NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
święta
Autor Wiadomość
gosik 
Gaduła

Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 105
Wysłany: Śro Gru 05, 2007 11:44 am   święta

witam serdecznie i już świątecznie. mam pytanko co do świąt w holandii- a dokładnie co do kolędy już po świętach- czy tutaj też obchodzi się zwyczaj goszczenia ksiądza w domu żeby poświęcił dom i domowników- tak jak w polsce? wiem że pytanie jest śmieszne ale tak mnie to zastanawia- trzeba ich zapraszać, czy raczej nie przychodzą wcale :?:
i drugie pytanie- kiedy ubieracie choinkę? ja chcę już w tym tygodniu- zauważyłam że wielu holendrów już ma całe domy poprzystrajane na święta :wink:
_________________
gosik
 
 
anabolix
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 23
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Gru 05, 2007 12:02 pm   

Ja bym w ogole im drzwi nie otwieral a choinkę sobie postawisz przed swietami a nie teraz :)
 
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Śro Gru 05, 2007 12:28 pm   

Witam


2 lata spedzlimy Swieta w Holandii jednak koledy nie mielismy przez ten okres czasu .W tym roku jedziemy do Pl wiec nie bedzie tego problemu a co do choinki tez mamy zamiar ubrac w ten wekeend choinke :P
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Monika NB
Poczatkujacy


Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 14
Skąd: Asten
Wysłany: Śro Gru 05, 2007 12:56 pm   witam

Mieszkam tu juz 4,5 roku ale koledy u nas nie bylo , bo tu chyba nie ma , przynajmniej nic o tym nie wiem

a co do choinki , to tez w ta sobote ubieram , zeby w domu przyjemniej bylo :wink:
 
 
 
baba jaga 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 466
Skąd: Z klanu Nosferatu
Wysłany: Śro Gru 05, 2007 1:34 pm   

Hoi,

Ksiadz tu po koledzie nie chodzi,chyba ze go sama o to poprosisz.Jest msza i pasterka. :)

A co do choinki, to ja nie stawiam.Kupuje na bazarku kilka zielonych galazek i przystrajam pierniczkami z Ikei, i tam takie inne ...Czesto latam po swiatecznych jarmarkach, no nie tylko by cos kupic, ale podaja super smaczne gluhwijn... :wink:

A tu link na swiateczne jarmarki w Holandii:

http://www.koopzondagen.n...n_december.html

Osobiscie atmosfery swiatecznej tu nie odczuwam, wiec sama musze ja stwarzac, bynajmniej w domu, tak troche... :cry:

Pozdrawiam
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Gru 05, 2007 7:00 pm   

anabolix napisał/a:
Ja bym w ogole im drzwi nie otwieral a choinkę sobie postawisz przed swietami a nie teraz :)
jedno zdanie ...a jak wiele wyraza!!!!! :wink: gosik stawiaj choinke... nie musisz czekac do swiat juz w niektorych domach gdzie dzieci przywitaly Mikolaja stoja ubrane drzewka czesto jest tak ze szybko je tu ubieraja i szybko ....zaraz po swietach ''rozbieraja'' :)
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group