NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zgrzytanie zębami
Autor Wiadomość
martaa84 
Gaduła
pozdrawiam marta

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 01 Gru 2008
Posty: 122
Skąd: den haag/slask
  Wysłany: Pon Lis 02, 2009 9:23 am   zgrzytanie zębami

jestem mama 3letniej dziewczynki i zauważylam<usłyszałam>ze bardzo w nocy zgrzyta zebami.budze ja mowie ze tak nie mozna robic ale ona pewnie tego nie kontroluje.czytalam ze moze to byc przez owsiki ale mala nie ma zadnych objawow jakie moge sie pokazywac przy owsikach,co mam robic isc do dentysty czy moze do lekarza rodzinnego,czytalam ze sa jakies specjalne szyny.
 
 
lena930 
Super gaduła
lena930

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 261
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 10:36 am   

Najpierw powinnas chyba odwiedzic lekarza domowego bo o obecnosci owsikow czy innych pasozytow mozna czasami dowiedziec sie tylko z badan :039:
 
 
Gosc 
Poczatkujacy
Gosc

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 23 Wrz 2009
Posty: 7
Skąd: ijmuiden
  Wysłany: Pon Lis 02, 2009 12:50 pm   

Owsiki to widac golym okiem w odbycie,no i objawy to ruchliwosc i drapanie sie nieustanne po tyleczku,ale jesli chodzi o zgrzytanie zebow to raczej na tle nerwowym.
Wydaje mi sie ze nie powinno sie karcic dziecka za to bo i tak sobie z tego nie zdaje sprawy w czasie snu.
Moze to tylko urok taki twojego dziecka,jedne dzieci sie rzucaja we snie a drugie chrapia...
Ja bym sie nie przejmowala.
 
 
lena930 
Super gaduła
lena930

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 261
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 1:16 pm   

no masz racje gosc owsiki widac ale jak juz jest ich wiele na poczatku wcale nie jest to takie oczywiste :039:
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 1:34 pm   

jesli masz podejrzenie owsikow nawet poprzez samo zgrzytanie zebami warto przejsc sie do apteki i kupic Mebendazol (3,75E) lub poprosic o cos na aarsmanden czyli owsiki
sa to zazw. 2 tabletki ktore przyjmuje sie w odstepie 14 dni
ja rozgniatalam mojemu dziecku i dawalam do popicia wode, im wczesniej zareagujesz tym lepiej
 
 
 
martaa84 
Gaduła
pozdrawiam marta

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 01 Gru 2008
Posty: 122
Skąd: den haag/slask
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 3:10 pm   

fajnie-dziekuje wszystkim za odpowiedzi.boje sie bardzo o jej zabki bo miala prochnice i w PL jej robili zabki<tu nie chcieli>i troszke zaplacilam i boje sie zeby sie nie popsuly od tego scierania.pojde do apteki i kupie te tabletki chyba dostane bez recepty-co?
 
 
elli841 
Poczatkujacy
dobra dusza

Wiek: 39
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 10
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 5:07 pm   

Mebendazol powinnaś dostać bez recepty, ale jeśli nie, to zawsze można pomóc domowymi środkami i dawać do picia kwas z kiszonej kapusty lub sok z kiszonych ogórków.Jeśli dziecko ma owsiki, to one tego bardzo nie lubią, za to uwielbiają SŁODYCZE, więc lepiej nie dawać ich dziecku lub przynajmniej ograniczyć.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że to nie owsiki, bo to raczej nie jest zbyt przyjemne dla dziecka.
 
 
 
lena930 
Super gaduła
lena930

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 261
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 5:10 pm   

i jeszcze jedno w trakcie calej kuracji zmieniaj posciel najlepiej codziennie i prasuj ja oraz bielizne dziecka bo to jest bardzo wazne ,jajeczka zniszczusz tylko wysoka temperatura :039:
 
 
martaa84 
Gaduła
pozdrawiam marta

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 01 Gru 2008
Posty: 122
Skąd: den haag/slask
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 5:12 pm   

Mebendazol juz kupilam tylko za bardzo nie wiem jak podac ta tabletke rozpuszczona czy normalnie corka ma polknac i jaka jest w smaku.w srode pojade do lekarza rodzinnego moze niech skieruje na jakies badania a nastepnie udam sie do dentysty bo moze konieczna bedzie ta szyna.

[ Dodano: Pon Lis 02, 2009 5:13 pm ]
lena930dzieki-ide zmieniac posciel:)
 
 
lena930 
Super gaduła
lena930

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 261
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 5:20 pm   

:043: :043: :043:

[ Dodano: Pon Lis 02, 2009 5:21 pm ]
a tabletki chyba lepiej rozpuscic o ile pamietam to moje dziecko jakos przelknelo wiec smak chyba do zniesienia :026: powodzenia :039:
 
 
elli841 
Poczatkujacy
dobra dusza

Wiek: 39
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 10
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 6:35 pm   

tabletkę można pokruszyć i rozpuścić np w herbacie z odrobiną soku z malin lub w wodzie, ale smak może być nie koniecznie fajny.
 
 
 
singelnl 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 206
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 8:52 pm   

Cytat:
jeśli nie, to zawsze można pomóc domowymi środkami i dawać do picia kwas z kiszonej kapusty lub sok z kiszonych ogórków


zadnych tabletek kupowac nie musisz na owsiki , dobre sa sposoby opisane powyzej,

pozatym jak zjesz czosnek lub cebule to takze owsiki gina :072:

Jednak nierozumie co ma wspolnego zgrzytanie zebami z owsikami ?? :119:

Na zgrzytanie zebami mozna zrobic sobie w gabinecie dentystycznym , takie "nakladki " na gorne i dolne zeby.
Idziesz spac , zakladasz te nakladki i nie niszcza ci sie zeby podczas spania.
W kazdym gabinecie dentystycznym powinnas uzyskac informacje na ten temat.
 
 
martaa84 
Gaduła
pozdrawiam marta

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 01 Gru 2008
Posty: 122
Skąd: den haag/slask
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 9:38 pm   

singelnl http://www.we-dwoje.pl/gd...ykul,13396.html owsiki maja jednak duzo wspolnego ze zgrzytaniem.wiem slyszalam o tych nakladkach ale dzwonilam do polkiej dentystki mowila ze nie zajmuje sie malymi dziecmi,chodze z corka na Calandstraat i tam ciezko ich namowic to czegos zeby zrobili uslysze "przejdzie samo"tam jest 30lekarzy i chyba zalezy od ich humoru co ci zrobią-dziekuje za wszystkie odpowiedzi-pozdrawiam!
 
 
innaborcuch 
Poczatkujacy

Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 3
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 10:14 pm   

zgrzytanie zembami,to nie tylko,owsiki,albo na tle nerwowym,to moze byc zwiazane z ukladem pokarmowym,diecko tak samo niema apetytu i z buzi nieswiezy zapach,to z zeladka,najlepiej na badania do lekaza.
 
 
Agattka 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 77
Wysłany: Czw Lis 05, 2009 12:16 pm   

ja..mimo iz przeczytanie powyzszego posta sprawilo mi mase trudnosci (blagam->ZEMBY??), to tez uwazam, ze zgrzytanie to nie tylko wynik owsikow i najpierw przyjrzalabym sie innym aspektom zanim serwowala dziecku leki...

dentysta to jednak najlepsze rozwiazanie!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group