet po sześciesiatce pytają, nie rozumiem co to wogóle ma do rzeczy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group