NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jong Florence...
Autor Wiadomość
trojka
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 44
Wysłany: Śro Lip 10, 2013 7:25 pm   Jong Florence...

Witam.
Z góry zaznaczam, że jeśli nieodpowiedni dział, to przepraszam. Próbowałam szukać informacji na forum na ten temat, ale nie znalazłam, stąd nowy wątek.

A zatem:
Niedawno zameldowaliśmy się wraz z dzieckiem i ubezpieczyliśmy się. Nie wiem z którym z tych działań ma to związek, ale chyba mniejsza z tym. Otóż dotarł do nas list z wyznaczonym terminem w instytucji jak w temacie, tj. Jong Florence. Na ich stronie wyczytałam, że obejmują badaniem dzieci w wieku 0-4 lat. Moje dziecko kończy 4 lata za kilka dni, wizyta tam przypada już po zakończeniu tych czterech lat. Myślicie, aby dzwonić i to wyjaśniać, czy iść po prostu?
i drugie pytanie - list zawierał ankietę do wypełnienia dotyczącą rozwoju językowego. Pytania są o to, czy np. umie budować zdania z kilku słów itp. itd. Oczywiście umie, ale w języku polskim, więc powinnam wpisywać, że tak umie, czy, że nie umie, bo po niderlandzku faktycznie jeszcze nie umie ?????
Wolę się dopytać niż coś zawalić i mieć problemy od początku :)

A przy okazji - kiedy i czy do każdego przychodzi kontrola do mieszkania czy dziecko ma np. swój pokój?
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Śro Lip 10, 2013 9:55 pm   

hej, tak to jest odpowiednik przychodni dzieci zdrowych w polsce, odbywaja sie tam szczepienia i bilanse. z pierwsza wizyta zazwyczaj przychodza do domu, zrobic wywiad itp, na pewno tez patrza na warunki w domu panujace. nie mozesz tego odwolac, gdyz dostali dane waszego dziecka po zameldowaniu z gminy i jest to obowiazkowe. okolo wieku wlasnie 4 lat dziecko ma ostatnia wizyte w CB i jest ostatni raz szczepione przez CB. pozniej przechodzi juz do przychodni dla dzieci szkolnych. chyba tyle.
 
 
trojka
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 44
Wysłany: Śro Lip 10, 2013 11:08 pm   

Dziękuję za odpowiedź.

Czy zawiadamiają o wizycie domowej? Bo z listu wynika, że ten wyznaczony termin to raczej będzie bilans u nich w przychodni.
Czy to, że pokoik dziecka jest jeszcze nieurządzony może być problemem? Czy lepiej szybko go meblować? Kurczę, trochę się wystraszyłam tej wizyty domowej, tzn. jeśli ma być znienacka :)
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Czw Lip 11, 2013 12:59 pm   

mozliwe ze wcale nie bedziesz jej miala. bo wlasnie pierwsza jest zazwyczaj w domu. uprzedzaja o tym listownie. u nas przyszli gdy urodzila nam sie drruga corka, mimo ze pierwsz juz cale 4 lata u nich byla badana i akurat podczas wizyty w ogole do pokoi nie zagladali.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group