NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dentysta
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lut 07, 2014 7:48 pm   

przeniesione

paolla91 napisał/a:
Witam. Jestem w Holandii jako au pair na rok. Bylam w gminie 3 tyg temu zalatwic wszystko co zwiazane z zameldowaniem. Do tej pory nie dostalam listu z numerem BSN a co za tym idzie nadal nie mam wykupionego ubezpieczenia holenderskiego. Przechodzac do sedna sprawy: od srody strasznie boli mnie zab. Moje pytanie brzmi czy moge isc tutaj prywatnie bez ubezpieczenia? W ogole ktos byl u dentysty bez ubezpieczenia holenderkiego? Jak to wyglada?Przeszukalam juz forum, ale nie znalazlam nic co pasowalo by do mojego problemu.

z gory wielkie dzieki ;)
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
marta75 
Gaduła
marta75

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Cze 2010
Posty: 159
Skąd: krakow-veenendaal
Wysłany: Pią Lut 07, 2014 8:18 pm   

Przypuszczam ,ze bedziesz musiala zaplacic "z gory"
 
 
ikke 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 31 Sty 2008
Posty: 116
Wysłany: Wto Mar 04, 2014 2:05 pm   

ogloszenie usuniete
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Mar 04, 2014 2:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krzysiek81
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 1
Wysłany: Śro Mar 05, 2014 4:27 pm   dentysta

mam pytanie posiadam ubezpieczenie podstawowe z zorg en zekerheid w ostatnich dniach boli mnie ząb jest do plombowania i nie wiem czy ubezpieczenie mi pokryję taki zabieg. Ktoś się orientuje ?
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Mar 05, 2014 5:31 pm   Re: dentysta

krzysiek81 napisał/a:
mam pytanie posiadam ubezpieczenie podstawowe z zorg en zekerheid w ostatnich dniach boli mnie ząb jest do plombowania i nie wiem czy ubezpieczenie mi pokryję taki zabieg. Ktoś się orientuje ?


Podstawowe ubezpieczenie nie pokrywa kosztow dentysty. Musialbys miec dodatkowe ubezpieczenie wlasnie od takich kosztow.
_________________
Mariusz
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Mar 29, 2014 5:42 pm   

FuRiOn napisał/a:
Wiem że jest już 90 stron i na pewno gdzieś to tam jest czego szukam, ale zależy mi bardzo na czasie którego moje zęby niestety nie mają..

W Polsce zacząłem leczenie kanałowe i normalne 2 zębów. Zostały elegancko oczyszczone i wypełnione takim białym czymś, na czas leczenia aż do dalszych czynności. Nie jest to za bardzo trwałe, ale chroni bezpośrednio wywiercony ząb jeszcze zanim zostanie przy nim wszystko zrobione aż po plombę. Każdy wie pewnie ocb.

Tak się zdarzyło, że wyjechałem w następny tydzień po wizycie u PL dentysty do Holandi.

To lekarstwo (?) mi prawie całe już wypadło... wspaniałe kabanoski z Aldi dały radę :028: i prawie nie mogę jeść, bo prawa i lewa strona boli jak gryzę. Muszę te zęby jak najszybciej zrobić, bo będą do usunięcia jak będą dalej takie odsłonięte.

Urlop w w 2 połowie maja, więc nie ma opcji na Polskę.


I tak.... Patrzyłem na ofertę NL dentystów i liczą sobie trochę. Jednak słyszałem od znajomego, że można wziąźć większe lepsze ubezpieczenie (mam teraz standardowe za około 20 jura tygodniowo) i wtedy można uzyskać zwrot do jakiejś tam kwoty za każdą wizytę u dentysty (on ma akurat do 500 E). Wszystko ładnie pięknie, ale czy to naprawdę tak jest, że ja sobie będę np. chodził do dentysty co tydzień i za każdym razem ubezpieczalnia mi wróci całą kasę ?

Zależy mi bardzo na czasie i będę bardzo wdzięczny za zacne info,.
Chcę takiego ubezpieczyciela u którego będzie coś takiego możliwe jak napisałem wyżej. W sumie to najlepiej by było jakby dentysta wystawiał rachunek, a ja bym go przesyłał ubezpieczalni i ona to regulowała. Żebym ja fizycznie nie musiał wogóle płacić. Od razu bym sobie ogarnął wszystkie zęby powolutku, które tego wymagają.

Mieszkam w Ede i fajnie jakby tutaj był "kompatybilny" dentysta, żeby to wszystko ładnie grało. Myślę, że spokojnie będę się zamykał w 300-500 euro maks za wizytę. Leczenie kanałowe trochę kosztuje...

Czekam na info, bo nowy tydzień nadchodzi, a fajnie by było jak bym już to ogarnął w ten weekend, ew. początek tygodnia.


Pozdrawiam
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Mar 29, 2014 5:58 pm   

FuRiOn

jolcia29 napisał/a:
Nie wiem w jakiej ubezpieczalni jestes ale u mnie ja place wiecej bo mam rozszerzone ubezpieczenie wlasnie o dentyste, mam 500 euro na rok na dentyste ale ubezpieczalnia placi 75% a ja sama 25%. Wszystko co poza 500 trzeba placic samemu no ale sa rozne ubezpieczalnie i rozne opcje wiec najlepiej wejsc na strone lub do nich zadzwonic a oni wszystko ci wyjasnia
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Mar 29, 2014 6:19 pm   

FuRiOn napisał/a:

Cytat:
Wszystko ładnie pięknie, ale czy to naprawdę tak jest, że ja sobie będę np. chodził do dentysty co tydzień i za każdym razem ubezpieczalnia mi wróci całą kasę ?


niestety ....nie w Holandii


z tego tematu (kilka stron do tylu )

Cytat:
Chyba nie ma znaczenia jakie ubezpieczenie sobie wybierzesz , wazne jest to jaki pakiet dodatkowy na dentyste bedziesz miesiecznie oplacal/a , najnizszy czy najwyzszy...

mowiac szczerze od tego roku wzielam sobie najnizszy pakiet , bo i tak od zeszlego roku doplacam z wlasnej kieszeni i z tego co wiem za dentyste doplacac w tym roku rowniez bede .
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Nie Mar 30, 2014 1:11 pm   

Może to już pisałem wcześniej ale wydaje mi się, że najlepszym wyjściem jest jak ktoś życzy sobie posiadać zdrowe zęby jest wizyta w Polsce niestety.

Dentyści w Polsce są przynajmniej 3 razy tańsi niż w Holandii nie raz nawet 4. Jakościowo nie ma różnicy. Dobry dentysta w Polsce wystawia rachunek, i bierze odpowiedzialność za to co zrobił. Niedawno, wypisał mi stomatolg z Holandii karteczkę, że tu i tam wypadła plomba on to poprawił, w Polsce dostałem spory rabat na leczenie u tego, którego plmba wypadła...

Pokusiłem się o małe wyliczenie.

W CZ płacąc 33 euro za miesiąc oddadzą nam 75% kosztów leczenia ale nie więcej niż 1150 euro na rok. Zapłacimy im rocznie 400 euro oni de facto oddadzą nam 1150 - 400 czyli 750 euro. W przeciągu 5 lat zapłacimy CZ na samego stomatologa 2000 euro.

Koszty leczenia: zdjątko, znieczulenie, plomba około 150 euro w Polsce max 250 zł.
Leczenie kanałowe, kilka zdjęć, 2-3 wizyty ząb powyżej 2 kanałów tu jakieś 450 euro w Polsce góra 750 zł.

Jeśli ktoś ma okazję być w Polsce 1-2 do roku to płacenie tandartsverzekering mija się z celem...
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Nie Mar 30, 2014 5:34 pm   

Estamos, wszystko ladnie i pieknie a co w momencie jak boli tez do polski pojedziesz, ja mam luszczyce i kazdy stan zapalny chocby najmniejsza dziurka maja swoje konsekwencje jak poczekam miesiac a moze dwa to czeka mnie niezla przeprawa z luszczyca co tez kosztuje wiec dla mnie sie to wcale nie kalkuluje. Kazdy musi na swoja sprawe spojrzec indywidualnie bo to ze tobie sie kalkuluje to nie znaczy ze innym rowniez.
 
 
patikot88
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lip 2012
Posty: 16
Wysłany: Nie Mar 30, 2014 5:41 pm   

Dentysta wystawił mi fakturę za wyrwanie zęba,muszę ją wysłać do mojej ubezpieczalni. Itu pojawia się problem. Ubezpieczenie robiliśmy w PMA ale na karcie ubezpieczeniowej napisane jest Menzis. Więc fakturę mam wysłać do PMA czy Menzis?
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Nie Mar 30, 2014 5:49 pm   

Palikot: normalnie do Menzis,wraz z wypelniona deklaracja.
Jeżeli masz konto na stronie Menzis, to możesz zdeklarować online.
 
 
patikot88
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lip 2012
Posty: 16
Wysłany: Nie Mar 30, 2014 6:00 pm   

aha a myślałam,że wystarczy wysłać samą fakturę. A czy możesz podać mi linka gdzie znajdę tą deklarację ? sorry kompletnie się na tym nie znam:-(

[ Dodano: Nie Mar 30, 2014 6:06 pm ]
już chyba znalazłam
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Pon Mar 31, 2014 5:17 pm   

jolcia29 napisał/a:
Estamos, wszystko ladnie i pieknie a co w momencie jak boli tez do polski pojedziesz, ja mam luszczyce i kazdy stan zapalny chocby najmniejsza dziurka maja swoje konsekwencje jak poczekam miesiac a moze dwa to czeka mnie niezla przeprawa z luszczyca co tez kosztuje wiec dla mnie sie to wcale nie kalkuluje. Kazdy musi na swoja sprawe spojrzec indywidualnie bo to ze tobie sie kalkuluje to nie znaczy ze innym rowniez.
ale ja nie powiedziałem, że tak wszyscy mają robić bo tak jest dobrze czy najlepiej. Uważam, po prostu że jeśli ktoś ma okazję być w Polsce to warto pobyt tak zaplanowac aby udało się wizytę zaplanować. Jak pisałem wyżej jest to dobry by np. raz na 4-5 za pieniądze z tandarts verzekering pojechać na wakacje...
Jeśli miałbym problemy i wiedziałbym, że dentysta bedzie mi niezbędny uwierz mi, nie czekałbym z zawarciem polisy TU.
 
 
patikot88
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lip 2012
Posty: 16
Wysłany: Pon Mar 31, 2014 5:39 pm   

patikot88 napisał/a:
aha a myślałam,że wystarczy wysłać samą fakturę. A czy możesz podać mi linka gdzie znajdę tą deklarację ? sorry kompletnie się na tym nie znam:-(

[ Dodano: Nie Mar 30, 2014 6:06 pm ]
już chyba znalazłam


Jeszcze raz tak dla jasności. Oryginalną fakturę wysyłam pocztą, a deklarację wraz ze skanem oryginalnej faktury mogę wysłać online. Zgadza się?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group