NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Wto Mar 12, 2013 7:36 pm
mieszkanie spoldzielcze w prezencie od znajomego
Autor Wiadomość
madzialena 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 03 Sty 2007
Posty: 55
Wysłany: Czw Wrz 04, 2008 4:18 pm   mieszkanie spoldzielcze w prezencie od znajomego

nie wiem czy dobrze zatytulowalam mojego posta :) .chodzi o to,ze moj i mojego chlopaka znajomy (nie polak) dostal 5 lat temu mieszkanie ze spoldzielni.ale jego zycie tak sie potoczylo,ze w tym mieszkaniu mieszkal tylko okolo roku a od czterech lat pomieszkuje tam tylko czasami.w sumie to mieszkanie nie jest mu juz potrzebne.i zaproponowal nam w ramach wdziecznosci prezent w postaci tego mieszkania.chce je nam po prostu dac.czy jest to mozliwe i do zrealizowania?czy on naprawde moze to mieszkanie przepisac na nas tak bez zadnych oplat i niczego?czy spoldzielnia na to sie zgodzi?
jezeli wiecie cos na ten temat to prosze napiszcie!serdecznie dziekuje!!!
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Czw Wrz 04, 2008 4:56 pm   

raczej watpie zeby spoldzielnia sie na to zgodzila ( chociaz zycze wam tego z calego serca),ale wiem na swoim przykladzie ze ja dostalam mieszkanie moj maz sie tam zameldowal dopiero po zadniu starego mieszkania to musielismy to zglosisc do spoldzielni mieszkaniowej ze on jest wspolkokatorem i ze jesli cos sie ze mna stanie to on tam moze pozostac , inaczej bylby dzikim lokatorem .No ale wszystko zalezy od spoldzielni najlepiej tam sie dowiedzic.


Zycze powodzenia
Monika
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Czw Wrz 04, 2008 11:03 pm   

U mnie sytuacja byla taka, ze zostalam zameldowana w mieszkaniu mojego pana ;) pani w spodzielni powiedziala, ze po 3 latach mam takie same prawa do tego mieszkania jak i jego pierwszy lokator.
 
 
 
fasola 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 3
Skąd: Dordrecht
Wysłany: Pią Wrz 05, 2008 12:17 am   

Szczegółów nie znam, ale wiem, że moja znajoma dostała mieszkanie spółdzielcze po znajomych. Nie wiem jak to wyglądało, ale wiem, że znajomi dali jej znać, że się wyprowadzają i ona to mieszkanie teraz ma.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Wrz 05, 2008 12:29 pm   

madzialena,
    Pierszenstwo w otrzymaniu mieszkania spoldzielczego maja zawsze najblizsze osoby; maz, zona zwiazek partnerski -formalnie zarejestrowany w gemeente ,brat, siostra o ile jedna z wymienionych osob jest zameldowana w danym mieszkaniu i to za zgoda spoldzielni... na pisemna prosbe glownego lokatora Trzeba tez pod danym adresem mieszkac przez okres 2 lat razem z lokatorem To ze jakis znajomy znajomemu zalatwial po znajomosci nie wchodzi absolutnie oficjalnie w gre ...nieoficjalnie tak!
    Nie wydaje mi sie tez aby spoldzielnia mieszkaniowa szla na takie uklady i rozdawala mieszkania komu sie da. Zeby dostac mieszkanie trzeba spelniac pewne wymagania miedzy innymi finansowe. Nasi forumowicze poruszali juz taki temat mozesz o tym poczytac na forum chocby tu http://www.niedziela.nl/f...niowe&start=105 Trzeba sobie tez uswiadomic ...ze w kolejce oczekujacych na mieszkanie spoldzielcze sa nie tylko Polacy na takie mieszkania czekaja rowniez mniej zamozni obywatele tego kraju.
:039:
 
 
madzialena 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 03 Sty 2007
Posty: 55
Wysłany: Pią Wrz 05, 2008 4:58 pm   

dziekuje wszystkim za reakcje na mojego posta.mnie tez sie wydaje,ze spoldzielnia nie zgodzi sie na takie cos.ale nie mowie,ze nie mam iskierki nadziei,ze moze jednak sie uda.w przyszlym tygodniu wybieramy sie do tejze spoldzielni,takze wszystko sie wyjasni.napisze jak juz bede cosik wiedziala.pozdrawiam!
 
 
linkus 
Poczatkujacy
linkus

Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 42
Wysłany: Pią Wrz 05, 2008 7:22 pm   

widze ze Polacy juz zapomnieli jak mieszkali w Polsce w mieszkaniach ze spoldzielni mieszkaniowej :072:
W Polsce tez mozna dac komus spoldzielcze mieszkanie w prezencie ?

ludzie , ludzie
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Pią Wrz 05, 2008 9:30 pm   

linkus napisał/a:
widze ze Polacy juz zapomnieli jak mieszkali w Polsce w mieszkaniach ze spoldzielni mieszkaniowej :072:
W Polsce tez mozna dac komus spoldzielcze mieszkanie w prezencie ?

ludzie , ludzie


dokladnie to chcialam tez napisac!
 
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Pią Wrz 05, 2008 11:49 pm   

niestety jest mala roznica ze tu jest holandia a nie polska i sa nie co inne przepisy .


monika
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Sob Wrz 06, 2008 3:51 pm   

jakie przepisy sa inne?? przeciez wiadomo ze jak kontrakt mieszkania jest na jakies nazwisko to nie ma mozliwosci " dania w prezencie" tego mieszkania komus innemu. sorry ale po krotkim zastanowieniu sie kazdy do tego dojdzie.

:088:
_________________
Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego- w bledzie trwac.

Cyceron
 
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 6:48 pm   

jest jeden sposob na otrzymanie tego mieszkania ,po prostu trzeba sie zameldowac pod tym adresem na razie razem z wlascicielem ,podac inny numer konta z ktorego maja byc sciagane pieniadze [swoje konto],albo placic gotowka w kasie spoldzielni i podac kto placi ,pozniej wlasciciel mieszkania sie wypisze z mieszkania ,i wy placicie za czynsz ,jak spoldzielnia zaakceptowala 6 miesiecy wasza wplate ,to musi dac wam kontrakt ,no i musicie miec zarobki ,na ktore jest was stac oplacic mieszkanie no i prace powodzenia
 
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 7:40 pm   

Maarit to co opisujesz to czysta forma oszukanstwa.. no ale owszem mozna tak zrobic. :074:
_________________
Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego- w bledzie trwac.

Cyceron
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 8:03 pm   

Bez przesady :)Nie takie rzeczy ludzie robia.Uwazam,ze pomysl jest dobry. :030:
 
 
fufu1979 
Nieśmiały użytkownik
Ello

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 72
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Nie Paź 09, 2011 10:38 pm   Mieszkanie spoldzielcze!

post przenioslam do tematu ''spoldzielnie mieszkaniowe'' tu>> http://www.niedziela.nl/f...p=240542#240542
_________________
fatima
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Paź 09, 2011 10:59 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group