NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Cze 10, 2013 11:06 am   

Mathnl, Moze i ma racje ale jak do tej pory na zadnej stronie ktora zostala podana niema znaczacej odpowiedzi ze nie moga komus odmowic ubezpieczenia na podstawie tego to a tego art.prawnego .
Na kazdej stronie jest ze :
Cytat:
Waar iemand woont, wordt beoordeeld naar de omstandigheden.
i tak samo czesto pisza ze :
Cytat:
Inschrijving in het GBA is niet leidend
.
Sama tez uwazam ze jak zobowiazuja do posiadania ubezpieczenia to musza ubezpieczyc , ale jak widac jest jednak furtka ktora im pozwala nie ubezpieczac z podowu braku GBA .
W ktoryms z linkow czytalam ( nie chce mi sie znow wertowac tego wszystkiego ) ze ubezpieczalnia ma prawo wypisac / zamknac ubezpieczenie jak nadal po xx czasu nie bedzie dana osoba posiadac GBA.
Jak ogolnie kazdemu wiadome kady , ale to kazdy ma OBOWIAZEK posiadania medunku przy pobycie dluzszym jak 3 m-ce . I chyba wlasnie tym podpieraja sie ubezpieczalnie , bo jak tu scigac kogos za niezaplacone rachunki jak ten nie ma stalego adresu zameldowania.
To wszystko wlasnie jest powodem ze prosze o art.prawne bo "jakies tam "cytaty ze strony internetowych bez odnosnikow do prawa nie maja sily persfazji , a niestety nie kazdy wlada NL/EN jezykiem na tyle zeby sie kontaktowac z organizajami z podanych linkow .
I tu bede upierdliwa : Czy mozecie podac art.prawne o powyzszym , to sie przyda dla bardzo wielu ludzi majacych problemy z ubezpieczeniem sie .
Naszczescie sa ubezpieczanie ktore nie robia problemow z powodu bpraku meldunku ale nie kazdy chce sie akorat w tej ubezpieczalni ubezpieczyc .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Nomedes 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 1
Wysłany: Wto Cze 11, 2013 11:20 pm   

Witam.
Czy podstawowe ubezpieczenie zdrowotne działa również za granicą? Jeśli nie działa to jakie są skutki wypadku w innym kraju? Zakładam że większość krajów w UE będzie prosić o numer ubezpieczenia itd. Co wtedy? Rachunek jest wysyłany do mojego ubezpieczyciela a on następnie będzie ściągał ze mnie całą należną kwotę?

Pytam bo muszę wybrać ubezpieczenie i na stronie FTBO znalazłem dodatkowy moduł do zaznaczenia i to wzbudziło moje zainteresowanie tą sprawą. Mój holenderski sprowadza się głownie do google translatora a nie znalazłem informacji ani po polsku ani po angielsku. Ten moduł z FTBO wygląda tak i jest w mnim coś o szczepionkach i wypadkach:

Cytat:
Module Buitenland

Met deze module kun je je aanvullend verzekeren voor spoedeisende medische behandelingen in het buitenland. En je krijgt bijvoorbeeld een vergoeding voor vaccinaties.

Deze module heeft een wachttijd
Sluit je deze module tegelijk met je FBTO basisverzekering? Dan kun je de module meteen gebruiken. Je hebt dan geen wachttijd. Zet je de module later aan? Dan betaal je wel premie, maar je krijgt voor vaccinaties nog geen vergoeding. Na 6 maanden krijg je wel vergoeding voor vaccinaties. Je hebt dus een wachttijd voor vaccinaties.

Vergoedingen module Buitenland

Polisvoorwaarden aanvullende modules


Ten moduł to dodatkowe 3,13 euro/mc więc nie wiem czego się spodziewać :)

Czy ktoś w skrócie mógłby mi napisać jakie są konsekwencje w nagłych wypadkach za granicą w przypadku posiadania i nieposiadania takiego dodatku? Gdyż może się okazać że prościej i wygodniej będzie poporstu wykupić coś jak ubezpieczenie podróżne w przypadku wyjazdu.
 
 
Matt Damnati 
Poczatkujacy


Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 15
Skąd: Budel, Weert
Wysłany: Pią Cze 14, 2013 6:42 pm   

Witajcie.
Mam mały problem z CZ.
Miałem problemy z płatnościami. W kwietniu dogadałem się z nimi, że rozbiją mi zaległość na 6 rat po 100 euro, jednak w ciągu miesiąca wpłaciłem już 80% sumy.
Poinformowałem (przez email), że moja praca się kończy 31 maja i nie będę więcej pracować w Holandii (mieszkam w Belgii). Dostałem od nich zapytanie, do kiedy pracuję, czy będę jeszcze pracować w NL (że ustawowo muszę być ubezpieczony) itd.

"Wij beëindigen uw zorgverzekering in Nederland op het moment dat u géén inkomen vanuit Nederland ontvangt. Kunt u ons de precieze datum doorgeven dat u stopt met werken in Nederland? U kunt dit doorgeven door te reageren op deze e-mail.
Blijft u in Nederland werken? Dan blijft u verzekeringsplichtig volgens de Zorgverzekeringswet. Uw zorgverzekering beëindigen wij dan niet. "


Teraz dostałem do zapłaty za czerwiec, a w CZ konsultant nic nie wie o wypowiedzeniu.
Mogę się odwoływać? Od dwóch tygodni jestem bez pracy w NL i siedzę w Polsce.

Dziękuję za pomoc.
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pią Cze 14, 2013 7:28 pm   

Matt Damnati napisał/a:
Witajcie.
Mam mały problem z CZ.
Miałem problemy z płatnościami. W kwietniu dogadałem się z nimi, że rozbiją mi zaległość na 6 rat po 100 euro, jednak w ciągu miesiąca wpłaciłem już 80% sumy.
Poinformowałem (przez email), że moja praca się kończy 31 maja i nie będę więcej pracować w Holandii (mieszkam w Belgii). Dostałem od nich zapytanie, do kiedy pracuję, czy będę jeszcze pracować w NL (że ustawowo muszę być ubezpieczony) itd.

"Wij beëindigen uw zorgverzekering in Nederland op het moment dat u géén inkomen vanuit Nederland ontvangt. Kunt u ons de precieze datum doorgeven dat u stopt met werken in Nederland? U kunt dit doorgeven door te reageren op deze e-mail.
Blijft u in Nederland werken? Dan blijft u verzekeringsplichtig volgens de Zorgverzekeringswet. Uw zorgverzekering beëindigen wij dan niet. "


Teraz dostałem do zapłaty za czerwiec, a w CZ konsultant nic nie wie o wypowiedzeniu.
Mogę się odwoływać? Od dwóch tygodni jestem bez pracy w NL i siedzę w Polsce.

Dziękuję za pomoc.


W e-mailu pisze,ze informacje o koncu Twojej pracy mozesz przekazac odpowiadajac na ten wlasnie e-mail. Tak zrob i dopisz, ze dostales do zaplaty za czerwiec i co masz z tym teraz zrobic.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Cze 24, 2013 5:17 pm   

przeniesione

Katarzyna241 napisał/a:
Witam

Zastanawia mnie pewna sytuacja dotycząca ubezpieczyciela zdrowotnego który okazał się 'nadgorliwy'. Już pisze w czym rzecz.

Parę tygodni temu wyjechałam na urlop do Pl. Niestety z powodów osobistych byłam zmuszona pozostać na dłużej w Pl i zrezygnować z pracy. Jednak nie rezygnowałam z ubezpieczenia, ponieważ w najbliższym czasie planuje powrót do NL. Natomiast po jakis 2-3 tygodniach pobyty w Pl otrzymałam wiadomosc od ubezpieczyciela ze otrzymali informacje ze już nie pracuje i zwrocili pieniadze za miesiac(za który była automatycznie pobrana skladka do przodu).

I tu moje pytanie czy to jest standardowa procedura.Czy teraz podejmując znowu prace będę musiała się na nowo ubezpieczać. I wogole dlaczego ubezpieczalnia tak bardzo 'dba' o moje własne dobro, bo z tego co gdzieś wyczytałam to nawet ludzie którzy skończyli prace w NL sami muszą zadbać-czyt wypowiedzieć umowe ubezpieczycielowi i podomykać inne sprawy.

W moim przypadku powoduje to wiele niepotrzebnych komplikacji.


Ktoś z was miał taką sytuacje. Czy to tak zawsze wygląda?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Cze 26, 2013 5:28 pm   

przeniesione


danaa napisał/a:
Mieszkam w de a pracuje w nl jaki pakiet ubezpieczenia moge wybrac w ubezpieczali.
Pierwszy raz bede sie ubezpieczac i nie orjentuje sie jaki pakiet bedzie dla mnie dobry.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Monikaa1
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 3
Wysłany: Pon Lip 22, 2013 10:40 pm   

mam pytanie dot.ubezpieczenia dzieci,otoz oboje z mezem pracujemy tutaj w holandi ja od niedawna a maz juz troche dluzej.Chodzi o nasze dzieci w pracy odmawiaja nam ubezpieczenia ich a jak chcielismy indywidualnie to potrzebny jest meldunek a go jeszcze nie mamy.Jak sie ktos orientuje to bardzo prosze o porade







c
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Wto Lip 23, 2013 1:11 am   

Monikaa1 napisał/a:
mam pytanie dot.ubezpieczenia dzieci,otoz oboje z mezem pracujemy tutaj w holandi ja od niedawna a maz juz troche dluzej.Chodzi o nasze dzieci w pracy odmawiaja nam ubezpieczenia ich a jak chcielismy indywidualnie to potrzebny jest meldunek a go jeszcze nie mamy.Jak sie ktos orientuje to bardzo prosze o porade



A ile lat maja Wasze dzieci? Do 18 lat dzieci ubezpieczone sa gratis przy rodzicach, biuro nie moze Wam robic przeszkod w przypisaniu ich do Waszego ubezpieczenia. Chyba ze maja 18 lat lub wiecej wowczas musza ubezpieczyc sie indywidualnie. Czytajac jednak Twoj drugi post zakladam ze maja ponizej 18. Macie polise ubezpieczeniowa? Nie patrzcie na pracodawce tylko dzwoncie do ubezpieczalni i proscie o formularze potrzebne do dopisania dzieci.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
Monikaa1
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 3
Wysłany: Sob Lip 27, 2013 10:43 pm   

dziekuje serdecznie!!!
 
 
Endii
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Lip 2013
Posty: 1
Wysłany: Nie Lip 28, 2013 3:38 pm   

Witam takie zapytanko 8 Lipca został żłożony wniosek online o ubezpieczenie żony ,między 13-14 Lipca dostałem listownie informacje o uzupełnienie danych kopie GBA a jak nie ma to o podanie pracodawcy w Holandii,od kiedy pracuje i adresu za granicą ,podałem i odesłałem koło 15-16 lipca Dziś 28 i w sumie mam dzwonić >? czekać bo sam niewiem nic nie przyszło


Meldunku żona niema więc podałem reszte danych
Ostatnio zmieniony przez Endii Nie Lip 28, 2013 3:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Nie Lip 28, 2013 6:54 pm   

zadzwon, zawsze to uzyskasz jakies info co z Wasza sprawa:039:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Agnieszka1979 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączyła: 08 Sie 2013
Posty: 2
Skąd: Emmen
Wysłany: Czw Sie 08, 2013 2:46 pm   

Witam,
Mam takie pytanie, orientuje sie ktos czy jest mozliwosc ubezpieczenia chorego juz dziecka w NL? Chodzi o mojego bratanka. Cierpi on na neuroblastome (rak zlosliwy). Teraz jest on leczony w Pl ale rodzicom z gory powiedziano ze w razie przezutow pomocy beda musieli szukac za granica. Koszt takiego leczenia to 100 tys. euro. Jezeli rodzice zdecydowali by sie na przeprowadzke do NL byla by taka mozliwosc ubezpieczenia sie z chorym juz dzieckiem?
Z gory dziekuje za odpowiedz
 
 
schogun
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 45
Wysłany: Czw Sie 08, 2013 2:51 pm   

Niech szukaja pomocy w Niemczech bo z tego co wiem w NL nie bardzo a wielu rodzicow decyduje sie na leczenie ciezko chorych dzieci wlasnie w Niemczech.
 
 
dachma 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 43
Dołączyła: 03 Wrz 2008
Posty: 58
Wysłany: Czw Sie 15, 2013 2:42 pm   

Witajcie
Czy orientuje sie ktos z Was czy ubezpieczalnia ma prawo zakończyc polise, pozbawic ubezpieczenia?
Jesli tak to w jakich przypadkach?
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Czw Sie 15, 2013 8:27 pm   

dachma napisał/a:
Witajcie
Czy orientuje sie ktos z Was czy ubezpieczalnia ma prawo zakończyc polise, pozbawic ubezpieczenia?
Jesli tak to w jakich przypadkach?


Tylko w przypadkach gdy :

1. Ubezpieczony umrze
2. wyemigruje za granice
3. wyemigruje poza obszar na ktorym dziala ubezpieczyciel
4. Ubezpieczyciel nie jest w posiadaniu wszystkich danych potrzebnych do swiadczenia swoich uslug

http://www.zorgverzekerin...ering/opzeggen/
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group