NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Lis 14, 2011 6:04 pm
CIAZA I POROD Pytania do POLOZNEJ
Autor Wiadomość
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Paź 11, 2007 5:16 pm   CIAZA I POROD Pytania do POLOZNEJ

A wiec juz tlumacze co tu umyslilysmy:

poprosilam polskie panie polozne ktore pracuja w Holandii aby opowiedzialy nam tu na forum o swojej pracy... Aby opowiedzialy jak przebiega ciaza i porod, na jaka opieke moga liczyc obiety w trakcie ciazy, porodu i pologu... jak sie rozwiazuje rozne problemy ktore moga wystapic, jakie maja one uprawnienia co sie wlasciwie dzieje podczas porodow domowych etc...

Dostalam odpowiedz od pani Malgosi ze chetnie nam na nasze pytania odpowie :) Wciaz czekam na odpowiedz dwoch innych pan...

No wiec teraz mam do was drogie panie uzytkowniczki prosbe: prosze napiszcie tu wasze wszystkie pytania jakie chcialybyscie zadac POLOZNEJ na tematy ktore was interesuja a ja je przekaze dalej do Pani Malgosi ktora postara sie nanie odpowiedziec ...
Tak wiec bede zbierac wasze pytania przez dwa tygodnie a pozniej dam je pani Malgosi - i moze innym paniom jesli sie ze mna skontaktuja.


No wiec kto zada pierwsze pytanie? :)
Ostatnio zmieniony przez Renata_H Czw Paź 11, 2007 9:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Paź 11, 2007 7:34 pm   

17 wyswietlen i ani jednego pytania?
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Paź 11, 2007 9:53 pm   

Ja napisze pierwsza
Mam dwoch synkow,ale niestety obydwie ciaze przechodzilam z kpmplikacjami.Pierwsza przelezalam cala prawie w szpitalu w zwiazku ze skrocona szyjka macicy,rozwarciem od 25 tygodnia,skurczami...Udalo mi sie ja jednak donosic.Druga ciaza poronienie w 12 tyg.
Trzecia ciaza tutaj w Nl.Niestety zaszlam nieswiadomie,mam na mysli opieke nad ciezarna.Zadnych wizyt u ginekologa,prawie zadnych badan co nie ukrywam bylo dla mnie wielkim szokiem.Jezeli chodzi o nieswiadomosc to jezeli bym wiedziala jak to wyglada to po prostu raczej bym poczekala z zajsciem.
Po zajsciu w ciaze skierowala swoje kroki do przychodni i potem do poloznej.Opowiedzialam jej o tym co napisalam wczesniej a ona mi na to,ze natura wszystko reguluje i to,ze mam skrocona szyjke o niczym nie swiadczy :shock: Podlamana wrocilam do domu i po wizycie w Polsce u ginekologa faszerowalam sie luteina,nospa i wieloma innymi lekami no i lezalam plackiem rezygnujac z pracy.W 24 tyg. ciazy zaczelam odczuwac dyskomfort w dolnej czesci podbrzusza o czym informowalam polozna,bez skutku,diagnoza lezec i odpoczywac.Dyskomfort nie ustepowal,ale lezalam i szpikowalam sie lekami.Bedac w 33 tygodniu ciazy poszlam do poloznej na wizyte i mowie ,ze odczuwam lekkie skurcze,ze czuje iz dziecko urodzi sie przed czasem.Niestety diagnoza-odpoczywac.Po dwoch dniach wody mi odeszly i w rezultacie urodzilam wczesniaka.Co by bylo gdyby nie leki z Polski?????

]Mam pytanie do pani poloznej:
z mezem chcemy miec jeszcze jedno dziecko,czy w kolejnej ciazy moge rowniez liczyc na diagnoze w postaci rady iz mam odpoczywac?Czy jest szanasa ze polozna skieruje mnie na stala kontrole lakarza/Co robic ?Dodam,ze podczas tego porodu i wczesniejszego szyjka mi pekla co oczywiscie dodatkowo negatywnie wplywa na nastepna ciaze.Czy bedac w ciazy w Holandii mozna liczyc na opieke lakarska?
Serdecznie dziekuje za odpowiedz.


ODPOWIEDZ
Cytat:
Pani Kamilo,

Co pani pisze nazywa sie cervix insufficientie, niewydolnosc szyjki macicy.Powoduje porody przedwczesne.Pani nalezy pod opieka gynekologa, a nie poloznej.Pani moze od razu skierowac sie do ginekologa a nie poloznej.Gynecolog przy pomocy UCG musi pani mierzyc dlugosc szyjki,co 2-3 tygodnie. Co do lekow to nie wiem czy w Holandii lekarz je daje i co ,ale napewno jesli pani ma przedwczesne bole skurczowe i po badaniu wewnetrzym jest u pani rozwarcie ,to napewno musi pani lezec w szpitalu,a nie w domu. Jest mozliwosc zeby pani zalozyc "cerklage"ta sa szwy na szyjce macicy ktore trzymaja szyjke zamknieta,jesli pani dostaje skurcze to moga je hamowac lekami.I to wszystko w szpitalu pod scisla kontrola.Pani pisze ze szyjka pekla w czasie porodu? to jest powazna komplikacja!,z ktorej wynikaja porody przedwczesne.W Holandii opieka jest wysokiej klasy.Polozna prowadzi tylko zdrowe ciaze i porody,,jesli sa komplikacje natychmiast wysyla ciezarna do ginekologa.
Zycze najlepszego.

Z uszanowaniem
Joanna polozna
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Lis 03, 2011 12:09 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Czw Paź 11, 2007 10:57 pm   

No to i ja dolacze ze swoim pytaniem moja bratowa urodzila tu chlopca od razu po porodzie dali jej go do rak pozszywali i wypuscili do domu .Po pewnym czasie dziecko mialo problemy z oddychaniem zapchany nosek.


[b]W zwiazku z tym mam pytanko: Czy jest mozliwe zeby dziecko niezostalo odsluzowane po porodzie i czy nie zostal popelniony blad w sztuce??
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Wrz 11, 2013 5:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 3:27 pm   

Ok, juz mamy cos na poczatek :)

Magda W, czy mozesz prosze jeszcze napisac co to oznacza "zapchany nosek", czym dzidzia miala ten nosek zapchany.
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 3:29 pm   

Renatko po prostu dziecko mialo problemy z oddychaniem tak jakby mial wiecznie gesty katar oddychal przez buzke a nie przez nos ale mowie to bylo zaraz po porodzie lekarze byli bezradni i od malego faszerowali go jakimis preparatami w stylu A-katar zeby psikac mu do noska
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 3:38 pm   

Dobrze. Magdo, jeszcze jedno pytanko: czy dziedzius dlugo mial te problemy, czy one sie w koncu skonczyly czy wciaz ma ten katarek?
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 4:44 pm   

Renata_H napisał/a:
Dobrze. Magdo, jeszcze jedno pytanko: czy dziedzius dlugo mial te problemy, czy one sie w koncu skonczyly czy wciaz ma ten katarek?



Tomeczek ma juz roczek katarku juz nie ma ale przez to (tak sadze i tak myslimy nieodsluzowanie )dziecko lezalo juz w szpitalu bo w koncu przez to ze nie mogl oddychac swiszczalo mu w plucach i doprowadzilo go to do szpitala a lekarze tylko bezradnie rece rozkladaja i stawiaja diagnozy jak nie astme to ,to ze dziecko jest alergikiem tyle tylko ze nikt nie wziol pod uwage tego ,ze dziecko nie bylo odsluzowane i nikt sie nie przyznaje do tego .Dlatego jak bede 2 raz w ciazy po tym co przeszla moja bratowa bede rodzic w Pl bo tu strach sie bac. :roll:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 7:12 pm   

A kiedy mozemy sie spodziewac odpowiedzi :?: :D
 
 
wera
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 17
Skąd: LIMBURG
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 8:27 pm   

Nie czytalam wszystkich watkow,ale oststnie wypowiedzi,robkam milas cholernego pecha ze ciaze nie prowadzili ci pod okiem ginekologa,ale naprawde,ze swojego doswiadczenia moge jedynie powiedziec,pierwsza ciaze,prowadzila polozna,skonczylo sie cesarka po naprawde ciezkim porodzie,bylo pare ,druga ciaze zostalam skierowana do ginekologa,i tak przez cala ciaze,do drugiej cesarki,wiec i tak tez tu mozna,ale tu chyba tez dzila za wielki optymizm,,u poloznych .aha,dopiero przy drugiej ciazy dowiedzilam sie dlaczego musiala byc szybka cesarka,dziecko sie dusilo,a ja w zyciu naturlanie nie urodze,ale to tak na marginesie.
_________________
WERA
 
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 9:10 pm   

Wera mnie sie wydaje,ze chyba trafilam na takie polozne,bo ja przy kazdej wizycie mialam inna polozna.Za kazdym razem opisywalam jak przebiegala pierwsza ciaza a one byly zupelnie niewzruszone.W sobote urodzilam a w czwartek bedac na wizycie mowilam,ze czuje iz cos jest nie tak.Jak w sobote przyjechala,to ja stoje z pielucha ,bo wody mi leca a ona zaczela ogladac nasze mieszkanie,poprosila o wode,bo spragniona i do mnie:Patrz a bylas w czwartek i mowilas,ze czujesz jakby skurcze,ty to chyba wrozka jestes, no i w smiech.Myslalam,ze wyjde z siebie,czulam sie jak we snie,do tej pory jak pomysle o tym to ciarki mnie przechodza.Dlatego chcialam zapytac czy w kolejnej ciazy po prostu zmienic polozne czy moze sa jakies inne sposoby a ja zwyczajnie o nich nie wiem.
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 9:21 pm   

RobKAM, odpowiedzi mozemy sie spodziewac po 22-gim pazdziernika.
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 9:35 pm   

Dziewczyny, wlasnie dostalam odpowiedz od drugiej poloznej - Pani Joanny

Cytat:
Chetnie wezme udzial w forum i chetnie opowiem o pracy i roli poloznej w Holandii. Prosze mi tylko przed czasem powiadomic kiedy i gdzie.


No wiec teraz prosze o wasze propozycje jak to zorganizowac, czy chcemy napisac tu pytania i jednego dnia zaprosic pania Joanne i Malgosie aby sie z nami spotkaly na forum ale czy uda sie nam - uzytkowniczkom zebrac o okreslonej godzinie w okreslonym dniu i pisac posty na biezaco?

Musze sie troche nad tym zastanowic - wasze propozycje sa mile widziane :)

Dziewczyny prosze nie zawiedzcie mnie teraz, licze na wasza wspolprce: WIECEJ PYTAN PROSZE :)


Pawel, post nam sie troche rozjechal w kierunku pogaduszek :) Ale to nic nie szkodzi... Wylapie z nich pytania i oznacze olorkiem aby bylo przejrzysciej, mam nadzieje ze przymkniesz na to swoje wrazliwe oczeta

:061:
:202:
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 10:37 pm   

Jezeli jest problem to moge jakos te moje przezycia zawrzec w pytaniu,nie ma sprawy.Tylko juz jutro,bo padam.Ja mam tez inne pytania,ktore raczej sa pytaniami moich kolezanek,ale mysle,ze sie nie obraza jak je tu zadam
Jezeli chodzi o dzien o godzine to sie naprawde dostosuje,bo dla mnie to dosc wazne i okazji nie przepuszcze,pozdrawiam.
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Sob Paź 13, 2007 1:24 am   

RobKAM, bardzo licze na Twoje i Twoich kolezanek pytania i nie przejmuj sie jezeli sa one straszne i moze "niewygodne" dla poloznych :)

Chodzi tu o to by zapytac o to co nas interesuje, rozwiac watpliwosci, zamknac polke z mitami... Pytac o wszystko co nas interesuje nawet jezeli wydaje sie byc smieszne czy niepowazne. Po to wlasnie prosilam panie polozne by nam pomogly... Zadne pytanie nie jest glupie jezeli ma rozwiac nasze watpliwosci czy strach :)

Dziewczyny, jezei macie kolezanki ktore maja jakies pytania to prosze piszcie, jezeli slyszalyscie jakies historie w ktore trudno uwierzyc - piszcie, panie polozne pomoga nam posegregowac co jest prawda a co zwykla fantazja... :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group