NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Infekcja jamy ustnej
Autor Wiadomość
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 5:25 pm   Infekcja jamy ustnej

Witam,
cos czuje, ze to wlasnie w tym dziale bde zaladac najwiecej tematow :D ale do rzeczy:

okolo czwartku poprzedniego tygodnia w miejscu zaczelam odczuwac pierwsze objawy infekcji. Dokladnie zlokalizowana jest ona w miejscu, w ktorym konczy sie gorna szczeka (za ostatnim zebem znajduje sie dobrze wyczuwalne zaglebienie). Miejsce to jest opuchniete, zaczerwienione, czasem krwawi i nieziemsko boli :S Bylam w piatek u lekarza, dostalam antybiotyki ale biorac je juz 3 dni stwierdzam, ze nie wydaja sie one dzialac :/ W aptece pani poiwiedziala mi, ze powinnam udac sie do lekarza dopiero po pelnym tygodniu od wystapienia pierwszych obiawow, wiec czekam, ale moje pytanie jest nastepujace: czy zna ktos moze jakies sposoby (rumianek przegral walke) lub preparaty dostepne w Holandii, ktore przynajmniej pomoga zmniejszyc obrzek i usmiezyc bol? W Polsce znam kilka dostepnych preparatow ziolowych, ktore dzialaja antybakteryjnie i przynosza ulge, ale jak narazie na taki sie tutaj nie natknelam. Moze ktos cos doradzic?
 
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 5:49 pm   

Sprobuj moze pukac szalwia. Jest jak najbardziej wskazana do plukania jamy ustnej.

Szybkiego powrotu do zdrowia :039:
 
 
ewunia1380 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 67
Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 6:06 pm   

a moze sol pomoze ja rowniez zycze szybkiego powrotu do zdrowia :039:
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 6:50 pm   

Moj dentysta na te sprawy przepisuje mi Chloorhexidine 0.2% (mondspoeling) dostepne w aptece bez recepty :039:
 
 
dachma 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 43
Dołączyła: 03 Wrz 2008
Posty: 58
Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 9:11 pm   

Jakis czas temu miałam podobne zapalenie, oprócz antybiotyku, który brałam (zaczął on działac po 2,5 dnia) płukałam jame ustna woda z solą, szałwią i co bardzo pomagało...nacierałam dziąsła godzikami!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group