NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 5:35 pm   

Dziekuje za objasnienie, ale bylem juz tego swiadomy i nigdzie tego nie kwestionowalem. Nie wiem wiec z jakiej okazji z tym wyskoczylas. Twoj post nic nowego nie wnosi, wiec dalej twierdze, ze jakusto3 rezydentka NIE jest wiec MOZE poruszac sie tutaj na PL blachach. Jej chlopak rezydentem JEST i on juz tego samochodu NIE moze prowadzic.
_________________
Dumny Polak
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 5:40 pm   

jsobanski napisał/a:
wiec dalej twierdze, ze jakusto3 rezydentka NIE jest wiec MOZE poruszac sie tutaj na PL blachach.
jakusto3 napisał/a:
Zaczeło się....
Dzisaj do mnie zawitało dwóch panów z belastngdienst i zapytało co robią na moim powórku samochody na polskich tablicach. Dali mi 14 dni na expot lub przerejestrowanie...

Ona nimi nawet nien jezdzila one staly .....................

[ Dodano: Pią Paź 30, 2009 5:45 pm ]
jsobanski napisał/a:
ale bylem juz tego swiadomy i nigdzie tego nie kwestionowalem

.
jsobanski napisał/a:
baileys, to co podalas odnosi sie do rezydentow Holandii poruszajacych sie na obcych blachach i po holenderskich drogach......................

jsobanski napisał/a:
Nie masz obowiazku meldunku auta tutaj. Mozesz sie nim poruszac na polskich blachach......................
jsobanski napisał/a:
Zadnej ustawy nie czytalem, ale wszedzie gdzie sie z ta kwestia spotykam, zawsze sprowadza sie to do "rezydent Holandii nie moze

itd itd .....
A ja glupia oj glupia nawet nie zauwazylam ze tego nigdzie nie kwestjonujesz ............
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 6:22 pm   

baileys napisał/a:

jsobanski napisał/a:
Nie masz obowiazku meldunku auta tutaj. Mozesz sie nim poruszac na polskich blachach......................
jsobanski napisał/a:
Zadnej ustawy nie czytalem, ale wszedzie gdzie sie z ta kwestia spotykam, zawsze sprowadza sie to do "rezydent Holandii nie moze


Akurat te wypowiedz calkowicie wyrwalas z konekstu, bo kontekst byl taki:
Cytat:

jakusto3 napisał/a:
A co jeżeli jest współwłasność? Jedna osoba mieszka w NL jest zameldowana, itd, a druga ( w tym przypadku ja) nie jest zameldowana, nie pracuje, studiuje dziennie w Polsce i przyjeżdża do NL, co jakiś czas na okres dwóch, trzech tygodni, a potem wraca do Polski razem z autem....

baileys napisał/a:
...

jsobanski napisał/a:
Nie masz obowiazku meldunku auta tutaj. Mozesz sie nim poruszac na polskich blachach......................



adresowalem to do jakusto3 oczywiscie. Teraz widze, ze to bylo jej pytanie w ktorym teoretyzowala, co by bylo gdyby nie byla tu rezydentem. Odpowiedzialem prawdziwie na to jej teoretyczne pytanie, za to Ty chyba ciagle nawiazujesz do jej faktycznej sytuacji. W takim przypadku sie nie zrozumielismy, powinienem raczej odpowiedziec "gdybys nie byla rezydentem, a Twoj chlopak by nim pozostawal i mielibyscie na wspolwlasnosc auto na NL blachach, to moglabys nim tu jezdzic bez przerejestrowywania". Czy co do tego sie zgadzamy?
_________________
Dumny Polak
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 6:31 pm   

zand erover :)
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
kgy 
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 33
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 8:00 pm   

Dzień dobry,

Przeczytałem prawie cały wątek i niestety widzę że robi się agresywnie...
Ale mam inne pytanie: przyjeżdżam z myślą zostania na dłużej, występuję o zwolnienie z BPM (mienie przesiedleńcze), rejestruję auto, ubezpieczam. Prawko zostawiam swoje, bo jednak większość optuje za tym że nie trzeba zmieniać.

Rodzą się 2 istotne pytania:
- na jakiej podstawie wyrejestrowuję auto w Polsce? Dotychczas wiedziałem, że trzeba
mieć albo um. sprzedaży albo dowód złomowania... A nie uśmiecha mi się płacić podwójnego OC tu i tam.
- po pół roku / roku okazuje się, że jednak wrócę do Polski - nie spodobało mi się bądź
coś się nie udało. Jak teraz przerejestrować auto spowrotem? Przecież nie będe płacił
akcyzy (!) za auto, które było kupione w salonie w Polsce ;)

A może jednak odżałować te 800zł rocznie i mieć podwójne blachy?

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kgy Pią Paź 30, 2009 8:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 10:03 pm   

kgy napisał/a:

- na jakiej podstawie wyrejestrowuję auto w Polsce? Dotychczas wiedziałem, że trzeba
mieć albo um. sprzedaży albo dowód złomowania... A nie uśmiecha mi się płacić podwójnego OC tu i tam.
- po pół roku / roku okazuje się, że jednak wrócę do Polski - nie spodobało mi się bądź
coś się nie udało. Jak teraz przerejestrować auto spowrotem? Przecież nie będe płacił
akcyzy (!) za auto, które było kupione w salonie w Polsce ;)


Zeby wyrejestrowac w Polsce musisz zwrocic stare blachy i okazac nowy, holenderski dowod rejestracyjny. Kiedys bylo tak, ze samochod raz wyrejestrowany w Polsce nie mogl juz byc ponownie zarejestrowany w Polsce, ale od 2009 mialo to sie niby zmienic, ale lepiej sie upewnic: ponowna rejestracja pojazdow
_________________
Dumny Polak
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 12:22 pm   ile rocznie belastnigu za ...

.
oczywiscie TDI
Ostatnio zmieniony przez przemekm26 Nie Lis 01, 2009 12:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 12:26 pm   

przemekm26, podaj wage auta i region gdzie mieszkasz .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 12:35 pm   kwota belasting

Gerdeland,ciezar auta 1680kg,
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 1:07 pm   

za kwartal 242 €
za rok 956 €

[ Dodano: Nie Lis 01, 2009 1:07 pm ]
tu masz link do sprawdzania
http://www.belastingdiens...uigenbelasting/
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 1:15 pm   

przemekm26,
Cytat:
ile rocznie belastnigu za ...




Motorrijtuigenbelasting per kwartaal: € 430,00
Motorrijtuigenbelasting per jaar: € 1708,00



oczywiscie TDImoze sie myle ale to chyba oznacza disel?? :033:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Lis 01, 2009 1:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 1:17 pm   

przemekm26, ja wyliczylam jako beznzyna
a Gochna H, wyliczla w diesl
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 1:35 pm   dziekuje wam kofane..

raczej zrezygnuje z kupna tego auta bo TDI to diesel,chyba ze ktos mi podsunie jak ominac nie placenie :) ale jak juz to na priw niech pisze bo juz na wlasnej skorze przekonalem sie ze nie ktore informacje lepiej nie ujawniac publicznie
Ostatnio zmieniony przez przemekm26 Nie Lis 01, 2009 1:37 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
karol50 
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 8
Skąd: Delft
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 4:47 pm   

Co do wymiany prawa jazdy zgadzam sie całkowicie z tym ze nie ma takiej koniecznosci bedąc zameldowany w Hoalndii.
Osobiscie bylem w urzedzie i na policji i powiedzieli ze Polska jest w EU i to nas nieobowiązuje, mówilem o kontrolach policyjnych itp i ze niektórzy na skutek niespójnych przepisów holenderskich nie wiedza co robic co z regóły konczy sie dla polaka problemami. dali mi takie ksero wyciagu przepisów {po holenderku } zeby to pokazać w trakcie kontroli.Raz mnie sprawdzali i miałem spokój.O ile sobie przypominam kiedys w Niedzieli NL był taki wydruk -Pokazuj w czasie kontroli Moze by to ponowili. Okazuje sie że to problem ciągle na czasie
_________________
karol
 
 
tkar 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 11
Wysłany: Wto Lis 10, 2009 3:03 pm   

Osoby zameldowane w Holandii nie moga korzystac z pojazdow zarejestrowanych za granica (np w Polsce). Chodzi o mozliwosc rozporzadzania a nie o wlasciciela w dokumentach. Samochod "na dziadka" nie zwalnia z obowiazku oplacenia podatku drogowego i BPM. Dopuszczalne jest korzystanie raz w roku przez maksymalnie 14 dni z samochodu zarejestrowanego za granica, ale po wczesniejszym zgloszeniu tego faktu do urzedu celnego. Dostaje sie wtedy pisemko zezwalajace na takie uzytkowanie.

Przy pierwszej kontroli, douane powinna udzielic jedynie pouczenia i wreczyc informacje o koniecznosci oplaty BPM i podatku drogowego. Rejestruja wtedy taki fakt w swojej bazie danych.
W przypadku ponownej kontroli, maja prawo zabezpieczyc pojazd do czasu oplacenia ww oplat oraz mandatu. Dodac nalezy, ze w tym przypadku sami szacuja date od ktorej pojazd zostal przywieziony do Holandii, a to skutkuje odsetkami itp.

Powyzsze informacje dostepne sa na stronie douane.nl po holendersku i angielsku. Tekst holenderski jest duzo obszerniejszy.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group