NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Śro Lis 04, 2009 9:02 am
Polskie tablice rejestracyjne , Podatek za polskie auto wNL
Autor Wiadomość
zoutkeet 
Nieśmiały użytkownik
zoutkeet

Wiek: 38
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 59
Wysłany: Pią Kwi 05, 2013 6:58 pm   


post edytowany w calosci

w trzech roznych tematach umiesciles ten sam post
_________________
zoutkeet
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Maj 25, 2013 4:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zoutkeet 
Nieśmiały użytkownik
zoutkeet

Wiek: 38
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 59
Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 7:12 am   

Witam mam pytanie chciałbym korzystać z mojego vw polo na pl tablicach na terenie holandii oczywiście płacąc podatek drogowy który wynosi okolo 200euro na kwartał jedynie interesuje mnie suma BPM do zapłaty korzystałem z http://www.autoweek.nl/bpmcalculator i wyszlo mi 351 euro czy to mozliwe że tak tanio może ktoś może mi coś więcej napisać gdzie dokładnie mogę sprawdzić BPM mojego auto vw polo 6n2, 2000 rok ,1.9 sdi emisja CO2 +/- 124-154. za udzielone informację z góry dziękuję. Pozdrawiam.
_________________
zoutkeet
 
 
tijs 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 26
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Kwi 24, 2013 11:35 am   

Znajomy został ostatnio złapany przez policję holenderską za rozmowę przez telefon w czasie prowadzenia samochodu. Pierwsze co przyszło mu na myśl, to , że doczepią się do jego polskich tablic. Dostał mandat 240 euro za używanie telefonu w czasie jazdy, ale dodatkowo spytał, co mu grozi za te tablice, na co policjant: "Dopóki nie jesteś zameldowany ,nikt nie może Ci nic zrobić".

Pozdrawiam :)
_________________
Better work, better life.
 
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Śro Kwi 24, 2013 8:29 pm   

tijs napisał/a:
ale dodatkowo spytał, co mu grozi za te tablice, na co policjant: "Dopóki nie jesteś zameldowany ,nikt nie może Ci nic zrobić".


Gochna to mowa o tablicach polskich a nie o mandacie!
Ostatnio zmieniony przez ewcia.pol Śro Kwi 24, 2013 8:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tijs 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 26
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Kwi 24, 2013 11:49 pm   

ewcia.pol, dokładnie.

Za rozmowę przez telefon w czasie jazdy - oczywiście, mieli pełne prawo wystawić mandat, gdyż był zagrożeniem na drodze.

Za polskie tablice - nic mu nie mogą zrobić, póki się nie zamelduje.
_________________
Better work, better life.
 
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 11:08 am   

A co jeśli jestem zameldowany w Belgii, a jeżdżę do pracy do Holandii?
 
 
tijs 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 26
Skąd: Tilburg
Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 11:10 am   

Winter, moim zdaniem liczy się meldunek na terenie Holandii :) Ale to tylko moje zdanie.
_________________
Better work, better life.
 
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Wto Kwi 30, 2013 10:17 am   

Może już niedługo okaże się, że brak meldunku będzie nie będzie zwalniał z płacenia wegenbelasting. Nie jest napisane jak mają zamiar liczyć i definiować dłuższy pobyt w Holandii ale zobaczcie sobie:

http://www.telegraaf.nl/o...nlanders__.html

i tu:

http://www.nu.nl/auto/340...ng-betalen.html
 
 
szczepan358 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 92
Wysłany: Wto Cze 18, 2013 4:05 pm   

A co jesli mam autko zwolnione od podatku drogowego (np. Audi A2 3L) na PL tablicach i chcialbym sie poruszac legalnie po NL, to czy po oplaceniu BPM i zalatwieniu wszystkich formalnosci nie bedzie problemu ze auto jest na PL tablicach i jakis tam podatek bede musial placic ? czy wazne jest tylko ze ten model jest wegenbelastingvrij?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Cze 18, 2013 8:17 pm   

szczepan358, auto musi spelniac pewne wymogi by moglo byc zwolnine z wegenbelasting . tu w NL na tym Audi nie ma BPM wiec chyba bylbys zwolniony z oplacania BPM .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
szczepan358 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 92
Wysłany: Śro Cze 19, 2013 9:18 pm   

To auto pełnia te wymogi i tu w NL nie podlega podatkowi drogowemu, tylko czy dla tego ze bedzie na pl blachach nagle nie straci tego statusu i trzeba bedzie oplacac jednak podatek na normalnych zasadach
 
 
Anka1111
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Paź 2012
Posty: 24
Wysłany: Czw Cze 27, 2013 2:16 pm   

Mam samochód na polskich blachach i jestem zameldowana w Holandii. Samochód jest wzięty na kredyt w Polsce i w papierach współwłaścicielem jest bank, więc zmiana tablic na żółte nie wchodzi w rachubę. Z tego co się już zorientowałam istnieje możliwość opłacenia BPM i płacenia podatku drogowego bez zmiany tablic.
Wczoraj miałam wizytę pana z urzędu podatkowego i pani policjantki, którzy poinformowali mnie że muszę zapłacić BPM i uiszczać podatek drogowy, albo wywieźć auto poza granice Holandii. Dokumenty auta zabrali do busa, aby je skopiować i ma przyjść jakieś pismo na dniach.
Mąż dzwonił dzisiaj do Douane i pani poinformowała że mamy ściągnąć i wypełnić formularz ze strony Belastingdienst i udać się z nim do RDW.
Ściągnęłam formularz ,, Berekening bpm
Bij de aangifte en melding bpm” (chyba o ten chodzi?) i naprawdę ,,czarna magia”, bo skąd niby mam znać dane, które należy tam wpisać, takie jak cena katalogowa auta i cena opcji dodatkowych?
Powyżej widzę że mikołaj2481 podał link do strony: http://www.autotelex.nl/products/autoimport gdzie automatycznie jest to wyliczane, a później trzeba zapłacić i co dalej? Czy przysyłają wypełniony taki formularz, czy jest to wyliczane automatycznie po zapłaceniu, czy jak to wygląda?
Pani z Douane informowała że trzeba też osobno wypełnić jakiś formularz jeśli chce się zatrzymać polskie tablice rejestracyjne. Czy to chodzi o ten formularz, aby płacić podatek drogowy dla auta na zagranicznych blachach? http://download.belasting...mb0072z3fol.pdf czy też może jeszcze jakiś inny formularz?

[ Dodano: Czw Lip 04, 2013 11:10 am ]
Już mam wszystko załatwione, więc opiszę co zrobić by jeździć legalnie na polskich tablicach.
Na stronie http://www.autotelex.nl/products/autoimport wypełniamy formularz ( wyliczenie BPM), następnie robimy opłatę 19, 95 euro (np. prze iDeal) i automatycznie otwiera nam się dalsza część , który wypełniamy do końca. W ostatnim kroku pokazuje nam się link do ściągnięcia wypełnionego formularza, który zapisujemy na komputerze i możemy wydrukować.
Drukujemy także formularz http://download.belasting...mb0072z3fol.pdf (podatek drogowy dla aut na obcych tablicach rejestracyjnych) i wypełniamy go.
Udajemy się do RDW, gdzie składamy formularz dotyczący opłaty podatku BPM. Pan wbija dane do komputera i wręcza nam 2 egzemplarze potwierdzenia opłaty BPM. Jeden zachowujemy dla siebie i wozimy zawsze przy sobie, aby pokazać w razie kontroli Douane, a drugi wraz z formularzem do opłaty podatku drogowego dla samochodów na innych niż holenderskie tablicach przesyłamy pocztą do RDW.
Na e-maila dostajemy informację z danymi do opłaty BPM, a pocztą przyjdzie list z RDW odnośnie płatności podatku drogowego. Regulujemy płatności i możemy już legalnie poruszać się po holenderskich drogach :)
Orientacyjnie podam że BPM dla Fiata Grande Punto 1,4 benzyna z 2007 roku wyniósł nas 596 euro, więc nie jest to tak zawrotna kwota, jak straszą, a na pewno nie warta ryzyka kary liczonej w tysiącach euro.
Ostatnio zmieniony przez Anka1111 Czw Cze 27, 2013 2:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
martin77 
Poczatkujacy

Wiek: 46
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 31
Wysłany: Wto Sie 20, 2013 6:01 pm   No i co teraz jezell chodzi o wyliczenia z strony autoweek

No i co teraz jezell chodzi o wyliczenia z strony autoweek,inne sa wyliczenia na stronie ktora podala Pani a inne na stronie autoweek.nl!Moze calkiem inaczej jest jak samochod bedzie na tablicach nl,a inaczej jak pozostaje na tablicach PL.Roznica w wyliczeniach tych stron jest kolosalna w moim przypadku Mazda 5 rocznik 2008 benzyna wedlug autoweek.nl BPM 11.000 euro wedlug autotelex 2.000 euro!Czy jest ktos mi w stanie racjonalnie to wytlumaczyc?
Ostatnio zmieniony przez martin77 Wto Sie 20, 2013 6:09 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Śro Sie 21, 2013 7:35 pm   Re: No i co teraz jezell chodzi o wyliczenia z strony autowe

martin77 napisał/a:
No i co teraz jezell chodzi o wyliczenia z strony autoweek,inne sa wyliczenia na stronie ktora podala Pani a inne na stronie autoweek.nl!Moze calkiem inaczej jest jak samochod bedzie na tablicach nl,a inaczej jak pozostaje na tablicach PL.Roznica w wyliczeniach tych stron jest kolosalna w moim przypadku Mazda 5 rocznik 2008 benzyna wedlug autoweek.nl BPM 11.000 euro wedlug autotelex 2.000 euro!Czy jest ktos mi w stanie racjonalnie to wytlumaczyc?


Tak, Belastingdienst.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Anka1111
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Paź 2012
Posty: 24
Wysłany: Nie Sie 25, 2013 4:13 pm   Re: No i co teraz jezell chodzi o wyliczenia z strony autowe

martin77 napisał/a:
No i co teraz jezell chodzi o wyliczenia z strony autoweek,inne sa wyliczenia na stronie ktora podala Pani a inne na stronie autoweek.nl!Moze calkiem inaczej jest jak samochod bedzie na tablicach nl,a inaczej jak pozostaje na tablicach PL.Roznica w wyliczeniach tych stron jest kolosalna w moim przypadku Mazda 5 rocznik 2008 benzyna wedlug autoweek.nl BPM 11.000 euro wedlug autotelex 2.000 euro!Czy jest ktos mi w stanie racjonalnie to wytlumaczyc?


Moim zdaniem dane zostały błędnie wpisane, lub patrzysz na wartość auta, a nie na BPM do zapłaty. Mazda 6 z 2008 r. warta jest ok 11000 euro, więc jak może wyjść że BPM do zaplaty to 11000 euro?
Nie wiem jaki masz dokładnie model, ale dla porównania wyliczyłam na autoweek BPM dla Mazdy 6 z 2012 r. i wyszedł 4000 euro.
Różnice na obydwu stonach (autoweek i autotelex) będą, ale nie aż takie. Różnica będzie nawet wyliczając na autotelex tak dla sprawdzenia, a już później przy wyliczeniach właściwych, zwłaszcza gdy samochód ma dodatkowe wyposażenie, które zostaje ujęte w późniejszych wyliczeniach.
Tablice rejestracyjne nie mają tu znaczenia, ponieważ przy wyliczaniu BPM nie bierzemy pod uwagę na jakich tablicach jest auto i nigdzie nie wpisujesz takich danych.
Ważne jest to że wyliczenia z autotelex są aprobowane przez RDW.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group