NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Anglojęzyczna praca IT w Amsterdamie
Autor Wiadomość
majuga 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 362
Wysłany: Sob Sie 08, 2009 5:41 am   

dzieki serdeczne za odpowiedz:-).
mi za to troche zeszlo. Kuzyn jest operatorem i infrastrukturowcem.
 
 
cool_runnin 
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 4
Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 11:34 pm   

witam,


podbijam watek. znalazlem forum przez przypadek.


jestem inzynierem (absolwentem) po AGH. kierunek: automatyka i robotyka (elektryczna). znam nastepujace jezyki programowania: MATLAB (najlepiej), C#, C++, PLC (Allen-Bradley). praktyk niestety nie mialem "super-hiper", wiec doswiadczenie moje oceniam realistycznie -> 0. moja znajomosc jezykow obcych:

angielski - poziom B2
niemiecki - poziom B1
hiszpanski - poziom A2

po jakiemu mam wyslylac/pisac CV ? (ENG czy DE ?)

myslicie, ze mam jakies szanse na prace w NL ? dokladnie chodzi mi w moim zawodzie, czyli z anglielska to sie zwie: Control/Automation/Mechatronic Engineer. :031:

szukam pracy od maja i narazie szlag mnie trafia :013: wysylalem juz kilkanascie CV do niemiec i UK... ale pomyslalem sobie, ze jest jeszcze taki kraj jak NL :043:

i jeszcze jedno. jak to jest z praca w duzych miastach. nie chcialbym mieszkac na zadu..iu, wsiach, itd., poniewaz przyjade ewentualnie sam, jestem SINGLE i musze miec rozne rozrywki i rzeczy do robienia + poznawania jak najwiecej osob i szukania durgie polowki :030: poza praca a z tego wynika ze praca musi byc w dobrym miejscu. (czyt. duze miasto). chyba, ze tam we wszystkich miejscowosciach sa:
-boiska do kosza
-silownie
-parki z alejkami - pojezdzilbym na rolkach :026:
-baseny
-kursy jezykowe
- ...


prosze o podanie jak najwiecej dobrych stron z ofertami. bo jak narazie jak szukam na

TROVIT
JOBOMAT
EURES (o zgrozo od maja sie NIKT nie odezwal..)


i co najwazniejsze - bo byc moze ja zle robie, ze SZUKAM PRACY z POLSKI a nie na miejscu ? czy mam tu przyjechac, miec zameldowanie, adres, itd ??
Ostatnio zmieniony przez cool_runnin Wto Wrz 08, 2009 11:49 pm, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Tymek 
Gaduła


Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 161
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 8:07 am   

Jak jesteś dobry a nie jest to tylko twoje wydumane myślenie (taki żart) to
zgłoś się do Huxley oni zajmują się informatykami. Jeżeli faktycznie Angielski
masz na B2 to nie powinieneś mieć problemów w Holandii. CV po Angielsku.
Nie musisz być zameldowany na terenie NL, jak bedą cię chcieli to dostaniesz
zwrot za przyjazd na 1 rozmowę (ja tak miałem). Jak cię ktoś zatrudni to
powinieneś dostać relokacyjne.
Wszędzie masz parki i alejki rowerowe ;) Taki to kraj.
A w centrum zazwyczaj jest drogo i bardziej opłaca się mieszkać poza centrum.
Dobra komunikacja pozwoli ci szaleć za drugą połową w centrum i mieszkać na wsi ;)
Oczywiście jak te GigaBajty panienek już ci się znudzą ;)
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 8:07 am   

Monster.co.uk i podaj, ze szukasz pracy w NL :)
Ja tak zrobilem i po 2-3 miesiacach do mnie zadzwonili i ... pracuje
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
cool_runnin 
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 4
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 10:41 am   

smieszna ta str monster.co.uk

w jakims flashu czy innym badziewiu...


nie moge dodawac kolejnych certyfikatow bo nic sie nie da napisac w pustych polach.

a teraz wylogolwalem sie i juz nie moge sie zalogowac ponownie :038:

po wpisaniu emaila + hasla przenosi mnie na strone startowa, gdzie moge ponownie wybrac zalogowanie sie :021:

uzywam explorera - pod opera tez takie problemy.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 10:44 am   

http://www.monsterpolska.pl/ masz po polsku.
baza wszystkich krajow jest wspoldzielona
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Marekrlc 
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 4
Skąd: Varsselder
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 11:04 am   

Panowie i ja sie dolacze do rozmowy,
Mieszkam od 3 miesiecy w Holandii przy granicy z Niemcami (30km na wschod od Arnhem).
Studiowalem na Politechnice w Gliwicach Automatyke i Robotyke ale zycie tak sie ulozylo ze po zaliczonym 1 roku musialem rozpoczac prace w Polsce i studiow nie mialem jak kontynuowac :011: . Bedac teraz w Holandii pracuje w IT, wszystko ok, ale KONIECZNIE chce skonczyc tutaj studia - znam angielski biegle (pracowalem w PL na helpdesku z ang.) Znacie moze jakies uczelnie tutaj, na ktorych mozna studiowac informatyke po angielsku? Holenderskiego sie ucze i znam na razie malo, dlatego tylko angielski wchodzi w gre. Bylbym baaaaardzo wdzieczny za wszelka pomoc :039:

Pozdrawiam!
 
 
 
cool_runnin 
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 4
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 8:58 pm   

czy da sie dolaczyc zdjecie na monster ? i czemu tylko cv w formacie micosyu -> DOC. a gdzie pdf ?


co to jest ten huxley bo nie wiem, gdzie szukac....


jeszcze pytanko probablistyczne:

czy mam sie w PL rejestrowac jako bezrobotny (ubezpieczenie). ? bo jak wiemy stoi sie czasem w kolejce od 4 rano zeby cokolwiek zalatwic a i jak dostane przeciez prace w jakimkolwiek kraju na zachod, to chyba mi daja ubezpieczenie. wiec moge nie miec czasu sie wracac i znowu stac w kolejce w urzedzie, zeby sie wypisac.... jak wy zescie robili ?
Ostatnio zmieniony przez cool_runnin Śro Wrz 09, 2009 9:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 9:00 pm   

ja cv'ke klepalem na www. nie bawilem sie w doc'e
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Tymek 
Gaduła


Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 161
Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 10:10 pm   

cool_runnin napisał/a:
co to jest ten huxley bo nie wiem, gdzie szukac....

Jak nie umiesz znaleźć to raczej jako informatyk nie masz tutaj szans.
 
 
cool_runnin 
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 4
Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 12:24 am   

Tymek napisał/a:
cool_runnin napisał/a:
co to jest ten huxley bo nie wiem, gdzie szukac....

Jak nie umiesz znaleźć to raczej jako informatyk nie masz tutaj szans.


a ty umiesz czytac ?

gdzie pisalem, ze chce byc informatykiem ?

UPDATE
znalazlem ta stronke. i wyglada na to, ze oferty w niej sa skierowane dla profesjonalistow... ludzi z co najmniej 2-3-4 letnim doswiadczeniem.

a ja - jak pisalem wyzej takowego NIE POSIADAM. ale wiem b. dobrze, ze Zachod oferuje wiecej mozliwosci bycia stazysta (trainee) + rozpoczecia kariery, niz Polska. dlatego tez szukam poza granicami. mam kontakt z dziewczyna, ktora siedzi w DE. obrona w roku 2006 po polibudzie i spokojnie znalazla prace... jako swiezy inzynier. no ale wtedy jeszcze kryzysu nie bylo i znala niemiecki na poziomie niemal jezyka ojczystego. teraz jest przestoj...
Ostatnio zmieniony przez cool_runnin Czw Wrz 10, 2009 12:28 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Tymek 
Gaduła


Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 161
Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 8:17 am   

cool_runnin napisał/a:
gdzie pisalem, ze chce byc informatykiem ?

To co robisz w tym temacie ????
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 3:39 pm   

jsobanski napisał/a:


Ostatni "zlot" byl prawie pol roku temu. Moze zrobimy jakas powtorke? :-)

:202:
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
ghambit 
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 108
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 6:03 pm   

Do cool_runner Jeżeli wydaje Ci się że wyślesz gdzieś swoje CV i zaczną walić do Ciebie tłumy to muszę Cię rozczarować, bez języka holenderskiego będziesz dostawać oferty które zostały odrzucone przez osoby z znajomością tego języka. Pracowałem przez długi czas w cisco, gdzie przychodziło sporo CV od polaków, czego nie wiedzieli pytali mnie bo byłem jednym z dwóch ale dzieliły nas wydziały i powiem Ci że nikt nie myślał tam nawet odpisywać do osób które nie przebywają w Holandii, jeżeli poprosili kogoś na rozmowę to nie czekali aż przyjedzie z Polski.

Jeżeli znasz język Angielski dobrze, to radziłbym Ci uderzać w kraje takie jak Anglia czy Irlandia i mówię Ci to jak kolega po fachu. Spora cześć softów z jakimi się zetkniesz będzie w języku holenderskim, druga sprawa to jest koniec roku, więc sporo firm wstrzymało rekrutację że względu na koszty których nie chcą ponosić do końca roku.

Jeżeli jesteś jednak zdeterminowany na Holandie, i chcesz mieć dobrą prace tutaj to przyjedz, zapisz się do szkoły zainwestuj w 3 miesięczny intensywny kurs, ucz się w domu języka, wtedy zobaczysz ile naprawdę fajnych ofert będziesz miał. Pozdro
 
 
12piotr 
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 3
Wysłany: Śro Gru 23, 2009 2:24 pm   

hej.

to ja moze z innej beczki.
prosze o informacje jak z kosztami akomodacji tam na miejscu. tzn. ile trzeba miec mniej wiecej zeby moc planowac wyjazd.

chcialem wyjechac ze swoja dziewczyna. tutaj mam prace na stale. pracuje od prawie 10 lat w tej samej firmie.
wiec planujac wyjazd musial bym sie wczesniej zwolnic - 3 miesieczny okres wypowiedzenia. sprzedac mieszkanie. pozamykac wszelkie inne sprawy. no NL chcialbym wyjechac na stale.

4 lata w administracji ms (domena) - 1000 stacji klienckich. pozniej przeszedlem do developmentu. 5 lat. zajmuje sie duzymi webaplikacjami c# .net. ostatnia (ITIL) wdrozona w 100 oddzialach naszej firmy na swiecie.
tak naprawde to nie wiem czy porywac sie z motyka na slonce, podobno kryzys przeciez wszedzie. w tej chwili zarabiam tutaj 5k pln na reke. problemem jest to ze atmosfera w pracy zaczyna sie psuc. tna terminy - zespol sie rozpada.

bardzo bylbym wdzieczny za informacje o kosztach wstepnych jakie musial bym na ten cel zarezerwowac.

mam 34 lata - czy nie beda mnie traktowac jako emeryta w tych sprawach?

[ Dodano: Sro Gru 23, 2009 6:41 pm ]
odswieze jeszcze na chwile temat.

powodem mojego wyjazdu jest chec zmiany obecnego trybu zycia i odciecie sie od meczacej przeszlosci.

byly nawet chwile zwatpienia kiedy to kompletnie chcialems ie przekwalifikowac i zaczac od np 'wozenia kwiatow' <-- tak dla odpoczynku mentalnego.

jesli chodzi o angielski to raczej nie ma problemu. w pracy uzywamy go nacodzien. robimy support wielu krajow jesli chodzi o nasze aplikacje.

we wczesniejszym poscie pisalem o kosztach akomodacji. tak naprawde chodzil o mi o to ile mniej wiecej trzeba miec przygotowane zeby moc zaczac nowe zycie w holandi? wiem o srednich kosztach wynajmu mieszkan, srednie zrobki, wyzywienie, podatki - naczytalem sie juz o tym z tego forum.

ale gdybyscie mieli napisac ile was mniej wiecej kosztowalo przeniesienie sie do holandi i start od zera w nieznanym to bylbym bardzo wdzieczny.
ile trzeba miec przygotowane na boku: 10k pln, 20k pln, wiecej?

druga sprawa to ten moj okres wypowiedzenia. raczej zadna powazna firma nie rozmawia z kims kto ma tak dlugi okres wypowiedzenia. musial bym sie wczesniej zwolnic z pracy i zaplanowac conajmniej kilkumiesieczny okres wiszenia w powietrzu bez dochodow i do tego ze znacznymi wydatkami.
dlatego pytam wlasnie o te usrednione orientacyjne koszty w waszym przypadku.

dzieki.

[ Dodano: Pon Gru 28, 2009 12:09 pm ]
bardzo prosze o informacje zwrotna jesli w ktorejs z waszych firm zwolnil by sie jakis etat dla developera C# .net + Oracle z 5cio letnim doswiadczeniem w duzej firmie z kapitalem US (okolo 60.000 pracownikow concern, 5000 w oddziale w ktorym pracowalem).

Info o mnie tutaj: http://www.piotrtal.w.inds.pl/cv/cv.doc

dziekuje z gory.
Ostatnio zmieniony przez 12piotr Śro Gru 23, 2009 6:43 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group