NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
kkasia1981 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 51
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 9:43 pm   

Witam, jestem ubezpieczona w ander zorg ( ubezpieczenie podstawowe), córka ma problem z wzrastającym paznokciem i pewnie czeka mnie z nią wizyta u chirurga. Moje pytanie brzmi, czy będę musiała za taka wizytę zapłacić?
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pią Maj 10, 2013 1:03 am   

Nie powinnas placic poniewaz dzieci do lat 18 nie placa wlasnego ryzyka.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
kkasia1981 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 51
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Maj 10, 2013 4:35 pm   

Dziękuję
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Sob Maj 11, 2013 1:07 am   

Czy wizyta w szpitalu po wypadku (nie pobyt), jest pokrywana z ubezpieczenia w calosci, czy trzeba odliczyc eigen risico?
I czy wlasne ryzyko obowiazuje tez na ubezp. dodatkowe, np. dentyste?
_________________
<cenzura>
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Sob Maj 11, 2013 2:34 am   

bagniaczka napisał/a:
Czy wizyta w szpitalu po wypadku (nie pobyt), jest pokrywana z ubezpieczenia w calosci, czy trzeba odliczyc eigen risico?


Niestety placisz eigen risico, chyba ze wypadek byl spowodowany przez druga osobe wowczas starasz sie zeby ta osoba pokryla koszty.


bagniaczka napisał/a:
I czy wlasne ryzyko obowiazuje tez na ubezp. dodatkowe, np. dentyste?



Ogolnie z dodatkowych pakietow nie ale...
Z dodatkowego pakietu na dentyste nie placisz eigen risico ale mozesz sie liczyc z dodatkowymi kosztami tzw. eigenbijdrage.
W niektorych przypadkach koszty dentysty naliczane sa z pakietu podstawowego np, kaakchirurg albo bijzondere tandheelkunde np. w powaznych wadach zgryzu wymagajacych operacji, wtedy placi sie eigen risico.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Maj 27, 2013 8:36 pm   

przeniesione

ewciap napisał/a:
Witam serdecznie
Jestem w 12 tygodniu ciąży. W chwili kiedy dowiedziałam sie o ciąży postanowiłam ze ubezpieczyć w Agis (wiele osób polecało ta ubezpieczalnie ze względu ze nie wymagają meldunku którego niestety nie posiadam). Dziś dowiedziałam sie że nawet oni nie chcą mnie ubezpieczyć właśnie ze względu na brak meldunku. Dzwoniłam do kilku innych ubezpieczalni i albo słyszę to samo albo ze w ciąży nie opłacają lekarzy i badań. Staram sie zmienić mieszanie na coś z meldunkiem ale to napewno też trochę potrwa. Nie wiem już co mam robić niestety nie stać mnie żeby prywatnie wszystko opłacać. Boje się że żadna ubezpieczalnia mnie nie ubezpieczy ze względu na ciąże. Proszę o pomoc może ktoś był w podobnej sytuacji, może ktoś wie co mam robić lub do jakiej ubezpieczalni się zgłosić
Pozdrawiam
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
tygrysek1
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 10
Wysłany: Nie Cze 02, 2013 5:59 pm   

witam, mam pytanie, mam nadzieje ze w dobrym dziale, w sumie dotyczy zdrowia.

Zlozylam deklaracje przez internet do zilveren kruise jednak nie byłam zameldowana a oni odeslali mi pismo ze wymagaja meldunku. Wyslalam wiec deklaracje do innej ubezpieczalni, ktora bardzo szybko mnie ubezpieczyla, zaplacilam juz za okres od kiedy zaczelam pracowac oraz otrzymalam karte ubezp. Jednak zilveren kruise ciagle przysyla mi jakies listy.

moje pytania:

jak wycofac sie z zilveren kruise??(czy zwykla wiadomosc e-mail wystarczy?, dodam ze odsylam listy od nich spowrotem do nich bez otwierania)

Czy jezeli nie oplacilam zadnej skladki to jak rozumiem nie jestem ich klientem?? (zadnej umowy nie podpisalam, nie wyslalam kopii dowodu itp.)

Czy moga zazadac odemnie zaplaty??

Pozdrawiam
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Cze 02, 2013 11:25 pm   

przeniesione
prosze umieszczac posty w odpowiednich tematach


barteksc napisał/a:
Re: W ilu ubezpieczalniach mozna sie ubezpieczyc?czy moge wykupic dwa ubezpieczenia zdrowotne??
 
 
tygrysek1
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 10
Wysłany: Nie Cze 02, 2013 11:36 pm   

w zadnym wiecej.mam naprawde wielki problem.
chodzi o to czy dopiero zaplacenie accept giro jest rownowazne z podpisaniem umowy??

poprostu wybralam najpierw jedna ubezpieczalnie ale robila problemy z rejestracja, wiec zlozylam wniosek do 2 a ona bardzo szybko mnie ubezpieczyla. tak wiec nie wiem co robic bo nagle druga przyslala mi numer klienta itp.

tak wiec kiedy staje sie klientem ubezpieczalni??

czy moga wymusic namnie oplaty ??

dodam ze byla to zwykla deklaracja internetowa, nigdy nie wyslalam kopii dokumentu tozsamosci, sofii itp.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Cze 02, 2013 11:42 pm   

Ubezpieczenia sie nie wykupuje ubezpieczenie sie oplaca , co miesiac
z tego co mi wiadomo , mozna sie ubezpieczyc p.p 1X w jednej ubezpieczalni

Nie wiem co na to przepis prawny, ale chyba nic stoi na przeszkodzie , zeby jednoczesnie ubezpieczyc sie tez w innej
oczywiscie nic nie wspominajac w tej drugiej ,ze jest sie juz ubezpieczonym, .. tylko jaki to ma sens ?
zorgtoeslag i tak otrzymasz ,o ile ci sie bedzie nalezal .tylko do jednego ubezpieczenia .

Moze napisz cos wiecej ....?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Cze 02, 2013 11:47 pm   

tygrysek1,
Cytat:


Jednak zilveren kruise ciagle przysyla mi jakies listy.


wklej jeden z listow do tlumaczen, tu http://www.niedziela.nl/f...p=290222#290222


zobaczymy co to za list i o co w nim pytaja, bo tak nic nie mozna powiedziec

czy wymuszaja na tobie bys placil? masz jakies zaleglosci ? co podpisales ? deklaracja wyslana przez internet tez zobowiazuje
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
tygrysek1
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 10
Wysłany: Nie Cze 02, 2013 11:49 pm   

dziekuje za pomoc.

chodzi o to czy poprostu musze placic jeszcze za to 2 ubezpieczenie.

mam juz agis a niechce zilverenkruise ktore nagle sobie omnie przypomnialo choc robilo poroblemy.

pytanie mam takie, czy dopiero jak zaplace staje sie klientem ubezpieczalni??

czy moge poprostu teraz do nich napisac ze mam juz ubezpieczenie i nie skorzystam z ich pomimo ze przyslali mi nr klienta itp. (nic nie podpisywalam, tylko wyslalam deklaracje internetowa ale przeciez to kazdy moze zrobic znajac kogos dane.)

co do listow odsylam im je, jeden tylko otworzylam a w nim byly moje dane, nr polisy itp, ze witaja wsrod czlonkow.
Ostatnio zmieniony przez tygrysek1 Nie Cze 02, 2013 11:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Cze 03, 2013 12:10 am   

tygrysek1,

Cytat:
ale przeciez to kazdy moze zrobic znajac kogos dane.)


Oj chyba nie moze, bo potem ten ktos poniesie konsekwencje
Nie chce cie straszyc ale w moim mniemaniu, powinienes zilverenkruis jak najszybciej powiadomic o tym, ze jestes ubezpieczony inaczej moga sie czepiac , kto wie czy w tych listach ktore odsylasz nie bylo mowy o oplacaniu skladek a moze nawet juz wysylali acceptgiro
Nie zamiataj tego pod dywan , to zbyt wazne z nimi trzeba od razu wszystko wyjasnic ,oby nie bylo , tak ze sobie naliczaja od daty kiedy wyslales im deklaracje,
Tak jak napisalam wyzej, deklaracje skladane przez internet sa zobowiazujace jest jednak jakis czas na wycofanie sie z tego lecz nie wiem dokladnie ile dni (7-14)?

Jesli to zaniedbasz, czas bedzie dzialal na twoja niekorzysc Na forum juz ktos poruszal podobny problem jak znajde post to podam linka.

A moze dobrze by bylo, gdybys jutro zadzwonil do swojej ubezpieczalni ipoprosil o wydanie na pismie zaswiadczenie ze jestes juz ubepieczony i take pismo przeslij do tamtej ubezpieczalni
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Cze 03, 2013 12:16 am   

tygrysek1 teraz zaistnialo prawo starszego ubezpieczenia . Czyli w pierwszej ubezpieczalni zdeklarowalas chec bycia u nich ubezpieczonej jako ze skladalas wszystko online wyrazilas odrazu zgode na ich warunki . Jako ze nie mialas/niemasz zameldowania potrzebuja od ciebie dodatkowych danych. Ty w miedzy czasie polecialas do innej ubezpieczalni i tam sie ponownie ubezpieczylas niepotrzebnie . Teraz musisz wyslac dane do pierwszej ubezpieczalni , i w miedzy czasie zadzwonic do tej drugiej i wyjasnc ze niestety zrobilas blad i ubezpieczylas sie u nich mimo ze bylas gdzies indziej ubezpieczona bedziesz tez musiala doslac im polise z piewszej ubezpieczalni jako potwierdzenie .
Po tym wszyskim bedziesz ubezpieczona w pierwszej a druga zamknie ci ubezpieczenie i odesle pieniadze.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
tygrysek1
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 10
Wysłany: Pon Cze 03, 2013 9:32 pm   

tak wiec dzis wyslalam email do ubezpieczalni po paru godzinach przyszla odpowiedz. bez problemu mozna zrezygnowac, mam na to 14 dni od dzis. musze odeslac polise ktora otrzymalam poczta i napisac rezygnacje. Teoretycznie mozna w holandii posiadac jednego ubezpieczyciela ktorego mozna zmienic raz do roku.

dam znac jak zakoncze sprawe

[ Dodano: Czw Cze 06, 2013 10:21 pm ]
dla wszystkich ktorych kiedys moze to spotkac:

Można w ciagu 14 dni od otrzymania polisy ubezpieczeniowej bez przeszkód z niej zrezygnowac. Wystarczy odesłać polisę i kartę za potwierdzeniem odbioru i dołączyć pisemną rezygnację.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group