NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
mieczol
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 12
Wysłany: Pon Sty 21, 2013 3:38 pm   

Chodzi głownie o róznice w kosztach ubezpieczenia. Zawsze w PL mialem komplet AC+OC+NW + lawetowanie europa. Gdybym mial taka kombinacje wybrac tu w NL, nie ukrywam, ze kosztowaloby to po prostu duzo.
Wiecej plusow nie widze, no moze fakt, ze troche "latwiej" z przegladami.
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pon Sty 21, 2013 8:48 pm   

mieczol napisał/a:
Chodzi głownie o róznice w kosztach ubezpieczenia. Zawsze w PL mialem komplet AC+OC+NW + lawetowanie europa. Gdybym mial taka kombinacje wybrac tu w NL, nie ukrywam, ze kosztowaloby to po prostu duzo.
Wiecej plusow nie widze, no moze fakt, ze troche "latwiej" z przegladami.


A jakie miałeś w polsce znizki ze było az tak tanio.
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Pon Sty 21, 2013 9:35 pm   

jedrzej2225 napisał/a:
mieczol napisał/a:
A powiedzcie mi moi drodzy, jak to wyglada w przypadku, gdy kupilbym samochod tu w NL, po czym przerejestrowal go w PL. Nastepnie zabralbym go ponownie do NL i wyrazil chec placenia podatku drogowego. Czy w takim przypadku jestem zoobowiazany takze do placenia BPM?


A jaki ma to sens. Nie lepiej normalnie jeżdzić na żółtych tablicach bez kombinacji.


No właśnie jaki? Kupujesz samochód w NL, ogólnie spotkałam się z opiniami że auta w NL są droższe jak np w niemczech... czyli za jakiś dobry i niestary samochód przepłacasz. potem jedziesz do PL i tam tez placisz wszystkie oplaty etc. wracasz do NL i dalej przerejestrowujesz auto (jakies koszta są + czas). Czy taki rachunek wszystkich dodatkowych kosztów pozwoli ci dużo zaoszczędzić? Czy to się opłaca?
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Pon Sty 21, 2013 9:36 pm   

Ubezpieczenia komunikacyjne są w NL dużo tańsze niż w PL a ewentualne odszkodowania dużo bardziej realne (czytaj: wyższe). Zniżki z PL są uznawane w NL więc nie rozumiem na czym polega oszczędność. Do tego dochodzi kwestia uznania zachowania warunków polisy gdy zataisz realne miejsce zamieszkania - opisywałem już na forum przypadki nieuznania roszczeń w przypadku wypadku w NL na PL tablicach. Nie chcę się nawet domyślać na czym polega "łatwiejszy" przegląd...
_________________
If You always follow, You will never lead.
Ostatnio zmieniony przez YANNOSICK Pon Sty 21, 2013 9:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Basiaz
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 3
Wysłany: Sob Lut 09, 2013 1:27 am   

Witam, powiedzcie jak to jest czy jak Policja widzi samochód na polskich blachach to od razu wydaje im sie "podejrzany" ? Trzeba się liczyc że kontrole będą częściej ?
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Sob Lut 09, 2013 6:31 pm   

Nie sądzę. Aczkolwiek następstwa takiej kontroli mogą być bardziej "bolesne".
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
Rola
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 2
Wysłany: Nie Lut 10, 2013 4:17 pm   

Witam.Chciałem zapytać jak wygląda sytuacja kiedy od 3 lat posiadam meldunek w holandi i chciałbym się poruszać samochodem na polskich nr po holandi który nie jest zarejestrowany na mnie lecz na kogoś z rodziny.
Czy tez muszę i mogę opłacić podatek nie będąc właścicielem pojazdu?
Jak udowodnić urzędowi ze samochód przebywa w holandi dopiero od paru dni w przypadku gdy ja już mam meldunek 3 lata w Holandi?
Ostatnio zmieniony przez Rola Nie Lut 10, 2013 4:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Nie Lut 10, 2013 4:23 pm   

poczytaj watek dowiesz sie wszystkich odpowiedzi na twoje pytania.
 
 
dianula1989 
Poczatkujacy
malutka

Wiek: 34
Dołączyła: 27 Wrz 2012
Posty: 35
Skąd: UTRECHT / SRC :)
Wysłany: Nie Lut 10, 2013 4:28 pm   

mnie raz zatrzymala tak jakby "straz miejska" i sprawdzali mi tylko czy paliwo mam dobre? taki czytnik podstawili pod wlew i juz a drugim razem zatrzymala mnie policja i kazala tylko dmuchac? wyszlo zero wiec podziekowali i tyle.
 
 
Rola
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 2
Wysłany: Nie Lut 10, 2013 4:45 pm   

Przeczytałem cały i nie znalazłem konkretnych i zadowalających odpowiedzi na moje pytania
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Nie Lut 10, 2013 5:15 pm   

Rola, Nie znajdziesz "zadowalających". Przykro mi ale znajdziesz co najwyżej realne. One pewnie Cie nie zadowolą.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 10:28 am   

Rola napisał/a:
Przeczytałem cały i nie znalazłem konkretnych i zadowalających odpowiedzi na moje pytania


Nie, nie możesz.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
mikolaj2481 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 6
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 2:39 pm   

Witam.
Do wyliczenia podatku BPM polecam stronkę: http://www.autotelex.nl/products/autoimport
Ja jak sprowadzałem auto do Holandii i potrzebowałem wyliczenia BPM-u, to korzystałem z tej stronki, i to wyliczenie jest akceptowane przez RDW przy rejestrowaniu auta w NL.
Koszt tego wyliczenia jaki ja płaciłem to 16 euro. A za Citroena C5 kombi z 2009r z silnikiem diesla 2.0 HDI 140 KM na maksymalnym wyposażeniu(to też jest bardzo ważne przy wyliczaniu podatku BPM, od tego też zależy kwota podatku) zapłaciłem 1650 euro.
W tej chwili podatek drogowy kosztuje mnie 414 euro/kwartał plus 55 euro ubezpieczenie, pełny pakiet łącznie z całą Europą.
 
 
Lukasnld 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 5
Wysłany: Śro Lut 20, 2013 10:49 am   co zrobić z autem po kontroli douane


post edytowany w calosci ze wzgledu na zawarta w nim tresc nie nadaje sie do umieszczenia na forum
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Lut 20, 2013 11:54 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Lut 20, 2013 11:52 am   

Lukasnld,



Cytat:
Czy takie coś by przeszło


wstydu nie masz kombinatorze ?
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Lut 20, 2013 11:57 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group