NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Lis 18, 2015 9:56 am   

simlock93,
(z ich strony )
Opzeggen Ditzo ziektekostenverzekering

ubezpieczenie DITZO mozesz zakonczyc ,wysylajac do swojej ubezpieczalni list na ponizszy adres w ktorym maja sie znalezc rowniez nizej wymienione dane .
Cytat:
Ditzo zorgverzekeringen
Postbus 1059
3700 BB Zeist


Betreft: Opzeggen Ditzo zorgverzekering

Vermeld hierin in ieder geval:

klantnummer en naam
geboortedatum en burgerservicenummer
gegevens eventuele meeverzekerden
datum beëindiging


http://www.zorgkiezer.nl/...rgverzekeringen


ps. W liscie zaznacz, ze wyjezdzasz za granice i koniecznie wpisz date zakonczenia / lub wyjazdu ,bo tylko w takim przypadku mozna na stale zrezygnowac z ubezpieczenia przed czasem.

Bedac na twoim miejscu zrobilabym tez kopie tego listu dla siebie, a sam list wyslala poleconym - Aangetekende brief
To jest podkladka , nie beda mogli sie wyprzec iz nie otrzymali zadnej wiadomosci od ciebie zabezpiecz sie , bo inaczej moze sie zdarzyc, ze beda ci naliczali nadal koszty ubezpieczenia .

Powodzenia
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Lis 18, 2015 10:34 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Sob Sty 09, 2016 11:37 am   

Czy ubezpieczalnia musi wystawiać rachunek do końca danego roku kiedy tyczy się ubezpieczenie?

W kwietniu 2015 byłem u specjalisty i dopiero teraz w styczniu wystawili rachunek. Nie powinien być wystawiony do końca grudnia maksymalnie (Menzis)?
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Sob Sty 09, 2016 1:25 pm   

Fegelein,

Niestety nie, wlasnie ubezpieczalnie tak robia, pod koniec roku "szukaja" rachunków zeby wypelnic wlasne ryzyko. Czasami dostawalem rachunki np. za 2012, w czerwcu 2013 :(
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Sob Sty 09, 2016 2:28 pm   

Lipa, liczyłem na "przedawnienie" :E

220 euro za 2 wizyty -.-
Nie powiem, że nie pomogło bo po tym co zdiagnozował lekarz choroba się zatrzymała i nie następuje pogorszenie, niemniej koszty są spore :C
 
 
bendykmar 
Poczatkujacy
bendykmar

Wiek: 34
Dołączył: 10 Sty 2016
Posty: 1
Wysłany: Nie Sty 10, 2016 10:35 pm   UBEZPIECZENIE Prywatne

Witam,
Jeśli jest ktoś zainteresowany Ubezpieczeniem Prywatnym w POLSCE W HOLANDI Anglii NIEMCZECH ( ZAKRES CAŁEGO Świata) aby nie musiał wykupywać oddzielnej polisy na przyjazd do kraju. Proszę o kontakt dojezdzam do klienta. Reprezentuję firmę NationalE NEderlanden.


KONTAKT [email protected]
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Sty 12, 2016 7:12 am   

bendykmar napisał/a:
Jeśli jest ktoś zainteresowany Ubezpieczeniem Prywatnym w POLSCE W HOLANDI Anglii NIEMCZECH ( ZAKRES CAŁEGO Świata) aby nie musiał wykupywać oddzielnej polisy na przyjazd do kraju.


Witam,

Holenderskie ubezpieczenie rowniez "dziala " w PL pod warunkiem ze ma sie druk E-106 oraz odpowiednie dokumenty z NFZ ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
zoutkeet 
Nieśmiały użytkownik
zoutkeet

Wiek: 38
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 59
Wysłany: Wto Sty 12, 2016 9:09 am   

Wystarczy również karta europejska z ubezpieczalni holenderskiej i nie żadnych problemów w PL.
_________________
zoutkeet
 
 
Blaszka
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Sty 2016
Posty: 2
Wysłany: Pon Sty 18, 2016 2:04 pm   

Witam, mam pytanie
Jestem w 26 tygodniu ciąży, czekałam do stycznia aby zmienić sobie ubezpieczenie w Zilveren Kruis na wyższe. Wysłałam wniosek o podniesienie ubezpieczenia i dostałam odmowę dlatego że jak już wszystkim wiadomo ubezpieczenie można zmieniać w grudniu. Nie wiem czemu ale ubzdurało mi się że w styczniu zmienia się ubezpieczenie. Dodam jeszcze że mam dość spore zadłużenie w ubezpieczalni.
Co w tej sytuacji mogę zrobić??
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pon Sty 18, 2016 2:38 pm   

Masz 3 opcje:

1. Możesz wydać dyspozycję zmiany ubezpieczenia na wyższe wcześniej, ale zmiana i tak wejdzie w życie 1 stycznia 2017r.
2. Płać zaległość i korzystaj ze starego ubezpieczenia a jak coś przyjdzie ponadto to dopłacaj.
3. Wymelduj się i wypowiedz ubezpieczenie a potem znowu się zamelduj i weź sobie nowe gdzie indziej.
 
 
 
Blaszka
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Sty 2016
Posty: 2
Wysłany: Pon Sty 18, 2016 2:47 pm   

Dzięki wigru za odp
No to mnie nie urządza, ale trudno, za głupotę się płaci
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Pon Sty 18, 2016 6:58 pm   

wigru napisał/a:
Masz 3 opcje:

1. Możesz wydać dyspozycję zmiany ubezpieczenia na wyższe wcześniej, ale zmiana i tak wejdzie w życie 1 stycznia 2017r.
2. Płać zaległość i korzystaj ze starego ubezpieczenia a jak coś przyjdzie ponadto to dopłacaj.
3. Wymelduj się i wypowiedz ubezpieczenie a potem znowu się zamelduj i weź sobie nowe gdzie indziej.


Koleżanka nie chciała zmienić ubezpieczalni, tylko podnieść ubezpieczenie. I to w sumie zależy od ubezpieczalni, bo w Delta Lloyd podnieśli mi miesiąc po złożeniu dyspozycji.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Madziuchna 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Lut 2009
Posty: 35
Skąd: a dużo by pisac...
Wysłany: Czw Sty 28, 2016 8:02 am   

witam. Chciałabym wiedzieć czy są w Holandii jakieś ubezpieczalnie które ubezpieczą mnie bez meldunku? Pobieram zasiłek chorobowy a nie mam ubezpieczenia. Ostatnio dostałam pismo z UWV żeby wysłać skan karty ubezpieczeniowej. Wcześniej agencja mnie ubezpieczała ale to było ze 3 miesiace temu. Próbowałam wykupić ubezpieczenie w kilku ubezpieczalniach ale bez skutku bo musze mieć niby meldunek. Pozdrawiam
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Czw Sty 28, 2016 11:11 am   

Nie mogą żądać meldunku, nie mają do tego prawa.
CZ kiedyś chciało ode mnie potwierdzenie meldunku, odpisałem na maila, że nie mogą tego wymagać.
I tak mnie ubezpieczyli.

Menzis jest chyba twardszy w tej kwestii, stąd spróbuj CZ. Są jeszcze inne, które nie wymagają tego "oficjalnie" , google powie które.
 
 
angol
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Gru 2014
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Kwi 06, 2016 12:07 pm   

Witam, posiadam ubezpieczenie podstawowe w Holland Zorg , przez ostatnie 13 miesiecy przebywalem na l4 w UWV , od kwietnia jestem 'wolnym' czlowiekiem , przebywam w Polsce i planuje wykupinie ubezpieczenia prywatnie w NFZ, w zwiazku z powyzszym mam pytanie, czy musze jakos formalnie wypowiedziec umowe ubezpieczenia w Holland Zorg czy po prostu wystarczy nie zaplacic ubezpieczenia gdy nie pracujemy juz w Holandii i nie pobieramy zadnych zasiłków z tego kraju ?
Ostatnio zmieniony przez angol Śro Kwi 06, 2016 12:08 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Śro Kwi 06, 2016 12:57 pm   

Musisz wypowiedzieć umowę. Oni nie wiedzą czy twój wyjazd poza NL to powrót do kraju macierzystego czy może wycieczka dookoła świata z powrotem do NL.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group