NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Noc z 20 na 21 grudnia - wchodzimy do strefy Schengen
Autor Wiadomość
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Czw Lis 08, 2007 3:55 pm   Noc z 20 na 21 grudnia - wchodzimy do strefy Schengen

Noc z 20 na 21 grudnia - wchodzimy do strefy Schengen

Unijni ministrowie spraw wewnętrznych zdecydowali dziś o rozszerzeniu strefy Schengen o dziewięć nowych krajów UE, w tym o Polskę.
Wiecej http://www.rp.pl/artykul/67818.html
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 3:52 pm   

Hurrraaaa! Ja jadę 21 do Polski i się obawiałem o korki na granicy :-)
_________________
Dumny Polak
 
 
wawka
Super gaduła

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 202
Skąd: Haga
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 4:28 pm   

no w końcu :) Może mniejsze korki będą na granicy. Ja też z mężem wybieramy się do moich rodziców 22go. Już się doczekać nie mogę :)
 
 
AnkaL 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Wrz 2007
Posty: 49
Skąd: Oldenzaal
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 10:34 am   

My mamy jechać 21-go. To będzie pierwszy dzień. Może się spotkamy. :)
Ciekawe, jakie to wrażenie przejechać sobie bez niczego przez granicę bez patrzenia w oczy niemieckim celnikom. Będzie fajnie.
 
 
tilburgon
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 59
Skąd: okolice Eindhoven
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 12:41 pm   

no ale bedziecie czesciej patrzeli w oczy niemieckim urzednika z Zollamt haha :lol:
 
 
fijne_vent 
Gaduła


Pomógł: 7 razy
Wiek: 47
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 188
Skąd: ze Fsi ;)
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 12:42 pm   

:D No jesli nie bedzie juz okazji doswiadczyc "spojrzen" celnikow na granicy to wrazenia beda tym lepsze kiedy nawiazemy kontakt wzrokowy z celnikami ot..tak przykladowo na przydroznym parkingu ..2 km od granicy badz zauwazymy niewinnego busika wyprzedzajacego nas z lewej strony :P
_________________
Gdyby Mickiewicz nadal żył
to z pewnością wciąż by pił
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Lis 15, 2007 3:08 pm   

fijne_vent napisał/a:
:D No jesli nie bedzie juz okazji doswiadczyc "spojrzen" celnikow na granicy to wrazenia beda tym lepsze kiedy nawiazemy kontakt wzrokowy z celnikami ot..tak przykladowo na przydroznym parkingu ..2 km od granicy badz zauwazymy niewinnego busika wyprzedzajacego nas z lewej strony :P

No niestety wiem co masz na mysli :lol:
Ale znow jak tak wszyscy zaczna jechac w te noc to bedzie goraco na drogach,oj bedzie sie dzialo.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Meliloti 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2007
Posty: 128
Skąd: Leiden
Wysłany: Pią Lis 16, 2007 10:28 pm   

Ja wlasnie bede wtedy w drodze w autobusie. Gdybym wiedziala wczesniej, to bym kupila bilet na inny termin. Balagan pewnie bedzie niezly...
 
 
Robus_1 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 82
Skąd: Barendrecht/Wroclaw
Wysłany: Nie Gru 02, 2007 3:35 pm   

fijne_vent napisał/a:
:D No jesli nie bedzie juz okazji doswiadczyc "spojrzen" celnikow na granicy to wrazenia beda tym lepsze kiedy nawiazemy kontakt wzrokowy z celnikami ot..tak przykladowo na przydroznym parkingu ..2 km od granicy badz zauwazymy niewinnego busika wyprzedzajacego nas z lewej strony :P


Niom,ja tez miałem tą wątpliwa przyjemność jakis miesiac temu tuz po przekroczeniu granicy holendersko-niemieckiej... Kazali zjechać na najblizszy parking i w bardzo niemiły sposób przeszukali mi samochód szukajac broni lub narkotyków. Kolega ma astme i musiał wziąć lekarstwo bo zaczęło go podduszać z tych nerwów, to nie wolno nam było się ruszyc, kazali stac w swiatłach reflektorów dopóki nie skoncza przeszukania, musiał sie biedak dusic dopóki nie skończyli. Rozumiem, że to sa wymogi bezpieczeństwa, ale akurat ci panowie byli "niemili" ponad przecietną... Na szczęście (dla nas) za chwilke nastepny samochód dostarczył im następnego nieszczęśnika o ciemniejszym odcieniu skóry i tamtego to jeszcze dodatkowo rzucili na maske i przeszukiwali auto z psami... Ehhh, no comments
 
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Nie Gru 02, 2007 9:29 pm   

... no coz, ja mam natomiast pozytywne doswiadczenia, kilka lat temu musielismy zjechac na parking poznym wieczorem, wraz z kilkoma innymi samochodami, kiedy jeden z celnikow zauwazyl spiaca w foteliku nasza corke, przeprosil i zyczyl nam dobrej podrozy. oczywiscie natychmiast i bez kontroli moglismy pojechac dalej. pozdrawiam, malgosia.
 
 
tilburgon
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 59
Skąd: okolice Eindhoven
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 12:56 pm   

Granice beda wolne ale to nie znaczy ze bez kontroli!!
W promieniu ok. 30 km od granicy niem.-pol. w Niemczech maja byc wzmozone kontrole glownie ciezarowek i wszystkiego co pochodzi ze wschodu itp.
Wiec jesli ktos juz planuje zakup tira z fajkami i sprzedaz tego na zachodzie to w tym przypadku nic sie nie zmieni :lol:
Panowie z Zollamt beda nad wami czuwac :lol:
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 1:49 pm   

Cytat:
Panowie z Zollamt beda nad wami czuwac

Nie tylko Zollamt.Novum natomiat beda liczne patrole lotne strazy granicznej po stronie polskiej.Celem tego bedzie pokazanie spolecznosci nie tylko polskiej ale i calej Europy jak wysmienicie dziala system SIS 1+
Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
dzico 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 31
Skąd: den haag wlkp
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 7:27 pm   dobrze ze skonczy sie kontrola graniczna

Jednego roku wracalem jak zwykle przez swiecko i jak zwykle byly kolejki do odprawy jak to przed samymi swietami.Pracowalem do ostatniej chwili i z marszu wyruszylem do polski,stojac w dlugiej kolejce na lewym pasie zasnalem i spalem bardzo dobrze bo obudzilem sie rano przede mna i za mna zadnego auta a ja jak idiota stoje na lewym pasie bez swiatel a przejezdzajace auta wlaczaly klaksony aby mnie obudzic na szczescie skonczylo sie dobrze ,mysle ze po 21 grudnia nigdy nie dojdzie do takiej sytuacji pozdrawiam.
 
 
Mariposa
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 48
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 7:10 pm   

Mam pytanie do "znawcow tematu" ;)Pod koniec maja spodziewamy sie dzidziusia, ktory przyjdzie na swiat tu, w Holandii. 1 lipca musze byc jednak w Polsce, a o wyrobieniu dowodu dla maluszka w ciagu jednego miesiaca nie mam co marzyc. Czy w zwiazku z wejsciem do strefy Schengen moge to jakos inaczej "rozwiazac"? Bede wdzieczna za informacje, pozdrawiam.
 
 
v1tek77
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 8
Skąd: Łódź/Weeze
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 8:02 pm   

Kontrole to beda wszedzie jak byly,a nawet moze teraz i czesciej.
Jak jechalem ostatnio z polski to mnie zoll zatrzymal w okolicy Dortmundu, czyli bylem juz z 500km od polsko-niemieckiej granicy. :evil:
Kazali mi wyciagac wszystko z bagaznika, chodz mowilem jak komu dobremu, ze nie mam zigaretow :?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group