NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
martwa ciaza zabieg usuniecia mial ktos...
Autor Wiadomość
iza30_1979
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 73
Skąd: s-gravenhage
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 5:23 pm   martwa ciaza zabieg usuniecia mial ktos...

jestemw 9tc i okazlo sie ze jest martwa teraz albo sam organizm to wydali albo czeka mnie zabieg wiecie moze jak on wyglada mial ktos
pozdrawiam
 
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 5:34 pm   

Jezeli ciaza jest martwa to trzeba isc na zabieg wylyzeczkowania,nie czeka sie az organizm sam usunie.Powinni tez wziazc martwy plod do badania,aby ustalic ewentualna przyczyne obumarcia.Idz jak najszybciej do lekarza.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
iza30_1979
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 73
Skąd: s-gravenhage
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 5:44 pm   

wlasnie dzis bylam na usg i okazalo sie to co sie okazlo skontaktowali sie od razu z moja prowadzaca polozna i ta od razu do mnie dzwonila i udzielila mi takiej informacji jesli do 17 lutego organizm sam nie wydali tego to wtedy mnie czeka zabieg
mam tylko kontrlolowac bole plamienia i goraczke
slyszlam od wielu osob ze najlepiej jest samemu wydalic poniewaz wtedy jest latwiej zajsc poraz kolejny w ciaze
 
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 6:12 pm   

Ale skad wiadomo kiedy ta ciaza obumarla i kazali czekac do 17-go?Przeciez moze wdac sie stan zapalny i infekcja.Na pewno lepiej samej wydalic,tez to slyszalam ale tyle czasu czekac?
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Dorisben 
Super gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 6:34 pm   

Robkam niestety w NL tak jest, kaza czekac... Moja kolezanka tez tak miala. Plod obumarl i nie bylo mowy o czyszczeniu... Tez bylam w szoku, bo przeciez plod moze po prostu zgnic... A to wiadomo czym grozi... Nie wiem co poradzic pytajacej, ja to bym udawala i robila cokolwiek oby tylko nie czekac az plod samoistnie sie usunie. Trzymam kciuki za ciebie.
 
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 7:02 pm   

Zreszta sama swiadomosc dla kobiety,ze nosi martwe dziecko jest moim zdaniem dolujaca.Co kraj to...
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 7:31 pm   

Ja mialam taki zabieg ciaza obumarla w 6 tyg ale dowiedzielismy sie w 13 tyg wiec o czekaniu juz nie bylo mowy skoro i tak sie plod nie wydalil. Dowiedzielismy sie w niedziele a w czwartek juz bylam w szpitalu. Mozna wybrac rodzaj znieczulenia ja wybralam pelna narkoze bo byl to w ogole moj pierwszy zabieg pod narkoza i po prostu nie chcialam byc czasciowo przytomna. Zabieg jest bardzo szybki okolo 20 min, najpierw polezalam okolo 45 minut na sali ogolnej (moj maz mogl byc ze mna caly czas) pozniej przewieziono mnie na sale przedoperacyjna (tam rowniez mogl byc obecny moj maz co bardzo mi pomagalo). Kolejny etap to narkoza i zabieg ... w momencie wybudzenia z narkozy moj maz juz na mnie czekal przy lozku, przewieziono mnie na sale ogolna gdzie spedzilismy okolo 6-7 godzin na obserwacji. Podano cos do jedzenia, pielegniarka pomgala mi wyjsc do toalety, dostarczala czopkow przeciwbolowych, kontrolowala czy nie ma krwotoku. Pozniej wypisano nas do domu. Dostalam duzo wsparcia od calego personelu za co jestem im bardzo wdzieczna. A w kolejna ciaze zaszlam 2 miesiace pozniej bez problemow i teraz zostalo mi 30 dni do rozwiazania. I wlasnie tego Ci zycze z calego serca. Wszystko bedzie dobrze a czekanie okolo 14 dni jest tu norma bo jesli mozna uniknac zabiegu to warto sprobowac.
Ostatnio zmieniony przez aga910 Śro Lut 04, 2009 7:34 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
AgaL
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 67
Skąd: Haga
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 7:41 pm   

No ja też mam podobną sytuację i mam czekać 14 dni a jak nie to zabieg. Też na początku zdziwiło mnie, że trzeba czekać ale zawsze lepiej jak płód sam sie usunie.
 
 
 
a08083 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 18 Maj 2007
Posty: 49
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 2:37 pm   

I mnie to spotkało...w 10 tc okazało się,że jest martwa.Na czyszczenie czekałam 1,5 tygodnia.Byłam tym oburzona,ale lekarz powiedział,że tak trzeba i że jest to dla mojego organizmu jak najbardziej bezpieczne.To był straszny czas...psycha siadała.Jak mozna pozwolic kobiecie tak długo chodzić z martwą ciążą???Chyba nigdy nie zrozumiem tutejszych lekarzy i ich metod leczennia...brak słów...
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 3:01 pm   

Uwazam,ze w takiej sytuacji kobieta rowniez powinna miec prawo wyboru - czy czekac na samoistne wydalenie plodu czy czyszczenie.Psychika kobiety jest bardzo wazna.Poza tym jednak jest ryzyko zakazenia,kobieta powinna byc wtedy pod kontrola a nie sama pilnowac ewentualnych plamien czy goraczki...brak slow.

Iza3-_1979 trzymaj sie dziewczyno.Mam nadzieje,ze wszystko dobrze sie skonczy czego bardzo Ci zycze.
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 7:36 pm   

Dziewczyny w szpitalu w ktorym ja bylam kobiety maja prawo wyboru (znajoma wlasnie boryka sie z problemem poronienia samoistnego) wystarczy powiedziec ze sie nie chce czekac na wydalenie. Niestety termin zabiegu nie jest zalezny od naszej woli a od kolejki (nie oszukujmy sie duzo jest zabiegow aborcyjnych robionych dziennie i jesli nie ma zagrozenia zycia matki nikt nie wpycha kobiet z martwa ciaza bez kolejki). Ona dostala termin oddalony o 8 dni od chwili diagnozy. Mozna dyskutowac na temat psychiki kobiecej ale zaraz ktos moze powiedziec ze tak samo czuje sie kobieta czekajaca na aborcje i nie chce przedluzac tego momentu nawet o jeden dzien. Niezaleznie od naszych pogladow prawo dziala na wszystkich jednakowo.
 
 
 
cudna_lisse
Poczatkujacy

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 45
Skąd: Lisse
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 8:57 pm   

ja tez niestety doswiadczylam tego, o czym piszecie ... i rowniez musialam czekac, az organizm sam wydali martwy plod. No i czekalam ... gdybym wiedziala co mnie czeka, to bym nie ruszyla sie ze szpitala na krok, dopoki nie mialabym zabiegu lyzeczkowania !! Wydalenie plodu wyglada jak normalny porod - z niesamowitym krwawieniem, bolami, skurczami ... mnie dopadlo o 3 w nocy ze srody na czwartek a skonczylo sie w sobote po poludniu, po wydaleniu ostatniego "kawalka", ktory zalegal w macicy. Byl to dla mnie taki szok, ze chyba nie musze pisac ... Przezylam to strasznie, bo nie wiedzialam jak to tak naprawde wyglada i nikt nie pofatygowal sie, zeby mi to naswietlic.
 
 
 
AgaL
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 67
Skąd: Haga
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 10:13 pm   

a czy aborcja nie jest dokonywana w klinikach, które sie tym zajmnują a nie w szpitalach? aborcja to dobrowolne usunięcie niechcianej ciąży a nie ciąży martwej.
Ostatnio zmieniony przez AgaL Czw Lut 05, 2009 10:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 10:26 pm   

aga910 napisał/a:
Mozna dyskutowac na temat psychiki kobiecej ale zaraz ktos moze powiedziec ze tak samo czuje sie kobieta czekajaca na aborcje i nie chce przedluzac tego momentu nawet o jeden dzien. Niezaleznie od naszych pogladow prawo dziala na wszystkich jednakowo.


Aga nie gniewaj sie ale uwazam ze to porownanie jest nie na miejscu...
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 12:47 pm   

AgaL na 100% sa kliniki wyspecjalizowane ale wiem ze w szpitalu w ktorym ja bylam tez sa wykonywane.

Witch dlatego napisalam ze niezaleznie od naszych pogladow a wierz mi moje szczegolnie po tym co sie stalo sa bardzo dalekie od liberalizmu. Jednak trzeba byc obiektywnym i pamietac ze nie kazda ciaza jest wynikiem radosnego (sorry za wyrazenie) puszczania sie na prawo i lewo a czesto gwaltow dokonywanych przez np wlasnych partnerow itd. No ale to juz nie na temat

Moim zdaniem kobieta powinna sama wybierac czy chce czekac na wydalenie martwej ciazy czy nie
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group