NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ubezpieczona w NL,a wizyta u lekarza w PL...
Autor Wiadomość
agaf11 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 44
Dołączyła: 19 Wrz 2008
Posty: 52
Skąd: NL
Wysłany: Pią Sty 23, 2009 5:06 pm   ubezpieczona w NL,a wizyta u lekarza w PL...

Jestem ubezpieczona w NL w Anderzorgu i będąc w PL skorzystam z wizyty u lekarza, mogę starać się o zwrot kosztów w NL z ubezpieczenia? Jeśli tak to co jest potrzebne, jakieś wcześniej złożone druki od ubezpieczyciela, rachunki??? p/s chodzi mi o stomatologa (jest w moim pakiecie ubezpiecz. NL).
Za wszelkie info dziękuję .
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Sty 23, 2009 5:16 pm   

Jesli byla to nagla wizyta bol zeba , zapalenie czy cos w tym stylu mozesz sie starac o zwrot bedzie ci w tym wypadku potrzebny rachunek od stomatologa w PL.
Jesli byla planowana wizyta raczej ci nie zwroca . Chociaz slyszalam ze sa ubezpieczenia ktore np do jakiej sumy zwracaja za (planowane) wizyty za granica bo jest taniej. Ale to juz musisz sprawdzic w twojej ubezpieczalni.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Sty 23, 2009 5:27 pm   

agaf11,

http://www.niedziela.nl/f...eczenie++polsce
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
agaf11 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 44
Dołączyła: 19 Wrz 2008
Posty: 52
Skąd: NL
Wysłany: Pią Sty 23, 2009 6:13 pm   

dzięki za info. Dodam że wizyta jest prywatna, iii dostanę rachunek iii co mam żądać opisu od lekarza dodatkowo że ząb mnie zabolał i musiałam skorzystać z wizyty???bo jeśli nikt tego nie pisze to gdzie ja się mam tłumaczyć jak to było naprawdę?Już doczytałam że muszę wystąpić do Anderzorgu o formularz,aby otrzymać europejską kartę ubezpiecz.,i co dalej jeśli ja otrzymam,pokazuję ją w PL i biorę rachunek potem wysyłam do ubezpieczalni?
 
 
kristofxx 
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 4
Wysłany: Pią Cze 05, 2009 6:17 pm   

w polsce te karty nie dzialaja bo nie maja czytnikow
 
 
agaf11 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 44
Dołączyła: 19 Wrz 2008
Posty: 52
Skąd: NL
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 9:25 pm   

oj działa,ale nie przez czytnik tylko ksero :043:
 
 
martaa84 
Gaduła
pozdrawiam marta

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 01 Gru 2008
Posty: 122
Skąd: den haag/slask
Wysłany: Czw Sie 27, 2009 11:48 am   

mam takie pytanie.bylam z corka w Pl u dentysty-w prywatnej klinice mam rachunki tylko ze na rachunkach jest polski adres czy bedzie jakis problem przy zwrocie pieniazkow i czy wogole jest szansa na zwrot jakies czesci??
 
 
iwona_ 
Poczatkujacy

Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 23
Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 10:30 pm   

jesli chodzi o ubezpieczenie w nl a wizyta w pl,to tak sie sklada ze troche o tym czytalam i na wlasnej skorze doswiadczylam. Dobrze by bylo,wyjezdzajac do pl miec ze soba dokument/formularz z ubezpieczalni upowazniajacy nas do leczenia w pl. Z tym dokumentem(niestety nie pamietam jaki on ma nr ale dzwoniac do Nfz-tu w pl mozna sie tego dowiedziec),mozna leczyc w pl wszystko to,czego dotyczy nasze ubezpieczenie. Ale jak nie masz tego dokumentu zawsze mozesz dogadac sie z dentysta,zeby wpisal ta wizyte jaka nagla. Wszystko to zalezy od lekarza. Ja tak mialam ale z wizyta u rodzinnego,ktory nigdy wczesniej nie przyjmowal na ubezp.z nl
 
 
miro7215 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 11
Wysłany: Śro Wrz 02, 2009 9:57 pm   

Ja bedac Polsce musialem nagle skorzystac z porady lekarza Kazali mi najpierw zaplacic 50zl niby kaucji i spisali dane z tej europejskiej karty a jak przyniose im na drugi dzien ksero tej karty to oddadza mi kase i reszte oni sami sobie zalatwia.Wiecej nic nie zalatwialem .
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Czw Wrz 03, 2009 10:05 pm   

Niekiedy załatwianie zwrotu to gra nie warta świeczki,bo co z tego że ubezpieczalnia rozliczy rachunek z PL jak ktoś nie korzystał z leczenia w Holandii to i tak zostanie obciązony do kwoty 155 euro (własne ryzyko).Tak więc oddają kasę za polskiego lekarza i kasują z własnego ryzyka.Chyba że ktoś już wykorzystał (zapłacił) w danym roku owe 155 euro to wtedy warto w Polsce brać rachunek za leczenie.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 10:52 pm   

A co w przypadku gdy ktos nie korzystal z lekarza, ale bedzie musial skorzystac? Do konca roku jeszcze 4 miesiace. Mysle, ze warto zadeklarowac. Stracic mozna tylko jak sie nie zadeklaruje.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group