NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pytanie do znawcow prawa polskiego.. :)
Autor Wiadomość
zabaco
Gaduła


Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 134
Skąd: vlissingen
Wysłany: Czw Paź 04, 2007 8:22 am   pytanie do znawcow prawa polskiego.. :)

jak w temacie jedno pytanko : czy jak nie jestem zameldowany w PL, a posluguje sie polskim prawkiem to w chwili gdy je zgubie badz mi ukradna mam prawo wyrobic nowe?? tak samo dotyczy to paszportu??
 
 
Karola 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 39
Skąd: Haga / Szczecin
Wysłany: Czw Paź 04, 2007 4:04 pm   

witam
co do prawa jazdy nie wiem, ale jezeli chodzi o paszport to ja wyrabialam nowy w Ambasadzie w Hadze a nie jestem zameldowana w Polsce i nie bylo problemu
Pozdrawiam
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Czw Paź 04, 2007 4:28 pm   

Niezależnie od zameldowania pozostajesz obywatelem RP (byle nie "czwartej") więc prawko możesz wyrobić. Pytanie... po co? Posiadając adres zamieszkania w NL powinieneś posługiwać się holenderskim prawkiem. Wymiana to formalność i kosztuje grosze.
Paszport RP dostaniesz zawsze! Nie gub go jednak do końca roku - 31.12 Polska wchodzi do strefy Schengen.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
zabaco
Gaduła


Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 134
Skąd: vlissingen
Wysłany: Czw Paź 04, 2007 5:48 pm   

Juz tłumacze po co pytam :) Tylko ze wzgledu na to ze prawojazdy to moj "chleb" i wole byc przygotowany na wszystko :) A co do wymiany prawojazdy to nie moge tego zrobic, gdyz nie jestem zameldowany tutaj( wlasciciel mieszkania nie wyrazil zgody :(
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Paź 06, 2007 12:59 am   

Cytat:
czy jak nie jestem zameldowany w PL, a posluguje sie polskim prawkiem to w chwili gdy je zgubie badz mi ukradna mam prawo wyrobic nowe?? tak samo dotyczy to paszportu??
nadmieniam ze nie jestem znawczynia prawa polskiego ale akurat to wiem :jesli ukradna Ci ktorys z dokumentow, to ten fakt musisz najpierw zglosic na policji, tam wydadza Ci zaswiadczenie , a dopiero (potem) lub rownolegle powiadomic, urzad miasta lub gminy w miejscu swojego zamieszkania, procedura zaczyna sie od wypelnienia formularza o wydanie,nowego paszportu. Prawo jazdy, to znalazlam w wyszukiwarce (dotyczy zgubienia )


Niezbędne dokumenty:- dowód osobisty ( w przypadku jego braku poświadczenie z gminy o zameldowaniu wraz z numerem PESEL)
- 1 fotografia ( 3,5/4,5 cm) z widocznym lewym uchem
- wypełniony wniosek
- dowód wpłaty

Wszystkie sprawy związane z uzyskaniem uprawnień do prowadzenia pojazdów osoba zainteresowana załatwia osobiście.

Termin załatwiania sprawy wynosi ok. 7 dni roboczych od daty wysłania zamówienia do PWPW po skompletowaniu akt kierowcy.

Opłaty:

- za składany wniosek- 5zł.- opłata skarbowa
- za każdy załącznik- 0,5 zł. opłata skarbowa
- opłata za wydanie uprawnień- 70 zł. :D
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Pon Paź 08, 2007 2:50 pm   

Jakis czas temu zgubilem "pasek".Poszedlem na Policje zglosic fakt.Policjant uprzejmie powiadomil, iz nie trzeba bylo sie do nich fatygowac tylko czym predzej wyrabiac nastepny.

Co do prawka to bierz telefon i dzwon do (niekoniecznie swojego) Urzedu Komunikacji (Urzedu Miasta lub Gminy) i zapytaj czy jest potrzebne zameldowanie na terenie RP.
W formularzu na prawko jest pytanko typu:
Czy przebywa sie na terenie RP wiecej jak 183 dni w roku oraz przypis o poswiadczeniu nieprawdy co jest zagrozone kara (chyba do 3 lat).
Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
kapitanklos
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 49
Skąd: Haga
Wysłany: Czw Paź 11, 2007 8:33 pm   tak nawiasem....

Cytat:

Tylko ze wzgledu na to ze prawojazdy to moj "chleb"

Czym sie waszmosc trudnisz?

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group