NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Lis 14, 2011 6:04 pm
CIAZA I POROD Pytania do POLOZNEJ
Autor Wiadomość
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Sty 04, 2015 1:43 pm   

BElla89 napisał/a:
nie czuje się źle czasami boli mnie brzuch ale z tego co wiem to normalne tylko raz na jakiś czas dopada mnie skurcz ale zaraz przechodzi czy to coś złego? czy to możne z powodu pracy pakuje paczki i niektóre waża 5 kg czy to źle ze robię to 8 godzin? powinnam zmienić prace?


Tak to z powodu pracy na pewno na 100 % za ciezko pracujesz, najlepiej zglos chorobowe i do konca ciazy lez w lozku
albo prace trzeba zmienic, bo dzwiganie paczek i to 5 kg w twoim stanie jest przeciez niewskazane , :043:
powiadom swojego pracodawce o ciazy,czy o zmianie miejsca pracy , a potem modl sie by cie nie zwolnil ,bo to jest tu nagminne praktykowane , zwlaszcza kiedy nasze rodaczki zaczynaja uznawc ciaze za chorobe .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Sty 04, 2015 1:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
BElla89 
Poczatkujacy
BElla

Wiek: 34
Dołączyła: 01 Sty 2015
Posty: 8
Wysłany: Nie Sty 04, 2015 4:27 pm   

W mojej agencji o ciąży wiedzą juz od 4 miesiąca dlatego zmienili mi prace w poprzedniej liczba godzin w czasie świąt była za duża. Jak mówiłam położnej o bólach i jaką prace wykonuje to powiedziała ze bóle są normalne dlatego bo macica się powiększa, a jesli chodzi o kilogramy to sprawdziła na internecie ze mogę dźwigać do 5 kilo i tyle... Wiem właśnie ze nie chuchają tu na kobiety w ciaży wiec pracuje, chciała bym isc na chorobowe ale nie wiem jak na to patrza bo oprócz bólów brzucha i kregosłupa nic mi nie dolega a pozatym jak pisałam mam duzo spraw do ogarniecia jak mieszkanie ubezpieczenie kramamzorg a narazie idzie to jak z nosa bo nie wiem jak to ogarnac pracuja do 19 a jak pojde na chorobowe to nie słyszaam ze nie moge wyjechac z holandii a poprostu jak tak dalej pojdzie bede musiała :( :(
_________________
BElla
Ostatnio zmieniony przez BElla89 Nie Sty 04, 2015 4:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Sty 05, 2015 8:33 pm   

BElla89 napisał/a:
chciała bym isc na chorobowe ale nie wiem jak na to patrza bo oprócz bólów brzucha i kregosłupa nic mi nie dolega a pozatym jak pisałam mam duzo spraw do ogarniecia jak mieszkanie ubezpieczenie kramamzorg a narazie idzie to jak z nosa bo nie wiem jak to ogarnac pracuja do 19 a jak pojde na chorobowe to nie słyszaam ze nie moge wyjechac z holandii a poprostu jak tak dalej pojdzie bede musiała



Na pewno bedac na chorobowym nie mozesz wyjechac do Polski ,poczytaj tu troche info z z forum na temat chorobowego , kontroli osob przebywajacych na zwolnieniu , oraz wezwan do Abroarts
http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=188405
 
 
Joaska12345 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Sty 2015
Posty: 1
Wysłany: Pią Sty 09, 2015 3:49 pm   

Nie wiedzialam czy moje zapytanie wpisac w forum ciaza czy praca.
Mam nadzieje, ze mi pomozecie.
Ogolnie mam umowe na czas okreslony i ciaza nie bylaby problemem ani dla mnie, ani dla pracodawcy.
Mam szanse na staly kontrakt, ale niedawno dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy ( 6 tydzien).
Czy przy podpisywaniu umowy powiedziec o ciazy, czy zataic i zglosic dopiero pozniej.
Nowa umowa wiaze sie z wiekszymi obowiazkami, ale i z wiekszymi zarobkami.
Wolalabym powiedziec i byc wporzadku, z drugiej strony boje sie, ze jak sie dowiedza to awans przleci mi kolo nosa.
Byl ktos z Was w podobnej sytuacji?
Jak Wy uwazacie?
 
 
Jadwiga84
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Gru 2012
Posty: 13
Wysłany: Pon Sty 12, 2015 12:35 pm   

Joaska, w Holandii pracodawca nie ma prawa się dowiadywać czy nie jesteś przypadkiem w ciąży, więc masz prawo to "zataić" chociaż nie jest to dobre słowo, bo niczego złego nie robisz nie oświadczając, że jestes w ciąży. Nie przejmuj się co wypada a co nie, po prostu rób wszystko zgodnie z prawem, nikt tego nie może komentować negatywnie.

["BElla89"]Nie wyobrażam sobie nigdzie indziej rodzić aniżeli w szpitalu boje się o swoje dziecko panicznie i o jego zdrowie od początku. I tu rodzi się pierwsze z moich pytań jak wygląda poród w szpitalu jeśli jestem na podstawowym ubezpieczeniu jakie są koszty (są różne kwoty gdzie dowiem się ile dokładnie mnie to wyniesie )[/quote]
Jeżeli masz wskazania medyczne do porodu w szpitalu to nie będziesz płacić, natomiast do wyboru są jakieś hotele do porodu albo szpital i wtedy koszt podobno około 300 euro, jeżeli w trakcie się okaże że miałaś wskazanie medyczne, to wtedy jednak nic nie zapłacisz. Np. jeżeli będziesz mieć podwyższone ciśnienie albo np. nie miałaś około 10 tygodnia ciąży usg a będziesz w 41 tygodniu to wtedy masz wskazanie medyczne do wywołania porodu w szpitalu. Ogólnie nie obawiaj się porodu w domu pod kątem zdrowia dziecka bo jak jest cokolwiek budzące wątpliwośc to położna kieruje do szpitala. Gorzej jak musisz rodzić w domu w nocy - sąsiedzi moga się skarżyć :D W szpitalu masz ten komfort, że możesz dostać znieczulenie, ale jeżeli wszystko przebiega ok to jest szansa, że ból podczas porodu w domu będzie do zniesienia. Wywoływany boli bardziej.

Cytat:
i czy jeśli jestem ubezpieczona nie wiem czy to ma jakieś znaczenie w Zorg en zekerheid wiem ze nie mogę zmienić ale czy mogę dokupić pakiet teraz ?

Wątpię. Ale policz sobie koszty - jakbyś miała cały rok płacić za rozszerzone ubezpiecznie 130 euro miesięcznie to taniej wychodzi płacić 80 euro miesięcznie i za poród w szpitalu/hotelu zapłacić te 300 euro :) Więc nie smuć się ;) Jedynie jakbyś chciała korzystać z poradni laktacyjnej, fizjoterapii i takich tam to wtedy warto mieć dobre ubezpieczenie.

Cytat:
Czy ja sama wybieram szpital bo tez coś takiego wyczytałam czy to zależny w jakim regionie chodzi się do położnych.

Musisz sprawdzić czy Twoje ubezpieczenie nie ma umów z konkretnymi szpitalami, chociaż nie wiem czy porodów też to dotyczy. Raczej jak masz ubezpieczenie przez agencję w tej ubezpieczalni to jest to podstawowe ubezpieczenie, ale z umową na wszystkie szpitale, nie wiem czy ta ubezpieczalnia w ogóle ma opcję ubezpieczenia okrojonego podstawowego z umowami z niektórymi szpitalami jak np. ma Zilveren Kruis. Musisz dopytać. Zwykle położne pytają gdzie chcesz rodzić.
Cytat:

Teraz druga nurtująca mnie kwestia chodzę do położnych co kontrole jest inna wizyty wyglądają tak jak u wszystkich mierzenie warzenie echo.... ( po przeczytaniu postów już teraz nie wiem czy wszystko jest z dzidziusiem ok ) jak się dowiedzieć czy szyjka jest zamknięta i czy wszystko w środku przebiega prawidłowo? nie czuje się źle czasami boli mnie brzuch ale z tego co wiem to normalne tylko raz na jakiś czas dopada mnie skurcz ale zaraz przechodzi czy to coś złego?

Tutaj wszystkie ciąże tak traktują. Skurcze to też normalna sprawa a nawet w najbliższych miesiącach wiele więcej Cię czeka niemiłych objawów, więc po prostu nie panikuj, bo psychika też jest ważna :) O jakichkolwiek obawach informuj położną. Jeżeli chcesz dowiedzieć sie o szyjce macicy to musisz iść do ginekologa, ale musisz za to zapłacić. Jak będzie coś nie tak to wtedy położna da Ci skierowanie do szpitala na dokładniejsze badania. Jak chcesz to możesz poprosić położną o sprawdzenie ile cm ma Twoja szyjka, raczej nie odmówi - na pewno umie to zrobić, bo sprawdzają to pod koniec ciąży, natomiast w Holandii się tego nie praktykuje - tak jak w Polsce na każdej wizycie - dla komfortu pacjentki, skoro nie ma wskazań.

Cytat:
czy to możne z powodu pracy pakuje paczki i niektóre waża 5 kg czy to źle ze robię to 8 godzin? powinnam zmienić prace?

"Jeśli praca wiąże się z dźwiganiem, obowiązują następujące zasady:

Cytat:
 Podczas ciąży i do trzech miesięcy po porodzie: należy jak najbardziej ograniczyć ręczne dźwiganie ciężkich przedmiotów.  Jeśli dźwiganie jest konieczne, nie należy podnosić więcej niż 10 kg naraz.

 Od 20 tygodnia ciąży nie wolno dźwigać częściej niż 10 razy w ciągu dnia maksymalnie 5 kg.

 Od 30 tygodnia ciąży nie wolno dźwigać częściej niż 5 razy w ciągu dnia maksymalnie 5 kg."


Podaj - odnosnik do powyzszego
jesli cytat pochodzi z innego tematu, LUB Z INTERNETU to obowiazkowo musisz to zaznaczyc kazdy cytowany tekst umieszczaj w quote


Możesz wybrać sie do lekarza zakładowego a jeżeli takiego Twój pracodawca nie ma to załatwić papier od położnej i ewentualnie pieczątkę od lekarza domowego na tym papierze, dać to pracodawcy. Jeżeli pracodawca nie ma mozliwości dać Ci lżejszej pracy (o ile musisz dźwigać więcej niż powyżej podane), albo jak Ci siądzie kręgoslup czy stawy itd. to wtedy masz prawo do zwolnienia chorobowego w wysokosci 100%.
Cytat:

I ostatnia kwestia kraamzorgu na ostatniej wizycie u położnej została mi przydzielona holenderka dostałam papiery niestety w języku holenderskim niestety nikt nie jest wstanie mi ich przetłumaczyć (przerwa świąteczna) ale z tego co ja wyczytałam ma problem z moim adresem ponieważ adres korespondencyjny jest mojej znajomej a ja sama mieszkam na bungalach agencji w której pracuje bez meldunku , chce się ze mną spotkać w 24 tyg jednak chciałam ją zmienić gdyż znalazłam polkę która by do mnie dojeżdżała tylko czy jeszcze mogę jej podziękować? i czy wystarczy ze powiem to położnej na następnej wizycie?

Zwykle musisz zapłacić karę, wysokość kary zależy czasem od tego w którym tygodniu zreygnujesz, im później tym wyzsza kara, więc jak najszybciej skontaktuj się ze swoim kraamzorgiem, raczej jeszcze nikogo Ci nie przydzielili, bo kogo bedziesz mieć to zależy kiedy urodzisz ;) Może też mają Polki i nie musisz zmieniać?

Cytat:
Jeszcze jedno moje pytanie jak wygląda sprawa z kraamzorgiem czy opiekują się ona w czasie porodu i po porodzie i jakie są koszta przy moim ubezpieczeniu.


4 euro za godzinę i minimum musisz mieć 24 godziny. Jak masz poród w domu to są razem z położną podczas porodu, a jak rodzisz w szpitalu to przychodzą jak już jesteś w domu.

I pytałaś o poród w Polsce. Z tego co słyszałam różne historie to będzie drogi poród w Polsce, chyba że rozwiążesz tu w Holandii umowe o pracę i zarejestrujesz się w urzędzie pracy w Polsce, ale robią podobno problemy jak jesteś w zaawansowanej ciąży. Są też przypadki, że kobiety rejestrowały się w urzędzie pracy mając ubezpiecznie w Holandii, ale to niezgodne z prawem.[/quote]
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Sty 12, 2015 8:27 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Divvla 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Kwi 2012
Posty: 14
Wysłany: Pon Sty 12, 2015 10:13 pm   

BElla89 napisał/a:
Witam ponownie. Przeczytałam prawie wszystkie posty w tym temacie i trochę się przeraziłam swoja nie wiedzą na temat tego państwa. Jak pisałam wcześniej jestem w 21 tyg. narazie z tego co mi wiadomo ciąża przebiega prawidłowo usg wykazało to w tym tygodniu. Jednak jeśli chodzi o tak zwane sprawy urzędowe jestem w kropce. Z tego co wyczytałam z ubezpieczeniem spóźniłam się parę dni? :( :( Nie wyobrażam sobie nigdzie indziej rodzić aniżeli w szpitalu boje się o swoje dziecko panicznie i o jego zdrowie od początku. I tu rodzi się pierwsze z moich pytań jak wygląda poród w szpitalu jeśli jestem na podstawowym ubezpieczeniu jakie są koszty (są różne kwoty gdzie dowiem się ile dokładnie mnie to wyniesie ) i czy jeśli jestem ubezpieczona nie wiem czy to ma jakieś znaczenie w Zorg en zekerheid wiem ze nie mogę zmienić ale czy mogę dokupić pakiet teraz ? Czy ja sama wybieram szpital bo tez coś takiego wyczytałam czy to zależny w jakim regionie chodzi się do położnych. Teraz druga nurtująca mnie kwestia chodzę do położnych co kontrole jest inna wizyty wyglądają tak jak u wszystkich mierzenie warzenie echo.... ( po przeczytaniu postów już teraz nie wiem czy wszystko jest z dzidziusiem ok ) jak się dowiedzieć czy szyjka jest zamknięta i czy wszystko w środku przebiega prawidłowo? nie czuje się źle czasami boli mnie brzuch ale z tego co wiem to normalne tylko raz na jakiś czas dopada mnie skurcz ale zaraz przechodzi czy to coś złego? czy to możne z powodu pracy pakuje paczki i niektóre waża 5 kg czy to źle ze robię to 8 godzin? powinnam zmienić prace? I ostatnia kwestia kraamzorgu na ostatniej wizycie u położnej została mi przydzielona holenderka dostałam papiery niestety w języku holenderskim niestety nikt nie jest wstanie mi ich przetłumaczyć (przerwa świąteczna) ale z tego co ja wyczytałam ma problem z moim adresem ponieważ adres korespondencyjny jest mojej znajomej a ja sama mieszkam na bungalach agencji w której pracuje bez meldunku , chce się ze mną spotkać w 24 tyg jednak chciałam ją zmienić gdyż znalazłam polkę która by do mnie dojeżdżała tylko czy jeszcze mogę jej podziękować? i czy wystarczy ze powiem to położnej na następnej wizycie? Jeszcze jedno moje pytanie jak wygląda sprawa z kraamzorgiem czy opiekują się ona w czasie porodu i po porodzie i jakie są koszta przy moim ubezpieczeniu. Mam nadzieje ze ktoś przeczyta mój długi post i pomoże chodź w kilku kwestiach wiem ze zabrałam się do tego wszystkiego pozno ale od samego początku ciąży męczyło mnie pytanie gdzie lepiej tu czy z bliskimi w Polsce ale kwestie finansowe wzięły gore by moje dziecko miało lepsza przyszłość. Jeszcze raz prosze o pomoc .



Moja droga spokojnie to na początek :) nie taki diabeł straszny jak go malują. Postaram się chociaż w części pomóc ci żebyś mogła spać spokojniej. Bo wiem sama jak bardzo jest to ważne podczas ciąży :) co do ubezpieczenia to fakt można zmienić je do końca grudnia więc parę dni za późno ale to nie oznacza że nie możesz rodzić w szpitalu. Jeśli posiadasz ubezpieczenie podstawowe i chcesz rodzić w szpitalu bez żadnych medycznych wskazań np. wysoki ciśnienie czy cukrzyca ciążowa, zapłacisz w najgorszym wypadku kwotę ok. 375 euro eigen risico bo chyba taka obowiązuje w tym roku. Do tego jeśli posiadasz ubez. podstawowe kramzorg w 2015 jeśli dobrze pamiętam wynosi ok. 4,10 euro za godzinę. Nie jest on obowiązkowy, ale jeśli już jesteś zgłoszona gdzieś i chciałabyś się wycofać czytałam że ponosisz jakieś koszty. Więc najlepszym rozwiązaniem wziąć babeczkę na 3 godz dziennie. Będzie doglądać maleństwa i Ciebie już po. Co do zmiany ubezpieczenia jeszcze fakt w niektórych ubezpieczalniach jak już jesteś dłużej klientem możesz po 6 miesiącach podnieść sobie pakiet na wyższy. "Gdzie się tego wszystkiego dowiedzieć" najlepiej telefonicznie w ubezpieczalni. Szpital wybierasz sama chyba najlepiej taki do którego masz najbliżej. Co do tego czy szyjka jest zamknięta nie ma co panikować moja droga wchodzenie i czytanie na forach przeróżnych wypowiedzi przy najmniejszym ukłuciu doprowadzi cię do szału lub deprechy że coś jest nie tak. Ja do 6 miesiąca miałam skórcze chodziłam normalnie i nagle ukłucie pare sekund mijało i tak w koło potem ustało. Widocznie normalne zgłaszałam położnej że coś takiego mi dolega. Macica się rozrasta i poboleć musi jedne mają zgagę inne puchnące nogi mdłości itd. ja miałam skórcze. Tyle. Kramzorg przyjedzie też do szpitala podczas porodu będzie pomagać Twojej położnej. Chyba że wystąpią komplikacje to ich rola się kończy i opieka poporodowa przychodzi do Ciebie po porodzie dopiero. Nie zapomnij uregulować sprawy z gminą zaraz po porodzie masz na to 3 dni żeby zgłosić maleństwo. Sprawa wygląda inaczej jak się jest małżeństwem i jak nie... więc jeśli jesteś bez problemu tatuś udaje się po porodzie i wszystko załatwia. Jeśli nie razem z tatusiem przed porodem udajesz się do gminy zeby tatuś uznał dziecko i ty wyrażasz na to zgodę pisemną i po porodzie nie musisz nigdzie biegać tylko tata to załatwi :) inaczej musisz do trzech dni razem z ojcem się wstawić a myślę że raczej nie będzie ci się chciało.

Pozdrawiam i spokojnie jeszcze duuuuużo czasu jak ciąża przebiega prawidłowo nie ma powodów do obaw wierz mi jesli coś się zacznie dziać cokolwiek co odbiega od normy położna zadba o dodatkowe badania szpitalne.

[ Dodano: Pon Sty 12, 2015 10:19 pm ]
Joaska12345 napisał/a:
Nie wiedzialam czy moje zapytanie wpisac w forum ciaza czy praca.
Mam nadzieje, ze mi pomozecie.
Ogolnie mam umowe na czas okreslony i ciaza nie bylaby problemem ani dla mnie, ani dla pracodawcy.
Mam szanse na staly kontrakt, ale niedawno dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy ( 6 tydzien).
Czy przy podpisywaniu umowy powiedziec o ciazy, czy zataic i zglosic dopiero pozniej.
Nowa umowa wiaze sie z wiekszymi obowiazkami, ale i z wiekszymi zarobkami.
Wolalabym powiedziec i byc wporzadku, z drugiej strony boje sie, ze jak sie dowiedza to awans przleci mi kolo nosa.
Byl ktos z Was w podobnej sytuacji?
Jak Wy uwazacie?



Przemilcz sprawę nie masz obowiązku zgłaszania ciąży. Chyba że znasz swojego pracodawcę na tyle dobrze, że wiesz że będzie stał za Tobą mimo wszystko. W co szczerze wątpię jakiemu pracodawcy do szczęścia potrzebna kobieta ciężarna hehe sorki. Potem zgłosisz że jesteś w ciąży już po podpisaniu umowy przynajmniej cię nie zwolni a tak... szukać nowej pracy. Czas leci bardzo szybko.. więc trzymaj się tego co masz. I kombinuj dziewczyno bo jak sama o siebie nie zadbasz nikt tego za Ciebie nie zrobi.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Sty 12, 2015 10:54 pm   

Divvla napisał/a:
Przemilcz sprawę nie masz obowiązku zgłaszania ciąży.


Polecam watek z forum http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=75661

Trzymajcie sie tematu , prosze nie mieszac ciazy i porodu - z tematem ciaza i praca/pracodawca

sa temty na forum w ktorym te zagadnienia sa osobno omawiane ...a widze ze zaczynacie wszystkie pytania wrzucac do jednego wora !!

od tej chwili zaczne edytowac wszystkie posty nie zwiazane z tym tematem
 
 
BElla89 
Poczatkujacy
BElla

Wiek: 34
Dołączyła: 01 Sty 2015
Posty: 8
Wysłany: Pią Sty 16, 2015 9:30 pm   

Dziękuje za odpowiedzi :D Agencja zerwała ze mna kontrakt i zgłosiła mnie do UWV.
_________________
BElla
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Sty 16, 2015 11:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AnetaDK 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 20 Lis 2012
Posty: 34
Skąd: Zuid Holland
Wysłany: Nie Sty 18, 2015 12:35 am   

Jadwiga84 napisał/a:
Joaska, w Holandii pracodawca nie ma prawa się dowiadywać czy nie jesteś przypadkiem w ciąży, więc masz prawo to "zataić" chociaż nie jest to dobre słowo, bo niczego złego nie robisz nie oświadczając, że jestes w ciąży. Nie przejmuj się co wypada a co nie, po prostu rób wszystko zgodnie z prawem, nikt tego nie może komentować negatywnie.

["BElla89"]Nie wyobrażam sobie nigdzie indziej rodzić aniżeli w szpitalu boje się o swoje dziecko panicznie i o jego zdrowie od początku. I tu rodzi się pierwsze z moich pytań jak wygląda poród w szpitalu jeśli jestem na podstawowym ubezpieczeniu jakie są koszty (są różne kwoty gdzie dowiem się ile dokładnie mnie to wyniesie )

Jeżeli masz wskazania medyczne do porodu w szpitalu to nie będziesz płacić, natomiast do wyboru są jakieś hotele do porodu albo szpital i wtedy koszt podobno około 300 euro, jeżeli w trakcie się okaże że miałaś wskazanie medyczne, to wtedy jednak nic nie zapłacisz. Np. jeżeli będziesz mieć podwyższone ciśnienie albo np. nie miałaś około 10 tygodnia ciąży usg a będziesz w 41 tygodniu to wtedy masz wskazanie medyczne do wywołania porodu w szpitalu. Ogólnie nie obawiaj się porodu w domu pod kątem zdrowia dziecka bo jak jest cokolwiek budzące wątpliwośc to położna kieruje do szpitala. Gorzej jak musisz rodzić w domu w nocy - sąsiedzi moga się skarżyć :D W szpitalu masz ten komfort, że możesz dostać znieczulenie, ale jeżeli wszystko przebiega ok to jest szansa, że ból podczas porodu w domu będzie do zniesienia. Wywoływany boli bardziej.

Cytat:
i czy jeśli jestem ubezpieczona nie wiem czy to ma jakieś znaczenie w Zorg en zekerheid wiem ze nie mogę zmienić ale czy mogę dokupić pakiet teraz ?

Wątpię. Ale policz sobie koszty - jakbyś miała cały rok płacić za rozszerzone ubezpiecznie 130 euro miesięcznie to taniej wychodzi płacić 80 euro miesięcznie i za poród w szpitalu/hotelu zapłacić te 300 euro :) Więc nie smuć się ;) Jedynie jakbyś chciała korzystać z poradni laktacyjnej, fizjoterapii i takich tam to wtedy warto mieć dobre ubezpieczenie.

Cytat:
Czy ja sama wybieram szpital bo tez coś takiego wyczytałam czy to zależny w jakim regionie chodzi się do położnych.

Musisz sprawdzić czy Twoje ubezpieczenie nie ma umów z konkretnymi szpitalami, chociaż nie wiem czy porodów też to dotyczy. Raczej jak masz ubezpieczenie przez agencję w tej ubezpieczalni to jest to podstawowe ubezpieczenie, ale z umową na wszystkie szpitale, nie wiem czy ta ubezpieczalnia w ogóle ma opcję ubezpieczenia okrojonego podstawowego z umowami z niektórymi szpitalami jak np. ma Zilveren Kruis. Musisz dopytać. Zwykle położne pytają gdzie chcesz rodzić.
Cytat:

Teraz druga nurtująca mnie kwestia chodzę do położnych co kontrole jest inna wizyty wyglądają tak jak u wszystkich mierzenie warzenie echo.... ( po przeczytaniu postów już teraz nie wiem czy wszystko jest z dzidziusiem ok ) jak się dowiedzieć czy szyjka jest zamknięta i czy wszystko w środku przebiega prawidłowo? nie czuje się źle czasami boli mnie brzuch ale z tego co wiem to normalne tylko raz na jakiś czas dopada mnie skurcz ale zaraz przechodzi czy to coś złego?

Tutaj wszystkie ciąże tak traktują. Skurcze to też normalna sprawa a nawet w najbliższych miesiącach wiele więcej Cię czeka niemiłych objawów, więc po prostu nie panikuj, bo psychika też jest ważna :) O jakichkolwiek obawach informuj położną. Jeżeli chcesz dowiedzieć sie o szyjce macicy to musisz iść do ginekologa, ale musisz za to zapłacić. Jak będzie coś nie tak to wtedy położna da Ci skierowanie do szpitala na dokładniejsze badania. Jak chcesz to możesz poprosić położną o sprawdzenie ile cm ma Twoja szyjka, raczej nie odmówi - na pewno umie to zrobić, bo sprawdzają to pod koniec ciąży, natomiast w Holandii się tego nie praktykuje - tak jak w Polsce na każdej wizycie - dla komfortu pacjentki, skoro nie ma wskazań.

Cytat:
czy to możne z powodu pracy pakuje paczki i niektóre waża 5 kg czy to źle ze robię to 8 godzin? powinnam zmienić prace?

"Jeśli praca wiąże się z dźwiganiem, obowiązują następujące zasady:

Cytat:
 Podczas ciąży i do trzech miesięcy po porodzie: należy jak najbardziej ograniczyć ręczne dźwiganie ciężkich przedmiotów.  Jeśli dźwiganie jest konieczne, nie należy podnosić więcej niż 10 kg naraz.

 Od 20 tygodnia ciąży nie wolno dźwigać częściej niż 10 razy w ciągu dnia maksymalnie 5 kg.

 Od 30 tygodnia ciąży nie wolno dźwigać częściej niż 5 razy w ciągu dnia maksymalnie 5 kg."


Podaj - odnosnik do powyzszego
jesli cytat pochodzi z innego tematu, LUB Z INTERNETU to obowiazkowo musisz to zaznaczyc kazdy cytowany tekst umieszczaj w quote


Możesz wybrać sie do lekarza zakładowego a jeżeli takiego Twój pracodawca nie ma to załatwić papier od położnej i ewentualnie pieczątkę od lekarza domowego na tym papierze, dać to pracodawcy. Jeżeli pracodawca nie ma mozliwości dać Ci lżejszej pracy (o ile musisz dźwigać więcej niż powyżej podane), albo jak Ci siądzie kręgoslup czy stawy itd. to wtedy masz prawo do zwolnienia chorobowego w wysokosci 100%.
Cytat:

I ostatnia kwestia kraamzorgu na ostatniej wizycie u położnej została mi przydzielona holenderka dostałam papiery niestety w języku holenderskim niestety nikt nie jest wstanie mi ich przetłumaczyć (przerwa świąteczna) ale z tego co ja wyczytałam ma problem z moim adresem ponieważ adres korespondencyjny jest mojej znajomej a ja sama mieszkam na bungalach agencji w której pracuje bez meldunku , chce się ze mną spotkać w 24 tyg jednak chciałam ją zmienić gdyż znalazłam polkę która by do mnie dojeżdżała tylko czy jeszcze mogę jej podziękować? i czy wystarczy ze powiem to położnej na następnej wizycie?

Zwykle musisz zapłacić karę, wysokość kary zależy czasem od tego w którym tygodniu zreygnujesz, im później tym wyzsza kara, więc jak najszybciej skontaktuj się ze swoim kraamzorgiem, raczej jeszcze nikogo Ci nie przydzielili, bo kogo bedziesz mieć to zależy kiedy urodzisz ;) Może też mają Polki i nie musisz zmieniać?

Cytat:
Jeszcze jedno moje pytanie jak wygląda sprawa z kraamzorgiem czy opiekują się ona w czasie porodu i po porodzie i jakie są koszta przy moim ubezpieczeniu.




Ja jednak myślę,że lepiej mieć rozszerzone,np. AV Gezzin.Podstawowe to koszt 100 euro,nie 80.Przy AV Gezzin poród kosztuje max. kilkadziesiąt euro,kraamzorg jest bezpłatny,zwrot 40 euro za laktator elektryczny,zwrot za badania prenatalne,usg prenatalne do 13 tc,samo badanie kosztuje 160 euro,jest nieobowiązkowe,ale chyba warto je wykonać.Do tego mnóstwo innych jak 500 euro za dentystę,2000 ortodoncji dla dzieci,no,ale to mało teraz istotne.Ja centa za poród nie płaciłam ze względu na lekkie nadciśnienie pod koniec ciąży i indukcję porodu.

A jeśli ma meldunek w Pl to poród ma bezpłatny.
Ostatnio zmieniony przez AnetaDK Nie Sty 18, 2015 12:38 am, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
skwierzynianka
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 1
Wysłany: Wto Kwi 21, 2015 11:21 pm   

Witam jestem w 33tc mam uszkodzony nerw wzrokowy diagnoza z Polski z przed 6 lat a co się z tym wiąże zalecenia do cesarki ponieważ nerw jest bardzo słaby (na to oko nie widzę 90%). Dostałam tu skierowanie do okulisty który zajrzał przez szkiełko i po 2 minutach badania orzekł że mogę rodzić normalnie. Jestem w szoku. Mimo tak dużej wady i ryzyka że nerw nie wytrzyma porody siłami natury. Co robić?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Kwi 23, 2015 3:11 pm   

skwierzynianka napisał/a:
diagnoza z Polski z przed 6 lat
trzeba zrobic ponowne badanie bo zadnen lekarz ci jej tu nie uzna

skwierzynianka napisał/a:
Jestem w szoku

ja tez , prowadzenie ciazy jak w Polsce tu nie uswiadczysz , cesarki na zyczenie niestetu tu nie ma, wiec musisz zaczac rozmawiac z polozna lub starac sie o skierowanie do do giekologa nikt inny nie bedzie w stane ci pomoc
 
 
MagdaG
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 4
Wysłany: Pią Maj 22, 2015 6:13 pm   

Witam Dziewczyny :)
Mam pytanie odnośnie cesarki. Dwa lata temu urodziłam córkę przez cesarkę w Polsce, cesarka była przeprowadzona bo dziecku spadało tętno przy skurczach. Myślę o drugim dziecku, a że chcemy wracać do Holandii (pierwsza ciąża do 6 miesiąca była tam prowadzona) to zastanawiam się jak to jest porodem po pierwszej cesarce? W Polsce zalecają cesarkę no chyba że kobieta wyrazi zgodę na próby naturalnego porodu. Czy któraś z Was wie coś na ten temat? Będę wdzięczna za odpowiedzi :)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Maj 23, 2015 2:22 pm   

MagdaG,

Holenderska sluzba zdrowia kieruje sie swoimi prawami ,tu nie ma czegoos takiego jak cesarka na zadanie czy jak to nazwac

Jesli tu bedziesz pod kontrola poloznej i zdecydujesz ,ze bedziesz rodzic w szpitalu, to w razie koniecznosci decyzje podejma lekarz na miejscu w szpitalu .
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
emilia1234 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Wrz 2015
Posty: 2
Wysłany: Czw Wrz 17, 2015 1:49 pm   

Witam, mam pytanie.Jestem pierwszy raz w Holandii, ostatnio zrobilam kilka testów które wyszły pozytywne, jestem w ciaży :) przypuszczam że moze to byc 10,11 tc, w przyszlym tyg mam pierwszą wizytę u lekarza rodzinnego. Czy on w jakis sposob zbada mnie i stwierdzi ciąże a następnie odesle do położnej ? czy nie zrobi w tej sprawie nic? zależy mi na 100% potwierdzeniu i inf ze ciąża przebiega prawidłowo.
Dzięki za odp!
Pozdrawiam :)
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Czw Wrz 17, 2015 8:59 pm   

Mnie domowy niebadal, tylko od razu skierowanie do szpitala wystawil, ale moja historia to inna bajka. Rodzinny zapewne doradzi Ci gdzie sie udac do poloznych itd.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group