NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Lis 14, 2011 6:04 pm
CIAZA I POROD Pytania do POLOZNEJ
Autor Wiadomość
AnetaDK 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 20 Lis 2012
Posty: 34
Skąd: Zuid Holland
Wysłany: Nie Maj 25, 2014 10:11 am   

A właściwie to czym jest eigen bijdrage?Że muszę w całości sama zapłacić?

Mam podstawowy pakiet,w którym jest:

Bevalling zonder medische noodzaak in het
ziekenhuis: 100%, exclusief eigen
bijdrage

oraz dodatkowy pakiet,w którym jest:

Bevalling zonder medische noodzaak in het
ziekenhuis: vergoeding
eigen bijdrage
100% max.
€ 250,00

To ile w końcu mogę się podziewać do zapłaty?
Ostatnio zmieniony przez AnetaDK Nie Maj 25, 2014 10:17 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Nie Maj 25, 2014 7:15 pm   

eigen bijdrage to kwota,którą trzeba opłacić samemu.
I tak kwota za poród bez przyczyn medycznych w szpitalu to 336e, jak podajesz wyżej twoje rozszerzone ubezpieczenie zwraca max 250 czyli 336-250=86 to bedzie kwota twojego eigen bijdrage za porod. Tylko pamiętaj,że w czasie ciąży lub porodu sytuacja może się zmienić i może się okazać,że jednak będzie medyczne wskazanie i wtedy nic nie zaplacisz.
 
 
AnetaDK 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 20 Lis 2012
Posty: 34
Skąd: Zuid Holland
Wysłany: Pon Maj 26, 2014 9:06 am   

ewcia.pol napisał/a:
eigen bijdrage to kwota,którą trzeba opłacić samemu.
I tak kwota za poród bez przyczyn medycznych w szpitalu to 336e, jak podajesz wyżej twoje rozszerzone ubezpieczenie zwraca max 250 czyli 336-250=86 to bedzie kwota twojego eigen bijdrage za porod. Tylko pamiętaj,że w czasie ciąży lub porodu sytuacja może się zmienić i może się okazać,że jednak będzie medyczne wskazanie i wtedy nic nie zaplacisz.


Czyli w najgorszej opcji zapłacę około 86 euro. :038:
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pon Maj 26, 2014 9:52 am   

Aneta: tak jest.
A teraz odpoczywaj i ciesz się tym czasem.
Ja też właśnie to robię ;)
Ostatnio zmieniony przez ewcia.pol Pon Maj 26, 2014 9:53 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Maj 26, 2014 11:50 am   

ewcia.pol, AnetaDK, gratuluje !!

troszke aktulnych info dotyczacych tematu
Cytat:
Welke kosten van zwangerschap en bevalling vallen binnen de dekking van de basisverzekering?



http://www.homefinance.nl...p-bevalling.asp

jak wynika z podanch info >> link wyzej

to czy ubezpieczalnia zaplaci za porod w szpitalu z powodow niemedycznych zalezy od pakietu


pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Lip 17, 2014 3:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AnetaDK 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 20 Lis 2012
Posty: 34
Skąd: Zuid Holland
Wysłany: Pon Maj 26, 2014 12:11 pm   

ewcia.pol napisał/a:
Aneta: tak jest.
A teraz odpoczywaj i ciesz się tym czasem.
Ja też właśnie to robię ;)


To gratuluję :)
 
 
zolty06
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Mar 2014
Posty: 22
Wysłany: Pon Maj 26, 2014 1:44 pm   Polozna

Hej umowilam sie na wizyte u poloznej w Gabinet Położniczy Margriet
(w Centrum Zdrowia Loosduinen) Haga, chciałabym zasiegnac informacji jesli macie na temat tego gabinetu ,z gory dziekuje
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Cze 02, 2014 6:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
monia2510
Poczatkujacy
monia

Dołączył: 13 Lip 2014
Posty: 1
Wysłany: Nie Lip 13, 2014 8:47 am   

witam,mogła by mi któraś z mam rodzących w Schiedamie powiedzieć coś na temat przebiegu porodu i co do szpitala
trzeba zabrać?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 5:22 pm   

Asia197999 napisał/a:
INTAKE - wizyta w ciąży


Witam

Jestem w 11 tygodniu ciazy i pod opieka ginekologa w szpitalu. W przyszlym tygodniu mam wizyte INTAKE na ktora mam przyniesc wypelniona ankiete.
Czy jest tutaj moze przyszla mama lub obecna ktora bedzie wiedziala czy to jest normlna wizyta z badaniem czy tylko rozmowa o sposobie odzywiania itp...
Bede bardzo wdzieczna za wiadomosc bo "normalna" wizyte mam za miesiac i troche sie martwie ze moga byc tak dlugo bez badania.

Pozdrawiam Asia
 
 
zolty06
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Mar 2014
Posty: 22
Wysłany: Wto Lis 18, 2014 11:05 pm   Ubezpieczenie w ciąży

Witam mam prośbę ..jestem w ciąży posiadam podstawowe ubezpieczenie w Anderzorg, chciałam zmienić żeby nie płacic za porod w szpitalu i kraamzorg, niestety nie mogę nic znalezsc na stronie mojej ubezpieczalni , moze jest ktos bardziej zorientowany albo poprostu podpowie mi co zrobic .Pozdrawiam
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 9:35 pm   

zolty06,
https://www.anderzorg.nl/...en-en-aanvragen
Kliknij Kies een aanvullende verzekering
Na dole pod pakietami rozszerzonymi kliknij na Bekijk alle vergoedingen uit ...
Pozniej poszukaj i rozwin Zwangerschap en bevalling
Ostatnio zmieniony przez Mathnl Śro Lis 19, 2014 9:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 10:03 pm   

Mathnl,


Moge sie mylic ... ale w chwil obecnej nie ma mozliwosci zmiany pakietu - lub ''dokupienia'' go sobie


ps.tu temat z forum o ubezpieczeniu Jakie ubezpieczenie dla kobiet w ciąży?

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=283966
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Lis 19, 2014 10:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 10:55 pm   

Gochna H, Moze zmienic od 1 stycznia(chyba,ze kobiety w ciazy obowiazuja inne zasady).Nie doczytalem ,ze musi juz w tej chwili. Moze zolty06, pisala to we wczesniejszych postach albo ja zle zrozumialem pytanie.
Ostatnio zmieniony przez Mathnl Śro Lis 19, 2014 11:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Sty 03, 2015 7:08 pm   

BElla89 napisał/a:
Witam jestem w 21 tygodniu ciąży. Zadecydowałam się na poród w Holandii.W obecnym momencie jestem na etapie szukania mieszkania z zameldowaniem, ponieważ mieszkam na bungalach agencji w której pracuje. Jestem tez takze przez nia ubezpieczona. Chciałam sie dowiedzieć czy jeszcze mogę zwiekszyć ubezpieczenie? Dostałąm juz papiery z kraamzorgu prawdopodobnie o przyznaniu opieki chciałam się dowiedzieć czy mozna zmienic ja na inna ponieważ znalazłam Polkę która by dojezdzała, do mnie.Proszę o pomoc, bo niestety zaczyna mnie to przerastać
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
BElla89 
Poczatkujacy
BElla

Wiek: 34
Dołączyła: 01 Sty 2015
Posty: 8
Wysłany: Nie Sty 04, 2015 11:37 am   ciaza i poród

Witam ponownie. Przeczytałam prawie wszystkie posty w tym temacie i trochę się przeraziłam swoja nie wiedzą na temat tego państwa. Jak pisałam wcześniej jestem w 21 tyg. narazie z tego co mi wiadomo ciąża przebiega prawidłowo usg wykazało to w tym tygodniu. Jednak jeśli chodzi o tak zwane sprawy urzędowe jestem w kropce. Z tego co wyczytałam z ubezpieczeniem spóźniłam się parę dni? :( :( Nie wyobrażam sobie nigdzie indziej rodzić aniżeli w szpitalu boje się o swoje dziecko panicznie i o jego zdrowie od początku. I tu rodzi się pierwsze z moich pytań jak wygląda poród w szpitalu jeśli jestem na podstawowym ubezpieczeniu jakie są koszty (są różne kwoty gdzie dowiem się ile dokładnie mnie to wyniesie ) i czy jeśli jestem ubezpieczona nie wiem czy to ma jakieś znaczenie w Zorg en zekerheid wiem ze nie mogę zmienić ale czy mogę dokupić pakiet teraz ? Czy ja sama wybieram szpital bo tez coś takiego wyczytałam czy to zależny w jakim regionie chodzi się do położnych. Teraz druga nurtująca mnie kwestia chodzę do położnych co kontrole jest inna wizyty wyglądają tak jak u wszystkich mierzenie warzenie echo.... ( po przeczytaniu postów już teraz nie wiem czy wszystko jest z dzidziusiem ok ) jak się dowiedzieć czy szyjka jest zamknięta i czy wszystko w środku przebiega prawidłowo? nie czuje się źle czasami boli mnie brzuch ale z tego co wiem to normalne tylko raz na jakiś czas dopada mnie skurcz ale zaraz przechodzi czy to coś złego? czy to możne z powodu pracy pakuje paczki i niektóre waża 5 kg czy to źle ze robię to 8 godzin? powinnam zmienić prace? I ostatnia kwestia kraamzorgu na ostatniej wizycie u położnej została mi przydzielona holenderka dostałam papiery niestety w języku holenderskim niestety nikt nie jest wstanie mi ich przetłumaczyć (przerwa świąteczna) ale z tego co ja wyczytałam ma problem z moim adresem ponieważ adres korespondencyjny jest mojej znajomej a ja sama mieszkam na bungalach agencji w której pracuje bez meldunku , chce się ze mną spotkać w 24 tyg jednak chciałam ją zmienić gdyż znalazłam polkę która by do mnie dojeżdżała tylko czy jeszcze mogę jej podziękować? i czy wystarczy ze powiem to położnej na następnej wizycie? Jeszcze jedno moje pytanie jak wygląda sprawa z kraamzorgiem czy opiekują się ona w czasie porodu i po porodzie i jakie są koszta przy moim ubezpieczeniu. Mam nadzieje ze ktoś przeczyta mój długi post i pomoże chodź w kilku kwestiach wiem ze zabrałam się do tego wszystkiego pozno ale od samego początku ciąży męczyło mnie pytanie gdzie lepiej tu czy z bliskimi w Polsce ale kwestie finansowe wzięły gore by moje dziecko miało lepsza przyszłość. Jeszcze raz prosze o pomoc .
_________________
BElla
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group