NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
lekarz w holandii
Autor Wiadomość
Barbara Bohdan 
Poczatkujacy
miusioroina

Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 3
  Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 2:37 pm   lekarz w holandii

witam, jestem tu po raz pierwszy, nie znalazlam tego, co mnie interesuje, wiec zakladam nowy temat. jesli byl, przepraszam.
Byc moze ktos z was wie, czy mozna sie zatrudnic tu jako lekarz bez znajomosci holenderskiego i czego do tego potrzeba poza oczywiscie dyplomem.

[ Dodano: Pią Kwi 08, 2011 2:37 pm ]
:039:
_________________
nic dwa razy sie nie zdarza
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 2:53 pm   

Barbara Bohdan,

a czy w Polsce mozna zatrudnic sie jako lekarz nie znajac jezyka polskiego?
jesli tak, to pewnie tu tez mozna ...wez tylko poprawke na to, ze i tu nie wszyscy znaja jezyk polski ,angielski, niemiecki, czy jakis inny,np. migowy ... :033:


ps.jednak cos na ten temat juz bylo

http://forum.niedziela.nl...faa0485521fd571
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Kwi 08, 2011 2:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Barbara Bohdan 
Poczatkujacy
miusioroina

Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 3
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 3:14 pm   

Bylo bylo, ale to tylko adresy polskich lekarzy, znam te stronki, nie ma tam nic o warunkach zatrudnienia.
A jezykiem moze nie dopowiedzialam, ale plynnie uzywam angielskiego i slyszalam , ze to wystarczy, a potem szpital wysyla cie na kurs medycznego holenderskiego. Troche wiadomosci mam i mialam nadzieje, ze jest tu ktos, kto mi pomoze.
Przykro mi, ze tak mnie potraktowalas mowiac, czy w polsce mozna pracowac bez jez polskiego. To inny kraj. Sama wiesz... co ci tu bede....
_________________
nic dwa razy sie nie zdarza
 
 
Millagros 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Sty 2011
Posty: 5
  Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 4:38 pm   

Witam! Moim zdaniem trudno bedzie Ci znalezc prace wjako lekarz bez jezyka ale pomimo tego mam nadzieje, ze Ci sie uda. A co do p. Gochny, to mnie tez spotkalo rozczarowanie z jej strony wiec sie nie martw i brnij do przodu. Pozdrawiam :039:
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 5:07 pm   

Millagros,
Cytat:
Moim zdaniem trudno bedzie Ci znalezc prace wjako lekarz bez jezyka


czy ja napisalam w swojej wypowiedzi cos innego? czytanie ze zrozumieniem sie klania ...
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Kwi 08, 2011 5:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 6:57 pm   

Dokladnie Gochna ! ....i co bedziesz lekarzem a ludzie palcem beda Ci pokazywac gdzie boli a pozniej kolorowac jak bardzo czy co ?

Poszukalabym innego rozwiazania, badz jak najszybciej kursu jezyka...

:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 6:58 pm   

Barbara, ja zawsze stosuje taka polityke: jezeli czegos nei wiem to szukam info u zrodel a nei na forum, tutaj mozna cos zasugerowac ale nie odpowiedziec na taki temat :)

I ja Ci sugeruje np zadzwonic do szpitala w Hadze Bronovo ktore reklamuje sie jako szpital dla expatow i tam zapytac o swoje szanse. Oni czesto nawet organizuja wieczory zapoznawcze holenderskiego systemu zdrowia po angielsku dla expatow.

http://www.bronovo.nl/Bronovo/en-GB/bronovo/
 
 
greg2 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 2
Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 11:45 pm   

Wskazana jest biegla znajomosc jezyka holenderskiego pracujac w Holandii zarowno czy to bedzie lekarz czy inny zawod wymagajacy kontaktu z ludzmi,bo jak wytlumaczyc np. powstaly problem czy tez odpowiedziec na pytania pacjenta.
_________________
Grzegorz
podatki zagraniczne
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Śro Kwi 13, 2011 8:22 am   

Popieram Pania Moderator.

To tylko kilka(nascie) lat temu pracodawcy(biura) poszli na reki pracownikom bez jezyka niderl.a z innymi (ang. , niem) z powodu deficytu pracownikow od czarnej roboty i tak zostalo przyzwyczajenie. Nawet tu kiedys slyszalem na forum ze ang.to drugi oficjalny jezyk w NL.
Co do tematu ja tez slabo mowie po niderl. a nie jestem za tym zeby byli lekarze czy inni bez niderl. w NL. Tak samo jakby w Polsce ktos mowil tylko po angielsku a nie po polsku. Zenada.
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Śro Kwi 13, 2011 8:40 am   

a ja sie tu nie zgadzam.
Moja znajoma Polka nie mowica plynnie po holendersku pracuje w szpitalu. owszem mowi w jezyku holenderski w stopniu komunikatywnym ale nie zdyskwalifikowalo to jej umiejetnosci i szpital po polrocznym okresie podpisal z nia kontrakt staly.
W szpitalu wszyscy mowia po angielsku obowiazkowo wiec na pocztek nie ma problemu z komunikacja.
Owszem zgadzam sie mieszkajac w Holandii powinnismy wszyscy mowic po holendersku ale nie dyskwalifikujcie kogos tylko dlatego ze nie mowi skoro nie mial wczesniej takiej potrzeby, a pracujac z Holendrami, mowiac zapewnie plynnie po angielsku bardzo szybko nauczy sie holenderskiego

wiec moja rada poszperac troche w necie , poogladac ogloszenia i probowac
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Kwi 13, 2011 6:49 pm   

agata,
Cytat:

a pracujac z Holendrami, mowiac zapewnie plynnie po angielsku bardzo szybko nauczy sie holenderskiego


mowiac po angielsku nauczy sie holenderskiego ? co masz na mysli?

Cytat:

Moja znajoma Polka nie mowica plynnie po holendersku pracuje w szpitalu


i jest lekarka? bo pytanie brzmi

Barbara Bohdan,
Cytat:
czy mozna sie zatrudnic tu jako lekarz bez znajomosci holenderskiego


no i chyba wszystko w tym temacie :029:
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Kwi 13, 2011 6:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Śro Kwi 13, 2011 7:40 pm   

agata napisał/a:
a ja sie tu nie zgadzam.
Moja znajoma Polka nie mowica plynnie po holendersku pracuje w szpitalu. owszem mowi w jezyku holenderski w stopniu komunikatywnym ale nie zdyskwalifikowalo to jej umiejetnosci i szpital po polrocznym okresie podpisal z nia kontrakt staly.


agata a co ta twoja kolezanka robi w tym szpitalu?
w jakim zawodzie pracuje?

Jak sama piszesz mowi komunikatywnie po holendersku a to juz cos :)
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Śro Kwi 13, 2011 10:22 pm   

pracuje jako anastazjolog wiec chyba bardzo odpowiedzialne stanowisko
i szezrze powiem holenderski personel bardzo jej poamaga w nauce jezyka - chodzi tu o slownictwo medyczne
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
denton 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 65
Skąd: NB
Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 4:33 pm   

Generalnie zalezy od tego na ile szpital potrzebuje danego lekarza.W poczatkowym etapie kilka miesiecy,rok angielski wystarczy-zwlaszcza w pracy np anestezjologa.Nie ma formalnego wymogu znajomosci jezyka zeby tu otrzymac rejestracje czy pracowac natomiast wazne jest zeby w miare szybko rozpoczac jednak nauke holenderskiego bo jest to potrzebne zarowno w kontaktach z pacjentami,rodzinami jak i personelem.
 
 
Barbara Bohdan 
Poczatkujacy
miusioroina

Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 3
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 10:02 am   

Denton, no wlasnie moje wiadomosci byly jak twoje, dlatego bardzo zaskoczyla mnie ostra wypowiedz pani moderator. dziekuje. lzej mi na duszy.
_________________
nic dwa razy sie nie zdarza
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group