NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Śro Paź 07, 2009 7:18 pm   

aaaa to co innego. wiec akcyze tak czy siak trzeba zaplacic, troche bez sensu bo skoro trzeba ja zaplacic to jaki interes w tym aby jezdzic na polskich tablicach? tak naprawde zaden, jedynie ubezpieczenie w polsce tansze a i problemy bo trzeba jechac do pl zrobic naprzyklad przeglad techniczny. z drugiej strony skoro i tak trzeba zabulic BPM to czy nie lepiej przeskoczyc na te tablice holenderskie? i nie wyrozniamy sie tak w tlumie i jakby jakas szkoda to jednak tutaj latwiej ja wyegzekwowac niz z wszystkimi papierami do polski sie wozic i czekac i czekac i czekac. z twojego wczesniejszego postu wywnioskowalem ze jedyne co trzeba zaplacic to podatek drogowy. ale skoro dochodzi tez akcyza to co innego.
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Śro Paź 07, 2009 7:23 pm   

No ja też tak wywnioskowałem. Czyli gra nie warta świeczki, jeżeli tak czy siak muszę płacić BPM, to już lepiej przejść na NL blachy. Nawet za cenę wyższego ubezpieczenia w Holandii, potem przynajmniej w razie czego nie muszę się ciągnąć do Polski wyjaśniać czegokolwiek z ubezpieczalnią.
 
 
jakusto3 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 75
Skąd: Leeuwarden/RZE
Wysłany: Czw Paź 29, 2009 2:59 pm   

Zaczeło się....
Dzisaj do mnie zawitało dwóch panów z belastngdienst i zapytało co robią na moim powórku samochody na polskich tablicach. Dali mi 14 dni na expot lub przerejestrowanie... :079:
Strzeżcie sie polaczki....
 
 
denton 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 65
Skąd: NB
Wysłany: Czw Paź 29, 2009 8:01 pm   

Dobrym wyjsciem z tej sytuacji moze byc jazda autem leasingowanym-wtedy polskie tablice nie stanowia problemu.
 
 
jakusto3 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 75
Skąd: Leeuwarden/RZE
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 10:35 am   

A co jeżeli jest współwłasność? Jedna osoba mieszka w NL jest zameldowana, itd, a druga ( w tym przypadku ja) nie jest zameldowana, nie pracuje, studiuje dziennie w Polsce i przyjeżdża do NL, co jakiś czas na okres dwóch, trzech tygodni, a potem wraca do Polski razem z autem....
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 10:56 am   

jakusto3, Nadal auto jest wspolwlasnoscia osoby zameldowanej tu w nl i nadal jest obowiazek meldunku auta tu lub wywoz poza granice . Vrijsteling na okres 14 dni w roku mozesz dostac w Belasting i to tylko 1 x w roku na to samo auto. Poczytaj linki podane na poczatku tego tematu.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 11:22 am   

Nie masz obowiazku meldunku auta tutaj. Mozesz sie nim poruszac na polskich blachach. Za to wspolwlasciciel zameldowany w Holandii ma zakaz poruszania sie tym autem, dopoki ma ono PL blachy
_________________
Dumny Polak
 
 
jakusto3 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 75
Skąd: Leeuwarden/RZE
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 11:45 am   

Faktycznie jeżdże tylko ja tym samochodem, bo mój chłopak ma do dyspozycji auto firmowe na NL blachach. Tylko, czy jeżeli teraz to auto wywioze i przykładowo w okresie świątecznym je zarejestruje także na siebie jako wspópłwłaściciel to czy wtedy panowie z Belasingdienst, czy Douane nie będą mi mieli nic do zarzucenia.
Aktualnie auto jest zarejastrowane na mojego chłopaka, ale mamy jeszcze 13 dni na wywiezienie go..

[ Dodano: Pią Paź 30, 2009 11:58 am ]
Poza tym samochód jest po stłuczce, a sprawa jest u adwokata, i wiem,że to się będzi ciągnęło minimum rok, jeżeli samochód przerejestruje na holenderskie tablice, to stan faktyczny nie będzie adekwatny do informacji podanych w raporcie z policjii. A nie moge komuś przepuścić tego,że mi rozwalił samochód, i nie poniesie za to konsekwencji
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 1:09 pm   

jsobanski, przejrzyj caly temat jest naprawde duzo wiadomosci na temat poruszania sie autem na polskich blachach dluzej jak 14 dni
tu masz kawalek z strony belastingu
Bpm- en mrb-vrijstelling: In Nederland wonen en rijden in motorrijtuig met buitenlands kenteken


Een Nederlands ingezetene die met een motorrijtuig dat is geregistreerd buiten Nederland gebruikmaakt van de Nederlandse weg, moet belasting van personenauto's en motorrijwielen (bpm) en motorrijtuigenbelasting (mrb) betalen. Degene die het motorrijtuig feitelijk tot zijn beschikking heeft, moet deze belastingen op aangifte voldoen. Dit is veelal de bestuurder.

Als u echter voor een korte periode gebruikmaakt van de Nederlandse weg met een in het buitenland gehuurd, geleend of geleaset motorrijtuig, dan is vrijstelling van bpm en mrb mogelijk. De vrijstelling geldt voor maximaal 2 weken, gerekend vanaf het moment dat u voor het eerst met het motorrijtuig op de Nederlandse weg komt. De vrijstelling geldt voor u en uw inwonende gezinsleden. Of, als een in Nederland gevestigd lichaam (bijvoorbeeld een bedrijf) het motorrijtuig feitelijk tot zijn beschikking heeft, dit lichaam. U moet het beroep op deze vrijstelling elektronisch melden vóórdat het gebruik van de weg in Nederland begint.

U kunt het beroep op de vrijstelling alleen elektronisch doen met het programma vrijstelling voor bpm en mrb bij kortstondig gebruik. U kunt de elektronische melding zelf doen. Ook een verhuur- of leasebedrijf of een familielid kan de melding doen. De melding hoeft niet ondertekend te worden.

Let op!

U kunt slechts 1 maal per jaar 2 weken vrijstelling krijgen voor hetzelfde motorrijtuig.

Als u na de periode van 2 weken in Nederland gebruik blijft maken van het motorrijtuig, moeten de bpm en de mrb vóór het aflopen van deze periode op aangifte worden voldaan. In dat geval vervalt de vrijstelling en zijn beide belastingen verschuldigd vanaf de gemelde aanvangsdatum van de vrijstelling.

w ponizszym linku masz dokladniej wyjasnione ze nawet autem na wspolwlasciciela czy z lisingu nie mozna sie poruszac dluzej jak 14 dni bez vrijsteling ( jedynym odstepem sa wakacje )
http://www.verkeerenwater.../index.aspx#v19
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 1:27 pm   

baileys, to co podalas odnosi sie do rezydentow Holandii poruszajacych sie na obcych blachach i po holenderskich drogach. A wiec masz 3 warunki, przy ktorych masz obowiazej przerejestrowania:
1. jestes rezydentem Holandii
2. samochod jest na obcych blachach
3. uzywasz holenderskich drog tym samochodem

Ja odpowiedzialem na posta jakusto3, ktora napisala
Cytat:
Jedna osoba mieszka w NL jest zameldowana, itd, a druga ( w tym przypadku ja) nie jest zameldowana, nie pracuje, studiuje dziennie w Polsce i przyjeżdża do NL


Mowi o tym dokladnie pierwsze zdanie z podanego przez Ciebie framentu:
Cytat:
Een Nederlands ingezetene die met een motorrijtuig dat is geregistreerd buiten Nederland gebruikmaakt van de Nederlandse weg,


Wiec jakusto3 nie spelnia warunku 1., przez co wymog rejestracji samochodu jej nie dotyczy. Za to jej chlopak tez nie musi przerejestrowywac, bo nie spelnia 3. Musieliby go przerejestrowac gdyby jakusto3 sie zameldowala w NL lub jej chlopak chcialby uzywac tego samochodu na drogach NL.
_________________
Dumny Polak
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 1:58 pm   

jsobanski,
Jakusto chlopak tu jest zameldowany a jest takze wspolwlascicielem auta . Wiec po terminie 14 dni musi go wywiesc lub przerejestrowac na zolte blachy.

przed paroma minutami wykonalam kilka tel do duane i podatkow. I niestety kazdy t przebywajac czy to zameldowany czy tylko pracujacy czy tylko czasowym meldunkiem nie moze poruszac sie autem na obcych tablicach dluzej jak 14 dni. po tym czasie albo rejestracja tego auta w NL albo wywoz.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 3:37 pm   

Cytat:
przed paroma minutami wykonalam kilka tel do duane i podatkow. I niestety kazdy t przebywajac czy to zameldowany czy tylko pracujacy czy tylko czasowym meldunkiem nie moze poruszac sie autem na obcych tablicach dluzej jak 14 dni. po tym czasie albo rejestracja tego auta w NL albo wywoz.


przeczytaj jeszcze raz:
- jakusto3 NIE JEST ZAMELDOWANA ANI NIE PRACUJE w NL, jest zameldowana w POLSCE
- jej chlopak NIE JEZDZI tym samochodem, ma drugi na NL blachach ktorego uzywa

Zadna z tych osob nie podpada pod wymienione przez Ciebie warunki!
_________________
Dumny Polak
Ostatnio zmieniony przez jso Pią Paź 30, 2009 3:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
superdziki 
Gaduła


Pomógł: 6 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 118
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 3:42 pm   

jsobanski,
jakusto3 napisał/a:
,Zaczeło się....
Dzisaj do mnie zawitało dwóch panów z belastngdienst i zapytało co robią na moim powórku samochody na polskich tablicach. Dali mi 14 dni na expot lub przerejestrowanie... :079:
Strzeżcie sie polaczki....

Ja mysle ze to Panow z urzedu niewiele intersuje, czy ktos jest zameldowany czy nie, samochod jedzi czy juz pajeczyna zarusl.

baileys, ma racje moim zdaniem
baileys napisał/a:
I niestety kazdy t przebywajac czy to zameldowany czy tylko pracujacy czy tylko czasowym meldunkiem nie moze poruszac sie autem na obcych tablicach dluzej jak 14 dni. po tym czasie albo rejestracja tego auta w NL albo wywoz.
_________________
Przychodząc na czas do pracy, odnoszę wrażenie, że wszystkim przeszkadzam.
Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.
 
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 4:00 pm   

A ja mysle, ze jak najbardziej ich interesuje, bo oni musza dzialac wg pewnego prawa i nie moga za cos karac wg wlasnego "widzi mi sie". Jezeli cos nie jest zakazane, to jest to dozwolone. Zadnej ustawy nie czytalem, ale wszedzie gdzie sie z ta kwestia spotykam, zawsze sprowadza sie to do "rezydent Holandii nie moze jezdzic po holenderskich drogach autem na obcych blachach". To tez uslyszalem sam kiedys od Douane. Nie byloby prosciej im zawsze mowic po prostu "rezydent Holandii nie moze posiadac w Holandii auta na obcych blachach"? Byloby i prosciej i eliminowaloby wiecej sytuacji. Ale tak nie mowia, dlatego, ze nie ma na to zapewne poparcia w prawie.

NIGDZIE sie nie spotkalem z zakazem POSIADANIA w NL auta na PL blachach. Sam tak mialem przez prawie rok, parkowalem gdzie popadnie i nikt nic do tego samochodu nie mial do czasu, gdy Douane nie zlapalo mnie prowadzacego ten samochod. A dopiero to bylo zabronione.
_________________
Dumny Polak
Ostatnio zmieniony przez jso Pią Paź 30, 2009 4:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 5:25 pm   

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rezydent_(prawo)

Skoro tu pracujesz lub jestes zameldowany jestes rezydentem .
jsobanski napisał/a:
Sam tak mialem przez prawie rok, parkowalem gdzie popadnie i nikt nic do tego samochodu nie mial do czasu, gdy Douane nie zlapalo mnie prowadzacego ten samochod. A dopiero to bylo zabronione.

Czyli jednak jest zabronione.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group