NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Mar 17, 2014 11:15 am
ZORGTOESLAG
Autor Wiadomość
marte78 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 191
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 6:13 pm   ZORGTOESLAG

mam ogromna prosbe do forumowiczow.posiadam juz numer digid i chce teraz za pomoca internetu zlozyc dokumenty o zorgtoeslag.problem jest w tym,ze nie znam jezyka holenderskiego prosze wiec o instrukcje krok po kroku.dziekuje z gory za pomoc.
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 6:35 pm   

http://translate.google.pl/translate_t# Możesz tutaj sama przetłumaczyć sobie całe strony
 
 
pikipiki 
Poczatkujacy

Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 12
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 12:34 pm   Re: ZORGTOESLAG

marte78 napisał/a:
mam ogromna prosbe do forumowiczow.posiadam juz numer digid i chce teraz za pomoca internetu zlozyc dokumenty o zorgtoeslag.problem jest w tym,ze nie znam jezyka holenderskiego prosze wiec o instrukcje krok po kroku.dziekuje z gory za pomoc.


a ja mam pytanko, jak uzyskac ten numer digid? I prosilabym o pomoc w rozwiazaniu pewnej, niejasnej dla mnie kwestii. Chodzi o te dofinansowania. Na wielu forach znalazlam informacje, iz nalezy ubezpieczyc sie w 4 miesiecznym terminie od dnia zameldowania badz podjecia pracy. Ja zaczelam w listopadzie prace, a wiec temin mijalby mi w marcu. Ubezpieczylam sie od 17.02.09. I tu pojawia sie moje pytanie: czy moge ubiegac sie o dofinansowanie w tym roku?I jesli tak to za ktory rok. Poniewaz na stronie zorgtoeslag sa dwie opcje: za rok 2008 i 2009. Wiec jesli chcialabym by placili mi dodatek za ten rok, to musze przypuszczalnie stwierdzic ile zarobie?? czy jak to jest. Prosze o pmoc i dziekuje :)
 
 
jolcia88 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Gru 2008
Posty: 190
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 12:37 pm   

Tak dokladnie tak " przypuszczalnie " dla ludzi z kontraktem jest to latwe dla innych niestety
trzeba pomyslec...Pamietaj by jako "date startu " wypelnic 17.02.09 a nie od stycznia.

Co do digid bylo o tym troszke na forum - https://applicaties.digid.nl/aanvragen


:039:
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 12:39 pm   

Pozatym ubezpieczyc musisz sie od dnia podjecia pracy... Na ubezpiecznie masz 4 miesiace ale to nie oznacza, ze ubezpieczasz sie od piatego miesiaca...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
jolcia88 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Gru 2008
Posty: 190
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 12:40 pm   

No ale chyba kary nie dostanie ? :?:
 
 
Coccolinco 
Super gaduła

Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 292
Skąd: skontowni
Wysłany: Śro Lut 25, 2009 12:13 pm   

Czy to prawda, że formularz o dofinansowanie musi przyjść na mój adres zameldowania w Polsce? a nie da rady żeby przyszedł na mój adres korespondencyjny w Holandi? czy może można go jakoś samemu odebrać?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Lut 25, 2009 12:18 pm   

jolcia88 napisał/a:
No ale chyba kary nie dostanie ? :?:


Jesli ubezpieczyla sie od piatego miesiaca, to moze dostac kare za brak ubezpieczenia przez pierwsze cztery.
Ja sue ubezpieczalem w czwartym miesiacu po zameldowaniu i musialem zaplacic za te 3 miesiace wstecz bo inaczej narazilbym sie na kare
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Lut 25, 2009 12:26 pm   

Coccolinco napisał/a:
Czy to prawda, że formularz o dofinansowanie musi przyjść na mój adres zameldowania w Polsce? a nie da rady żeby przyszedł na mój adres korespondencyjny w Holandi? czy może można go jakoś samemu odebrać?


List przychpodzi zawsze na STALY adres. Jak jestes zameldowany w Holandii, to przyjdzie na Holenderski. Jezeli masz tu tylko adres korespondencyjny- pojdzie do Polski.
 
 
 
pawelmichal 
Poczatkujacy
pawel

Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 4
Skąd: pl
Wysłany: Śro Lut 25, 2009 8:39 pm   

mam do was pytanie ja w tamtym roku skonczylem pracowac w holandi a dostalem teraz pismo z balastingu ze oni mnie nadal ubezpieczaja w 2009 i chca mi wyplacic zorgtoeslag, jak mozna zrezygnowac tzn odwolac ten zortoeslag za 2009, sa jakies oficjalne druki zeby ja wypelnic i im odeslac? jasli kto wie zna moze strone www z takimi drukami to bede wdzieczny, pozdrawiam
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Śro Lut 25, 2009 9:14 pm   

http://www.toeslagen.nl/p...orgtoeslag.html
tu masz program który musisz pobrać i wtedy bez trudu zatrzymasz wypłatę dodatku
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
pawelmichal 
Poczatkujacy
pawel

Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 4
Skąd: pl
  Wysłany: Śro Lut 25, 2009 9:40 pm   

hehehe ale ktory to program????? tam jest ich tyle ze nie wiem ktory wybrac
 
 
jolcia88 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Gru 2008
Posty: 190
Wysłany: Śro Lut 25, 2009 9:51 pm   

Aanvraag- en wijzigingsprogramma huur- en zorgtoeslag 2009
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Lut 25, 2009 9:52 pm   

Ja tam widze jeden program...
"Aanvraag- en wijzigingsprogramma huur- en zorgtoeslag 2009" -> http://www.toeslagen.nl/p...g2009/download/
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
agnieszka280 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 45
Wysłany: Śro Lut 25, 2009 9:57 pm   zorgtoeslag

Mam pytanie,orientujecie sie moze czy zorgtoeslag mi sie nalezy jesli nie pracuje (zajmuje sie dzieckiem) mam ubezpieczenie i meldunek
Z gory dzieki za odpowiedz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group