NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Lis 05, 2011 7:51 pm
Belastingdienst
Autor Wiadomość
arek11 
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 5
Wysłany: Pią Lis 04, 2011 9:30 pm   Belastingdienst

Witam. Na wstępie przepraszam, że zakładam nowy temat, ale od paru dni przeszukuję fora i mimo zapoznania się z kilkoma podobnymi wątkami nie znalazłem wskazówek które mogłyby mi pomóc.

Belasting przysłał pismo w którym prosi o zwrot omyłkowo nadpłaconego podatku za 2010r.
List przyszedł w kiepskim momencie, ponieważ mam akurat niewielkie problemy finansowe...

Jeżeli byłaby taka możliwość to wolałbym zwrócić należność w ratach. Stąd moje pytanie: Czy ktoś, kto był w podobnej sytuacji mógłby pokrótce opisać tę procedurę?
 
 
marta75 
Gaduła
marta75

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Cze 2010
Posty: 159
Skąd: krakow-veenendaal
Wysłany: Pią Lis 04, 2011 9:37 pm   

Napisz list wytlumcz swoja sytuacje,napewno rozloza ci na raty,prawdopodobnie pierwsza rata bedzie wyzsza niz pozostale
 
 
arek11 
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 5
Wysłany: Pią Lis 04, 2011 10:23 pm   

Dzięki wielkie Marta, że tak szybko się odezwałaś :) . I tu właśnie jest problem- słabo mówię po angielsku, a z pisownią jest jeszcze gorzej. Czy nie obejdzie się bez tego listu :oops: ? Zamierzam zadzwonić do nich w przyszłym tygodniu, ale wcześniej chciałbym mniej-więcej wiedzieć jak to będzie wyglądać.

Oczywiście rozumiem, że teraz jakaś wymiana korespondencji jest konieczna, chociażby potwierdzenie danych, ale czy Belasting nie ma jakichś gotowych arkuszy do wypełnienia w takich sytuacjach?
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Sob Lis 05, 2011 12:43 am   

Nie do końca tak. Nie trzeba pisać żadnego listu. Jeżeli dostałes list z Belastingu, z żądaniem zwrtou jakiejs tam kwoty, to powinna tam być informacja, że jeżeli nie masz pieniędzy na zapłacenie tego na raz, to możesz spłacić to w ratach. Powinno być napisane, jakie raty będziesz płacił, ile czasu i do kiedy masz wpłacić pierwszą. Wklej ten list do tłumaczenia w odpowiednim dziale http://www.niedziela.nl/f...=989&start=2895
Ostatnio zmieniony przez Mucha_75 Sob Lis 05, 2011 12:43 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamek88
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 113
Wysłany: Sob Lis 05, 2011 3:02 pm   

Mucha_75, Nie zawsze jest tak ze masz opisane od razu raty. arek11, Wystarczy że tam zadzwonisz powiesz że nie masz teraz pieniędzy ale chcesz spłacać w ratach. W przeciągu 5 dni roboczych dostaniesz informacje czy się na to zgadzają i jakie minimalne raty masz płacić na jaki rachunek i z jakim podpisem.
Ale z tego co widzę Twój temat jest w nie odpowiednim dziale
 
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Sob Lis 05, 2011 6:25 pm   

adamek88, nie wiem, może. Ja za każdym razem jak miałem im cos do oddania, dostawałem list z informacją, do kiedy mam to zapłacić, oraz, że jest możliwosc zapłacenia w ratach, i dalej jakie raty i w jakich terminach. Nawet dzisiaj dostałem do zwrotu zorgtoeslag za 2009, kwota mała bo muszę im oddać 90 euro, i jak byk stoi informacja, że mogę im oddać w pięciu ratach. A poza tym masz rację, piszemy w nieodpowiednim dziale ;)
Ostatnio zmieniony przez Mucha_75 Sob Lis 05, 2011 6:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
arek11 
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 5
Wysłany: Sob Lis 05, 2011 6:25 pm   

W liście nie ma żadnej informacji na temat rat, jest tylko termin 1 grudnia, wyliczenia i żółta część z acceptgiro. W poniedziałek zadzwonię i zapytam o raty.

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc i przepraszam za pomyłkę bo to chyba faktycznie zły dział.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group