NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Samochodem po Europie (południowej)
Autor Wiadomość
kristoff 
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 7
Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 1:11 pm   Samochodem po Europie (południowej)

Wybieram się z rodzinką na urlop samochodem po Europie. Może ktoś z Was tak podróżował? Poleca jakieś miejsce, hotelik albo trasę? :039:
 
 
filnec 
Gaduła


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 168
Skąd: Twente / Hengelo
Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 7:07 pm   

Fajne wakacje planujesz, przynajmniej podoba mi się ta forma. W naszym przypadku były to wypady 2-3 tygodniowe (w zasadzie objazdówki z 1-3 dniami w jednym miejscu). Jeśli masz dużo czasu warto na pewno pojechać wzdłuż wybrzeża od Livorno do Gibraltaru, po drodze tyle ciekawych miejsc, wtedy wracając możesz zahaczyć np o Andorę oraz zamki nad Loarą. Hoteli wszędzie pełno na www.booking.com, we Francji natomiast warto się zatrzymać w jednym z hoteli Etap. Powodzenia
 
 
 
kristoff 
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 7
Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 9:32 am   

Właśnie myślałem o wybrzeżu może od np. Cartagena lub bliżej Barcelona po Toulolon (może i Grenoble) do Rzymu po Wenecję. Fajne plany, tylko czy 2-tygodnie starczą na to wszystko :119:
 
 
filnec 
Gaduła


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 168
Skąd: Twente / Hengelo
Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 10:37 am   

Jeśli miałbyś przeznaczyć "tylko" 2 tygodnie na tą podróż to zrezygnuj z Rzymu (sam on wymaga co najmniej 4 dni zwiedzania). A Cartagena może być dobrym początkiem (ładne miejsce strategiczne) jeśli droga do niej będzie równie ciekawa (np przez Bilbao, Saragossę i Madryt) która sama może zająć minimum 5 dni. Pomyśl co dalej, Barcelona owszem, dalej Girona, Lazurowe wybrzeże i czas dobiegł końca. Jadąc z północy dokonujesz wyboru czy chcesz jechać przez Francję czy Szwajcarię (ja wybrałem Szwajcarię ze względu na Zurich i Lichtenstein i ...tańsze winiety). Powinieneś przede wszystkim zdecydować czy bardziej ci na Włochach czy Hiszpanii zależy (Francji nie unikniesz siłą rzeczy) bo ... 2 tygodnie to naprawdę mało (względnie). Oczywiście wszystko zależy od ciebie i twoich możliwości :)
 
 
 
majuga 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 362
Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 9:03 am   

fajna jest droga wzdloz costa brava. od barcelony do cap creus. podobno najbardziej malownicza nad morzem srodziemnym...o ile wierzyc przewodnikom ;-) . warto zatrzymac sie w tossa de mar i cadaques (gdzie jest dom-muzeum Daliego - ostry kicz zreszta i gdzie widac wszysktie krajobrazy z jego obrazow).


:039:

[ Dodano: Pią Kwi 17, 2009 10:33 am ]
i jeszcze klasztor Monserrat z 50 km na wschod od barcelony. jest tam tez hotel. niezbyt tani, ale moze maja jakies promocje dla rodzin:-).
 
 
agie 
Poczatkujacy


Wiek: 45
Dołączyła: 10 Lis 2008
Posty: 47
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 10:13 pm   

hej, ja co prawda samochodem podrozowac nie bede ale w lipcu wybieram sie pociagiem na pare dni na poludnie Francji, od Marsylii gdzies dalej w kierunku Wloch jesli ktos poleci i doradzi co zobaczyc a co lepiej omijach bede wdzieczna!!
 
 
 
filnec 
Gaduła


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 168
Skąd: Twente / Hengelo
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 2:54 pm   

oczywiście wiele miasteczek na południu Francji ma swój urok , zwłaszcza tych mniejszych (jak saint-tropez,casis,san remo we włoszech), w dużych miastach poza ładnymi nabrzeżami na nic szczególnie uwagi nie zwróciłem. Tylko nie wiem czy w tych mniejszych staje pociąg. Poza tym warto zahaczyć o Cannes, mOnaco (!!) .... gdy będziesz już we Włoszech zobacz sobie Genuę (ważne miasto handlowe od renesansu i do dziś), ładne też. Bym zapomniał, w Cap Brum jest piękna plaża i skałki.
Sam uważam że na lazurowe wybrzeże trzeba poświęcić parę ładnych tygodni !
 
 
 
agie 
Poczatkujacy


Wiek: 45
Dołączyła: 10 Lis 2008
Posty: 47
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 6:37 pm   

heh ok dzieki tym razem mam 5 dni ale jak sie spodoba to na pewno wroce w koncu to niedaleko:)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group