NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Lis 14, 2011 6:04 pm
CIAZA I POROD Pytania do POLOZNEJ
Autor Wiadomość
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Czw Lis 28, 2013 9:53 pm   

email z dzisiaj:
Geachte mevrouw ....,

Hartelijk dank voor uw e-mail waarin u vragen hebt over een fictieve nota. Hierop geef ik mijn reactie.

Op 25 november 2013 hebben wij een creditnota ontvangen van De Geboortekliniek Den Haag. De vordering van € 290,81 komt hierdoor te vervallen.

Hebt u nog vragen of wilt u meer informatie? Ga dan naar Contact op www.unive.nl.

Tot slot wens ik u een prettige dag.

Met vriendelijke groet,
Pierre Jahach

Afdeling Klantenservice Zorg

mam nadzieje, ze to juz tak na dobre zakonczenie :) :026:
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Sty 12, 2014 3:08 pm   

przeniesione

marzenast napisał/a:
Witam, mam nadzieję, że któraś z Was będzie mogła mi troszkę pomóc ponieważ mam już taki mętlik w głowie, że nie wiem od czego się tu zabrać:(

A mianowicie jestem w 10 tyg. ciąży wczoraj byłam na wizycie u ginekologa w Den Haag, myślałam że ona będzie prowadziła moją ciąże ale niestety byłam w błędzie. Ponieważ mieszkam w Rotterdamie i nie może podjąć się tego ponieważ lekarze mają tu swoje regiony.
Mówiła że muszę znaleźć położna w swoim regionie....

A więc co teraz? Jak się do tego zabrać? Nie znalazłam żadnej położnej Polskiej w swoim regionie więc pozostaje mi wybrać się do Holenderskiej.

Powiedzmy że mam już jakąś na "oku" i co teraz? Mam iść i zapytać się czy zostanie moją położną? Czy najpierw musze iść do lekarza rodzinnego po jakieś skierowania czy co? Naczytałam się tyle tego że już się pogubiłam i nie wiem jak się do tego zabrac.

Proszę o pomoc, oraz jeśli znacie jakąś Polską położną w Rotterdamie to byłabym wdzięczna za adresy pozdrawiam:)



tu temat '' polskie polozne ...'' http://www.niedziela.nl/f...p=290600#290600
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Nie Sty 12, 2014 3:44 pm   

nie musisz isc, wystarczy ze znajdziesz ich strone internetowa i zapiszesz sie. wtedy oni do ciebie odzwonia i umowia ci wizyte. (bynajmniej tak bylo 2-krotnie ze mna)
 
 
TheLadyKaren 
Poczatkujacy
TheLadyKaren

Dołączyła: 30 Paź 2011
Posty: 11
Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 12:54 pm   

Hej Kobitki mam pytanie, jestem w 25 tyg drugiej ciąży. pracuję fizycznie, sprzątam biura i fabryke codziennie około 4 h. Na codzien jestem twarda energiczna babka, uparta - to co że boli, trzeba to prace zrobić.
Od jakiegoś czasu jest coraz gorzej. wszystko mnie boli, plecy brzuch, nogi. Tam jest sporo chodzenia, mycia , odkurzania i dzwigania, o schylaniu nie wspomnę. Jestem tylko ja i koleżanka.W polowie pracy juz ledwie zipie, wchodzenie po schodach to katorga,a po pracy jestem jak detka tylko bym spała i wszystko mnie boli, jest mi słabo i kręci mi się w głowie, no ale zaciskam zęby i jakos idzie. Moja koleżanka przejęła cześc obowiązków ode mnie ale im dalej tym gorzej bo to niewystarcza,a ja nie chce jej obciążać. Jak powiedziałam o tym moim położym (bo mam dwie) to jedna skwitowała- taki los pracujących cieżarnych i zasugerowała oczywiscie extra płatną wizyte u fiykoterapeuty- nie wiem po co bo moja szwgierka sie skusiła i na wizycie fizykoterapełta powiedział że moze ją tylko pomasowac bo cwiczenia dla cieżarówek są niewskazane. Druga położna powiedziała tylko że faktycznie moja praca nie sprzyja ciąży bo cięzka i fizyczna i zdaża się chemia. i tyle! nic nie doradziła. musze pracować jeszcze całę 2 miesiące do 36 tyg i nie nie mam pojecia co zrobić. bo ja lubię pracować ale jest coraz gorzej i poprostu zaczynam się bac tych codziennych bóli brzucha itd
dodam tylko ze z szefową już rozmawiałam o obowiązkachale ale, u niej od tego co ona mówi a co robi to jest wielka różnica. miałam mieć lżej a w tym tygodniu dowaliła mi extra robote. Co robić, może iść na zwolnienie z powodu dolegliwośći ciążowych i jak to zrobić?

Dzieki
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 2:10 pm   

TheLadyKaren napisał/a:
wchodzenie po schodach to katorga,a po pracy jestem jak detka tylko bym spała i wszystko mnie boli, jest mi słabo i kręci mi się w głowie


Wiesz polozna zwolnienia nie wystawi, ale dziwie sie ze nic konkretnego Ci nie podpowiedziala.

Bylas u lekarza domowego ?... powiedz mu dokladnie to co tu napisalas

Z samego rana zadzwon do pracy zglos chorobowe ... Pozdrawiam
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 9:05 pm   

TheLadyKaren napisał/a:
Co robić, może iść na zwolnienie z powodu dolegliwośći ciążowych i jak to zrobić?
idz do rodzinnego opowiedz o swojej pracy i dolegliwościach.

Zdrówka życzę
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Maj 13, 2014 9:13 pm   

laguna666 napisał/a:
Tydzień temu zrobiłam test ciążowy, który pokazał wynik pozytywny. Pracuję w jednej z polsko-holenderskiej agencji pracy tymczasowej i posiadam podstawowe tudzież okrojone (podobno) zbiorowe ubezpieczenie. Od momentu kiedy dowiedziałam się, że prawdopodobnie jestem w ciązy zmieniłam ubezpieczenie na prywatne w DSW AV TOP. I na tym moja wiedza się kończy. Musze jak najszybciej dostać się do lekarza, w celu potwierdzenia ciąży, zrobienia podstawowych badań i otrzymania zaswiadczenia dla pracodawcy. Tylko gdzie ja mam iść? Czy musze szukać jakiś gabinetów specjalistycznych? czy udać się po prostu do szpitala i tam się umówić z jakimś lekarzem? Wybaczcie za chaotyczność.....
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Maj 13, 2014 10:35 pm   

Idz do domowego lekarza. Tam dostaniesz namiary na polozone w Twoim regionie, gdzie sie umowisz na pierwsze badanie, wywiad itd... ew. jesli na cos chorujesz, moze okazac sie, ze ciaza musi byc prowadzona przez ginekologa, to domowy wystawi skierowanie na taka wizyte.
O jakim zaswiadczeniu dla pracodawcy mowisz? O tym, ze jestes w ciazy? Takiego raczej niedostaniesz.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
angelika 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 141
Skąd: Holandia, GLD
Wysłany: Śro Maj 14, 2014 10:10 am   

Zaswiadczenie o ciazy dla pracodawcy ja otrzymalam od poloznej, na pewno o wszytskim \cie poinformuja dokladnie.
 
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Śro Maj 14, 2014 10:47 am   

agastepa13 napisał/a:

O jakim zaswiadczeniu dla pracodawcy mowisz? O tym, ze jestes w ciazy? Takiego raczej niedostaniesz.


dostanie dostanie od swojej położnej, tak jak pisze Angelika.
Umów się czym prędzej do położnej pierwsze badanie ok8tyg.
 
 
zolty06
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Mar 2014
Posty: 22
Wysłany: Czw Maj 22, 2014 6:18 pm   Polozna

hej a ja mam takie pytanie jestem wg moich obliczen w 5tyg ,znalazlam gabinet polozniczy w Hadze -Gabinet Położniczy Margriet
(w Centrum Zdrowia Loosduinen) chcialam zapytac czy moge umowic sie tam bez problemu na wizyte czy potrzebne jest skierowanie od lekarza ogolnego i kwestia platnosci czy za wizyty trzeba cos placic (oczywiscie jestem ubezpieczona -podstawowe ubezp) i jeszcze sprawa typu na ktory tydzien umawiane sa wizyty bo czytajac forum roznie piszecie.dzieki:)
*****a moze ktos ma sprawdzona polozna ,najlepiej polke (mieszkam w Hadze)
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Maj 23, 2014 1:17 pm   

zolty06 napisał/a:
chcialam zapytac czy moge umowic sie tam bez problemu na wizyte

dlaczego nie zadzwonisz i nie zapytasz bezposrednio w gabiniecie .?

zolty06 napisał/a:
oczywiscie jestem ubezpieczona -podstawowe ubezp

z tego co wiem bedziesz potrzebowala dodatkowego pakietu
z forum o ubezpieczeniu dla kobiet w ciazy
http://www.niedziela.nl/f...ic.php?t=101863
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pią Maj 23, 2014 10:57 pm   

w podstawowym pakiecie jest opieka w czasie ciąży czyli wizyty u położnych,standardowe 3 usg+1 połówkowe.
Zadzwoń i się umów czym prędzej zwykle ok 8-10tyg jest pierwsza wizyta potwierdzająca ciązę,
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Maj 24, 2014 9:56 am   

ewcia.pol napisał/a:
w podstawowym pakiecie jest opieka w czasie ciąży czyli wizyty u położnych,standardowe 3 usg+1 połówkowe.


moja kolezanka tez przeczytala na forum ,ze nie trzeba w Holandii posiadac ubezpieczenia dodatkowego ,bo podstawowe wszystko jej pokryje ,
nawet nie wiesz jak bardzo sie zdziwila ,kiedy trzy tygodnie po porodzie *** bez wskazan medycznych ** , otrzymala rachunek do zaplacenia (336 euro)
Jak sie okazuje nadal porod w szpitalu w niektorch ubezpieczalniach kwalifikowany jest jako porod bez wskazan medycznych a co z tym zwiazane czesciowo odplatny
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Nie Maj 25, 2014 10:03 am   

Panicelinka napisał/a:
ewcia.pol napisał/a:
w podstawowym pakiecie jest opieka w czasie ciąży czyli wizyty u położnych,standardowe 3 usg+1 połówkowe.


moja kolezanka tez przeczytala na forum ,ze nie trzeba w Holandii posiadac ubezpieczenia dodatkowego ,bo podstawowe wszystko jej pokryje ,
nawet nie wiesz jak bardzo sie zdziwila ,kiedy trzy tygodnie po porodzie *** bez wskazan medycznych ** , otrzymala rachunek do zaplacenia (336 euro)
Jak sie okazuje nadal porod w szpitalu w niektorch ubezpieczalniach kwalifikowany jest jako porod bez wskazan medycznych a co z tym zwiazane czesciowo odplatny



A gdzie ty widzisz,że ja napisałam,że poród w szpitalu jest darmowy?ja napisalam wyraznie,ze opieka w czasie ciąży+usg, istnieje coś takiego jeszcze jak eigen risico i eigen bijdrage.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group