NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieuczciwa kara ?
Autor Wiadomość
tajfek
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 2
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 6:06 pm   Nieuczciwa kara ?

Witam,
od kilku miesięcy pracowałam w Holandii przez polskiego pośrednika, przyjechała do mnie siostra, kiedy ja pojechałam do pracy ona została na domku, przyjechał właściciel (którego ktoś uprzejmie poinformował) i stwierdził, że ona tam nocuje przez co zostałam wyrzucona z pracy. W umowie jest informacja, która mówi, że możemy mieć gości od 6 do 23, czyli teoretycznie ona mogła tam być. No ale z drugiej strony mnie tam nie było, więc jak mogła być moim gościem? Szef poinformował mnie mailem, że wyrzucenie z pracy nie jest jedyną karą, będe musiała ponieść też kare pieniężną. Dzisiaj dostałam salarisa, na którym nie było nic o jakiejkolwiek karze, a kwota końcowa nie wynosiła 0. Nie dostałam również żadnej informacji o karze i kwocie kary. No ale niestety nie dostałam wypłaty na konto. Czy właściciel mimo wyrzucenia mnie z pracy mógł zastosować dodatkowo kare pieniężną? Jeżeli tak, to czy mógł zabrać moją tygodniówke bez poinformowania mnie o tym?
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 11:44 pm   

Ja bym poszła do niego z ta umową i pokazała mu ten aneks o którym piszesz - "o gościach " . Nie pomoże , mamy tu takie coś , jak zwiazki zawodowe - które pomagają w takich dziwnych sytuacjach .
_________________
Im kto wyższy, tym łatwiej i niżej spaść może.

— Adam Mickiewicz
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 2:45 pm   

http://www.sncu.nl/PL/Default.aspx 0800 - 7008 Zadzwon tam, powinni Ci udzielic informacji, jak to wyglada od strony prawnej. "W sprawach zgłoszeń jesteśmy osiągalni w poniedziałki, wtorki oraz czwartki od godziny 11.00 do godziny 16.00 pod numerem telefonu 0180 64 25 32" Jak sie domyslam, to wtedy pogadasz po polsku.
_________________
<cenzura>
 
 
Athlon 
Gaduła

Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 113
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 3:19 pm   

Jak czytam tego typu posty, zawsze zastanawiam jak wielka musi byc desperacja ludzi przyjezdzajacych tutaj do pracy i pozwalajacych sobie na tego typu traktowanie wlasnej osoby. Z drugiej jednak strony nasuwa sie refleksja ,ze byc moze owe metody stosowane przez biura pracy, sa jedynym skutecznym sposobem by "ogarnac" lad, porzadek, dyscypline itd.( nie dotyczy to tego konkretnego przypadku, ale ogolu stosowania dziwacznych kar za rozne dziwaczne przewinienia, ktore udaje mi sie czasami wyczytac na tym forum)
Prawda pewnie jak zawsze lezy po srodku.
 
 
tajfek
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 2
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 11:50 am   

W niedziele wysłałam maila do sncu.. W zespole organizacji nie ma żadnego Polaka więc wydaje mi się, że nikt tam nie mówi po polsku, no ale moge się mylić i poczekam jeszcze 2 godziny i zadzwonie tam, spróbuje wydukać moje pytanie po angielsku.

Zastanawiam się czy nie napisać maila do mojego szefa typu "nie dostałam wypłaty na konto, więc jeżeli to jest kara to prosze o dokument stwierdzający, że dostałam kare, za co i w jakiej wysokości". To coś da? Czy mój pomysł jest zupełnie bez sensu?
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 5:52 pm   

dobry pomysl bo przynajmniej masz szanse sie czegos dowiedziec
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group