NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Cze 06, 2013 10:26 pm   

tygrysek1,


Dzieki za odpowiedz ,pewnie ze nam sie tu przyda


:039:

pozdrawiam
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
tygrysek1
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 10
Wysłany: Czw Cze 06, 2013 10:27 pm   

do kolezanki u gory ktora jest w ciazy

Kazda ubezpieczalnia cie musi ubezpieczyc bez znaczenia jest czy masz meldunek czy nie. Moj przypadek, zlozylam deklaracje do zilveren kruis a oni ze bez meldunku mnie nie ubezpiecza, wiec ide do agis, nagle po 2 miesiacach dostaje polise. Okazuje sie ze da sie bez meldunku, powiem wiecej prawo nakazuje ubezpieczyc kazdego. Agis tez na poczatku niechcialo mnie uebzpieczyc ale dzwonilam tam kilka razy, mowilam ze prawo jest takie a takie, ze musza mnie uebzpieczyc i po tygodniu bylo po sprawie. aby nie byc goloslownym wklejam e0maila od zilveren kruis (oryginal, wazne podkresle)

Dear xxxxx

Thank you for your e-mail.

Your policy has been terminated as of March 1st 2013.
You will receive the Proof of deregistration within 2 weeks.

In case you return to the Netherlands?
Upon returning to the Netherlands you have 4 monthsto apply for a new National Health Insurance. This is a legal requirement. Please contact us and we will be happy to reactivate your Health Care insurance.


Thank you for your trust in Zilveren Kruis Achmea.

I trust to have informed you sufficiently.

For further questions or information please send a mail to [email protected]. You can contact us on workdays days from 08.00 till 21.00 hours at (071) 751 00 72 or +31 71 751 00 72 when calling from outside of the Netherlands.

Yours sincerely,
Zilveren Kruis Achmea,

xxxx

Do you want good and prompt health care? Zilveren Kruis Achmea will give you the best advice! For more information please visit our website; Zilverenkruis
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pią Cze 07, 2013 6:26 pm   

WItam, może ktoś podać SPRAWDZONĄ ubezpieczalnię, która ubezpiecza bez posiadania meldunku? Sprawdziłem już CZ, Delta Lloyd i wymagają posiadania meldunku w Gemente.

Na razie nie chcę się rejestrować bowiem meldunek jest mi do niczego nie potrzebny :)
 
 
tygrysek1
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 10
Wysłany: Pią Cze 07, 2013 8:23 pm   

ehh, rece opadaja a pisalam o tym wyzej. Opisalam nawet moj przypadek bez meldunku

kazda ubezpieczalnia ma obowiazek ubezpieczyc niezaleznie od meldunku. to ze CZ nie ubezpieczy to bzdura od nich mam rowniez e-mail gdyz wyslalam im zapyanie, wklejam oryginal. Wystarczy pomeczyc ich telefonami.a nawet jak pomyslisz ze jednak nie uebzpiecza to na ostatnia chwile przysla papiery bo musza.

Mnie nawet bez meldunku ubezpieczyly 2 ubezpieczalnie!!!!!!!!!kto czytal wyzej wie o co chodzi!!

umiescilas wyzej juz taki post nie potrzeba spamowac tematu tym samym
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Cze 07, 2013 10:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Cze 07, 2013 9:52 pm   

tygrysek1 napisał/a:
kazda ubezpieczalnia ma obowiazek ubezpieczyc niezaleznie od meldunku.
a mogla bys podac jakis art.prawny to regulujacy ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
tygrysek1
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 10
Wysłany: Pią Cze 07, 2013 11:14 pm   

http://sncu.nl/fileupload...ezpieczenie.pdf
"w przypadku podstawowego pakietu ubezpieczenia zakład ubezpieczeniowy nie może odmówić podpisania umowy"

tak wiec podaje art.prawny, moze nie tyle artykuł ale coś co zostało przygotowane przez ministerstwo i jest na stronie sncu.

jak ktos nie wie co to sncu to zapraszam na sncu.pl

dodam, że wklejałam oryginalne meile od CZ i Zilveren kruise i CZ chciało mnie ubezpieczyć a zilveren kruis i agis zrobilo to bez meldunku, poprostu musza!!!!!!!!

pozdrawiam
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Cze 07, 2013 11:24 pm   

tygrysek1, maile nikogo nie interesuja , interesuje wlasnie art.prawny .
Sorry ale tlumaczenie .... poprostu musza!!!!!!!!!!!! nie robi na ubezpieczalniach zadnego wrazenia . Podaj jak mozesz art.prawny .
SNCU to tacy sami oszusci jak FNV czy inne wynalazki kase kasuja i nic nie robia procz gadania i straszenia . Pozatym SCNU nie decyduje o prawie .
Prosze o art.prawny dla innych , jest wielu zagubionych ktorym ubezpieczenie odmawia ze wzgledu braku meldunku . I nic im nie pomoze
... poprostu musza!!!!!!!! ....
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
tygrysek1
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 10
Wysłany: Pią Cze 07, 2013 11:35 pm   

gdybys raczyla przeczytac caly tekst odkrylabys że na dole podana jest strona internetowa ktora , a to niespodzianka prowadzi --- holenderskie ministerstwo,

http://www.rijksoverheid.nl/international

i dalej mozna wejsc w.......- http://www.rijksoverheid....asisverzekering

i dowiedziec sie ze

"Iedereen die in Nederland woont of werkt moet een zorgverzekering hebben. Het basispakket dekt de standaardzorg van bijvoorbeeld huisarts, ziekenhuis of apotheek.

Basispakket
De Rijksoverheid beslist wat er in het basispakket zit. Zorgverzekeraars zijn verplicht iedereen tegen een vaste premie voor een basisverzekering te accepteren. Het is niet verplicht om een aanvullende verzekering af te sluiten. U bent ook niet verplicht het basispakket en de aanvullende verzekering bij dezelfde verzekeraar af te sluiten."

prosze sobie samemu przetlumaczyc oni chyba nie sa jak sncu.

mam nadzieje ze tym razem udzielilam wyczrpujacej odpowiedzi!!
czy ta strona ministerstwa jest dla ciebie juz wystarczajacym zrodlem informacji?? ehh
Ostatnio zmieniony przez tygrysek1 Pią Cze 07, 2013 11:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Cze 07, 2013 11:49 pm   

tygrysek1,Nie chce byc upierdliwa ale przeczytalam dokladnie i nie znalazlam potwierdzenia ze ubezpieczlanie nie moga odmowic ze wzgledow nie posiadania zameldowania ´gba´, moze jestem slepa . Jak widze ty tez nie potrafisz tego podac.
jak kiedys cos znjadziesz godnego to podaj linka lub art.prawne .
Pozdrawiam i zycze milej nocki .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Cze 07, 2013 11:55 pm   

tygrysek1,

To co tu cytujesz juz bylo na tym forum przerabiane i doskonale o tym wiemy
ze kto mieszka lub pracuje w Holandii musi po 4 miesiacach pobytu zdeklarowac , gdzie sie ubezpieczy
jesli tego nie zrobi to beda go potem scigac..i o tych karach tez jest temat...

Powiem tak , dla mnie to jest i dlugo chyba jeszcze pozostanie blednym kolem

Bo czlowiek chce sie ubezpieczyc a tu mu klody pod nogi , jedna ubezpieczalnia to zrobi inna nie chce .

Nie pytam juz czym sie kieruja w wypadku ,kiedy komus odmawiaja ubezpieczenia tak sie sklada, ze odpowiedz znam a skad ? a stad ze w wiekszosci wypadkow w ktorych pomagalam problemem byl brak wpisu do gemeentelijke basisadministratie
potocznie mowiac brak adresu.
 
 
tygrysek1
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 10
Wysłany: Sob Cze 08, 2013 12:06 am   

Iedereen die in Nederland woont of werkt moet een zorgverzekering hebben

Każdy, kto mieszka lub pracuje w Holandii musi mieć ubezpieczenie zdrowotne

Zorgverzekeraars zijn verplicht iedereen tegen een vaste premie voor een basisverzekering te accepteren

ubezpieczyciel musi przyjac kazdego do pakietu podstawowego

coz trudno sie przyznac, ze nie ma sie racji ale ja sie ciesze, ze pomoglam niektorym.

Coz kto ma racje ja czy ty ocenia inni, przykro mi, ze pokazujesz polska mentalnosc. Majac strone ministerstwa przed oczami, aha zapomnialam oni klamia!!!!hehe

pozdrawiam a zainteresowanych odsylam do http://www.rijksoverheid....asisverzekering

wiem gochna ale zaatakowano mnie tu, ze mowie nie prawde, ze sncu klamie itp dlatego podaje odnosnik na strone ministerstwa. na tym moje wypowiedzi koncze. przepraszam za powielanie ale jak widzisz niektorzy dalej swoje, ze ja moge sobie pisac itd.

moj przyklad mowi jasno ze sie da. Zrob test, wyslij zapytanie jak ja to zrobilam do Cz i zapytaj czy bez meldunku cie ubezpiecza, dodaj ze pracujesz tu legalnie. daj znac co odpisza!!

masz racje gochna z tym geemente, mnie tez tam odeslalo zilveren kruis ale nagle okazalo sie ze w ostatniej chwili mnie ubezpieczyli, dlaczego??

bo musieli!!

wystarczy podac adres do korespondencji!! i tyle, moglabym cala procedure opisac, ale oskarzycie mnie jeszcze o zasmiecanie forum, tak wiec z mojej strony to tyle.
Ostatnio zmieniony przez tygrysek1 Sob Cze 08, 2013 12:11 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Sob Cze 08, 2013 8:30 am   

Spokojnie :P

Dostałem takie pisma:
czesc postu edytowana ,przeniesiona do watku w ktorym tlumaczymy

http://www.niedziela.nl/f...p=290445#290445

nie umieszczaj tu Img bo potem zrobi sie tu smietnik lub kolejny watek do tlumaczenia

Mój NL jest na razie mierny z tego względu posłużyłem się Google translate, który też nie jest rewelacyjny. Ale coś tam wiedziałem piąte przez dziesiąte.

Napisałem do nich maila, o co im chodzi to odpisali, że muszą mieć wpis w Gemente:

"Besides a copy of your ID (front and back) we need some proof you are registered in the municipal records database, the so-called Gemeentelijke BasisAdministratie (GBA) at the town hall. We need to know since when you are registered. Please, send us a reply, attaching the document of the 'Gemeente'. "

No dobra - jeśli nie jest to meldunek to co to jest? Po co mam iść do ratusza się rejestrować?

Wysłałem im adres mojego miejsca zamieszkania, skan dowodu osobistego. Dla mnie jest to utrudnianie ubezpieczenia.

Z tego względu szukam sprawdzonych firm, które nie będą wymagać takich rzeczy jak wpis do GBA, który jest mi do niczego potrzebny - tym bardziej mając własne auto to w pzypadku kontroli patrzą się na datę rejestracji w Gemente i jak już okres minął to nałożenie podatków drogowych bądź wyjazd auta z kraju.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Cze 08, 2013 4:14 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
tygrysek1
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 10
Wysłany: Nie Cze 09, 2013 11:34 pm   

baileys dasz mi art.prawny dot. prawa starszego ubezpieczenia??

bo jak widac udalo mi sie zrezygnowac z wczesniejszego ubezpieczenia.Coż to więc za prawo??

nastepnym razem daj art.prawny bo wymyslanie czegos ludzia raczej nie pomoze.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Cze 10, 2013 12:51 am   

tygrysek1 hehehe co chcesz sie odgrysc za to ze ty nie umiesz podac art.prawnych zwiazanych z przymusem akceptacji bez GBA ?
Nie buj sie ja tego nie wymyslilam a temu ktory bedzie to potrzebowal podam na priv . bo takich "madrych "co maja 2 ubezpieczenia jest nie wielu ale takich co maja problemy z ubezpieceniem sie z powodu braku GBA jest bardzo wielu . Wiec jak masz juz ten art.prawny zobowiazujacy ubezpieczalnie do przyjmowania kazdego ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Cze 10, 2013 12:52 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Pon Cze 10, 2013 1:24 am   

Maar een zorgverzekeraar mag een verzekerde niet weigeren als die niet is ingeschreven bij de GBA. In de Zorgverzekeringswet staat dat iedereen die in Nederland woont een zorgverzekering moet afsluiten
http://zoeken.npcf.nl/app...tail/a_id/16514

Iedereen is verplicht een zorgverzekering af te sluiten. Doet u dat niet, dan riskeert u een boete.
http://zoeken.npcf.nl/app...der-vast-adres.
Wyglada na to,ze tygrysek1, ma racje.Wielu ubezpieczycieli rzeczywiscie odmawia niezameldowanym ,ale jak widac niezgodnie z Zorgverzekeringswet.Wystarczy troche determinacji i mozna osiagnac cel.Dla majacych klopoty doradzam skorzystac z uslug instytucji podanych w linkach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group